Veza, mu¹ko-¾enski odnosi i prijateljstva

Started by AquArius, 27-06-2006, 00:38:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Maslacak

Quote from: smrda on 18-11-2006, 15:53:40
uf...znas kako...ja mogu tebe i coolg da skapiram donekle,ali mislim da je to komplokovanje stvari....jer cim ti sebi postavljas previse pitanja...onda nesto ne stima...

Ono oko cega mi generalno upadnemo u "raspravu" je uvek - ja (a i coolg) razmisljamo malo vise psiholoski, i ubacujemo 1000 nekakvih promenljivih, sto moze da ode i pomalo u preterivanje i komplikovanje, dok ti vise racionalizujes i ne zalazis tako duboko, pa se meni cini da previse pojednostavis :>

Ne postavljam ja sebi pitanja... Jednostavno, u prisustvu dobrog druga (a sto bolji to vise) jednostavno mi se desava da osetim emocije koje neko mozda ne bi nazvao drugarskim. E to je ono - hod po ivici! Kod mene to ide automatski. Jos se nije desilo da imam nekog dobrog druga sa kojim se super slazem i provodim dosta vremena, a da bar na momenat ne osetim nesto - ah, nazovimo to hemija, otkud znam... Da li je to kao sto Darker kaze: ne mogu da se druzim sa nekim koji mi je odvratan, ili obrnuto: neko ko mi je super dug me obavezno privlaci - svejedno je, zar ne? Zato ja kazem da ne mogu da tako jasno razdvojim i kazem da sa sigurnoscu mogu reci da sa tim nekim drugom bas ne bih mogla da budem...

Ali ja imam decka kojeg apsolutno obozavam. I sva ta hemija uopste ne umanuje ljubav prema njemu. Dakle? Nema tu neke dileme, ili toga "nesto tu nije u redu"... sve je u redu... moje emocije i moja psiha su jednostavno takve...
Sve kao sto D kaze... jednostavno, to sto bi se, uslovno receno, moglo ostvariti, nece, jer sam i sa te strane savrseno happy...

Quote from: smrda on 18-11-2006, 15:53:40
p.s. a kao ti to ne znas?!?!
(da nisi neka vaga u coroskopu,majke ti...eheheh) :wink:

Hehehe... ma, ja sam ti neka quazy devica (znas ono - maksimalno racionalna i objekrivna :roll:) koja je ziv dokaz da horoskop veze sa zivotom nema :lol:
Mada mi je decko posesivni bik :K :K :K
...kuku meni ako ovo cita...
:>

Smrda

@maslacak...ja kapiram tu teoriju skroz..
ma ja pojednostavljujem..jer me je preveliko analiziranje i dovelo ovde gde sam :K :K
salim se...ali i ja sam ranije jako analizirala,pa kad krenem ne znam da se zaustavim...no shvatila sam da je u sustini sve jednostavno...(nije crno i belo,nemoj da me razumes pogresno),i da od prevelikog mudrovanja nema leba....

zato kad pojednostavis shvatis da je analiza prekomplikovana...heheh :> :>
a sto se psihologije tice...pa ja vec razmisljam da uplatim koju seansu kod tebe i coolg... :)
samo bojim se ko bi mi pre dosao glave od vas dva...hehe :cvet

Quote from: Darker on 20-11-2006, 20:51:52
Pa vrtimo se u krug, zato ¹to se ne kapiramo nikako, a nema onog prelaska na vi¹i nivo :angel:
A mislim da je poenta i u susednoj temi o zaljubljivanju, ti Smrdo da bi bila sa nekim mora¹ da bude¹ zaljubljena, ja moram tog nekog da VOLIM... A poenta je da te¹ko mo¾e¹ biti ZALJUBLJEN u prijatelja, tu se sla¾emo... A mora¹ da ga VOLI© ako ti je prijatelj!
Jessssss, re¹io sam misteriju :K :K :K :K Bambi za mene... :V :V :V
hehe...kakav si ti ludak...ali nije ti losa ta filozofija
:)
...ma ne vrtimo se u krug...
stvari su jednostavne :K
ja vas kapiram...imam i ja takve ortake....potencijalne...ciji potencijal ne ostvarujem..
ali vi mene ne kaprate...hehe... :hm
no slazem se u jednom....svi VOLIMO svoje prijatelje suprotnog pola.a na koji nacin....neki sexualno,neki asexualno..incestuozno :K....
ma bitno je da se ljudi vole,ne D?!?
evo bambija od mene(iliti skocka) :loptica:loptica :loptica

willie the scot

niko ne zeli to da kaze,da ne bi ispao zatucani kreten...evo ja preuzimam rizik da kazem ono sto svi misle:obostrano iskrena prijateljstva NE POSTOJE!!!
obostrano iskreno prijateljstvo se zavrsava-"...and they lived happily ever after..."

zoe

Хм, рецимо да се (што се ове теме тиче :>) у поприличној мери слажем са Даркером...

Smrda

e pa ja se slazem sa D donekle...
a sa tobom WTS uopste ...mislim da jako gresis....sinko.

willie the scot

...zavisi sta podrazumevate pod prijateljstvom,sta je poznanstvo,a sta pravo prijateljstvo...meni su prijatelji srodne duse...
neke grupe ljudi se jednostavno razumeju.npr.-jednom se vozim sa drugom i pita me:"juce sam posegao za knjigom i otvorio je...znas na kojoj strani?"
ja kazem:"666..."
on se smeje...
sta podrazumevate pod prijateljstvom?da li sa srodnom dusom(suprotnog pola) covek moze da ne pozeli nesto vise?

Al-Jasmina

Imam takve prijatelje i to je VELIKA dragocenost!
Tu nema mesta sitnicarenju
sem ako se takva osoba ne izvitoperi pod nekim pritiskom!

zoe

Морам да прокоментаришем оно "обострана пријатљства не постоје"... Тј. малтене свако је поменуо да бар са једне стране мора да постоји "нешто", што аутоматси дозвољава да са друге стране не постоји то "нешто". Онда би се према теорији вероватноће могло предпоставити да не постоји "нешто" ни са једне ни са друге стране. Ако неко ово покуша да оповргне, пада у замку да каже да са обе стране мора постојати "нешто", а онда би то аутоматски негирало категорију пријатељства у међуљудским односима! Дакле... чиста дедукција! :)

willie the scot

ispravio sam se u prethodnoj poruci-verovatnoca da postoji obostrano prijateljstvo je obrnuto proporcionalna verovatnoci da postoji obostrana privlacnost.

Maslacak

Ma, ja se skroz slazem sa D, bezveze i da ponavljam...

@smrda
kapiram te... samo kazem da ja takvo prijateljstvo o kom ti govoris ne mogu da imam :) Ali nije bas da kao willie apsolutno ne verujem da postoje... neki ljudi to ocigledno mogu i imaju...

ma bas... bitno je da se ljudi VOLE :~ :~
i nek smo mi zivi i zdravi! :ziveli

Smrda

@maslacak....da se mi kapiramo i dalje.. :cvet
@ zoe......hehe....da,da...cista dedukcija  :~
WTS....ja bas mislim na prijateljstvo-PRIJATELJSTVO!!.....kako mogu da ppozelim nesto vise ako osobu gledam kao brat...onda ja odoh u incest,a darker u offfffffffff!! :K :K
salim se.ali ja zaista ne mislim na poznanika,na druga ortaka...bla,bla...vec na prijatelja....e sad da li je srodna dusa ili ne....pa ne znam...da li to znacu=i da je tebi svaki prijatelj srodna dusa?!?!i da sa svakimoces onda nesto vise,mislim ako stvari tako stoje?!?...ili ...nesto trece...
ja pod prijateljstvom podrazumevam kad imam poverenja u nekog,kad bih dala desnu ruku za nekoga i uglavnom kad nekoga toliko poznajem da ne moram da pricam vec ga/nju osecam...prijatelj je neko sa kim delim sve u zivotu...i imam ih malo....

dyki

Znate sta je meni oduvek bilo interesantno kad vec pominjete srodne duse i sl.? Koliko god "srodnih dusa" da sam upoznao nikada mi nisu bile dovoljno interesantne jer su u sustini kao ja, tj. oko svega se slazemo. Mislim, dragi su mi iz tog razloga ali ipak moji najbolji drugovi/drugarice su, ne u svemu, ali u prilicnom broju interesovanja i stavova drugaciji od mene (evo Darker vam je zivi primer :) ) Mislim da je to vazno da ne bi doslo do "zagusenja" jer sa osobama koje su vam vrlo slicne i nemate sta da diskutujete, vec da se uz kafu slazete sa nekom konstatacijom, zar ne? Ili recimo, jedan od razloga zbog kojih volite svoje prijatelje verovatno je i taj da vas savetuju kad vam treba (ili kada oni misle da vam treba :) )? Kako onda moze da vas savetuje neko ko je isti kao vi? Ne moze da bude objektivan, a neko ko ima drugacije stavove to moze, a s obzirom da vam je prijatelj - nece insistirati na drugacijem misljenju ako misli da nije u pravu.

E sad, mozda imate drugu definiciju "srodne duse" pa je ceo text pogresan, ali shvatate poentu? :)

Coolgemini

#162
Quote..zavisi sta podrazumevate pod prijateljstvom,sta je poznanstvo,a sta pravo prijateljstvo...meni su prijatelji srodne duse...
neke grupe ljudi se jednostavno razumeju.npr.-jednom se vozim sa drugom i pita me:"juce sam posegao za knjigom i otvorio je...znas na kojoj strani?"
ja kazem:"666..."
on se smeje...
sta podrazumevate pod prijateljstvom?da li sa srodnom dusom(suprotnog pola) covek moze da ne pozeli nesto vise?
Ovo je nesto slicno mom shvatanju...Pravi izraz za prave prijatelje>srodne dushe...Svidja mi se...Srodna dusha ti moze biti devojka/decko,dobar drug/drugarica,brat/sestra...Nekad je teshko napraviti razliku izmedju devojke/decka i dobrog prijatelja..Ako ste se vec dotakli logike(kao pojedini ovde :>),znaci da bi prema nekim pravilima dedukcije svaki dobar prijatelj mogao biti decko/devojka...Naravno da su nijanse u pitanju i da ce neko poput Smrde taj odnos gledati iskljucivo na ostru granicu da se cak i medju najboljim prijateljima ne sme pojaviti neka hemija...tj...Smrda misli u sebi:''Smrdo,pazi shta radish,ne smesh da se zaljubish u svog najboljeg druga...to je protivno tvojim principima...ne smem...on je meni kao brat...'' :> :>
Ova prica sad ide bash zesce u krug...Nikako da se slozimo oko jednog glavnog zakljucka...Dakle,terazije su ipak prevagnule na stranu prijateljstva kao uslovnog faktora veze... :wink:

Maslacak

Quote from: dyki on 22-11-2006, 09:30:08
Znate sta je meni oduvek bilo interesantno kad vec pominjete srodne duse i sl.? Koliko god "srodnih dusa" da sam upoznao nikada mi nisu bile dovoljno interesantne jer su u sustini kao ja, tj. oko svega se slazemo. Mislim, dragi su mi iz tog razloga ali ipak moji najbolji drugovi/drugarice su, ne u svemu, ali u prilicnom broju interesovanja i stavova drugaciji od mene (evo Darker vam je zivi primer :) ) Mislim da je to vazno da ne bi doslo do "zagusenja" jer sa osobama koje su vam vrlo slicne i nemate sta da diskutujete, vec da se uz kafu slazete sa nekom konstatacijom, zar ne? Ili recimo, jedan od razloga zbog kojih volite svoje prijatelje verovatno je i taj da vas savetuju kad vam treba (ili kada oni misle da vam treba :) )? Kako onda moze da vas savetuje neko ko je isti kao vi? Ne moze da bude objektivan, a neko ko ima drugacije stavove to moze, a s obzirom da vam je prijatelj - nece insistirati na drugacijem misljenju ako misli da nije u pravu.

E sad, mozda imate drugu definiciju "srodne duse" pa je ceo text pogresan, ali shvatate poentu? :)

Kad smo kod toga... mnogo mi je bilo slatko kad sam upoznala vas trojicu, to koliko ste razliciti...a tako dobri drugari! To je bas super :happy: Tako je nekako i kod mene sa moje 4 drugarice...
Shvatam poentu...i slazem se. Ali kad spomenu definiciju "srodne duse", evo kako je to kod mene... Ne slazem se ja sa njima u svemu kad su ukusi u pitanju... imamo razlicita omiljena jela, filmove, bendove, navike isl. Ali se neverovatno dobro razumemo. E valjda je to ono kako bih ja definisala "srodnu dusu". Jednostavno, kad ljudi kliknu...funkcionisu na istim talasnim duzinama, i razmisljaju slicno. Upotrebljavaju iste/slicne reci da nesto opisu. Dozivela sam to nekoliko puta i jako je neobican i lep trip :) Mislim da je to zapravo ono sto je vazno u prijateljstvu. Jer, ako se sa nekim ne razumes, ne mozes ni konstruktivno da raspravljas... ne moze te lepo ni posavetovati. Prosto, svako fura svoju pricu, a niko nikoga ne razume bas dobro, i onda tu nema nista...
Dozivela sam i takvo potpuno nerazumevanje, i to je koma...ne znas da li da se smejes ili places...treba izbegavati :lol:
I tako, rekla bih da su najbolji prijatelji, a i ljubavni partneri (dakle, recimo "srodne-duse"), bas oni koji su razliciti od vas, ali koji razmisljaju na slican nacin kao vi :happy:

dyki

Quote from: Maslacak on 22-11-2006, 17:30:52
I tako, rekla bih da su najbolji prijatelji, a i ljubavni partneri (dakle, recimo "srodne-duse"), bas oni koji su razliciti od vas, ali koji razmisljaju na slican nacin kao vi :happy:

@maslacak: mislim da je kombinacija nasa dva texta prava stvar, pogotovo tvoje shavatnje "srodnih dusa", bice da si u pravu :) Sad pokusavam da se setim necega za to "kad ljudi kliknu", nesto sto je bilo davno, al' mi ne ide... strasno mi poznato... seticu se valjda :)