Main Menu

Dijeta

Started by dancho, 24-10-2006, 10:03:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Alnus Glutinosa

Moje delanje: samo rucam, i to ne mnogo, a ostatak dana locem vodu...i to je to... ali to samo mogu kada sam jako nezadovoljna, pa onda resim da promenim nesto u zivotu na bolje, a najlakse mi je da smrsam...  8)

hulio_salinas

hello sokovi se proizvode u blizini Smedereva...

jedna moja prijateljica je posle zavrsenog tehnoloskog fakulteta otisla u Fruvitu da se zaposli...

kada je videla sta se stavlja u "sok" pobegla je glavom bez obzira...

toliko o tome...

=====================

dijeta?

ja sam na stalnoj dijeti posto sam suv k'o grana... xexeexe

kljuc uspeha: mnogo mnogo fizickog rada...

Bred

Quote from: willie the scot on 24-10-2006, 15:04:35
hello sokovi su smece,bravo takodje.
next i nektar su zakon.
dokazi? ne mozes tako pausalno da ocenjujes i procenjujes.

Enea

bred
pa naucio si nesto iz broma,zar ne?

mene kida zeludac od svih tih sokova,pa je
moj izbor sveps,mmmm tako divno gorak,i tako zgodan za navlaku i nagojavanje..

katarina

Ma kakvi sokovi... Ja sad po mirisu mogu da osetim hemiju u sokovima! Next izgleda malo prirodnije, ali se ne bih klela u njega.

LJudi, prosle zime sam kupila, ne onaj veliki sokovnik nego ono za cedjenje limuna i pomorandzi. Tada je kilo pomorandzi u Veru bio 50din! Sad ne znam koliko je, istina dugo ga nisam koristila, jer sam kod kuce otprilike samo spavala.Saberite, oduzmite, malo se pomucite, izadje vam skoro na isto, a pijete prirodan sok!

Sto se dijeta tice, bila sam samo jedan dan na dijeti i to na onoj sa kupusom! Odustala sam od toga! Zahvalna sam svom brzom metabolizmu. Voda, sport!!

E a koju vodu pijete???

Darker

to je offtopic, ako neko po¾eli da odgovori neka otvori novu temu...

Dukica

i ja ,i ja,i ja sam jednom bila na dijeti... pa sam postala anemicna i vrtelo mi se   u glavi kad ustanem....pa vise nisam na dijetama...jedem sve sto jedu mladi...al znam jedno-NE JEDI POSLE 7PM! i tako je dovoljno,pa da smrsas...a sto i svi moraju da budu zgodni...kao sto i svi nisu lepi..nego oni kojima trebju teske plasticne operacije na licu,nemaju drugog izbora nego da se izgladnjuju,ili su tesko poremeceni...ko je lep,tom i jerry..tom ne treba dijeta! isto tako ko je duhovit i harizmatican,tom isto jerry..ne treba dijeta..itd. drugim recima,dijete su za ruzne i lude! :F

Alnus Glutinosa

povrh svega...jos sam ruzna i luda!   :'(  :'(  :'(

Dukica

 Nisi,ako ne drzis dijetu svesno i sa ciljem da budes mrsava..a ako jednostavno ne volis da jedes,to je druga stvar..to nije dijeta... mislila sam na one anorexicne i nabedjene da je to lepo i da samo tako nesto vrede... ja volim da jedem,al isto tako volim i kad sam zdrava i jaka,i imam snage za sve sto mi treba,a u poslednje vreme mi treba dosta...
nadam se da nisi od takvih  :cvet

jecaperec

da li neko zna jos neku dijetu... :roll:
nikad ni nisam bila sportski tip
na maturskoj veceri imala sam 48kg(da naglasim-bez dijeta i vezbanja)
nedelju dana posle kad sam polagala prijemni imala sam 2kg vise
i onda sam to "jedva" uspela da odrzim kilazu tokom leta
da se razumemo oduvek sam dosta jela,niti sam bila probirljiva
valjda sam imala ubrzan matabolizam
i kad sam krenula na faks samo se gojim :shock
u septembru i oktobru nabacila sam nekoliko kilograma
a od novembra do januara 15kg!!! :run 
osecam se kao slon!
ljudi mi uglavnom govore da bolje izgledam bucmasto,dal je istina ili me tese...
a i ne zanima me toliko
jednostavno se zbog toga lose osecam i fizicki i psihicki
i od sredine februara se stalno izgladnjujem,pijem sigurno 3l vode,ne jedem posle16/17h... 
:namcor

Bred

Da se ne bih ponavljao odavde Dijeta je individualna stvar (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,997.html)
Gojaznost se definise kao nesklad izmedju energije koja se unosi u organizam putem hrane i one koja se potrosi.
To je komplexan metabolicki poremecaj i mnogo mehanizama ucestvuje u njegovom regulisanju, ucices o tome iz farmakologije.
Dakle, osnovno je da manje unosis hrane a vise trosis energije.
Sto znaci da ne jedes przeno, pohovano, slano vec kuvano i dinstano.
Bez slatkisa, dosta voca sa prostim ugljenim hidratima.
Riba, belo meso , povrce ali opet ne i to u neogranicenim kolicinama i OBAVEZNO fizicka aktivnost.
Cak i za neke lekove koji se preporucuju za lecenje gojaznosti tipa Xenical(orlistat) smanjuju tezinu za 2-3% tj prakticno su nedelotvorni bez dijete i fizicke aktivnosti.
Takodje dijeta podrazumeva OPTIMALNU ishranu.
itd ...
:wink:

Enea

jel' ima nekog ko bi se uputio u diskusiju: dijeta po krvnim grupama?
[da ne otvaram temu za dz, pa da je bred brishe.. ]

jecaperec

hvala Bred :cvet
otici cu do lekara cim budem mogla
"nesklad izmedju energije koja se unosi u organizam putem hrane i one koja se potrosi"-uglavnom unosim 500cal/dnevno,vrlo retko(1 u 10 dana)unesem vise a i tad ne prelazim 1000cal  a005

philoserbiana

nemoguce  :shock to je mnogo,mnogo malo,da kazem nedovoljno...za bazalni metabolizam je potrebno najmanje 1200 kcal dnevno

Enea

i meni se chini da je to bash, bash malo..  :nonono: