Veza, mu¹ko-¾enski odnosi i prijateljstva

Started by AquArius, 27-06-2006, 00:38:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Maslacak

Quote from: dyki on 22-11-2006, 17:40:47
@maslacak: mislim da je kombinacija nasa dva texta prava stvar

pa naravno, nisam ja dzaba citirala tvoj tekst, pa dodala svoj :happy:

Quote from: Coolgemini on 22-11-2006, 09:44:39
Nekad je teshko napraviti razliku izmedju devojke/decka i dobrog prijatelja..Ako ste se vec dotakli logike(kao pojedini ovde :>),znaci da bi prema nekim pravilima dedukcije svaki dobar prijatelj mogao biti decko/devojka...
Da, ovo smo zakljucili... naravno, teorijski :>

Quote from: Coolgemini on 22-11-2006, 09:44:39
Naravno da su nijanse u pitanju i da ce neko poput Smrde taj odnos gledati iskljucivo na ostru granicu da se cak i medju najboljim prijateljima ne sme pojaviti neka hemija...tj...Smrda misli u sebi:''Smrdo,pazi shta radish,ne smesh da se zaljubish u svog najboljeg druga...to je protivno tvojim principima...ne smem...on je meni kao brat...'' :> :>
Koliko sam ja shvatila, Smrda ne misli da se "ne sme" pojaviti hemija, vec da se jednostavno nece pojaviti...kad je takav neki odnos u pitanju... i nema potrebe da govori sebi ista, vec se jednostavno tako oseca...tj, ne oseca...
zar ne, S? :>

Smrda

hvala maslacak...nista bez nas zena  :wink:
coolg...ti mene nista ne slusas,tj ne citas,a zakljucujes  :F :F :F...nisam rekla da ja sebi branim niti da mora,nego jednostavno tako osecam...ne mogu osetiti hemiju prema nekom ko mi je prijatelj,jer ja prijatelja odmah do rodbine stavljam :K...samo sam to rekla,a nije mi se desilo da imam muskog prijatelja u paketu sa hemijom...kad se desi,ja cu da vam kazem...ortake sa hemijom imam,ali mi oni nisu prijatelji...je li me sad kapiras?!?!   :hm :hm
..kako me je maslacak skapirala,bre!!!
maslacak  :cvet
e...a sto se dedukcij tice...tim pravcem ste u pravu..ali logika iskljucuje osecanja,a ovo je stvar osecanja...tako da tu nema logike.... :K :K
salim se malo..
a sto se tice izjave...da ,slazem se...prijateljstvo je uslovni faktor veze...pa,naravno...
e..a srodne duse....pa ja bas nemam stav da sam srodna sa srodnom dusom,tj nismo slicni tipovi ljudi(mada to se leksicki ne bi tako zvalo onda,ali sta sad...)...vec sasvim suprotno...imam jednu srodnu dusu i skroz smo razlicite,a jako se razumemeo,samo pogledom(po WTS primeru)...tako da
dyki....kapiram tvoj teksti istinit je u tom slucaju,ako su osobe istog tipa...ali je moja definicija srodne duse malo drugacija..

dyki

"Kad ljubav hoce da govori razum mora da cuti" rece Spinoza (i ne ostade ziv, bilo mu vreme... :) ) toliko o logici i razumu :)
smrdooo... ja svoju definiciju srodne duse promenio u korist maslacka tako da se njoj obrati :)

Coolgemini

Quotecoolg...ti mene nista ne slusas,tj ne citas,a zakljucujes    ...nisam rekla da ja sebi branim niti da mora,nego jednostavno tako osecam...ne mogu osetiti hemiju prema nekom ko mi je prijatelj,jer ja prijatelja odmah do rodbine stavljam ...samo sam to rekla,a nije mi se desilo da imam muskog prijatelja u paketu sa hemijom...kad se desi,ja cu da vam kazem...ortake sa hemijom imam,ali mi oni nisu prijatelji...je li me sad kapiras?!?!   

and
QuoteKoliko sam ja shvatila, Smrda ne misli da se "ne sme" pojaviti hemija, vec da se jednostavno nece pojaviti...kad je takav neki odnos u pitanju... i nema potrebe da govori sebi ista, vec se jednostavno tako oseca...tj, ne oseca...
zar ne, S?

