"Srpski Vojvoda" ¹trajkuje glaðu

Started by Vampire 666, 13-11-2006, 18:28:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

aziraphale

bre brede, pa sta sam ti upravo napisao. poenta je da svako NE MOZE da se bavi politikom na nacin na koji misli da je prikladno. norme moraju postojati. ko sto studenti ne mogu da dodju na ispit u kupacim gacama - nigde ne pise da je zabranjeno, ali se to sa razlogom ne radi, postujes profesora, sebe i institucije fakulteta i ispita. nekakav podrazumevani minimum mora postojati, u suprotnom dolazi do obesmisljavanja.

sto je najgore ono sto kao laik mogu primetiti je da seseljeva politika nasilja, psihickog i fizickog, preovladava u srbiji. ili si zaboravio ko ima najvise mandata u nasem parlamentu. prema tome, on i njemu slicni uvidjaju samo korist iz takvog vodjenja politike.

Bred

tako je trenutno stanje. Ali ono sto je za tebe nasilje, nije i za mene. kontas?

Darker

©to ne znaèi da si ti u pravu!

lijepa bosanka


Ajde,bre azira,pa ko od politicara ne gleda kako ce privoljeti mase??? :lol2: :lol2: ....za to postoji tema "politika i njeni izrodi"!!!

Napominjem,ovdje je tema o tome kako jedan Srbin,koji je optuzen i koji se dobrovoljno predao u Haski tribunal,za koji je pitanje koliko je legitiman ,strajkuje gladju,jer su mu uskracene neke stvari na koje ima pravo...
On ne trazi da ga oslobode....on trazi one cetiri stvari koje su u nekim od postova navedene....
A o njegovom politickom djelovanju.....imaju druge teme :>....I samo se pitam ko je za vrijeme '90.-tih smio mnogo da se suprostavlja "crvenima"....pa eto sam slucaj Stambolica....i svako bi tako zavrsio....ali to je politika!!!!
Izdrzi Vojvodo!!!!  :wink:

Quote from: aziraphale on 22-11-2006, 11:50:08
@vladimir i LB
ja nesto ne uspevam da razumem kako cetvorogodisnja opsada sarajeva i ubijanje civila iz snajpera, masovna ubistva na ovcari i 8,000 ubijenih civila u srebrenici predstavljaju odbranu srpskih porodica, "svete srpske zemlje" i srpskih nacionalnih interesa. objasnite mi cojstvo i junastvo tih i takvih "ratnika".

:lol2: :lol2: :shock :shock
Vidi se da smo izgubili medijski rat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .grins.
Cetvorogodisnja opsada Sarajeva?! Ok. A 150000 protjeranih Srba iz tog grada i jos na 10-ine hiljada pobijeno???? Jos je u toku  otkopavanje nekih grobnica i vadjenje izmasakriranih Srba, po njihovim grobljima tamo....
Danas u Sarajevu je grozna situacija,u taj grad kada odem,kao da sam u Teheranu(mudzahedini koji sjede na bascarsiji,puse hasis,onako u izvornom izdanju,bradati,izbrijane glave,svaka treca zena umotana!!!! :shock)....a to je 200-300 km od moje kuce....Mislim da bi se trebali svi zapitati,sta da radimo s tim leglom svjetskog terorizm u nasem regionu?????
Srbi su mogli da zauzmu sarajevo kad su htjeli...A sta mislis zasto nisu??? .grins. Nazalost nisu,jer bi u tom gradu danas bilo mjesta za sve nacije kao sto je i u ostalim gradovima RS i bio bi ono sto je nekada bio,ovako su od njega napravili kasabu!!!!

Srebrenica: Prenaduvana cifra od 8000!!!! Iscenirani,napakovani zlocin namjenjen za ucjenjivanje Srba,kao Markale!!!! Samo sto im Markale ne uspjese,pa su onda ovo uradili malo drugacije!!!Sigurno je bilo zrtava,jer muskarci iz Srebrenice pokusali da pruze otpor....a rat prsa u prsa je takav!!!! Ali sam ubijedjena da to nije bio isplanirani zlocin sa Srpske strane...,a zene i djeca su evakuisani....
Gdje su u svemu tome Bratunacke zrtve???!!!!I danas cuvam spisak....Poklane su cijele porodice,nije birano!!!!! :'( :'( :'(

Molim te,meni ne pricaj o tome,jer sam prezivjela rat tamo...i vidim koliko je ovdje ljudima ispiran mozak.....plakala bih dan-noc nad sudbinom svojom i svog naroda....koliko ne znamo da se izdignemo....koliko nam se ismijavaju....  :'( :'( :'(

aziraphale

"Srebrenica: Prenaduvana cifra od 8000!!!! Iscenirani,napakovani zlocin namjenjen za ucjenjivanje Srba,kao Markale!!!! Samo sto im Markale ne uspjese,pa su onda ovo uradili malo drugacije!!!Sigurno je bilo zrtava,jer muskarci iz Srebrenice pokusali da pruze otpor....a rat prsa u prsa je takav!!!! Ali sam ubijedjena da to nije bio isplanirani zlocin sa Srpske strane...,a zene i djeca su evakuisani...."


"Cetvorogodisnja opsada Sarajeva?!"

"Danas u Sarajevu je grozna situacija,u taj grad kada odem,kao da sam u Teheranu(mudzahedini koji sjede na bascarsiji,puse hasis,onako u izvornom izdanju,bradati,izbrijane glave,svaka treca zena umotana!!!!"

za tvoj tok misli nemam nikakav dalji komentar ni dodatak.


lijepa bosanka


Bred

Seselj je covek . Dospeo je u zatvor,ok? Zasto mu uskratiti mogucnost posete i komuniciranja sa porodicom kada to ima svaki zatvorenik i u svetu i kod nas?

lijepa bosanka

Quote from: Bred on 22-11-2006, 16:02:29
Seselj je covek . Dospeo je u zatvor,ok? Zasto mu uskratiti mogucnost posete i komuniciranja sa porodicom kada to ima svaki zatvorenik i u svetu i kod nas?

Upravo to i ponteciram ovdje.....i ne zelim da se vise prica o zlocinima ili politici u ovoj temi....

Maslacak

Quote from: lijepa bosanka on 22-11-2006, 14:25:07
Danas u Sarajevu je grozna situacija,u taj grad kada odem,kao da sam u Teheranu(mudzahedini koji sjede na bascarsiji,puse hasis,onako u izvornom izdanju,bradati,izbrijane glave,svaka treca zena umotana!!!! :shock)....a to je 200-300 km od moje kuce....Mislim da bi se trebali svi zapitati,sta da radimo s tim leglom svjetskog terorizm u nasem regionu?????

Ok...sve mogu da podnesem, ali ovo vec...
znam da idem u off, ali kad si mogla i ti toliko da ovo ispises, mogu i ja bar dostojanstveno da odgovorim...
To o cemu ti pricas je tvoj licni utisak i odraz poprilicne mrznje koju nosis u sebi. Sarajevo je i dalje moj grad koji veoma volim, i volim da odem tamo...i ljudi su i dalje u njemu mnogo prostodusniji i ljubazniji nego sto su u Beogradu ikad bili...pa bili zamotani ili ne. Usput, zamotana je mozda svaka 10a zena, a tih izvornih mudzahedina vidim 2 za celo vreme svog boravka tamo. Necu da lazem da se nije promenilo u tom smislu, promenilo se, ali to je sasvim logican sled dogadjaja nakon rata, i ne vidim zasto bi mi to smetalo... I ovde do pre 15 godina niko nije smeo da kaze da slavi slavu, i ide u crkvu, pa vidi sad. Ipak je malo preterano govoriti o leglu terorizma tamo.

lijepa bosanka

©e¹elj odbio da doðe u sudnicu   
22. novembar 2006. | 11:38 -> 15:20 | Izvor: Beta    
Hag -- Vojislav ©e¹elj nije se danas pojavio na statusnoj konferenciji pred Ha¹kim tribunalom, jer je "slab", sud to vidi kao remeæenje.




Sudsko veæe je ocenilo da je to remetilaèko pona¹anje i upozorilo je ©e¹elja da mu mo¾e privremeno oduzeti pravo da zastupa sam sebe. Kako je sudijama preneo zamenik sudskog sekretara D¾on Vinsent, ©e¹elj je jutros upravniku pritvora Timotiju Mekfadenu rekao da je "suvi¹e slab", da mu "glas nije sna¾an kako bi ¾eleo" i da "ne bi mogao da podnese" prevoz do sudnice.

Kako je sudijama nakon pauze preneo zamenik sekretara Tribunala Robin Vinsent, ©e¹elj je na taj poziv doslovno odgovorio: "Ne, neæu da idem. Oni su svi idioti, ako misle da æu doæi."

