Veza, mu¹ko-¾enski odnosi i prijateljstva

Started by AquArius, 27-06-2006, 00:38:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Smrda

jaaaoooo...dok sam sve iscitala...uf!!
lepo ste sve argumentovali,nema sta,napisaste se!!!
postoji prijateljstvo izmedju muskarca i zene i sve je stvar postavke.....pogotovu ako se radi o novijim prijateljstvima,izuzimam igranje od malih nog,pesak...sto se sexualne odbojnosti/privlacnosti tice mislim da je sve stvar mistifikacije koja postoji ukoliko postoji privlacnost...tada vec to prelazi granice prijateljstva....medjutim,ukoliko se sve demistifikuje na samom pocetku,ne verujem da moze doci do sexualne tenzije izmedju dve  osobe.....kako meni moze da se svidi frajer ako znam da cacka nos,sta mu smeta,kako jede,bla,bla(malo banalizujem,ali poenta je jasna)....eh ako se stvari demistifikuju na pocetku,onda nema problema da se tu izgradi prijateljstvo..

Maslacak

I ja sam se nacitala...ali bilo mi je zanimljivo...
Tema je matora ko Grcka, ali ja osecam potrebu da nesto kazem, pa eto...
Ouvek sam zelela super muskog prijatelja.
Ali mi nikad nije uspelo.
Druga strana se zaljubljivala.
Ali problem je zapravo u meni - kad mi je s nekim super, i kad provodimo dosta vremena zajedno, automatski osetim i fizicku privlacnost prema toj osobi, jako lako me sarmira (makar vecini ljudi bio ruzan kao grob - sto se i desilo...jer ako mi je neko zabavan i drag, odmah mi postaje i lep...)...onda i ja pocinjem da flertujem, provociram...i bez obzira na to sto imam decka koga obozavam, emocije mi se zbrkaju, pomute, ne mogu da stanem... sto na kraju dovede do povredjivanja one druge strane, jer ja jelte, imam decka koga volim...
Ocigledno nosim veliku dozu emotivne nezrelosti.
I zato sad uvek imam neki gard...
Mozda treba da trazim samo muske prijatelje koji su zakucani u dugim vezama kao i ja...manja verovatnoca :>

Ne znam da li je moguce. Postoje primeri, tako da verovatno jeste. Iako licno ne znam nijedan (mislim na one "nerazdvojni" varijante) u kom se nije pokazalo da jedna strana, i to obicno muska, zeli nesto vise...
...jer Johan ipak hoce samo malo da jebe... :K

stef

 Treba samo da znas sta hoces...Ako hoces prijatelja onda se tako i ponasas.Maslacak, ako su ti stvarno bili prijatelji (a nisu hteli nesto vise od samog pocetka), onda ce razumeti.Kad odaberes prijatelja onda ga i drzis tako.Ja ne flertujem sa svojim prijateljicama. :angel:Sve je pitanje izbora. :police:

avgogh

Quote from: stef on 03-11-2006, 12:10:09
Treba samo da znas sta hoces...Ako hoces prijatelja onda se tako i ponasas.Maslacak, ako su ti stvarno bili prijatelji (a nisu hteli nesto vise od samog pocetka), onda ce razumeti.Kad odaberes prijatelja onda ga i drzis tako.Ja ne flertujem sa svojim prijateljicama. :angel:Sve je pitanje izbora. :police:

upravo to... mislim da je jako bitno na pocetku postaviti stvari na pravo mesto... to se oseti sa obe strane, sta se zeli od druzenja... ja imam extra druga, i nikad mi nije palo na pamet da bi tu nesto moglo da bude, ili da sam osetila nesto sa njegove strane...
prica mi drugarica kako je u njenom prisustvu njen najbolji drug rekao nekome na telefon: ma, to ti je ona moja drugarica, sto sam ti rekao da je nikad ne bih poljubio!
e, tako i meni dodje to k'o incest, kad bi se muvala sa tim drugom...

