Veza, mu¹ko-¾enski odnosi i prijateljstva

Started by AquArius, 27-06-2006, 00:38:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

nasty girl

Quote from: AquArius on 29-06-2006, 19:58:00
Quote from: nasty girl on 29-06-2006, 16:33:15
ja jos uvek ne znam kako da izadjem sa tim na kraj...
i ja isto volim sigurnost duge veze...
od voljene osobe ocekujem povernje..a prezirem lazi...bilo to gluposti ili neke krupnije lazi...

Ne znam koje su gore lazi. Glupe ili krupne. Pod tim ne podrazumevam neke white lies... ne mogu nijedan primer trenutno da dam, ali kapiras.

Problem duge veze je, sto si vise vezan,to vise iskljucujes druge ljude, koji su preko potrebni. Vecina ljudi to radi  :confused:

ja  to radim vec sada....

Quote from: Jasmina on 30-06-2006, 07:11:32
Ja sam shvatila da u vezi  :`
najvise zelim da podelim teret ideja i snova!!! :wink:

Nek i on malo tegli, sigurno je jaci od mene!!!!!  :>


najsladji teret...kao sto rece AquArius.. :wink:

lijepa bosanka

E,ljudi da vas pitam.....
Sta mislite vi o prijateljstvu,poslije veze? Koliko je moguce?

nasty girl

ja mislim da je moguce...
ja sam sa svakim mojim bivsim deckom ostala u ok odnosima,a neki su mi cak postali mnogo dobri ortaci...

willie the scot

mislim da pitanje treba preformulisati u:da li je moguce prijateljstvo izmedju muskarca i zene?...pokusajte da se stavite u perspektivu coveka koji je presao tridesetu.

SandraD.

pa moze da bude prijateljstvo,ako je zena mnogoooo ruzna i neatraktivna,..........ili obrnuto.....posto je izgled izgleda jako vazan...

lijepa bosanka

Quote from: willie the scot on 05-07-2006, 00:07:43
mislim da pitanje treba preformulisati u:da li je moguce prijateljstvo izmedju muskarca i zene?...pokusajte da se stavite u perspektivu coveka koji je presao tridesetu.
A ti mislis da nije.....Ja imam drugara od osnovne skole....i bas smo kao brat i sestra...nikada se nista nije desilo medju nama...niti ce!!!! I zato vjerujem da muskarac i zena mogu biti prijatelji...
Ali posle veze...to postoji dok postoje jos neka osjecanja....dok neko tu jos voli....ja tako mislim.....ili je moguce poslije nekog vemena...

willie the scot

taj tvoj "iskreni"drug se lozi na tebe ili se lozio pa se razocarao kad je shvatio da ga kuliras...ne postoji obostrano cisto aseksualno prijateljstvo...

nasty girl

pa ja mislim da prijateljstva uspevaju...i sta vise ja imam vise povernja u muskarce nego u zene...

lijepa bosanka

Quote from: nasty girl on 05-07-2006, 00:50:14
pa ja mislim da prijateljstva uspevaju...i sta vise ja imam vise povernja u muskarce nego u zene...

Da nasty.......uvijek vise volim da popricam i da se pozalim muskarcu....nego zeni....bolje me nasavjetuje...
Mozda je to i zato sto imam starijeg brata,pa sam onda navikla....na musku podrsku!!!!

Quote from: willie the scot on 05-07-2006, 00:26:37
taj tvoj "iskreni"drug se lozi na tebe ili se lozio pa se razocarao kad je shvatio da ga kuliras...ne postoji obostrano cisto aseksualno prijateljstvo...

Znaci tako?! Sad me baci u razmisljanje..... i shvatam da ipak nije .....to tako.....bar ja ne primijetim... :confused:
A sto se tice prijateljstva poslije veze....e pa tu nikako nisu cista posla.....tu ne postoji obostrano cisto,asexsualno prijateljstvo....  :>
U to sam sigurna...
:*

vladimir

Quote from: willie the scot on 05-07-2006, 00:26:37
taj tvoj "iskreni"drug se lozi na tebe ili se lozio pa se razocarao kad je shvatio da ga kuliras...ne postoji obostrano cisto aseksualno prijateljstvo...

Willie, brate Srbine, moram da te razocaram-i te kakao da postoji!Moja najbolja drugarica i ja se druzimo od ranog detinjstva i prolazili smo kroz lepe i ruzne dogadjaje u nasim zivotima, a da nikad nismo osetili nista "tog" tipa.Zaista smo kao brat i sestra!Njen suprug mi je kao brat, on je i moj duhovnik, stvarno smo super jedan sa drugim.Stvar je u tome da li si dovoljno zreo i jak da napravis razliku izmedju drugarice i potencijalne devojke.


Prijateljstvo sa bivsom devojkom/momkom moze da postoji kada su u potpunosti nestala osecanja tipa privlacnosti, seksualne zelje, zaljubljenosti...U suprotnom, to nece biti bas pravo prijateljstvo... :wink:

Coolgemini

Quotemislim da pitanje treba preformulisati u:da li je moguce prijateljstvo izmedju muskarca i zene?...pokusajte da se stavite u perspektivu coveka koji je presao tridesetu.

Hehehehe...Pa ja da sam presao tridesetu,a da nisam uspeo nista da u'vatim,verovatno bih bio u fazonu daj sta das :lol2:
Mislim da generalno iskreno prijateljstvo (bez emocija) ne postoji izmedju najboljeg druga/drugarice..Zamislite samo...Pa najbolji drug/drugarica je osoba koju vi obozavate,provodite najvise vremena sa njim/njom,imate zajednicke teme,volite zajednicke stvari...Sto znaci da je vama u stvari takva osoba potrebna za vezu i vi zapravo i trazite neku takvu osobu sto je i projekcija najboljeg druga/drugarice..Veza izmedju najboljeg druga i drugarice se gotovo uvek ostvari,ne bas u odredjeno htenje i u odredjeno vreme,ali interesantno je da i ako se ne desi veza,uvek postoji neki fluid koji ce ih pratiti celog zivota..Meni se tako nesto nije desilo,ali znam dosta ljudi koji su usli u vezu sa svojim najboljim drugaricama :roll:

mullala

#26
Potpuno se slazem sa Coolgemini-jem. Prijateljstvo izmedju muskarca i zene je moguce i cesto jako lepo i iskreno, sa provucenom crtom sexualne privlacnosti. Ne mora to biti ocigledno, niti se mora ikada dogoditi, ali eto jos jednog pitanja: Sta ako se dogodi? Da li biste bili u stanju da svoje prijateljstvo ne pokvarite a da ne budete sa tom osobom, da li biste ostali sa njom, da li bi se mozda odlucili na mogucnost da se to desava s vremena na vreme jer je, eto, tako, bas fino, a ne obavezuje jer ste vi "samo prijatelji"...
S druge strane, prijateljstvo posle veze se ponekad bas svodi na isto to: jedna osoba uvek gaji nadu (najcesce skroz potajnu) da ce se stara ljubav vratiti na staro, dok druga (najcesce nesvesno) pokusava da ignorise osecanja prve, i da je/ga spusti na zemlju.
Mada postoje i promasene veze, koje odmah nakon zavrsetka daju ljudima osecaj bliskosti (pa naravno da smo bliski kad smo se detaljno upoznali), sto moze da traje jos neko vreme dok te dve osobe ne shvate da nemaju zasto da se druze osim zbog jako dobrog poznavanja jedno drugog. Pretpostavljam da to ne mogu da budu bas najdrazi prijatelji, ali cesto ti ostanu za zivota, samo zbog koristi i saveta koje jedno drugom, sa tim poznavanjem, mozete pruziti.
Najgore sto moze da se dogodi u vezi ili posle veze je mrznja... U vezi - zbog navike i pritiska zajednickog zivota, posle veze - zbog odbrambenog mehanizma. Iskreno se nadam da se takve stvari desavaju samo osobama koje nisu stvorene jedno za drugo... Pateticna sam... Ali takva su moja iskustva...

Edit: A posto sam otisla off topic (mada mozda i nisam) da kazem nesto i za samu vezu...
Dok je lepo: drzi, ne pustaj! Voli svim srcem i cini sve za onog koga volis. I naravno, cuvaj prijatelje, trebace ti kad ti veza pukne. Ne dozvoli sebi da  ostanes bez njih.
Onog trenutka kad vise nije lepo, bezi koliko te noge nose.... Samo da ti ostane lepo secanje. Na "prijateljstvo" se vrati kasnije, kad si vec siguran/sigurna u svoju odluku...

Zvucim kao neka baba, ali sta cu... Takav mi je period. :)
Btw, ovo nisu bas saveti, vise su neki moji stavovi... Ne bih volela da neko to shvati kao mudrost i zezne se u zivotu isto kao ja :lol:

sandric

Prijateljstvo izmedju muskarca i zene.... :lopticaPa naravno da postoji,ja sam odrasla sa dva mladica,oni su mi potpuni oslonac u svemu i apsolutno nikada nismo presli granicu prijateljstva....Jednostavno takav odnos se gradi godinama.....A prijateljstvo posle veze je takodje moguce ja se i dalje cujem sa svojim bivsim mladicima,povremeno idemo na pice i niko od nas ne gleda takav odnos kao mogucnost vracanja na staro....

Coolgemini

   Pitanje da li postoji prijateljstvo nakon veze je vise subjektivna i individualna stvar koja zavisi od toga kako ces i na koji nacin prihvatiti stvari koje su bile i koje vec jesu...ako si imalo covek i nosis ljudska osecanja,onda ces posle veze nastaviti komunikaciju sa bivsim/bivsom u znak humanosti jer je jedan tvoj znacajan deo zivota proveden sa tom osobom i upravo zbog toga ta osoba ne zasluzuje da bude izbacena iz tvog zivota..U to se i ukljucuje i mrznja...Pa se ja pitam uopste:''Da li mislite da mrznja uopste postoji?''Zar to nije ljubav koja je samo drugacije maskirana?Jer prvo moras da volis,da bi mrzeo...a mrzeti,znaci voleti...Tako da,sve u svemu,mrznja nakon propale veze ne postoji..Problem je u tebi i zavisi samo kako ces se ti izboriti sa datim cinjenicama i prihvatiti kao covek nastale posledice propale veze,a one mogu biti novo prijateljstvo ili cak ponovna veza ako fluid,naravno,i dalje postoji... :wink:

vladimir

Quote from: Coolgemini on 05-07-2006, 08:50:46
Quotemislim da pitanje treba preformulisati u:da li je moguce prijateljstvo izmedju muskarca i zene?...pokusajte da se stavite u perspektivu coveka koji je presao tridesetu.

Hehehehe...Pa ja da sam presao tridesetu,a da nisam uspeo nista da u'vatim,verovatno bih bio u fazonu daj sta das :lol2:
Mislim da generalno iskreno prijateljstvo (bez emocija) ne postoji izmedju najboljeg druga/drugarice..Zamislite samo...Pa najbolji drug/drugarica je osoba koju vi obozavate,provodite najvise vremena sa njim/njom,imate zajednicke teme,volite zajednicke stvari...Sto znaci da je vama u stvari takva osoba potrebna za vezu i vi zapravo i trazite neku takvu osobu sto je i projekcija najboljeg druga/drugarice..Veza izmedju najboljeg druga i drugarice se gotovo uvek ostvari,ne bas u odredjeno htenje i u odredjeno vreme,ali interesantno je da i ako se ne desi veza,uvek postoji neki fluid koji ce ih pratiti celog zivota..Meni se tako nesto nije desilo,ali znam dosta ljudi koji su usli u vezu sa svojim najboljim drugaricama :roll:

Postujem tvoje misljenje, ali se ne slazem sa njim.Ja najvise vremena provodim sa svojom devojkom, a najbolja drugarica i ona su totalne suprotnosti.Stvar je u tome kako se slazete kao momak/devojka i drug/drugarica.Neke osobe vam odgovaraju kao devojke/momci, a neke kao drugarice/drugovi.I najbolju drugaricu posmatram kao sestru, zato mi se nikad ne moze desiti da udjem u vezu sa njom.Nikad se to ne moze desiti ako skontas sta zelis od devojke, a sta od drugarice.