©e¹elj od pretpro¹le subote ¹trajkuje glaðu u pritvoru Tribunala u Shevenigenu, potvrdio je Vinsent.

Sudsko veæe Alfonsa Orija zatim je ocenilo da je takvo ©e¹eljevo pona¹anje "remetilaèko", bez obzira na to da li ga je fizièko stanje, koje je sam sebi nametnuo, spreèilo da doðe ili je on odluèio da se ne pojavi u sudnici.

Veæe je nalo¾ilo da ©e¹elju smesta bude preneseno upozorenje da bi mu zbog toga moglo biti privremeno oduzeto pravo da zastupa sam sebe i da bi odbranu u nastavku statusne konferencije mogao zastupati "branilac u pripravnosti" Dejvid Huper.

Sudije su ©e¹elja pozvale da se, stoga, ¹to pre pojavi u sudnici. Odluku o tome kako æe nastaviti postupak, sudije æe doneti po¹to dobiju odgovor od ©e¹elja za koji su mu dali rok do podne.

Odgovarajuæi na pitanja sudija, zamenik sekretara Vinsent je rekao da je juèe èetrdesetak minuta razgovarao sa ©e¹eljem o administrativnim pitanjima vezanim za postupak. ©e¹elj je, po njegovim reèima, bio "vi¹e nego sposoban ne samo da vodi normalan razgovor, nego i da shvati njegovu su¹tinu".

Vinsent je precizirao da se ©e¹elj normalno kreæe, da ne koristi nikakva pomagala, da izlazi u ¹etnje, da je aktivan sa ostalim pritvorenicima i da jedino ne uèestvuje u sportskim aktivnostima.
Podsetimo, ©e¹elj od pretpro¹le subote ¹trajkuje glaðu u pritvoru Tribunala u Shevenigen, tra¾eæi da Tribunal registruje pravne savetnike koje on predla¾e, da mu svi dokumenti budu dostavljeni na papiru, i to na srpskom jeziku, da se iz procesa ukloni "branilac u pripravosti" i da se ukinu ogranièenja na posete njegove supruge i porodice.

Lonèar: Tribunal da po¹tuje prava ©e¹elja




Nacionalni savet za saradnju sa Ha¹kim tribunalom formalno je danas zatra¾io od tog suda da po¹tuje sva prava Vojislava ©e¹elja, koji veæ dvanaest dana ¹trajkuje glaðu u pritvorskoj jedinici tog suda u Sheveningenu.

Èlan Nacionalnog saveta Zoran Lonèar rekao je i da je Ha¹kom tribunalu upuæen i formalan zahtev za po¹tovanje ©e¹eljevih prava: "Upozoravamo da je do sada bilo isuvi¹e tragiènih dogaðaja u Ha¹kom tribunalu".

Lonèar je kazao da æe Tribunal snositi svu odgovornost za eventualne posledice.

P.S. Hvala Bogu da se neko oglasio!!!!


@ Maslacak: otisla sam i ja u off,i azira,pa i ti.....nisam ja mislila da je tvoj grad ruzan,ali je cinjenica da Sarajevo danas nije vise ono Sarajevo kad si ti zivela u njemu,jer mislim da je bio poseban grad zbog te multietnicnosti,a danas je ono etnicki cisto.... :ohwell:
I to sto ja osjecam nije mrznja vec strah od takve atmosfere,ne bas daleko od kucnog praga,strah da cu opet prozivljavati ono sto vec jesam....
A za terorizam tamo.....to sad vide i oni koji nas poslednjih godina unistavaju u svakom smislu.....Zar ti treba nesto drugo,osim toga da Bin laden posjeduje Bosanski pasos,izvadjen u Sarajevu?!!! Ali dosta sa off-om!!!!

Vampire 666

#70
poenta je da svako moze da se bavi politikom na nacin na koji on misli da je prikladno. Seselj je izabrao takav obrazac. I niako da shvati da mu je takvo ponasanje nanelo ogromnu stetu koju nece moci da ispravi pa maltene nikad.



Sve dok bude bilo ljudi (praznoglave sirovine) koji ovako razmisljaju u ovoj zemlji se nista nece promeniti...Naravno da ne moze svako na svoj nacin. Postoje neke opste norme koje jedan politicar mora da ispuni i u okviru njih da dela...

Bred

Vidis da moze. Ne skodi mu da ima > 30% podrske biraca.

Darker

Upravo to Vamp. On je tamo 4 godine bez suðenja, zbog izjava mo¾etze svi da mi se najedete G***na i napu¹ite Q.... Kakav tretman oèekuje? da ga maze po kosici i da ga mole da doðe na suðenje. Alooooooooo, on je optu¾eni, treba on njih da moli, ali veliki srpski vojvoda æe radije svoju decu provlaèiti po TV-u sa neukusnim do povraæanja sadr¾ajem...
Quote from: Bred on 23-11-2006, 10:33:39
Vidis da moze. Ne skodi mu da ima > 30% podrske biraca.
To samo znaèi da smo mi kao narod glupi(kao ¹to lepo reèe onaj nauènik) i da smo stoka nepismena...

lijepa bosanka

#73
В,Д,Б доста  :OFF...ово је за тему Избори !!! :wink:

23.11.2006.

Кустурица подржава др Војислава Шешеља

Емир Кустурица:

            Мислим да је Шешељева одлука да штрајкује глађу једна од одлука које само потврђују како нови свијет није у стању да судски решава ово што се у тим демократским земљама криво назива проблем. Ако неко штрајкује глађу, долази до оне тачке после које је заправо све обесмишљено. Мислим да је Шешељева одлука да штрајкује глађу, заправо једини његов начин да се бори. Без обзира какво политичко становиште подржавао, у односу на било коју странку, у свету постоје неке ствари које нас обједињују, а то је у овом случају један феномен – зашто је заправо Шешељ у Хагу. То је један феномен који заправо ја никад нисам разумио нити ћу разумијети.

            Ја се њега сјећам још из времена када је он у Сарајеву, као млад асистент на политичким наукама, ушао у сукоб са тамошњом олигархијом, комунистичком, и на крају завршио у зеничком затвору. Био сам један од ретких који је њега поздрављао на улици. У комунизму је то било много теже него што је сада, с тим што су у ствари само различити методи.

            Као што сам рекао, ја не знам, ја немам податке зашто би Шешељ могао да буде у Хагу, а сам податак да се његово суђење одлаже говори да је врло тешко доћи до доказа за оно за што су га оптужили.

............................



А.И.Филимонова магистар историјских наука



Штрајк глађу Војислава Шешеља у МКСЈ: уз питање о карактеру делатности трибунала



Кршење људских права у односу на Војислава Шешеља од стране Међународног Трибунала за бившу Југославију представља још невиђено кршење чланова 6 и 10 Европске конвенције о људским правима и основним слободама из 1950. године. Њему се предају материјали оптужбе који нису на папиру нити на српском језику, намећу браниоци и одбија регистрација правних саветника које је сам одабрао, уводе ограничавајуће мере у вези са посетама супруге и деце и т.д. То је фундаментално кршење демократских тековина из области људских права и слобода, који су достигнути у другој половини ХХ века, и то наноси додатни ударац насталом систему међународних односа у најширем смислу – безбедности и сабилности. Пракса “двоструких стандарда”, притисак искључиво на једну страну, на Србе, траје и до данашњег дана. Лидер Српске радикалне странке, Војислав Шешељ био је принуђен да услед противправних дејстава трибунала објави штрајк глађу до испуњееа основних захтева који се базирају на међународним споразумима. У условима када широкој јавности нису у потпуности познате околности смрти Слободана Милошевића и још 10 оптужених Срба, карактер рада трибунала има непромењиву тенденцију ка предузимању казнених мера у односу на затворенике са српске стране, и то њиховом предузимању пре доношења пресуде, или, као што је то случај са Шешељем, пре почетка судског претреса. Делатност трибунала која је затворена за широко информисање јавности није безпристрасног карактера у односу на учеснике у етничком и верском конфликту на територији бивше Југославије имајући у виду и чињеницу да је председник Српске радикалне странке започео штрајк глађу због кршења људских права од стране МКСЈ стиче жалосну «славу» казненог органа за Србе.



                                                                                                                                                  http://www.srs.org.yu/

Darker

Quote from: Darker on 23-11-2006, 15:28:06
Upravo to Vamp. On je tamo 4 godine bez suðenja, zbog izjava mo¾etze svi da mi se najedete G***na i napu¹ite Q.... Kakav tretman oèekuje? da ga maze po kosici i da ga mole da doðe na suðenje. Alooooooooo, on je optu¾eni, treba on njih da moli, ali veliki srpski vojvoda æe radije svoju decu provlaèiti po TV-u sa neukusnim do povraæanja sadr¾ajem...
Izvini, ovo je itekako za ovu temu :wink: