Main Menu

Dijeta

Started by dancho, 24-10-2006, 10:03:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

philoserbiana

i meni je doktorka preporucila dnevni unos vitamina c od 1000 mg,sto je potpuna ludost...ucices na farmakologiji...organizam moze da resorbuje dnevno oko 75 mg vit.c ,a ostalo se talozi u vidu oksalata u bubrezima...na studentskoj poliklinici postoji nutricionista,moze da ti sastavi poseban rezim ishrane koji kao student mozes da ispratis...iz sopstvenog iskustva kazem-ne gazirano,vezbati bar svaki drugi dan i ne vecerati,piti vodu i cajeve i biti srecan sto nesto lepo radis za sebe  :cvet
mora i slatko nekad da se pojede,najbolja je crna cokolada bogata kakaom.zitarice-obavezno  :>

Enea

#46
na bromatologiji, na usmenom saznah da moze vit C i do 3g dnevno... za hospitalizovone osobe..
iz lichnog iskustva verujem da se talozi, jer neshto kada bubreg zaboli nista ne boli slichno..
tako sam ja u jednom ispitnom roku dve nedelje jela samo kajsije, a bol nepodnosljiv postao, toliko da sam u pola nocji vezivala charshav oko struka..
eh, sada, kreatinin je tada otishao u plus beskonachno.. eto.. mora svega po malo, dovoljno..

od sintetskih vit ja se uvek nagojim..

predlazem ishranu prema krvnoj grupi..

jecaperec

Bas mi je veceras drugarica spominjala dijetu prema krvnoj grupi...
Cula je od svoje sestre da su ljudi zadovoljnji sa njom,tj.sa njenim ishodom
ali da treba da se gledaju i neki parametri krvi :hm

philoserbiana

ja sam skepticna prema toj dijeti...zna se sta je zdravo,rukovodi se piramidom ishrane i vezbaj,to vazi za sve ljude,tj.za sve krvne grupe  :happy:
zasto ne odes do instituta za bromatologiju i pricas sa nekom profesorkom,recimo sa sefom instituta  :hm

Enea

ta dijeta, u smislu racionalne ishrane..
i ima nekih caka.. tako na primer, grupa AB pri vecjem unosu proteina, tkiva postaju kiselija, a da bi apsorpcija bila zadovoljavajucja neophodan je bazni ph tkiva.. znachi, shto je kiseliji to se vishe talozi u masti..
namirnice kao takve,
onda mozesh posmatrati:
1) kao + stvar_leche
2) neutralnu_morash da se hranish
3) kao - stvar_toxin

Bred

I ja sam skeptican prema toj dijeti prema krvim grupama mada neki ljudi koji su je primenjivali kazu da je efikasna.

Dijetetske tablice => http://www.studpol.co.yu/dijettablice.aspx

Enea

#51
aman bre!
dijeta kao rezim ishrane, zdravo i nezdravo, a ne dijeta kao unos anoreksina!!!

zerocool

ishrana po krvnoj grupi se koristi za lecenje, mnogi je propagiraju, a meni odgovara predlozeno. Najbolje je postiti, jer tu se covek nauci da bude umeren, ne bahati se sa hranom. Meni su mekinje super, mada je psenica bolja i to kao zamena za hleb. Ipak je najbitnije da to negde izadje :>

Bred

enea, objasni zasto mislis da bi dijeta po krvnim grupama trebala da bude efikasna?
ali ne laicki nego "farmaceutski".
i pripazi na izrazavanje!
:F

katarina

Najbolja dijeta za mene je ne vecerati, tj. zadnji obrok u 18h i dosta vode. Zato sad leskarim u mraku i pokusavam da zaspim a crevca krce. Ne, ne izgladnjujem se, znam da tako zvuci..samo pokusavam da smanjim kapacitet svog zeluca.

dancho

#55
Evo nekih mojih novih iskustava...
Najva¾nija je organizacija i doslednost (kao u svemu).
Obroci moraju biti èe¹æi, na svaka tri do 4 sata da se ne bi oseæala glad, jer glad izaziva ¾dranje (i formiranje zaliha). Dakle doruèak, u¾ina, ruèak, u¾ina, veèera. Bez grickanja i grickalica izmeðu.  Veèera dva h pre spavanja najkasnije. Obavezno dnevno fizièka aktivnost, makar pola sata brzog hoda za poèetak. ©etajte dok se odmarate od uèenja.
Da bi èovek tro¹io svoje vi¹kove masti, mora da unosi manje kalorija nego ¹to ih dnevno tro¹i. To je jasno. Ali organizam tro¹i i masti i proteine ako nema dovoljo energije. Zato je neophodno unositi dovoljno proteina u toku dijete. Kome je stalo, raènaæe kalorijske vrednosti namirnica.
Piti puno vode. Sokovi i alkohol su zabranjeni. (Sokovi su svi sa ¹eæerom, bez obzira ¹ta pisalo na njima a alkohol je gorivo). Jede se integralno pecivo, muzli, dijetalni margarin, maslinovo ulje, mleèni proizvodi sa malo masti,  mesa bez ko¾ica i masnih delova, riba, sve moguæe salate i voæe (ne banane ili su¹eno voæe). Nema pr¾enja, suhomesnato, mahunarki, slatki¹a, majoneza, keèapa, èorbi, sosova, minimum soli.
Primer:
Doruèak: muzli u jogurtu
U¾ina: jabuke
Ruèak :Pileæi file na ro¹tilju sa me¹anom salatom i parèetom crnog hleba
U¾ina: ananas
Veèera: riba sa blitvom i krompirom.
Ja sam uspeo mesec dana da se ovako hranim i da skinem oko 6 kg.
Glavna je doslednost i aktivnost.
E da, ¾eljan sam sladoleda, kolaèa, pomfrita, èokolade, vina...
Sve ima svoju cenu...
PS
UN dijetu sam probao i ne preporuèujem...

philoserbiana

svaka cast na doslednosti...ide leto,valjda cemo svi da doteramo liniju  :cvet

zerocool

Ako mozete obavezno izbacite krompir, nije zbog kilaze, vec zasto trositi sebe da bi iz neceg izvukli energiju. Mnogo je bolje jesti pirinac. Ima super recept za hleb bez kvasca, ali i u maxiju postoji isti hleb, pa mozda je tako lakse. Super je i skuvati psenicu, pa to umesto hleba. Ajmo svi napolje, malo trcanje, malo bajs, roleri, puno sexa  :stid: i eto linije za plazu  :>

Enea

zero, a  :ziveli ?

aj nazdravicjemo sa aqua fontanom =)

mljac, krenula mi balica na Danchin post! =)

zerocool

alkohol goji, ali cuva zivce, pa onda napred  :ziveli , ali jedna casica dnevno. Postoji neka tecnost nera, to piju ovi sto bockaju na akupunkturi i samo na tome zive mesec dana, to je kao ciscenje organizma, ali neka hvala. Ja praktikujem dijetu sa sladoledom, tj jedem sladoled kad sam gladna, a i kad nisam, ali napravim sama, sa manje secera.
Super je kad krenu vrucine, tada ne mogu nista da jedem, a i topi se salo  :wink: