Veza, mu¹ko-¾enski odnosi i prijateljstva

Started by AquArius, 27-06-2006, 00:38:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Coolgemini

U pravu si....Ali ne navodim cinjenicu da je ta veza obavezna,sto ukljucuje to da moze biti potencijalna...To sto su tvoja devojka i tvoja najbolja drugarica razlicite,ne znaci da ti ne mozes biti ni sa jednom ,ni sa drugom( sto ti i ne bi bilo lose) :V..salim se...to je u stvari samo jedna realna istina o tebi da si svestran i da ti odgovaraju i jedna i druga devojka...i da bi mogao(navodim u potencijalu) nekada biti i sa najboljom drugaricom jer imate zajednickih stvari...a one su neophodne za vezu.... :wink:

Masha

Ja smatram da se posle veze sa nekim moze ostvariti drugarski kontakt, ali ta osoba vam nikada ne moze biti prijatelj jer vi sa bivsim deckom/devojkom mozete popiti kafu i iscaskati se, ali o svakodnevnm temama i trudicete se da vas sadasnji ljubavni zivot uopste ne pominjete, mozete mu cestitati rodjendan, Novu godinu itd.,ali necete ga pozvati telefonom tek da vidite sta ima novo kod njega niti cete ga zvati kada budete imali neki problem da vam pomogne da ga resite tako da je vas odnos u startu ogranicen. Mozda se vecina vas i nece sloziti sa mnom, ali svako od nas ima puno drugova, ali jako malo pravih prijatelja i vi u ovu drugu kategoriju ne mozete staviti bivseg decka/devojku. Verovatno ste vi ovim prijatelj podrazumevali isto sto i ja kada kazem drugarski odnos. Pozz

AquArius

Za pravo, iskreno, postojano zensko - musko prijateljstvo mora da postoji izvesna doza sexualne odbojnosti! U suprotnom, uvek tu neko oseca vise od prijateljstva. Pored svih razumevanja, ljubavi, zajednickih tema, mora negde u dnu glave da postoji svest da vi sa tom osobom nikada ne biste mogli da budete. Naravno, to isto vazi i za drugu stranu.  :smile:

@masha - potpuno se slazem! :*

Coolgemini

Sve sto se desava nakon veze je subjektivna i individualna stvar..Ne postoji tacna teorija da bivsi postaju neprijatelji,pa ni da ostaju extra dobri drugovi..Radi se o tome da ako ti zelis jako da sacuvas kontakt sa njim/njom ,uspeces u tome i mozes da ponovo nakon toga izgradis fenomenalno prijateljstvo ne vezano za emocije i stvari koje ste imali dok ste bili u vezi..Ja sada pricam hipoteticki... :)mada npr drug je bio dosta u jednoj vezi i kad je prekinuo,on je sam hteo i insistirao na tome da sacuvaju kontakt i prijateljstvo,upravo zbog vremena koje su proveli zajedno i zato sto su ljudi na kraju krajeva..Oni su sad najbolji drug i drugarica iako imaju svoje polovine :wink:
tako da....DOBRO prijateljstvo nakon veze je IPAK moguce :loptica

lycos

_ne verujem da postoji muskarac koji ce prici devojci a da pri tome u vidu ima samo prijateljstvo.zna se zbog cega joj je prisao.prijateljstvo btw osoba suprotnog pola se razvija spontano_ako medju njima nema fizicke privlacnosti,koja je inace jako bitna..jer u protivnom jedno od njix u dubini svoje svesti pocinje da gaji osecanja i posmatra tu licnost sa drugacijeg aspekta..

Darker

Quote from: AquArius on 05-07-2006, 11:41:22
Za pravo, iskreno, postojano zensko - musko prijateljstvo mora da postoji izvesna doza sexualne odbojnosti! U suprotnom, uvek tu neko oseca vise od prijateljstva. Pored svih razumevanja, ljubavi, zajednickih tema, mora negde u dnu glave da postoji svest da vi sa tom osobom nikada ne biste mogli da budete. Naravno, to isto vazi i za drugu stranu.  :smile:
Apsolutno netačno!!!!! Nikada ne bih mogao da budem extra prijatelj sa nekom ribom koja mi se bar malo, bar zbog flerta ne sviÄ'a! Nema jbne Å¡anse!!! A otkad znam za sebe imam mnogo viÅ¡e priajteljica nego prijatelja... Å to ne mora nužno da znači da bih ja sa svakom od njih bio... Imam najbolju drugaricu, znamo se od srednje, postojao je neki fluid ranije, ali nikad nisam hteo neÅ¡to da pokuÅ¡am, jer sam bio nedovoljno zreo da shavtim da je prijateljica u stvari divan preduslov za vezu :> :> :> :> Znate ono, drug, drug-pa bračni!!! Å alim se, tada sam mislio da je prijateljstvo mnogo lepÅ¡e i jednostavnije za održavanje od veze, Å¡to i jeste donekle istina...
A što se prijateljstva posle veze tiče, moguće je samo ako su emocije posle veze mnogo jače nego što su bile u samoj vezi(odnosno ako je veza bila prilično neozbiljna), jer AKO VAM JE TAKO SUPER DA STE STRAVA PRIJATELJI, ZAŠTO STE UOPŠTE RASKIDALI VEZU?????????????????? Ili zašto je ne obnovite????

yeca

Da, da, i Darker i masha pametno rezonuju

sandric

Pa dobro ne slazem se u potpunosti sa tim da mora postojati bar neka privlacnost izmedju druga i drugarice....Ja na primer ne osecam apsolutno nikakvu fizicku privlacnost prema mom najboljem drugu,kod njega cenim nacin razmisljanja,spremnost da me uvek saslusa i da mi savet,to sto je uvek bio uz mene,.....Mislim da ne mora uvek neka fizicka privlacnost biti preduslov za dobro prijateljstvo

mullala

Mozda on oseca prema tebi ;)

nasty girl

Quote from: Coolgemini on 05-07-2006, 16:28:58
Sve sto se desava nakon veze je subjektivna i individualna stvar..Ne postoji tacna teorija da bivsi postaju neprijatelji,pa ni da ostaju extra dobri drugovi..Radi se o tome da ako ti zelis jako da sacuvas kontakt sa njim/njom ,uspeces u tome i mozes da ponovo nakon toga izgradis fenomenalno prijateljstvo ne vezano za emocije i stvari koje ste imali dok ste bili u vezi..Ja sada pricam hipoteticki... :)mada npr drug je bio dosta u jednoj vezi i kad je prekinuo,on je sam hteo i insistirao na tome da sacuvaju kontakt i prijateljstvo,upravo zbog vremena koje su proveli zajedno i zato sto su ljudi na kraju krajeva..Oni su sad najbolji drug i drugarica iako imaju svoje polovine :wink:
tako da....DOBRO prijateljstvo nakon veze je IPAK moguce :loptica

u potpunosti se slazem sa ovim....

Quote from: AquArius on 05-07-2006, 11:41:22
Za pravo, iskreno, postojano zensko - musko prijateljstvo mora da postoji izvesna doza sexualne odbojnosti!

ja nebih koglada budem ortakinja sa nekim ko mi je sexualno odbojan...jer automatski ta osoba je meni odbojna i ne bih se uopste petljala sa njom/njim.

Coolgemini

...Delovace malo WEIRD :F,ali smatram da za jedno pravo i efektivno prijateljstvo izmedju druga i devojke mora biti fizicke privlacnosti...U tom slucaju vi dosta razmisljate o tom prijateljstvu,ulazete u njega svoje vreme i svoje obaveze i stalo vam je da tvoja drugarica/drug bude srecna..
Kad malo bolje razmislite,vise se druzite sa drugaricama ili drugovima koji su vam vise fizicki privlacni od drugih..Ne konstatujem to zbog potencijalne veze,vec je to naprosto zbog posledice simpaticnosti i zelje da pored sebe imate nekoga ko je fizicki privlacan i prema drugima...Realno,ljudi vise posvecuju paznju osobama koje im se vise fizicki dopadaju,bez obzira da li je musko ili zensko,od osoba koje nisu u prirodnim mogucnostima da privuku paznju svojim izgledom,sto naravno ne podrazumevam pod pravilom..Ali i dalje smatram da je za jednu pravu i solidnu vezu neophodno prvo prijateljstvo jer su jedino u toj varijanti oboje svesni posledica kakva im moze biti veza jer sta je drugo veza nego jedno uzviseno i intimnije prijateljstvo... :wink:

trinity

Ljudi naravno da je najvaznije da nema seksualne privlacnosti...
Sve smo vec na ovom forumu navele sta zelimo od idealnog decka, a to je...
Poverenje, sigurnost, iskrenost, da zna da te razveseli, nasmeje, da bude tu kada ti je tesko...
Sada ide onaj seksualni deo: da bude nezan, da te zadovolji, da postoji strast, dobar sex...
Prve stvari su stvari koje imamo i sa najboljim drugovima...
NE mozete da verujete kako se sve brzo promeni, bukvalno moze da promeni frizuru, promeni malo nacin oblacenja i to je to
Ja imam mogu reci zavidan broj najboljih drugova, u srednjoj sam ih imala jos vise ali su nam se nekako putevi razisli...
I desilo mi se samo sa jednim da smo upali u vezu to je bilo u 8 razredu (prva ljubav), a druzili smo se 4 godine...
Sada smo u ok odnosima, ali nikako nismo prijatelji...
Dok decko s kojim sam bila do pre 3 godine u vezi od 4 godine, mi je danas super prijatelj, ne kazem da nema privlacnosti izmedju nas, ali smo vremenom uspeli da je iskuliramo...

lijepa bosanka

Quote from: trinity on 06-07-2006, 09:13:09
Dok decko s kojim sam bila do pre 3 godine u vezi od 4 godine, mi je danas super prijatelj, ne kazem da nema privlacnosti izmedju nas, ali smo vremenom uspeli da je iskuliramo...



Upravo na to mislim....Provedes s nekim 4-5 godina zivota....sve jedno o drugom znamo....svaki njegov pogled...pokret....znam sta znaci...bukvalno-odrastli smo zajedno....i sad da okrecemo glavu jedno od drugog....mislim da je glupo!!!!
Ali ima tu jos jedna stvar.....mozda neko ko je pored njega,upravo tako nesto trazi,mozda se plasi...ili?? :ohwell:

Ta privlacnost ce postojati dok oboje sa nekim drugim ne budete apsolutno srecni,kako bi se reklo ne nadjete "adekvatnu zamjenu",nije tu stvar kuliranja....

Coolgemini

QuoteLjudi naravno da je najvaznije da nema seksualne privlacnosti...
Sve smo vec na ovom forumu navele sta zelimo od idealnog decka, a to je...
Poverenje, sigurnost, iskrenost, da zna da te razveseli, nasmeje, da bude tu kada ti je tesko...
Sada ide onaj seksualni deo: da bude nezan, da te zadovolji, da postoji strast, dobar sex...
Prve stvari su stvari koje imamo i sa najboljim drugovima...

Super je to sto pored sebe zelis jednog idealnog muskarca koji ce biti nezan,emotivan,koji ce ti pruziti poverenje i sigurnost,ali da li si pomislila da se jedan takav muskarac moze naci jedino ako ga dobro upoznas kroz prijateljstvo i druzenje??!!Takav decko da bi ti bio pravi decko ti prvo mora biti ne samo dobar drug,nego cak i najbolji drug jer samo sa njim mozes saznati ,pa cak i proveriti poverenje i iskrenost koja postoji izmedju vas,a koje su neophodne za jednu idealnu vezu..Zato je neizbezno da postoji FIZICKA PRIVLACNOST izmedju druga i drugarice jer je to uvek moguca buduca uspesna veza..Naravno,u kombinaciji sa psihickom privlacnoscu jer je i ona kljuc za efektivnu vezu.... :wink:

Quoteja nebih koglada budem ortakinja sa nekim ko mi je sexualno odbojan...jer automatski ta osoba je meni odbojna i ne bih se uopste petljala sa njom/njim.
i ja se skroz slazem sa ovim Nasty girl.. :>

willie the scot

reci cu samo jedno:najveca uvreda koju muskarac moze uciniti zeni je da ne zeli da je ...,najveca uvreda koju zena moze uputiti muskarcu je da misli da je bezopasan.iskrena musko-zenska prijateljstva opstaju samo ako je bilo konzumacije tog prijateljstva.