Veza, mu¹ko-¾enski odnosi i prijateljstva

Started by AquArius, 27-06-2006, 00:38:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

AquArius

Hej...
znam na sta mislis,  :cvet
ali...
ne znam kako bolje da objasnim,
... ne gledas, ne gledas, i odjednom (pro)gledas...
... i eto ti...

Au, nesto sam u   8):H:happy: raspolozenju

Alnus Glutinosa

Quote from: AquArius on 19-11-2006, 00:28:58
... ne gledas, ne gledas, i odjednom (pro)gledas...
... i eto ti...
Da, cak pamtim i neke trenutke, bili su kraci od sekunde kada mi se to desilo...imam cak dva takva, u svojoj kolekciji uspomena...

Darker

Najbolja mu¹ko - ¾enska prijateljstva su ona na ivici... Ne mogu da budem dobar ortak sa ribom koja mi je odvratna, koja me ne privlaèi ni malo. Tako da privlaènost u startu postoji... A Dyki, svaka ti se dala...

dyki

#138
Quote from: Darker on 19-11-2006, 12:01:35
Najbolja mu¹ko - ¾enska prijateljstva su ona na ivici... Ne mogu da budem dobar ortak sa ribom koja mi je odvratna, koja me ne privlaèi ni malo. Tako da privlaènost u startu postoji... A Dyki, svaka ti se dala...

Iz tvojih usta... :) Ne znam, ja imam samo dve jaaako dobre drugarice koje nikad (nikad ne reci nikad :) ) ne bih mogao da gledam na taj nacin (jedna jer... ne znam :) a druga jer je.... ufff.... kao sto D rece, samo sto je on ne bi ni za drugaricu :) )
Inace, cini mi se da je Cehov jednom prilikom izvalio sledece: zena moze biti prijatelj muskarcu samo ako mu prethodno bude simpatija, pa ljubav(nica :) ). Mislim da je hteo reci da prijateljstva koja su drugacijeg redosleda pucaju kad-tad... :)

Smrda

@coolg...znas me...sta ces....bar smo se sporazumeli.... :cvet
i ja ponekad analiziram ali malo...a posle ili oces zagrizes ili neces....
@aqua..ja kapiram tu 1+2+3 teoriju...
meni se jednom desilo da sam tako progledala :shock.....
nazalost bi kiselo grozdje  :ohwell:...
ali ne znas da je kiselo dok ne probas... :K
elem...ne slazem se ja sa Cehovom...ja bas mislim da musko-zensko prijateljstvi opstaje ukoliko se dodje do granice brat-sestra...
u suprotnom,biti na ivici u jednom odnosu...ne znam,malo riskantno...uvek neko ako u vazduhu  :hm :confused:

Darker

Ok, ako odgovorim, banovaæe me zbog proturanja ideja o incestu... Æutanje je zlato :-)
Ali samo da pitam: da li ta granica brat-sestra iskljuèuje svaku fizièku privlaènost? A drugo, brat i sestra se najèe¹æe mrze :-)

dyki

Quote from: Darker on 19-11-2006, 20:57:12
Ok, ako odgovorim, banovaæe me zbog proturanja ideja o incestu... Æutanje je zlato :-)
Ali samo da pitam: da li ta granica brat-sestra iskljuèuje svaku fizièku privlaènost? A drugo, brat i sestra se najèe¹æe mrze :-)

E pa zavisi koje je koleno, posle treceg je ok ako se lozis na sestru :) A oduvek se znalo da je linija izmedju ljubavi i mrznje tanka tako da... Salim se, u svakom slucaju ne verujem da postoje bratsko-sestrinski odnosi medju ljudima koji nisu u krvnom srodstvu, za tako nesto zaista mora da ne postoji ni gram fizicke privlacnosti (to pricam sa muske strane gledista, tj. prihvatam kritike samo od njih :) )

Coolgemini

QuoteSalim se, u svakom slucaju ne verujem da postoje bratsko-sestrinski odnosi medju ljudima koji nisu u krvnom srodstvu, za tako nesto zaista mora da ne postoji ni gram fizicke privlacnosti (to pricam sa muske strane gledista, tj. prihvatam kritike samo od njih  )
Dyki,potpuno se slazem...I ja mislim da je nemoguce uspostaviti bratsko-sestrinski odnos na nivou drug-drugarica..Ipak je to jedan savrseni odnos,a da bi to postigli drug i drugarica,onda oni prosto moraju da budu u vezi...Kao sto ti D rece,i sa ortakinjama je potrebno da postoji neko fizicko privlacenje kako bi uopste i mogla da se ostvari neka komunikacija..u svakom slucaju,jedan savrseni odnos na relaciji drug-drugarica(cak i ako postoji) nikad nije ravnodusan...Nesto uvek postoji...a to nesto ne mora uopste da se vidi.. :wink:

Smrda

UF!!! :box :box
uopste se ne slazem sa vama....
@D...da, ta ideja iskljucuje svaku privlacnost,apsolutno svaku....
evo ja mogu samo da kazem da ja ovo tvrdim i svog primera...ne kazem da je nemoguce imati drugaricu iako ima necega u vazduhu,ali mislim da za prijateljstvo je bolje to svesti na brat-sestra(i D budes li pomenu incest  :F :F :F!!!)...
ja ima dva prijatelja muskarca,dugo ih poznajem i totalna su suprotnost od onoga sto ja trazim od frajera..i zaista ih ne gledam kao muskarce,nego kao bracu(da,da i ponekad ih mrzim i nerviraju me...)...i oni mene kao sestru...tako da znam da je moguce svesti tako nesto na b/s odnos...

Darker

I nikada nije bilo nikakve fizièke privlaènosti meðu vama? Ni na poèetku? A sa njihove strane?
Pazi, ne ka¾em da je to privlaèenje ne¹to lo¹e. Jednostavno, meni je to normalno... I ne mora da znaèi da ja imam neke zadnje namere ako me neko privlaèi, jednostavno-prijatno mi je u prisustvu lepih, inteligentnih, duhovitih ¾ena/devojaka... Naravno da spolja¹nost nije jedina stvar, ali bolje je dru¾iti se sa lepom i glupom nego sa ru¾nom i glupom:-)
Ili da ti nacrtam: sa ribom sa kojom nikad ne bih bio u vezi se nikad ne bih ni dru¾io!! To mo¾e da bude neki ok odnos, ali pravo dru¾enje-nikad!

AquArius

Quote from: Darker on 20-11-2006, 08:40:14
Ili da ti nacrtam: sa ribom sa kojom nikad ne bih bio u vezi se nikad ne bih ni dru¾io!! To mo¾e da bude neki ok odnos, ali pravo dru¾enje-nikad!

D, mislim da si to napisao, ako ne u svakom, ono bar u svakom drugom postu u ovoj temi.  :lol:

Nemojte se vise vrteti u krug!

Smrda

Quote from: Darker on 20-11-2006, 08:40:14
I nikada nije bilo nikakve fizièke privlaènosti meðu vama? Ni na poèetku? A sa njihove strane?
Pazi, ne ka¾em da je to privlaèenje ne¹to lo¹e. Jednostavno, meni je to normalno... I ne mora da znaèi da ja imam neke zadnje namere ako me neko privlaèi, jednostavno-prijatno mi je u prisustvu lepih, inteligentnih, duhovitih ¾ena/devojaka... Naravno da spolja¹nost nije jedina stvar, ali bolje je dru¾iti se sa lepom i glupom nego sa ru¾nom i glupom:-)
Ili da ti nacrtam: sa ribom sa kojom nikad ne bih bio u vezi se nikad ne bih ni dru¾io!! To mo¾e da bude neki ok odnos, ali pravo dru¾enje-nikad!
ma nema ja nista proytiv tog privlacenja,ali mislim da nema bas mnogo mesta za iskreno prijateljstvo...imam i ja par takvih drugara i uvek postoji neka granica koju ne prelazim jer uvek ima to ako...u vazduhu...
a sto se pitanja tice...
da,nikad nije bilo nikakve privlacnosti...
jednog znam od pelena,pa ajde da kazes da je to razlog...znas tesko moze biti privlacnosti kad sa nekim prodjes vaske,boginje...
a drugog znam od 16 god i isto,nikada nista sa moje strane ,a ni sa njegove...cak smo pricali o tome i zaista zakljucili da niko od nas nije imao skrivene namere ni jednog momenta...i veruj mi,znam da je moguce...opet ti kazem,kad upoznam nekog muskarca u dusu pre i nego se to "ako" pojavi tesko da mogu da osetim privlacnost...ako znam kako jede,spava,bla,bla...nadam se da kapiras sta zelim reci....onda tu nema vise misterije...i sta da mi tu bude privlacno...
mozda je fora otvoriti karte na pocetku,razbiti maglu...ja sam od starta sa njim u takvom odnosu,pa mozda u tom grmu lezi zekonja.,.
e a sta ti znaci pravo druzenje?
je li to druzenje ili prijateljstvo?
i kako na to gleda tvoja devojka,ako se ti druzis uvek sa nekim potencijalnim "ako"?

chicio

potpuno ikreno mozhe biti samo ako je proshlo:
prvo mi je bila poznanica, pa ljubavnica i onda prijateljica

Darker

Quotei kako na to gleda tvoja devojka,ako se ti druzis uvek sa nekim potencijalnim "ako"?
Psssssttttt :pst :pst :pst :1 :1 :1 :1
:K :K :K :K :K
Nemoj pogre¹no da me razume¹, komplikovano je to... Ako postoji potencijal ne znaèi da æu ga i ostvariti :hm
QuoteD, mislim da si to napisao, ako ne u svakom, ono bar u svakom drugom postu u ovoj temi.  lol

Nemojte se vise vrteti u krug!
Ubiæe me aqua ako ka¾em jo¹ ne¹to :1
Pa vrtimo se u krug, zato ¹to se ne kapiramo nikako, a nema onog prelaska na vi¹i nivo :angel:
A mislim da je poenta i u susednoj temi o zaljubljivanju, ti Smrdo da bi bila sa nekim mora¹ da bude¹ zaljubljena, ja moram tog nekog da VOLIM... A poenta je da te¹ko mo¾e¹ biti ZALJUBLJEN u prijatelja, tu se sla¾emo... A mora¹ da ga VOLI© ako ti je prijatelj!
Jessssss, re¹io sam misteriju :K :K :K :K Bambi za mene... :V :V :V

Al-Jasmina

Prijatelj ce stosta da proguta (da se neko nije usudio da ovo izvitoperuje  :F)
zato on mora da voli tog nekoga *nebitno kog je pola objekat njegove paznje

Onaj ko te voli, pa se razidjete..moze biti prijatelj ako te ne rastrgne u ljubomornom naletu, kad mu zakukas na nekog novog decka/devojku  :lol:

:cvet