Klasicni farmaceut/kinja

Started by Bred, 08-06-2006, 12:32:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 21 Guests are viewing this topic.

zoe

Quote from: yeca on 03-05-2007, 09:53:32
A ¹ta mislite, mo¾da su neki magovi iz na¹e struke i po¾eleli da ulo¾e ne¹to u zdanje u Kumodra¾u, ali nisu nai¹li na razumevanje uprave??
Mo¾da i nisu ali me ovo ne bi èudilo...

Тешко да неко не би имао разумевања за то да добије паре... :>

Елем, ако баците поглед на сајт неког, било ког иностраног универзитета, налетећете на button алумни. Е управо ту пише ко су те индустријске и привредне мецене које улажу у универзитет, односно, у људе (студенте) који ће једног дана радити управо у тим фирмама. Значи, они уствари улажу и у сопствену будућност! :) Такође, претпостављам да би се сагледавањем буџета тих универзитета дошло до закључка да је можда и највећи извор новца управо привреда, а не буџет који је одредило нпр. неко министарство за науку или просвету...

Ако наш факултет и располаже таквим средствима, то свакако није заживело онако "пуним плућима" јер да јесте, осетили бисмо и ми и запослени на факултету! :>

Зашто се оваква прича уопште потеже овде на форуму међу нама, студентима који тренутно ни на који начин не можемо утицати на то? Управо зато што је то само тренутно. За 2, 3, 10, 15 година управо ми ћемо бити ти који ћемо нешто моћи да променимо. А тај тренутак уопште није смештен у далекој будућности... :hm


Masha

Е управо ту пише ко су те индустријске и привредне мецене које улажу у универзитет, односно, у људе (студенте) који ће једног дана радити управо у тим фирмама. Значи, они уствари улажу и у сопствену будућност! Grin
Ovo je tacno. Zoe,  :cvet

Al-Jasmina

Alumninati ne postoje kod nas? :>

willie the scot

 :K...jok,samo illuminati... :K

philoserbiana

драго ми је што постоји генерација младих ентузијаста  :) ја ту не спадам-нити сам млада,нити оно друго што рекох.уморна сам од цимања на факултету,тако да ћу бити задовољна да завршим факултет и будем класичан фармацеут у апотеци.толико од мене  :T

Kremenko

NN devojka koja je napravila dzumbus na fiziologiji je upravo DEFINICIJA KLASICNE FARMACEUTKINJE.IAKO JE FIZIOLOGIJA ZA MENE DAVNA PROSLOST,ne mogu da se otmem tom utisku!!!!!!!Sa kakvim ljudima studiramo?!!!!!!!!!!

Bred

Quote from: Al-Jasmina on 03-05-2007, 18:14:28
Alumninati ne postoje kod nas? :>
ne ali mislim da bi bila sjajna ideja da na neki nacin pokusamo da "nateramo: ove "diplomirane" da ostanu u kontaktu sa faxom i kolegama , bar eto preko foruma. mislio sam da se sam cimam tim povodom ali ja stvarno ne znam dosta ljudi koji su zavrsili fax.......

zoe

Quote from: Bred on 28-05-2007, 11:12:22
Quote from: Al-Jasmina on 03-05-2007, 18:14:28
Alumninati ne postoje kod nas? :>
ne ali mislim da bi bila sjajna ideja da na neki nacin pokusamo da "nateramo: ove "diplomirane" da ostanu u kontaktu sa faxom i kolegama , bar eto preko foruma. mislio sam da se sam cimam tim povodom ali ja stvarno ne znam dosta ljudi koji su zavrsili fax.......

:pljes:

Е ја бих баш волела да наставимо да разговарамо на ову тему! А и да урадимо нешто по том питању!

Bred


Loptica

Quote from: Kremenko on 28-05-2007, 10:58:17
NN devojka koja je napravila dzumbus na fiziologiji je upravo DEFINICIJA KLASICNE FARMACEUTKINJE.IAKO JE FIZIOLOGIJA ZA MENE DAVNA PROSLOST,ne mogu da se otmem tom utisku!!!!!!!Sa kakvim ljudima studiramo?!!!!!!!!!!
A kakav dzumbus?

Bred

@loptica- http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,7063.0.html

zoe

Хм, шта предлажем....

Верујем да је то питање којим треба да се позабави сам врх управе факултета, а ми студенти да потпомогнемо и допринесемо колико можемо. Нико ништа неће дати и поклонити ако сами то не тражимо и ако не заслужимо. СДФФ нпр. добија спонзорства од фирми. Они су то заслужили због показаних резултата. Зашто се не би рецимо основао Фонд који би константно био на располагању том истом СДФФ-у? А у тај Фонд би улагале исте те фирме које и сада дају спонзорства. Онда, поред СДФФ-а, Хора, ФИД-а, тај Фонд би могао да служи за унапређивање оног основног, а то је сама настава! И то настава на обавезном нивоу и настава на вишем нивоу (али то је већ полако и наука), где би студенти радили истраживачке радове и објављивали их нпр. у часопису који издаје сам факултет!

Да би се све ово тражило, треба осмислити и написати задатке и циљеве. Треба појаснити шта је оно што је потребно за унапређивање и предложити како да се то спроведе. Све то треба да буде више него конкретно!


stef

 Sto se mene tice, ja cu sigurno ostati u kontaktu, i kada diplomiram, i kada zavrsim postdiplomske...
I na moju pomoc mozete da racunate.

Al-Jasmina

Dakle Alumninati :>

Elem, ja znam neke ljude koji su zavrsili
ali nemam utisak da su toliko visoko
Mislim da neki od profesora vise odrzavaju vezu sa svojim studentima
u inostranstvu i da bi oni mogli da doprinesu i osmisle neke stvari..

pereca

Da, dosta profesora odrzava kontakte sa studentima kojima su bili mentori.