E bash ste komplikovane bre devojke... :roll:..i posle ce biti kako smo mi muskarci zaguljeni i nista ne slusamo... :F
Smrdo,sve vreme pokusavam da ti dobacim(a ti nikako da procitash izmedju redova,morash na psiho-kurs kod mene :>),da je u prijateljstvu i ljubavi sve moguce a i dozvoljeno..Tvoje misljenje da se prosto nikad nista nece desiti izmedju tebe i tvojih najboljih drugova nije konacno..Mislim,ko zna sta tu sve moze da se desi,a da ti uopste nisi svesna toga?? :hm..Ipak,nikad ne reci nikad..Ljubav nikad nije iskljucena,ponajmanje kad se radi o velikim prijateljstvima gde je granica izmedju ljubavi i prijateljstva jako minimalna...Zbog toga i kazem da je jedna veza iz toga moguca...Ja tebi dajem kapu sto imash zacrtanu fikciju tvog stava prema tom odnosu,samo sam hteo da navedem da nista bukvalno nije definisano i odredjeno u jednoj takvoj komplikovanoj relaciji momak-devojka...Da li sam sad jasan??(just to know,i'm good listener :>)

dyki

@Coolg: pa kad je Frojd rekao da tokom celog svog psiho-istrazivackog zivota jedino nije uspeo da odgovori na pitanje "sta zene u stvari zele" ne verujem da cemo mi to moci :) mislim da ni one nas cesto ne razumeju, u tome i jeste poenta, bilo bi dosadno kad bi sve skapirali :)

Darker

E dyki je ¾iv primer: On najbolje ne razume razliku izmeðu prijateljstva i veze, mnoge devojke su poku¹avale da mu objasne, ali neuspe¹no :K :K :K Prvo ide muvanje, pa to prerasta u prijateljstvo-ili vezu, a ne prvo ti postane prijateljica pa onda oæe¹ da je muva¹... ne ide brate, nije prirodan tok stvari :K :K :K :K
Ja mislio da sam rekao ne¹to pametno sa onom razlikom izmeðu zaljubljivanja i ljubavi itd. i da æete da umuknete posle toga i da mi se poklonite kao svevi¹njem biæu, kad ono- vi se rasprièali jo¹ vi¹e... E, zbog toga æete goreti svi u paklu :K :K :K :K :twisted: :twisted: :twisted:

Korisnicko Ime

Quote from: Darker on 23-11-2006, 14:47:14
E dyki je ¾iv primer: On najbolje ne razume razliku izmeðu prijateljstva i veze, mnoge devojke su poku¹avale da mu objasne, ali neuspe¹no :K :K :K Prvo ide muvanje, pa to prerasta u prijateljstvo-ili vezu, a ne prvo ti postane prijateljica pa onda oæe¹ da je muva¹... ne ide brate, nije prirodan tok stvari :K :K :K :K
Ja mislio da sam rekao ne¹to pametno sa onom razlikom izmeðu zaljubljivanja i ljubavi itd. i da æete da umuknete posle toga i da mi se poklonite kao svevi¹njem biæu, kad ono- vi se rasprièali jo¹ vi¹e... E, zbog toga æete goreti svi u paklu :K :K :K :K :twisted: :twisted: :twisted:
:roll:

Darker

Oavj post je klasièan off topic i treba ga obrisati, ali evo pru¾am ti exkluzivnu priliku da obrazlo¾i¹ svoje kolutanje:-)

Coolgemini

@Dyki> Mozda smo mi naslednici cuvenog rezona Frojdovske analize,pa uspemo da odgovorimo na to pitanje... :K....Eto,trudimo se za pocetak...Zamorcici su nam Maslacak i Smrda...od njih se mogu izvuci veoma vazne psiholoshke cinjenice i odgovori... :> :>

dyki

#174
Quote from: Darker on 23-11-2006, 14:47:14
E dyki je ¾iv primer: On najbolje ne razume razliku izmeðu prijateljstva i veze, mnoge devojke su poku¹avale da mu objasne, ali neuspe¹no :K :K :K Prvo ide muvanje, pa to prerasta u prijateljstvo-ili vezu, a ne prvo ti postane prijateljica pa onda oæe¹ da je muva¹... ne ide brate, nije prirodan tok stvari :K :K :K :K

Macane bre, ja kad volem ja volem, kao sto reko' nema glava da bira, glava moze samo da boli posle, al' nema veze :) neces ti to nikad razumeti...  :happy:

P.S. @coolg. moze moze, sve za nauku, nema sta! :)

