Razlika u godinama (sa primerima)

Started by AquArius, 30-08-2006, 15:37:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Smrda

ali ja koliko kapiram,ako se ove dve osobe postave u normalne uslove....zar ne pricamo o tome...nemojte sad sa elektrinim i edipovim kompleksima,molim vas,inace cemo se pogubiti.....
elem,da li je moguca cista,neiskvarena,bezinteresna ljubav izmedju devojke 28 i muskarca 60?
eto konkretnog pitanja...ja mislim da je to jako tesko(ipak,nikad ne nikadujem....).....

Al-Jasmina

moguæa je, ali tu je neko opet pomalo lud...¹to nije lo¹a stvar :) mislim, ne mora da znaèi da je za hospitalizaiju

ali ovde se od nekog komplexa (ubaciti starogrèku mitolo¹ku ili istorijsku liènost po ¾elji)
jednostavno ne mo¾e pobeæi...
i on ne mora imati nikakve veze sa interesom ali
DA sa neèim ¹to obe individue nose u sebi...


Smrda

e,pa  na to sam u pravo i ciljala....kad sam pisala onaj post...
bilo kako bilo nesto se krije ispod povrsine takve jedne veze?!?
sti ce reci da nije bas normalno,ali moguce jeste....

Al-Jasmina

pa tako veæ deluje...
ima poku¹aja takvih veza aki èak i kad su porivi najèistiji,
kad tad æe je on izgrditi u maniru oca
(na ¹ta æe se ona uzjoguniti)
ili joj poku¹ati nametati ukus u stilu: Stariji sam i pro¹ao sam sve to, znam ja ¹ta valja...

a ona æe njega blamirati u dru¹tvu jer se neæe uklapati i
zamaraæe ga ako je iole aktivnija po pitanju sporta, izlazaka...

Dukica

ne znam na koliko veliku razliku mislite,al ajd da spomenem primer moje rodjene sestre(30) koja je 8 godina bila sa muskarcem(45)..u tim godinama su se rastali,a poceli vezu 22+37... bilo je lepo dok je trajalo,al na kraju se ispostavilo da je on taj koji je mladji i neodgovorniji...posle se opet zaljubila u nekog sa isto toliko godina...hmm..sad kad razmislim,ima ona prbl. neki..hehe.. ko zna  ko je tu lud?! :a

Al-Jasmina

OK, ali sta da je drasticna razlika kao ona gore navedena...
Sta covek od 60 i devojka od 2Oak godina
mogu da planiraju u vezi i na sta da racunaju sem na kratak leptirast odnos?
Mozda oni mogu doziveti neke nezaboravne momente i izmeniti jedno drugo na neki lep nacin
- oplemeniti se...
ali to nije nesto gde se mogu opusteno predati zajednickom zivotu..
na svakom koraku sumnje i prepreke

Maslacak

mislim da iza svake veze postoji odredjena psiholoska pozadina...
nikad ne mozete krenuti od tabula rasa - kao dva potpuno normalne osobe bez kompleksa i tako to...jer nesto uvek postoji...ako nije kompleks, jeste neki psiholoski fenomen...
pa prost dokaz je to da devojke obicno biraju iste tipove muskaraca, a i muskarci devojaka...
znate one komentare tipa: neki muskarac od devojke trazi mamu, neka devojka uvek bira problematicne, on voli plavuse, starije, iskusne, mladje neiskusne isl...

a cak i ako bi ljubav sa starijom osobom podrazumevala nadoknadjivanje nedostatka oca i slicno... zasto to mora da umanji tu ljubav? To bi mozda bio razlog zasto devojka bira takve muskarce i zasto se oseca dobro u takvoj vezi... ali i takva ljubav je zapravo vrlo iskrena. Ne moramo ni svi od ljubavi traziti isto, zato smo tako razliciti, i zato su veze tako razlicite...

E sad Jass, ti ga bas pretera sa odnosom 20/60 :K
Cinjenica je i da - sto su razlike vece, to je manje takvih parova...znaci ocigledno je takva ljubav bas retka, mozda i nemoguca... Mada nista nije nemoguce...
a mnoge veze se baziraju na kratkom leptirastom odnosu, ne mogu sve veze da imaju buducnost, ali to ih ne cini manje vrednim ili lepim... svaka je na svoj nacin vredna u zivotu...
mada stvarno...zamisliti devojku od 20 sa dedom od 60...yuck... :roll:

Smrda

maslacak,nije ga ona preterala,nego sam ja dala takav primer...jer sve ostale razlike,manje vise su mi  za tolerisanje...manje,vise....ni sama ne znam...polazim od sebe...nisam sigurna da iz ove perspektive bih imala sta da pricam,a kamo li trazima sa nekim 30 god starijim od mene,ma i da je 20...mnogo je... :)
a sto se nadoknade ocinske figure tice...ne umanjuje to ljubav,vec je to samo ljubav iz drugih poriva,a ja sam navela temu na ciste i istinske porive u jednoj takvoj vezi..ako je to moguce...

@maslacak...
...mislim da iza svake veze postoji odredjena psiholoska pozadina...
nikad ne mozete krenuti od tabula rasa - kao dva potpuno normalne osobe bez kompleksa i tako to...jer nesto uvek postoji...ako nije kompleks, jeste neki psiholoski fenomen...

zasto ne moze?
da li uvek moraju neki repovi da se vuku?
ja se trudim da mislim da ne moraju,mada sto sam starija vise sam nesigurnija u to....eto repa :> :wink:

stef

 Opet bljak...Mozda sam povrsan ali kad zamislim to dvoje (bez obzira ko je stariji)...bljak

chicio

to je pricha kao kad kazhesh oni matorani od 40 godina shto slave 20 godina mature, a kad dodjesh u te godine onda kazhesh ode nam onaj xy sa 65 godina, mlad chovjek. ne bih se upushtao u rasprave o sponzorushama i moguda kaznem da sam nekad bio u fazonu +-4 godine, ali kako ide vrijeme i osjeccam se mlad duhom, granice se rastezhu u nedogled
shta josh nisam probao

Darker

hahahahahah
Ali i te bliznakinje iz reklame su matore...
Bljak, fuj, odvratno...

Danica

Pitam se kako li se zamislja tudja ljubav,to je nesto skroz subjektivno, al ajde... Sponzorstvo je nesto drugo

Maslacak

@smrda
svi smo mi postali ono sto smo preko raznoraznih zivotnih okolnosti... neko ko je ostavljen 1000 puta se drugacije ponasa u vezi, i trazi u vezi drugacije od nekog ko je jednom, ili nijednom... neko ko nije imao oca ili majku, ce to na jedan ili drugi nacin reflektovati kroz odnose sa ljudima... nekad to moze biti bas upadljivo (kao primer devojke sa mnogo starijim "deckom"), a nekad se to pokaze kroz nesto sasvim drugo, nekad se i ne primeti da se pokazalo...

svi u nasoj psihologiji nosimo nesto sto ce dovesti do toga da odaberemo jednu, a ne drugu osobu... neke urodjene, a neke stecene stvari tokom zivota se skupe, izmesaju, i daju nam licnost, koja ce onda odrediti, izmedju ostalog - sta je ono sto ce kod neke osobe uciniti da se u nju zaljubimo.
zato kazem da tu uvek ima neke psihologije, porivi su nam svima razliciti, a tesko je u svemu tome reci koji je poriv za ljubav "cist i istinit"... za mene je cist, sve dok ima veze sa ljubavlju, a ne sa lovom...

i sad sam ja malo preterala i otisla u filozofiju... :K

Smrda

samo malo si preterala.... :wink:
kapiram ja sta ti kazes...ali se sve nadam da ne moramo da nosimo sa sobom takve stvari,tj da mozemo da se izborimo sa tim i ostavimo iza sebe...kao sto rekoh zabluda,iluzija ili sam budala...... :)
kada sam spominjala cist i istinit poriv mislila sam na nematerijalne motive...da bismo iskljucili sponzorstvo,etc...iz diskusije...

Maslacak