Main Menu

Dijeta

Started by dancho, 24-10-2006, 10:03:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

AnaCrvena

uh...to je mnooogo malo!u 100g plazme ima 437kcal(evo bas gledam),pa ti vidi moze li se izdrzati dan na tome...
ne znam,nisu te stvari za igranje.ja verujem da si se ti navikla,i da izdrzavas nekako,ali mozes ozbiljno da narusis zdravlje ako to radis kontinuirano...nemam nameru da ti dizem paniku,nego bolje da se prokonsultujes sa nekim strucnim sad,nego da posle bude kasno... :cvet

Enea

moze se biti na kesici grisina dnevno, ako si chitav dan na faxu na vezbama  :>
jeco, ako ti je za utehu, nisi jedina.
kapiram da je to iz tog apsolventskog_uchiti, uchiti i samo uchiti mnjeh

AnaCrvena

ma,naravno,ne kazem da ne moze!i ne kazem da nisam nikad radila isto! :K
nego ne valja stalno tako...

pig_am_am

jeco,bas bih volela kad bih uspela da te nagovorim da vezbas... znas kako ces se bolje osecati... leteces posle svakog treninga. plus ces bolje uciti.

a ucili smo u skoli da je jedini lek za gojaznost - smanjenje unosa i povecanje potrosnje energije...  :add10:
ima toliko stvari koje mozes da treniras - sigurno ces se u nekoj naci.

spadam u one sto pred ispit pojedu sami sebe, tako da ne vezbam vise... ali stvarno toplo preporucujem  :cvet

Enea

eh, sta ti je to: prvo nas izgladne tokom studija, a potom nagoje.. :siza:

AnaCrvena

#35
mastam o tome da sam od tih sto pred ispit pojedu sami sebe,kao pigi!ja vise spadam u one sto pojedu sve OKO sebe sto se da pojesti!  a005
i mastam o tome da me ne mrzi da se fizicki aktiviram!lakse mi da ne jedem! :K

pig_am_am

eh ana, ja mastam da jedem sve oko sebe... :> [off] sto i radim kad nije ispitni rok [/off] :K
tako me ne bi boleo stomak, a i ne bi mi bio istaknut podocnjak zbog bledila... :>
i imala bih uvek dobru koncentraciju na ispitu... :ohwell:


fizicka aktivnost je najbolji lek za sve! hu  :box ha  :box hu  :box ha  :box   

i posle si ovakav: :)

shmizla

Veruj mi, i ja mastam da mogu kao neki koje znam da pojedem sve sto pozelim, a da se  ne gojim, i to, da pred ispit ne jedem...Ma ja od nervoze stalno nesto grickam i zvacem  :wall:
Mada, u zadnje vreme, uspela sam da smrsam... Ja licno ne volim te dijete koje traju 15-30 dana, ti to izdrzis, kao skines kilograme, a vec posle 2 meseca, opet si na starom, i to u najboljem slucaju!!
Ja imam samo "moju" dijetu... hmmm prestala sam da jedem hleb (dobro, ponekad, u posebnim prilikama malo capim), Pokusavam da izbacim slatkise, ali svaki dan barem jedan obrok, meni je to uvek dorucak, jedem kuvanu palentu sa jogurtom.. Nekad, ako sam u guzvi, i nemam kuvan rucak, da ne bih jela burek ili pljeku, ja i tad jedem palenticu! Ona je teska, zasiti me, a ne goji (mada, jedem malo, i suvu, bez majoneza, sira, pavlake!) Pored toga, svaki dan jedem voce i povrce, i trudim se da popijem sto vise vode... eto... uspelo mi je da dosta smrsam, tako da su svi primetili promenu na bolje... Tako sam gradjena, da cim se ugojim, i malkice to se primeti, a nemam neki expresno brzi metabolizam, pa sam morala da redukujem ishranu!!

AnaCrvena

isto-samo "moja" dijeta pali!nije to bas ni dijeta,samo mala korekcija i redukcija!nekad smrsam,nekad ne izdrzim dovoljno dugo,pa i ne smrsam posebno,ali se super osecam,jer jedem puno voca,vocnog jogurta,nista grickalice,eventualno po kockicu 'crne' cokolade i tako...

jecaperec

#39
nisam ockivala da ce se vas toliko prikljuciti
i to tako brzo...
jos tema bas nije dugo bila aktivna :shock
hvala vam-to mi puno znaci :cvet :cvet :cvet


ja vec skoro 3meseca smanjujem unos kalorija tako da sam to radila postepeno
danas sam pojela 200g fornetija-to ne znam koliko je kaloricno i evo jos uvek sam na njima
ali dorucak pomoranda
rucak 100g integralnih grisina
i ako moram jos nesto onda uzmem jabuku-to je najcesce
pa mozda i ima sve to preko 500cal ali ne verujem da mnogo prelazi
a kad postanem histericna uzmem kocku,dve cokolade
a kad se samo setim sta sam jela za dorucak pre godinu dana... a005
tad mi dan nije mogao poceti bez 5 (da,pet)tost sendica svaki sa po dve kriske hleba... :ohman:

mada mislim da moj organizam opstaje jer svakodnevno uzimam dosta,ako ne i mnogo vitamina
2tablete bevipleksa
a od sumecih:
1 vitamin C
2 Mg
2 Ca
i 1 mix svega po malo

philoserbiana

to sto se kljukas vestackim vitaminima nista ne valja  :nene:
ono sto si nabrojala da jedes ima vise od 500 kcal...integralne grisine su ti kaloricne...a o 200 g fornetija i da ne govorim...to je suva 'rana sto bi rekli...vezbati,vezbati i samo vezbati i ne jesti uvece posle 20h bar
jogurt i mleko sa o% mlecne masti,moze se kupiti(npr.Fit)
mekinje,zitarice,proizvode sa celim zrnom psenice...u bazi piramide ishrane se nalaze zitarice,one su najvaznije,a posle idu voce i povrce i u najboljem slucaju jesti ih kao sveze...vocni jogurt napraviti sam kod kuce-sve je sveze i bez secera...ako bas zelis da uneses nesto instant minerala i vitamina tu je cokolino,medolino,plazma mlevena za decu i naravno sve to sa mlekom sa 0% mlecne masti.rekla nam je asistentkinja da su mlecne masti uzrocnik br.1 za nastanak arterioskleroze
ako si ceo dan na fakultetu onda sebi napravis lanch-paket kod kuce...skuvas neko povrce i stavis u plasticnu posudicu(npr.od sladoleda)i pojedes za vreme pauze...divno je vreme sada...pojedes ukusan i zdrav obrok ispred fakulteta u prirodi i medj' zelenilom  :cvet

paulina

Da li je neko od vas cuo za UN dijetu?
Jel neko drzao i kakva su iskustva?

Bred

Kakav je to dijeta?

Jeco, pa mi smo buduci dipl.farmaceuti, red je da steceno znanje negde i primenimo  a to je upravo dobro na ovakvim temama plus u buducnosti mozemo pomagati savetima i drugim ljudima koji nisu dovoljno medicinski i strucno obrazovani.
:wink:

Btw, odmah izbaci beviplex, on pojacava apetit.
Dakle, slatko obavezno izbaciti, ubaciti voce, gazirano nikako posebno ne coca colu. ( a005)
I moras imati u vidu da ti studiras a ne da dzabalebaris kuci i da ti energija treba i da nekad moras ceo dan i bukvalno biti maximalno koncentrisana  :wink:
Hm, trebalo bi da potegnemo znanja iz bromatologije i postavimo sadrzaj kalorija koje ima svaka od namirnica.
Nutricionisti ti takodje mogu pomoci , oni se skoluju za to, vide koje namirnice unosis , koliko one imaju kalorija, zatim kojim aktivnostima se bavis i koliko ti one oduzimaju kalorija i na osnovu toga sastavljaju tablicu ishrane.

Enea

Quote from: philoserbiana on 13-05-2008, 06:53:59
to sto se kljukas vestackim vitaminima nista ne valja  :nene:
ono sto si nabrojala da jedes ima vise od 500 kcal...integralne grisine su ti kaloricne...a o 200 g fornetija i da ne govorim...to je suva 'rana sto bi rekli...

jecham i raz!!

jecaperec

To kljukanje vestackim vitamina su mi preporucili lekari,tu "dozu" pijem oko 3god.
A juce sam se castila sa 200 g fornetija  a005 jer sam polozila kolokvijum iz analiticke...
Gazirano i ne pijem
i posle sledece recenice svi ce me zamzeti ali...-sta vidite u coca coli :hmm
A jeca ce biti biohemicar(kad poraste :lol:),ali ce proci jos dosta vremena kad ce primeniti steceno znanje na sebi i posavetovati druge.
Isla sam ranije kod nutricioniste jer sam zelela a i morala da se ugojim-pitala me da li znam sta treba da jedem kako bih to postigla,ja sam nabrajala i taman kad je htela da kaze kakva sam pametnica,spomenula sam integralne grisine i zena je umrla od smeha :stid:
Rekla je da je to zabluda sem ako ne uspem da pojedem kilo a mene je mama terala da ih jedem jer su joj svi to govorili da goji ko nista... :hmm :hmm
Tablicu koliko kalorija ima svaka od namirnica bilo bi lepo negde postaviti :~ jer ja to gledam iz knjige koja je starijeg zdanja...