Smrda

@coolg...nikad ne reci nikad.....uvek,pozdravljam to...i da moje misljenje nije konacno,jnije...a sta jeste konacno...uvek kazem...ostavljam prostora da promenim misljenje,pa zato i ovoliko balavim ovde...
ali za sada je tako...vezu izmedju sebe i svog prijatelja bi skoro pa smatrala incestuoznom(D ne komentarisi!)...ali ako se nekad ujedem za jezik...ovde cu prvo da napisem VEEELIIIKIIIM CREENIM slovima!!!
skapirala ja tebe,skapirao ti mene....konacno   :loptica :loptica :loptica
stp se psiho kursa tice-pa vec sam pocela psihicki da se spremam za analizu kad se budemo upoznali...hehehe i proverim da li si pazljiv slusalac :K :K
@dyki...pa onda smo po pitanju srodnih dusa na istoj talasnoj duzini...
i pusti frojda....dosta nam je coolg... :> :wink: :>
samo treba da nas slusate...nista vise...i nemoj ti meni zamorcici,znas?!?!...ovo ovde je klasican primer zasto je i ko je sa Venere,a ko sa Marsa....
vi bi da se zrtvujete za nauku,ma nije nego...jadni.....ccc....
bice vama  :F :F :F :F
nego da se vranem na temu...razmisljah danas nesto okolo prijateljstva...i ako se uzmu dva zakona :
1. slicno se u slicnom rastvara
2. - i + se privlace
sa kojim imate vise iskustva?
navedena sam od strane dyki-ja samo da se zna,a pro po,srodne duse,bla,bla...
kod mene je obicno - i +,i funkcionise.....
a ako je neko suvise slican meni...pa to mi do sad nesto nije upalilo....

dyki

mislim da je vise nego ocigledno da je kod mene + / - fazon :) ne mogu bas da se pohvalim da je bilo uspesno ali 5 minuta pored takve osobe... lepse mi je nego tri dana pored "slicno se u slicnom rastvara"... e jesam lud :)
P.S. Smrdo, da citiram D-ovu izreku: NNS iliti Nista Nije Sigurno! Bolje cuvaj crvene farbe pri ruci :)

Maslacak

Quote from: Darker on 23-11-2006, 14:47:14
Prvo ide muvanje, pa to prerasta u prijateljstvo-ili vezu, a ne prvo ti postane prijateljica pa onda oæe¹ da je muva¹... ne ide brate, nije prirodan tok stvari :K :K :K :K

Dyki... slusaj ti njega, mudro zbori :>
Iz cele price se dalo zakljuciti da devojke (vecina), ako u startu nekog shvate kao doobrog, fiinog (jadan onaj koga okaraterisu kao finog) druga, zacementiran je kao takav za vjek i vjekov :> Zato je bitno kako krenes od starta.. Flert odmah, pa posle...ako bude drugarica super, ako bude veza, opet super (da ne kazem jos bolje) :K

Kod mene funkcionise i jedno i drugo...
Samo mislim da + i - ne mogu biti potpune suprotnosti, prosto mora biti odredjena doza razumevanja da bi to funkcionisalo...

dyki

Quote from: Maslacak on 23-11-2006, 23:23:43
Quote from: Darker on 23-11-2006, 14:47:14
Prvo ide muvanje, pa to prerasta u prijateljstvo-ili vezu, a ne prvo ti postane prijateljica pa onda oæe¹ da je muva¹... ne ide brate, nije prirodan tok stvari :K :K :K :K

Dyki... slusaj ti njega, mudro zbori :>
Iz cele price se dalo zakljuciti da devojke (vecina), ako u startu nekog shvate kao doobrog, fiinog (jadan onaj koga okaraterisu kao finog) druga, zacementiran je kao takav za vjek i vjekov :> Zato je bitno kako krenes od starta.. Flert odmah, pa posle...ako bude drugarica super, ako bude veza, opet super (da ne kazem jos bolje) :K

Ne dovodim to u pitanje, skroz ste u pravu, samo ja imam problem da skapiram na vreme da mi se neko svidja :) Inace i mene strasno odbijaju preterano fine devojke (ne u smislu druzenja, naravno :) ) nekako kao da ne mozes da se opustis, ne bih mogao ja tako :)  :a

Smrda

mene isto nerviraju straaasnooo fiiniii ljudi...blazirani su !
dyki...a posto imas problem sa vremenom,ti onda na distanci budi dok to vreme ne prodje....
:wink:
p.s.....vec sam nabavila farbu za slucaj NNS...drzim je uza se,i cekam...pa ko zna... :>

i ja mislm da flert je dobra start......pa posle sta se desi,desi se...