Razlika u godinama (sa primerima)

Started by AquArius, 30-08-2006, 15:37:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Coolgemini

Necu da dodajem zaguljeni zacin ovoj diskusiji :K :K
Ali zar ne mislite da je za jednu normalnu i prirodnu vezu potrebna da postoji slicnost u godinama??Ne mora to da bude jednakost u godinama,ali minimalna razlika je zadovoljavajuca...Kad postoje tako velike dobne razlike,ne moze se sa 100%-om sigurnoscu tvrditi da je to prava ljubav vodjena prirodnim i humanim principima...Prava ljubav je uvek inspirisana,ona se razvija konstantno i njena glavna asocijacija je period mladosti..ne kazem da i u starosti ne postoji ljubav,ali ta ljubav je principijelno drugacija od mladalacke..
Zato kad pogledate jednu mladu devojku od 20 i kusur godina i jednog muskarca od 50 godina,vidi se jasno da im zivotno-iskustvene i emotivne zone nisu bash podjednake. :roll:..A kad im i svakidasnja zivotna okolnost okupira licnosti,a koja zavisi od svih ovih prethodnih zona,njihova ljubav ne moze biti prava....
Mogu da postoje i neki razlozi kompleksne prirode,kao sto je rekla Maslacak>ali ni oni nisu dovoljno nuzni da stvore nesto slozeno poput ljubavi..

Al-Jasmina

To sam vec pominjala... :)
neko od njih mora imati nesto u svojoj psihi sto ih navodi na takav odnos

Coolgemini


Maslacak

E ne znam...
ja stvarno verujem da je ipak moguce da se dvoje tako zavole...i da to bude "prava" ljubav, iako je to zaista tesko definisati, posto ima puno pravih ljubavi...
generalno se ja slazem s vama, da, tu mora nesto biti u psihi da bi se imao poriv za tako necim, i da, takva veza tesko ima neku buducnost kada su u pitanju svakidasnje zivotne okolnosti... Ali mislim da ljubav ipak moze da se desi...
ja samo imam malo pomerene granice za definisanje "normalnog"...mozda zato sto verujem da po definiciji normalnog, niko nije normalan... :K

Smrda

hehe...po definiciji normalnog,niko nije normalan.....svidja mi se ovo!!!!
ja i dalje ne znam da li bi to mogla biti ljubav ljubav ili nesto trece......malo sam skeptik...puno je tu psihologije,previse za mene...

chicio

dokle god ukljuchujesh ratio, prichi nema kraja, a ako prebacish na emotio - sve je mogucce, svaka pricha je zavrshena

Smrda

lepo si to rekao...samo kod mene je racio stalno on....

Maslacak

@smrda
drago mi da ti se svidja :cvet

e bas tako nekako kao sto chicio rece... verovatno ljudi sa razvijenijim racio-alarmom (a i ja sam tu negde...mada nesto... u poslenje vreme me napusta :>) teze to shvataju, a kamoli da dozvole sebi da se upuste u tako nesto...

Smrda

@ maslacak :wink:
...ja to kapiram...samo nije to za mene......bar za sad,ali opet nikad ne reci.....je l' da?!??
sem toga,vec sam objasnila...persiranje mi je mali problem.... :wink:

Maslacak


Al-Jasmina

#70
Dobro a ima li neko neki primer, sem navedenih
veze sa velikom razlikom u godistima, i sta se desilo sa doticnim parom?

stef

 Znam za decka koji je imao tada 20 godina, ona 30.Bilo im je dobro neko vreme (nekih mesec dana koliko se secam), njemu je bilo drago sto je nasao zrelu devojku, ambicioznu, racionalnu, a njoj sto je nasla pastuva.Posle nekog vremena, on je ipak imao osecaj da je ona suvise zrela za njega.Ima on ponekad infantilna ponasanja a ona nije imala razumevanja za to blesavljenje.Toliko znam. :angel:

Smrda

ja znam za jedan od najidealnijih brakova koje sam videla,koliko moze nesto izgledati idealno sa strane,gde je zena starije 10 godina od muskarca...a da bude jos bolje uzeli su se kad je on ima 18,a ona 28?!?!?.....i imaju super decu...u braku su vec 25 godina....zato kazem,nikad ne reci nikad.....

vladimir

Milion puta sam rekao starijim devojkama:"Mladi mu¹karci su kao kivi-zeleni i puni vitamina, kad ih uzme¹-osve¾i¹ se...".I prolazilo je puno puta.Mada, ¹to sam stariji, postajem svestan da je razlika u godinama ne¹to ¹to je velika glupost, ako se dvoje vole i razumeju, po¹tuju, nije bitno koliko ko ima godina.Ako je to sve iskreno...U suprotnom, sve se svodi na to da æe to pre ili kasnije puæi ba¹ zbog te razlike.Iskrena ljubav ne priznaje razliku u godinama...

Smrda

hehe...kao kivi-zeleni i .....kiseli,sem sto te osveze,ostave kiseo okus u ustima...
ccc...kolega,cime se ti sluzis,tj. sluzio?!?!?