Main Menu

Dijeta

Started by dancho, 24-10-2006, 10:03:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

dancho


Neko pametan ( i debeo) je rekao
"velika du¹a mo¾e da boravi samo u velikom telu"   8)

ipak...

ua bojleri, ¹laufi i ostali tapacirunzi  :K

WANTED
tra¾e se efikasne dijete.
dead or alive.
sve korisne informacije o eliminaciji kg su dobrodo¹le.

Za poèetak ona èuvena sea food dijeta

"see food and go!"






vladimir

Po meni je najbolja dijeta da èovek ¾ivi mesec dana u studentskom domu, ali pravi studentski ¾ivot(¾urke, ribe, cirka, ovo-ono...) i da se hrani u studentskoj menzi. :lol:
Ko me poznaje i zna kako izgledam, shvatiæe o èemu govorim... :wink:

Smrda

znam da je atckinsonova dijeta efikasna.....
pa eto,ko voli...nek izvoli....
a nije ni teska,mozda finansijski...
jedu se samo proteini,bez ugljenih hidrata,ali ni truncicu....

mare

Dancho, dijeta je lo¹a stvar, samo to cimanje i suzdr¾avanje i optereæenje kalorijama. Meni bi to dosadilo. Bolje je povesti  raèuna o ishrani i sam odreðivati kada æe¹ i ¹ta jesti. Sva¹ta sam èitala o tim stvarima, pa æu ti dati moj predlog. Pre doruèka popiti 2 èa¹e vode( 1,2,3), pa doruèkovati voæe ili kiflu ( integralac ) ili neko drugo pecivo, mo¾e i jogurt, obièan ili voæni. Ako ima¹ veæe potrebe, onda pojedi i voæe i kiflu, ali voæe pre kifle ili veæ ne¹to smisli drugo. Gledaj da ne bude burek, ne¹to masno, mo¾e¹ da pojede¹ i sardinu sa lukom ( njam, njam)!
Izmeðu obroka piti VODU, ali tek 2 sata nakon obroka poèni sa vodom( voda i voæe usporavaju varenje uzeti odmah nakon obroka). Za ruèak mo¾e¹ sva¹ta da jede¹, kuvani gra¹ak, boraniju, pasulj, kuvani krompir, razne salate od povræa( toga ¹to vi¹e), ribu, kuvano pile( ako i jede¹ peèeno, izbegavaj ko¾icu), pohovani karfiol ili ¹ta veæ ima¹ za ruèak. Pri tome smanji broj parèiæa hleba koje pojede¹ i odluèi se za jedno, 2 najvi¹e. Meni uz ne¹to kuvano ne treba hleb, stvarno.
Trebalo bi izbegavati svinjsko i masno, ali ne pristupiti tome fanatièno. Dakle, mo¾e i pohovano pileæe meso, ali èe¹æe koristi kuvano. Samo nemoj da se muèi¹ i suzdr¾ava¹, ali kontroli¹i svoje potrebe i jako sporo jedi. Znam to iz svog primera, jer uglavnom br¾e jedem, i iako jedem dobre stvari i kuvano, to brzo me tera da pojedem vi¹e. Nekada razi¹ljam o sporijim zalogajima i tada pojedem sigurno 2-3 puta manje, nego ¹to bi da letim. Kao i kada telefoniram dok jedem( to uglavnom ne radim), zasitim se ba¹ brzo i to sa malom kolièinom hrane. Dakle, tokom dana voda, rekla sam ti veæ kako. Veèera mo¾e da bude ono od ruèka, ili neko voæe, voæna salata, ¹opska salata, ali ako ti je to malo da pojede¹ samo salatu( verovatno jeste)  opredeli se za ne¹to ¹to ¾eli¹.  :~
Elem, ne krkati posle 18, 19 ( nikako, a ako ogladni¹ pojedi jabuku), piti oko 2, 3 litre vode na dan, smanjiti hleb, ¾vakati du¾e, izbegavati slatki¹e( u zdravoj hrani ima strava posnih slatki¹a, ako ti se ba¹ hoæe, ali i to svedi na neku meru). Znaèi, bez optereæenja, polako i sigurno sledi uspeh, ali pre svega po pitanju zdravlja.
Sportom se bavi¹, pa je to ok. To je to od mene, za sada.
Ako ti je ovo ne¹to bez veze, imam bolnièku dijetu sa kojom skine¹ 15 kg za 2 nedelje, ali to je mnogo i brzo, ne treba ti to!
Poz Dancho, nadam se da sam ti malo pomogla  :cvet

zoe

Дијета? А tai chi? :K

Darker

Logora¹i nisu imali problem sa debljinom...hehehehehhe

dancho

Tai chi ne skida kilazu. Provereno.

Enea

znas kako..
nabolje je da provalis koje namirnice najvise odgovaraju tvojoj krvnoj grupi

evo jedne dijete,koja je zapravo bolnicka tj za pacijente sa suvisnim kg pre operacije
fora je da jedes prvo jedno,pa onda sledece,tj da ne mesas ukuse i tako to..

moja drugarica je skinula 12kg,a ja za isti vremenski period samo 1,5kg=(
anyway,mislim da sam se poprilicno ocistila toxina..imala sam neverovatan priliv pozitivne energije

srecno-javi kako si prosao

-dorucak uvek isti:
-1narandza ili
kruska
breskva
dinja
lubenica
-1dvopek
-1soljica kafe ili caja/no sugar
-----------------------------------------------------
1.dan
RUCAK:
-1narandza
-1kuvano jaje
-1kiselo mleko
VECERA:
-2paradajza ili 2dl kuvanog
-2kuvana jajeta
-1-2zelene salate ili 1krastavac
-2dvopeka
-----------------------------------------------------
2.dan
RUCAK:
-1narandza
-1jaje
-1kiselo mleko
-2dvopeka
VECERA:
-125g mlevene junetine
-1paradajz
-1narandza
-1dvopek
-1soljica caja ili kafe
-----------------------------------------------------
3.dan
RUCAK:
-1narandza
-1kuvano jaje
-1kiselo mleko ili pavlaka
-1glavica zelene salate ili 2 krastavca
-napici bez secera
VECERA:
-125g mlevene junetine
-1narandza
-1dvopek
-1soljica kafe ili caja
-----------------------------------------------------
4.dan
RUCAK:
-125g kravljeg sira
-1paradajza ili 1dl kuvanog
-1dvopek
VECERA:
-125g mlevene junetine
-2paradajza
-1jabuka
-1dvopek
-----------------------------------------------------
5.dan
RUCAK:
-200g kuvanog mesa ili ribe
-1paradajz
-1dvopek
VECERA:
-500g povrca/sargarepa,grasak,krompir/
-1kuvano jaje
-1paradajz
-----------------------------------------------------
-----------------------------------------------------
napomena:namirnice treba uzimati uvek datim redom/nikako ne mesati redosled/bolnicka dijeta,3kruga po 5 dana=15 dana i 15kg manje

mare

E, to je ta bolnièka dijeta koju sam htela da napi¹em.

Ariel

Uplati si odmor u kampu za debele  :)  ali ipak mislim da je samokontrola najbolji izbor

Vampire 666

fizicka aktivnost je otac i majka negojaznosti...

willie the scot

postoje neke izrazito dijetalne namirnice...recimo,sok od borovnice,ananas,losos,brokoli,...naravno,glavna fora je izbaciti ugljene hidrate i jesti sto vise proteina i to na pocetku obroka,jer su proteini odgovorni za stvaranje osecaja sitosti.
dijeta apsolutno bez ugljenih hidrata je opasna ako se primenjuje duze od 2 nedelje.
i ne zaboravite...sokovi goje.kada je poceo da se goji,elvis presley je na predlog prijatelja prihvatio dijetu iskljucivo od papaje-sveza papaja,sok...i konzumirao je u neogranicenim kolicinama.posle te dijete se ugojio 15 kila.

Bred

Ja sam cuo da npr hellou sokovi mogu da se piju bez problema jer ne sadrze mnogo secera,valjda :roll:

willie the scot

hello sokovi su smece,bravo takodje.
next i nektar su zakon.

mare

#14
Svaki dan pravim u sokovniku neki sok i to najèe¹æe stavim dve breskve, limun (1,2),  ka¹iku meda i vode koliko treba  i to sve smutim i pijem u kolièini od 1,5 litar dnevno. Ba¹ mi je zanimljivo da se igram tako sa voækicama. Nekada umesto breskve koristim ananas ili gro¾ðe, a nekada iscedim samo tri limuna na 1,5 litar vode + ka¹ika meda i æao. Super je, svakom bih preporuèila ko ima sokovnik :cvet