Razlika u godinama (sa primerima)

Started by AquArius, 30-08-2006, 15:37:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Al-Jasmina

Ali cini mi se da u danasnje vreme ni slicna godista nisu garant trajnije harmonije (cast izuzecima)

chicio


dyki

E da, da, ne znam da li moje pitanje moze da upadne u ovu temu, ali da sad ne zapocinjem drugu:
Jeste li primetili da npr. u stranim filmovima/serijama, kada se dvoje upoznaju, nikada ne pitaju za godine? Bilo da je teen ili ozbiljniji film? Doduse to je mozda nebitno za radnju filma pa i ne ubacuju u text, ali je i meni preslo u naviku, totalno mi nije bitno da znam godine (dobro, ne mislim na decu :) eventualno ako me bas interesuje pitam sta studira i kako mu/joj ide, kao tako mozda mogu da zakljucim nesto :) ) ali jos uvek mnogo mojih drugova/drugarica cim upoznaju nekoga jedno od prvih pitanja bude "a koje si ti godiste?" Meni to nekako bez veze, kao da odmah lupas etiketu nekome i po tome procenjujes osobu...

Coolgemini

Dyki,u nekom smislu si u pravu...Svi se hvataju za godiste...Mada,zamisli situaciju startujesh ribu,ona prihvati flert,zapocnete komunikaciju,smuvate se....I prodje neko vreme (do tada ste valjda naucili imena i neke osnovne stvari jedno o drugom :K)...ali josh uvek ne znate godiste(pretpostavljate da to ni jednom ,ni drugom nije bitno :K)...i najednom ona mora hitno kuci da nahrani decicu,a ti provalish da ima 30 i kusur godina,a tako uopste ne izgleda?? :hm...Ovo je mozda pravi primer iz serije,al' je moguc :)
Sta bi uradio??Pitanje se odnosi i na mnozinu....Da li biste nastavili shemu ili biste prekinuli??Ovo je mozda zacetak nove teme :wink:

Maslacak

Evo, slusajuci Blackmore's night... shvatih nesto u sekundi... i eto, prekinuh ucenje, samo da ovde napisam taj primer...koji obozavam :happy:

Dakle ko ne zna, bend Blackmore's night se sastoji od 2 clana - gitariste Ritchie Blackmora (:Bog :Bog), i pevacice, njegove verenice Candice Night.
On je 1945. godiste.
Ona je 1971. godiste
zajedno su od 1989...dakle, kad je ona imala 18, a on 44 godine... :shock
tj, u vezi su celih 27 godina.
malo li je? :K
i zajedno vec dugo prave divnu muziku.
Ako mene pitate, tu nema neke dileme... cista ljubav :happy:

A sto se tice ove "nove teme"...
pa ja ne bih prekinula vezu zbog toga, malo je glupavo...
znam devojku '86. koju je startovao decko '90. na nekom splavu... kaze on sladak, nikad ne bi provalila, raspricali se sve u 16... i na kraju ona njega pita za godiste...
zbrisala glavom bez obzira :lol:

dyki

Uuuuuuuu......... 25-30 godina.... Nice :) Vise bih se zabrinuo da kaze "e izvini, moram kuci da mi mama podgreje mleko" :)
Imam druga sa faxa koji ima devojku 84-o ili 85-o godiste i klinca od 3-4 godine, naravno dete nije njegovo. Ja prvo bio u fazonu "ma daj koga ti zaj..." posle kad sam skapirao da je njemu cool i da su oni zajedno od kad se ona porodila... Svaka mu cast! Ja ne bih imao nista protiv devojke koja ima dete ali ne verujem da bih bio spreman za to da menjam nekome tatu (jadno li bi to dete bilo :) :) :) )
Ali dobro, nisam mislio da ne treba da pitas/saznas koje je neko godiste, nego cisto mi je trip kad ljudi to pitaju i pre nego sto saznaju ime (devojke nekad i dan/mesec, cisto zbog horoskopa da vide kako se slazu :) )
I veruj mi, Cool-g, taj navedeni primer mi je vise nego poznat :)