Darker

Beeeeeeeeee? :K :K :K :K
QuoteAli problem je zapravo u meni - kad mi je s nekim super, i kad provodimo dosta vremena zajedno, automatski osetim i fizicku privlacnost prema toj osobi, jako lako me sarmira (makar vecini ljudi bio ruzan kao grob - sto se i desilo...jer ako mi je neko zabavan i drag, odmah mi postaje i lep...)...onda i ja pocinjem da flertujem, provociram...i bez obzira na to sto imam decka koga obozavam, emocije mi se zbrkaju, pomute, ne mogu da stanem... sto na kraju dovede do povredjivanja one druge strane, jer ja jelte, imam decka koga volim...
Ocigledno nosim veliku dozu emotivne nezrelosti.
Maslaèak, oæe kaki-neæe kaki...
Imam vezu. Imam 1000 druagrica sa kojima je osnovni naèin komunikacije flert. Imam ih par sa kojima se ozbiljno dru¾im. I to je nekako normalno?
rekao sam negde, bez fizièke privlaènosti, nema ni dru¾enja, makar se ta privlaènost svodila na iskru u oku onog drugog...
Uostalom, koja je razlika izmeðu dru¾enja i veze?
Sex. :hm

Al-Jasmina

Istina..a bez te neke iskre u razgovorima
moze slobodno i da se tupi/cuti :>

Maslacak

Predomislila sam se...nije problem u meni :K
Malo sam porazmislila i shvatila da - ONI u startu nisu postavili stvari na mesto, vec su i krenuli u drugarstvo sa idejom da to bude nesto vise... sto znaci da onda nista od toga...

haha...oce kaki-nece kaki...samnom uvek tako nesto...i onda stef kaze treba znati sta hoces...bre, ko da je to lako! :> Salim se...u pravu ste svi... :happy:

Coolgemini

QuoteImam vezu. Imam 1000 druagrica sa kojima je osnovni na詮 komunikacije flert. Imam ih par sa kojima se ozbiljno dru?im. I to je nekako normalno?
rekao sam negde, bez fizi諥 privla讯sti, nema ni dru?enja, makar se ta privla讯st svodila na iskru u oku onog drugog...
Uostalom, koja je razlika izme𵠤ru?enja i veze?
To smo bash dosta pricali...i ja posmatram jedan musko-zenski odnos sa aspekta neophodne fizicke privlacnosti,bilo da je u pitanju veza ili druzenje,sto je po meni u nekoj sustini isto...Relativno je imati najboljeg prijatelja i  ne osecati nikakve emocije prema njemu provodeci dugo vremena sa njim...nesto mora da postoji...moze to biti golicanje maste...ili neka iskra...neki ''sjaj u travi'' :K...Tesko ko i moze da ostane ravnodusan kad su ljudi sami po sebi deo prirode i stvoreni da prema lepsem polu uvek osecaju nesto :happy:
Maslacak,to je sasvim ok....barem po meni jeste....i kod mene se stvaraju neke nedefinisane emocije kad sam sa meni mnogo dragim drugaricama...smatram da je to normalno,pa i neophodno,za nastavak druzenja...To je nesto sto ti odrzava zelju da nastavish i cuvash kontakt sa tim ljudima,cak i ako ne postoji neki potencijal za stvaranje necega u tom momentu...a ''taj'' momenat moze doci kasnije...i zato je the best one :angel:

Maslacak

Quote from: Coolgemini on 04-11-2006, 12:40:57
Maslacak,to je sasvim ok....barem po meni jeste....i kod mene se stvaraju neke nedefinisane emocije kad sam sa meni mnogo dragim drugaricama...smatram da je to normalno,pa i neophodno,za nastavak druzenja...To je nesto sto ti odrzava zelju da nastavish i cuvash kontakt sa tim ljudima,cak i ako ne postoji neki potencijal za stvaranje necega u tom momentu...a ''taj'' momenat moze doci kasnije...i zato je the best one :angel:

