Klasicni farmaceut/kinja

Started by Bred, 08-06-2006, 12:32:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Maslacak

ja kupovinu nekome obrazaca ako sam veæ ionako redu, ni ne smatram uslugom... to su za mene logiène stvari, ne bih ni oèekivala neko veliko zahvaljivanje (¹to ne znaèi da jedno obièno hvala iz osmeh nije, ako ni¹ta drugo, kulturno  :wink:).

ok, njen ton nije bio fin, ali ne znaèi da je mislila ne¹to lo¹e, devojka je samo malo netaktièna kao i mnogi studenti kad se upisuju i kad je velika frka...ne razmi¹ljaju, buèni su... a htela je i da ti plati, a ti nisi dala, ¹to takoðe ume da i¾ivcira :)
ne branim je, sigurno da se ni ja ne bih lepo oseæala, samo ka¾em da sve to ne znaèi da ona za tebe ne bi uradila isto to da si je zamolila... ljudi jednostavno razlièito funkcioni¹u, razlièito komuniciraju, razlièito se zahvaljuju...

ja sam na primer do¾ivela da mi se ljudi sa faxa do besvesti zahvaljuju za neke sasvim obiène stvari koje uradim, na primer pogledam gde su na spisku kad sam veæ na faxu (pri tom mi je svejedno da li gledam za troje ili desetoro), ili potvrdim nekom ispit e-mailom kad veæ potvrðujem i sebi... ljudi kao da su isprepadani... ili jednostavno sve smatraju nekom ogromnom uslugom, jer bi oni ako urade tako ne¹to oèekivali 3 dana zahvaljivanja...ili su zaista do¾iveli da neko neæe da uradi tako ne¹to za njih... ne znam, ne kapiram.

u svakom sluèaju, ja nisam imala tako neprijatnih iskustava sa ljudima na faxu.

Wlada

Maslacak да ниси ти тај мистериозни незахвалник  :K

Bojana 153

i ja videh taj kisobran! oko 16h u sredu.. ali nikog nije bilo kome bih mogla da se obratim.. ostao je tamo..
naravno 100 kinti je nestalo brzinom svetlosti.. Kakvi ljudi..
Dodje mi da piiiip one kretene u studentskoj, kakva drskost i primitivizam! Nos im je u oblacima, a nemaju nimalo duse..
A onda kao nas fax je elitni.. Da,da..

A sto se studenata tice (pojedinih) ima onih koji su dobri sa tobom dok god su oni bolji od tebe i pokazuju bolje rezultate. Cim se dogodi da ti u necemu prednjacis (po oceni, najcesce) tad prestaje svaki kontakt, tad si ti najgori.. Cista kolegijalnost..Tuga.. :roll:

Maslacak

#378
Quote from: Wlada on 15-10-2007, 13:06:00
Maslacak да ниси ти тај мистериозни незахвалник  :K

Ahahahaha znala sam da æe neko ovo da pita  :lol:
Nisam, ja sam ©V kupila negde 10. septembra, posle nisam zalazila u skriptarnicu :K

Nauèila sam nekako da mnogo vi¹e razumem ljudsku narav i da ih ne osuðujem olako... pomogli su mi èesto ljudi koji su u komunikaciji ba¹ ovakvi kao pigina "drugarica" (neprijatni, dernjavi, nezahvalni)... ¹to ne znaèi da sam u pravu, jer, naravno, mene neki jer sam takva iskori¹æavaju... ali to je njima na du¹u, ja u principu ne gubim ni¹ta, èak ni ¾ivce zbog toga... ni¹ta ne radim radi zahvalnice :wink:

Adonis_Vernalis

Quote from: Bojana 153 on 15-10-2007, 13:10:27

A onda kao nas fax je elitni.. Da,da..

Sami po sebi, fakulteti nisu ni elitni, ni ne-elitni. To su visokoskolske ustanove koje se, pored obrazovanja, bave i naucnim radom. Zaposljavaju profesore, asistente i pomocno osoblje, a primaju svrsene srednjoskolce koji zele visoko obrazovanje i daju im ga, na kraju balade, pre ili posle.

Od cega zavisi "elitnost" fakulteta? Od mnogo cega. Prvo, od "kvaliteta" onih koji se na fakultet upisuju. Dalje, od uslova za rad. Potom, od programa koji se sprovodi, zatim, od kvaliteta predavaca i ostalih ucesnika u nastavi. Na posletku, elitnost zavisi i od uspeha onih koji su te programe prosli, te od njihove pozicije u drustvenoj lestvici i njihove osposobljenosti da na svaki izazov koji struka pred njih postavi - adekvatno i uspesno odgovore. Elitnost fakulteta zavisi i od uspesnosti u izvodjenju naucnog rada, ali tu postoje nesto drugaciji arsini.

Kao sto vidite, vecina faktora koji uticu na "elitnost" - ljudski su faktori. Samim tim, elitnost nije data, vec se moze steci, ali i izgubiti.

Wlada

Хоћете да кажете да је та "елитност" део прошлости...

Bojana 153

Slazem se Adonise, ja sam to prokomentarisala pod uticajem danasnjeg predavanja jedne profesorke.. o "elitnosti" naseg faxa..
Naravno, "elitnosti" doprinosi i ponasanje i strucnost svih zaposlenih, ne samo predavaca i ucesnika u nastavi!

Duke

Fakultet je samo zgrada... Mi smo dusa fakulteta, ako zelimo da fakultet bude elitan, mi moramo u skladu sa tim da RADIMO(i studenti i osoblje) i da se ponasamo

Al-Jasmina


Ayrton Senna

Tako bi trebalo, sla¾em se u potpunosti, mi smo ti koji su odgovorni za postizanje odreðenog nivoa elite.

Ali, kako narod ka¾e, sto ljudi-sto æudi(kod nas mnogo vi¹e), te¹ko je ba¹ svakog podstaæi na odgovornost, i zamoliti ga da poka¾e toleranciju.

pig_am_am

maslacak! vidi... ne radim ja to radi zahvalnice...

ona se prema meni ponela kao da mi je neka nadredjena.

niti kupujem deset SV-ova da bi mi desetoro ljubilo ruke posle, niti me zanimaju pare, tad me je zanimalo da na miru popunim svoj SV i predam sa svojim drustvom na vreme,kako bih bila sa njima. a ona to nije postovala.

toliko.

AquArius

Maslacak, sve si lepo rekla!
Ko tu zna ko je tu kakav, osim da neko nije onakav ili ovakav, pa da mu to i tako (ne) odgovara.

Ne zezam se, ozbiljna sam.
Svi smo razliciti.

Svako reaguje drugacije (kako god to bilo), pa sad ko ima razumevanja ima, ko nema - nema, bez obzira da li bi eventualno trebalo da ga ima. Pigi, to znaci da se ja slazem i sa tobom. Niko ne bi trebao da se dere ni na koga.

:hmm

:K

Elem, Adonise, true, so true.

pig_am_am

ne znam... ja sam samo drugacije vaspitana. sto ne mora da znaci da sam u pravu.

a i ne zelim da sirim mrznju i da se trujem istom,evo spustam loptu.

AquArius

Fala tvojim roditeljima sto si vaspitana, prase nase vaspitano.  :happy:

Nego,
farmaceuti su, od kad je prase  :>  iskrivilo rep, pretezno zene.
A zena zenu dovoljno ne mije. To sam ja primetila na ovojem svetu. I to mi smeta.

Umesto da se podrzavamo i da se jedna drugoj nalazimo i pronalaimo, cini mi se da mi to nedovoljno radimo. Da je muskarcima bolje (medju zenama ili muskarcima), a da zenama .. nije. Zene imaju dug jezik, a vrlo cesto i dugu pamet, pa kad se sklopi - opet zena nastrada.

Jeste, malo sam krenula u off-u (nadam se da ovo nije klasicna farmaceutkinja!, jer onda nisam..).

Ako organizujemo grupu za upoznavanje zena .. i to bi post'o klan ocas posla.
Ili mozda ne bi.  :wink:

Maslacak

naravno pig, oèigledno je da si ti mnogo bolje vaspitana od te devojke :happy:
i po tvojoj prièi se zaista da zakljuèiti da je nevaspitana i nekulturna.
samo ka¾em da ne mora da znaèi da je mislila ne¹to lo¹e, i da ne znaèi da ti jednog dana neæe pomoæi...

i nju je zanimalo samo da ti da pare i da nastavi dalje svojim poslom :K

a i ne mislim ba¹ da si ¹irila mr¾nju  :cvet

Aqua, lepo reèe to za ¾ene... definitivno se oseti nedostatak mu¹karaca na faxu, i to ne mislim samo na studente, veæ i na èitave institute, komunikaciju izmeðu asistenata i profesora... svi instituti gde ima gomila ¾ena su puni neke isfurstriranosti :K a mo¾da se to meni i samo èini :hmm