@Maslacak ne videh da si napisala nesto izmedju :) Super je to meni za Blackmore's -e ali kapiram da je njih spojila ta muzika koja je retka u danasnje vreme, a to se naj verovatnije ne propusta :) Takve veze su mi skroz OK

:~ :~ :~ :~ :~ :~ Poslednja vest: moj ortak iz osnovne je upravo dobio sina!!!!!!!! Inace, juce sam saznao da mu je zena 10 godina starija od njega, zato postujem ovde... Dakle zena ima 32 godine... Necu da komentarisem jer mi je ortak i zelim mu sve naj naj naj i odoh da  :ziveli :ziveli :ziveli :ziveli :ziveli :ziveli cim se vrati gajbi!!!!!!

vladimir

Quote from: Maslacak on 15-11-2006, 14:59:57

zajedno su od 1989...dakle, kad je ona imala 18, a on 44 godine... :shock
tj, u vezi su celih 27 godina.
malo li je? :K


Jeste, ako smo danas u 2016. godini! :K :K :K :K :K :K

Maslacak

hahaha...
sorry...ja zaboravila kako se racuna :K
daklen...nije 27, nego 17...

ma vidim ja nesto mi se to cini mnogo, al nikako da provalim gde gresim! :lol:

Smrda

ma da....ipak ima primera...
a sto se "nove teme" tice...
pa ne bih zbrisala....mada ni ja nemam naviku da pitam za godiste....ali ako se vec sa nekim skapiras,pa sto ne probati....
opet narvno zavisi u kom je periodu ta razlika....18 i 25 nije isto sto 25 i 32....da se ne ponavljam....

pexualis

Znam decka koji je '82., a bio je u semi sa zenom '72. Bilo im je jako lepo par meseci, ali do raskida je doslo zato sto je potpuno zaboravila da je u braku, pozelela razvod... Sustina, zena je, kaze drug, toliko simpaticnog izgledala, kao da ima 24 a ne deset godina vise, i setali su se cak po gradu, ono, opusteno, drzeci se za ruke, i niko nije provalio razliku u godinama.

Tako da, godine nisu neki problem, vise stvaraju psiholosku presiju, nego sto mora da znaci da razlika u godinama ne moze biti ispunjena ljubavlju i harmonijom, ako su ljudi dovoljno mentalno jaki da tu razliku i saputanja okruzenja podnesu...

Roben

Е овако.....
Задњих година је општи тренд у свету да старија "кока" шета неког млађаног фрајера или да неки чикица шета девојку која би по годинама могла да му буде ћерка.
Скоро сам чуо да једна девојка која је моје годиште иде с декицом од 70 лета и то чак не крије :hmm још и имају сексуалне односе само не знам како  :hmm
Добро то је већ драстичан пример  :bljak:
Мени нпр. разлика од десетак година није велика
Чак ми је симпатично кад видим старију жену са млађим мушкарцем
Али не волим да видим кад маторци шетају клинке то ми је баш  :bljak:
Ето покрену сам тему па ви изнесите своје коментаре.....

Wolf


Roben

Quote from: Wolf on 01-04-2007, 11:38:38
Al' ako matorac ima kintu, bole nju uvo za razliku...
ма да кинта је најважнија ствар у животу  :hmm :bljak:

Wolf

Pa zivimo u teskim vremenima.
Svako se snalazi na svoj nacin :K

lycos

sestrina naj drugarica ( '90 godiste ) smuvala se s nekim tipom '85 god. video sam ix par puta u gradu,i razlika je drasticna. i..nakon 3 meseca veze,on joj prizna da je u stvari '78. devojka je odlepila za njim,u xaosu je.. kakav pedofil!!!