Fiju, sad mi je lakse :K
Salim se... ma ja sam samo jos uvek pod utiskom toga sto mi je unisteno fenomenalno drugarstvo s jednim deckom, zbog toga sto je on zeleo vise... iako to nije direktno rekao (ironije...da ne bi unistio drugarstvo), vise puta se pokazalo...i ne bi mi smetalo da nije postao jako naporan i zahtevan, a prestao je da mi bude drug, vec se poceo ponasati kao neko ko odmerava moje postupke da bi izracunao koliko mi znaci...pa se stalno ljutio ako ga nesto "razocaram"... Pa se onda ja iskupljujem jer mi ga je zao... A treba li da napomenem da on sam za mene nikad nije uradio nista, osim prazne price koliko me gotivi...
Cujemo se i vidimo dalje povremeno, ali sve ga vise izbegavam, jer vise nema ni blizu one opustenosti i onog zezanja kakvo je nekad bilo.
I tako, pomislim kako je bilo, a u sta se pretvorilo, i sve mi se smuci...pa onda zakljucim da sam ja kriva za sve jer sam uradila ovo ili ono, a trebalo je nesto drugo... ali odustala sam vise od te ideje.
Ja sam bila samo ono sto jesam, drugacije ne mogu :>

Dukica

95% mojih i najblizih mi drugarica,je svoje veze zasnivalo na prijateljstvu. skoro svaki bivsi,mi je bio prvo ortak,a i sadasnji mi je bio ortak i to iz klupe u gimnaziji. po meni,tesko da postoji prijateljstvo izmedju miskarca i zene a da ni sa jedne strane nema neke sexualne note. ili je bilo,ili ce biti,ili se necete druziti. ima i onih koji nikad ne bi mogli da budu sa ortakom,i to je ok,ako se tako osecaju. ja licno mislim da je to najbolja kombinacija-ili ste prvo ortaci pa onda zajedno,ili ste zajedno pa onda ortaci.takva prijateljstva i veze su ,po meni najkvalitetniji.
uostalom,nema tu neke velike greske. ako  izgubis "prijatelja" zato sto je hteo vise,a ti nisi,nisam bas sigurna kakvo je to prijateljstvo. mozda i jeste,al prava prijateljstva ne pucaju zbog takvih gluposti.
hipi komuna rulz!!!  O0

Maslacak

Quote from: Dukica on 04-11-2006, 15:55:25
uostalom,nema tu neke velike greske. ako  izgubis "prijatelja" zato sto je hteo vise,a ti nisi,nisam bas sigurna kakvo je to prijateljstvo. mozda i jeste,al prava prijateljstva ne pucaju zbog takvih gluposti.

Pa i ispalo je da nije nikakvo prijateljstvo... jednostavno se lose nosio s tim sto ja necu nesto vise... i ispalo je da on meni i nije bio prijatelj (iako je brbljao na sve strane da ce uvek biti tu za mene i slicne patetike), vec ja njemu...
Mada ja ljubav ne bih nazvala gluposcu :wink:

Dukica

Naravno da ljubav nije glupost,al sta je tu ljubav,meni jos uvek nije jasno. Jel ljubav to sto je hteo nesto vise? ili je ljubav to sto je srusio ljubav( prijateljsku) koja je bila izmedju vas? da je bilo ljubavi,ne bi se on tako poneo. malo je tu prevaldala njegova sujeta,a to ume gadno da bude a i daleko je od ljubavi :cvet 

Maslacak

Quote from: Dukica on 04-11-2006, 16:13:18
malo je tu prevaldala njegova sujeta,a to ume gadno da bude a i daleko je od ljubavi :cvet 

sujeta... potpuno tacno!
on misli da je to ljubav, ili tako oseca...mozda i ne ume drugacije da voli...

Dukica

to jedan prijatelj ne sme sebi da dozvoli..tako da,nisi izgubila prijatelja jer je on hteo nesto vise,nego si se resila kompleksasa..malo preterujem,znam :T..a dobro..sve je za ljude,pa i sujeta :wink:..

zoe

Quote from: Darker on 03-11-2006, 14:58:26
Uostalom, koja je razlika izmeðu dru¾enja i veze?
Sex. :hm

А љубав? :hm :>