Main Menu

Dijeta

Started by dancho, 24-10-2006, 10:03:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Enea

pade mi na pamet upravo:
kada se onako bash, bash zaljubish sa sve leptiricjima u stomaku ti letish.. e to je super.. jedan je tako skinuo 15kg, a druga se ugojila deset :shy:

zerocool

E to kad krenes da se gojis, to je vec idila u ljubavi, ali pre tog bi trebalo da smrsas, jedino ako ne jedes dzigericu svom muzjaku  :K,
Ja cu da pozajmim sestrice blizance na par dana, pa ko hoce sa mnom da juri zanjima moze, moja sestra ima super liniju od kad ih ima  :cvet

Bred

®ene provedu deset godina ¾ivota na dijeti
Autor: Blic online |

U nameri da dostignu idealnu telesnu te¾inu, ¾ene u proseku provedu deset godina ¾ivota na dijeti, otkriva jedno nauèno istra¾ivanje, a prenosi Dejli Telegraf.

Istra¾ivanje otkriva da proseèna ¾ena dr¾i dve dijete godi¹nje, a svaka dijeta traje po pet nedelja. To iznosi 104 dijete izmeðu 18. i 70. godine ¾ivota, ¹to je ukupno deset godina razmatranja ¹ta da se unese u organizam.
Meðutim, èetvrtina ¾ena ne izgubi na kila¾i, a i sama èinjenica da se ¾ene podvrgavaju tolikim dijetama svedoèi da su one najèe¹æe neuspe¹ne. Istra¾ivanje je takoðe pokazalo da jedna od deset ¾ena provede 25 godina ili vi¹e na strogom re¾imu ishrane.
Dr Glen Vilson, profesor sa Instituta za psihijatriju koled¾a Kings ka¾e: "Istra¾ivanje je pokazalo da ¾ene mnogo brinu o svojoj te¾ini, a rezultati istra¾ivanja govore da postoji veliki pritisak dru¹tva na ¾ene da ostanu u formi i dobro izgledaju".
"Kila¾a ¾ene varira u zavisnosti od bitnih promena u njenom ¾ivotu, kao ¹to su raðanje dece, kao i od promena u emotivnom stanju zbog liènih odnosa i posla kojim se bavi", dodaje Vilson.
"Zdravlje i dobra forma dovode do generalnog blagostanja i sreæe. Meðutim, mnoge ¾ene se muèe da bi dostigle idealnu figuru, a 25 odsto priznaje da bi se podvrglo i hirur¹im intervencijama kako bi se otarasile vi¹ka kilograma".
U istra¾ivanju je uèestvovalo 4.000 ¾ena, od kojih tri èetvrtine veruje da imaju vi¹ak kilograma. Treæina ¾ena ka¾e da je na prvu dijetu oti¹la sa 16 godina, a 44 odsto ¾ena priznaje da ne mogu da oslabe, "¹ta god da uèine".

blic

Enea

a mushkarci?  :>

Bred

meni jedan decko rece da je on smrsao 30kg za mesec dana (?!?!?!?!) tako sto je samo jeo mandarine i pio kafu??
:hmm
:wall:
:hm

kaja

Ima nas raznih :>

zerocool

Taj sto je smrsao 30kg, ce dobiti duplo vise ili ce cir da zakaci. Ne ide to tako, sigurno tih 30kg nije za mesec dana nakupio, a najlakse je prst u usta i  :bljak: ili dijeta, a kad treba guza da se mrdne, niko nece. Ja sam se navukla na trcanje, postanem nervozna kad napravim vecu pauzu. U pocetku je uvek tesko, ali vredi. A vecera moze lako da se smanji ili izbaci i sve je posle super.
Sta mislite o vocu uvece, ja ga tad najvise tamanim, a svi preporucuju voce za dorucak. Ja ne mogu tako jer sam ujutru kao vuk, grizem dok se ne najedem  :>

philoserbiana

jeste li culi za nutricionistu i naturologa Georgij Nazarova?da li postoje neka predavanja na temu dijetetike u Bg?ako znate nesto o tome napisite...
ako zelite da procitate nesto zanimljivo i novo ukucajte TIPICNE GRESKE U ISHRANI na Google-u...poslusajmo savet Georgija Nazarova  :hm

Enea

Quote from: Bred on 10-06-2008, 19:17:39
meni jedan decko rece da je on smrsao 30kg za mesec dana (?!?!?!?!) tako sto je samo jeo mandarine i pio kafu??
:hmm
:wall:
:hm

ne smem ni da pomislim u kom su mu stanju bubrezi.

ja chula da je jedan smrsao 20kg, al sada ima problem zavisnosti.  :F

Bred

hm, da, ali on i sad jede kao stoka a mrsav je ko kostur [skoro]...
nema bas logike ...
:ohwell:

Enea

ako ne trenira drogira se  :nonono:
ne znam o kome prichash ali tako ja mislim..

zerocool

Od spida se mrsavi, mada propada sve, pa zasto ne bi i salo, ali ipak trcanje je zakom.
Mada, da se ne lazemo  :ljubav: je najbolja za mrsavljenje i sve sto to nosi, cak je i dokazano  :stid: