Klasicni farmaceut/kinja

Started by Bred, 08-06-2006, 12:32:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

pereca

Quote from: stef on 31-05-2007, 23:09:47
Pitanje je koliko moras da budes glup da tako nesto uradis??? I na fizilogiji, i na patofizi, neorganska, organska 1...da ne nabrajam vise, ali mnogo je to semi retardiranih...Izvinjavam se na recniku, ipak sam predsednik, ali me nerviraju takvi studenti.

To sad stvarno nije u redu. Predsednik si i dobrima i losima i moras da se dodvoravas svima  :>

stef

 Pa nesam ti ja kao ovi politicari...Ja se ne dodvoravam studentima, samo radim za dobrobit, a da li im se dopadam ne zanima me... :K

pereca


marer_86

#273
Quote from: Roben on 31-05-2007, 20:30:12
Maслачак ја ту особу познајем и ту и предходну коју су критиковали. А то која је то особа може да се сазна врло лако само ако те интересује. Па наш факс је ко село све се зна.
Ја сам критиковао и критиковаћу људе којима је лични интерес испред општег и то ћу у лице да им кажем ја с тим немам проблема.
Кад сам уписао факс (давно било :>) мислио сам да су факс уписали људи који имају бар мало мозга и неке нормалне вредности а наилазио сам на такве ид*оте да не могу да ти опишем.
У првој години неке колеге отишеле са тестовима код професорке из Опште и неорганске хемије :wall: :wall: :wall:, жена кад је видела променила тест дала нешто сасвим друго. Да не причам какве сам све људе сретао на вежбама који само гледају своју гу*ицу и које ништа не можеш да питаш. Кад смо радили неке вежебе гледао сам другарице које се друже сваки дан, пију кафу сваки дан, ова једна прва завршила и отишла кући, болело је уво да помогне другарици која се мучии да докаже супстанце. Чак су се људи такмичили ко ће пре да заврши, добро то није тако лоше али кад заврше не остану да помогну, него иду кући и боли их уво још се смеју теби што ниси завршио. Не кажем да су сви такви али да их има, има их и то у великом броју.


..... samo kad se  setim da sam imao tih problema na analitickoj  ..... e odoh ja imam nekih obaveza.... :run :run.. ali sam se,bato, tako lepo izvestio u drugom semestru .... znas sta je interesantno???? :roll: ... pomognu ti ljudi za koje nikad ne bi rekao da hoce ....

willie the scot

kakva ogovaracka i pljuvacka tema ovo postade...fuj...
ima zaista bisera,ali nisu medju streberima...mislim da prepoznajem neke u ovoj temi.

Darker

Quote from: Maslacak on 30-05-2007, 22:55:02
Ljudi koji gledaju samo svoje du*e su pojedinci koji kao takvi postoje svugde, i to nisu klasièni farmaceuti.

Klasièni farmaceuti, i to sam konaèno shvatila, su ljudi koji non stop generalno osuðuju svoje kolege i tvrde da je veæina tako grozna i pogana...
a oni su zaboga divni
i svi ljudi sa kojima se oni dru¾e su divni
i svi mi na forumu smo divni

ali eto, neka tamo "veæina" je ipak grozna.

Dajte ljudi... malo vi¹e razumevanja... i mnogo manje osuðivanja ljudi koje ne poznajete, svima bi dobro do¹lo.

1) Kapiram te skroz, naravno;-)
2) Mislim da smo o tome veæ prièali- ne postoji klasièan farmaceut, pa èak ni klasièan student. Ni srbin. Ni èovek. Svi su razlièiti na neki naèin. ali ono ¹to mo¾e da se generalizuje- jeste upravo to - genetralizacija;-)
generalno veæina ima tu osobinu generalizacije:-) (mislim da bih dobio 10 iz filozofije kad bih objasnio ovu reèenicu)
Tako da smo svi generalno klasièni u toj svojoj razlièitosti i trudu da ne budemo klasièni, generalno:-)
A ¹to se tièe gluposti-mislim da je to veæi problem od sebiènosti, a èuo sam i od dosta asistenata da bi trebalo obavezno uvesti test inteligencije na prijemnom...
Nije to èak ni glupost - to je lenjost, da se stvarno porazmisli malo dok se penje tim stepenicama, ¹to reèe valjda kremenko...

zoe

А ја генерално покушавам да причу у овој теми усмерим на неку другу страну, али сасвим класично - не успевам... Јер класика је генерално генерализована...

Ма... :run :ziveli :PI

marer_86

#277
.... moze sad o ovome ...

Quote from: vladimir on 29-03-2007, 06:43:26
Sistem je èudna stvar:tra¾i timski rad, a ubija slo¾nost tako ¹to pospe¹uje individualne razlike. :wink:
Zato su nam i uvaljivali puno obaveza i te¹ke ispite na faksu, da ugu¹e oseæaj zajedni¹tva i bunta koji su odlika mladih intelektualaca (èast izuzecima medju onima nad nama, svi znamo ko su oni i koji stoje uz nas i podr¾avaju nas).Hvala Bogu da se vremena menjaju i da su studenti shvatili da ne treba da nas razdvajaju sujeta i zavist, veæ treba da se dr¾imo zajedno.Iako nisam sa Vama na fakultetu, sreæan sam jer vidim da ponovo intelekt dobija na snazi i da se koristi u prave svrhe. :happy:
Raduje me ¹to se stvari kreæu u pozitivnom smeru i ¹to se ide ka boljem... :loptica :loptica :loptica



yeca

#278
Quote from: Darker on 02-06-2007, 20:16:45
Quote from: Maslacak on 30-05-2007, 22:55:02
Ljudi koji gledaju samo svoje du*e su pojedinci koji kao takvi postoje svugde, i to nisu klasični farmaceuti.

Klasični farmaceuti, i to sam konačno shvatila, su ljudi koji non stop generalno osuđuju svoje kolege i tvrde da je većina tako grozna i pogana...
a oni su zaboga divni
i svi ljudi sa kojima se oni druže su divni
i svi mi na forumu smo divni

ali eto, neka tamo "većina" je ipak grozna.

Dajte ljudi... malo više razumevanja... i mnogo manje osuđivanja ljudi koje ne poznajete, svima bi dobro došlo.

1) Kapiram te skroz, naravno;-)
2) Mislim da smo o tome već pričali- ne postoji klasičan farmaceut, pa čak ni klasičan student. Ni srbin. Ni čovek. Svi su različiti na neki način. ali ono što može da se generalizuje- jeste upravo to - genetralizacija;-)
generalno većina ima tu osobinu generalizacije:-) (mislim da bih dobio 10 iz filozofije kad bih objasnio ovu rečenicu)
Tako da smo svi generalno klasični u toj svojoj različitosti i trudu da ne budemo klasični, generalno:-)
A što se tiče gluposti-mislim da je to veći problem od sebičnosti, a čuo sam i od dosta asistenata da bi trebalo obavezno uvesti test inteligencije na prijemnom...
Nije to čak ni glupost - to je lenjost, da se stvarno porazmisli malo dok se penje tim stepenicama, što reče valjda kremenko...

:Bog :Bog za oba posta ili za oba autora  :wink:

Marer_86, pametno ti to, preduhitrio si me ...

Elem, pričasmo tamo negde na jednocifrenim stranicama ove teme o investiranju u naš fakultet i ja rekoh da je nekad možda neko i poželeo da investira ali nije naišao na razumevanje... Pa je neko odgovorio da je to nemoguće.
Moguće je i te kako je moguće: Do sad je bolnica u Tiršovoj trebala da izgleda svemirski (u najmanju ruku) koliko je donacija, humanitarnih koncerata, ovoga i onoga organizovano u tu svrhu i za rad te dece koja tamo žive. Ali... jok.
Ne javlja mi se da će uskoro da se renovira bar... Možda i jeste, ali to je nešto sitno, nikako srazmerno količini novca koja je plasirana u tom pravcu. Zašto? Zato što je neko   :igra: zgrnuo pare na drugu stranu, pa napravio bazene i kućerine... verovatno za tu istu dečicu  puc

Elem, kada dodje investitor i kaže "Hoću da uložim toliko i toliko" a bez da se precizira u šta tačno i šta je prioritet, onda je verovatno da će da ode mast u propast.... ili u tudji džep  :luda...
Ali ako se kaže "Želim da kupim taj i taj aparat, da deca nauče nove tehnologije izrade tableta... bla bla truć..." to je već druga stvar... Tada parice ne mogu da odu nigde drugde do proizvodjaču tog istog aparata... a i ne mogu da zaobidju knjiženje  :happy:

Zato sam pomenula malopre i onomad to "nerazumevanje"....
Ne bi me začudilo da ulaganja stvarno nema jer se desilo nešto gore pomenuto...
Znate onu priču sa Divcem - na kraju će čo'ek da ode da finansira u Gruziji  :>

Stvarno nisam partibrejker i nepopravljivi sam optimista ali kako mogu da se objasne sledeće činjenice:
1. mi studenti, na budžetu a i ovi samofinansirajući, plaćajući harače za "polomljeno" posudje (ko ga je polomio?? kada?? sa kojim reversom to zahtevaju?? - bar na pojedinim predmetima) ustvari tako plaćamo nove vage, remont istih, kupovinu deterdženata za pranje lab posudja i sl. A naravno, može im se jer bez uplatnice nema parafa   :batina
2. iz godine u godinu raste školarina... pa gde ide ta sića??  :shock

A da ne pričam da sam čula (od Mileve čija je komšinica kačila veš na istoj žici sa jednom studentkinjom FF  :K) da ovaj prethodni dekan nije davao nikome da zakupi prostor ovog bojkotovanog nam kafića, kao ni prostor bakicin gore jer... ko zna zašto... Ima deal sa njima ili nešto treće...

(prema naslovu ove teme definitivno sam promašila, ali pričasmo već ranije o ovome pa reko' da prestanemo o fiziologiji koja je srećno završena i da nastavimo konstruktivno  :cvet)

Maslacak

Quote from: Darker on 02-06-2007, 20:16:45
1) Kapiram te skroz, naravno;-)
2) Mislim da smo o tome veæ prièali- ne postoji klasièan farmaceut, pa èak ni klasièan student. Ni srbin. Ni èovek. Svi su razlièiti na neki naèin. ali ono ¹to mo¾e da se generalizuje- jeste upravo to - genetralizacija;-)
generalno veæina ima tu osobinu generalizacije:-) (mislim da bih dobio 10 iz filozofije kad bih objasnio ovu reèenicu)
Tako da smo svi generalno klasièni u toj svojoj razlièitosti i trudu da ne budemo klasièni, generalno:-)
A ¹to se tièe gluposti-mislim da je to veæi problem od sebiènosti, a èuo sam i od dosta asistenata da bi trebalo obavezno uvesti test inteligencije na prijemnom...
Nije to èak ni glupost - to je lenjost, da se stvarno porazmisli malo dok se penje tim stepenicama, ¹to reèe valjda kremenko...

:cvet :cvet eh, ba¹ tako...

yeco...sla¾em se, ubola si ga ba¹ :wink:

Masha

Slazem se sa Yecom, narocito u delu u ulaganju. Sa Maslackom takodje, jer sam i ja negde na pocetku pokusala isto da objasnim, ali nisam bas bila uspesna u tome  :wink:.

Smrda

Quote from: marer_86 on 02-06-2007, 21:33:59
.... moze sad o ovome ...

Quote from: vladimir on 29-03-2007, 06:43:26
Sistem je èudna stvar:tra¾i timski rad, a ubija slo¾nost tako ¹to pospe¹uje individualne razlike. :wink:
Zato su nam i uvaljivali puno obaveza i te¹ke ispite na faksu, da ugu¹e oseæaj zajedni¹tva i bunta koji su odlika mladih intelektualaca (èast izuzecima medju onima nad nama, svi znamo ko su oni i koji stoje uz nas i podr¾avaju nas).Hvala Bogu da se vremena menjaju i da su studenti shvatili da ne treba da nas razdvajaju sujeta i zavist, veæ treba da se dr¾imo zajedno.Iako nisam sa Vama na fakultetu, sreæan sam jer vidim da ponovo intelekt dobija na snazi i da se koristi u prave svrhe. :happy:
Raduje me ¹to se stvari kreæu u pozitivnom smeru i ¹to se ide ka boljem... :loptica :loptica :loptica



i ja mislim da bi mogli o ovome,jer u suprotnom WTS  ce bit' u pravu i ovo postade ogovaracka tema,
a time postadosmo isti kao ti koje ogovaramo...


AquArius

Quote from: Smrda on 13-06-2007, 13:27:53
i ja mislim da bi mogli o ovome,jer u suprotnom WTS  ce bit' u pravu i ovo postade ogovaracka tema,
a time postadosmo isti kao ti koje ogovaramo...

pa mi sve vreme
sami sebe ogovaramo!

:shock

:lol:

Bred

vi mozda ogovarate sami sebe ali ja sebe NE SMATRAM klasicnim :V :)

AquArius

uuu

a tek sto takve ogovaramo

:lol: :lol: