Klasicni farmaceut/kinja

Started by Bred, 08-06-2006, 12:32:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

Bred

Znam, to sam provalio. Ali ne mozes tako, jednostavno moras da se trgnes. Ne kaze dzabe-ko ce te ceniti ako ti ne cenis sebe :wink:
Molim druge da se ne nastavljaju na ovu porulu ili nek otvore temu-Da li volite sebe pa da tamo nastavimo. Na OVOJ temi se prica o kolegijalnosti farmaceuta

Adonis_Vernalis

Nemojte da pomislite "evo ga opet ovaj koji mora u svakoj corbi da bude mirodjija"... Posto vec na vezbama i predavanjima ne mozemo o tome da pricamo, koristim svaku priliku da svojim studentima skrenem paznju na to da stvari mogu da budu i bolje i drugacije...

Ovde kod nas, a i u dobrom delu sveta, unisten je jedan divan ritual, a to je "obred inicijacije" u malo bratstvo farmaceuta... ne zaboravite, farmacija je proistekla iz alhemije... otuda ta doza hermeticnosti. Mozda bi ga trebalo obnoviti... ne u smislu mrndzanja nekakvih magijskih formula u podrumu i slicnih, poluvasarskih kostimiranih procesija iz trivijalnih Hollywood ljiga... vec u smislu obnove akademskog i univerzitetskog duha koji je prozimao farmaceute u ovoj zemlji sve do skora. Oni koji u Americi diplomiraju, svoj fakultet zovu Alma Mater... draga majcica... Hej bre, dao im je u ruke ulaznicu za bolji zivot... ulaznicu za visu srednju klasu, u startu! U Nemackoj, farmaceuti se svi znaju... mozda ne licno, niti u detalje, ali znaju jedni druge i postuju se... znaju svoju snagu, svoj uticaj, mogu jedni drugima da pomognu. To i cine, verujte mi. Isto tako u Austriji, isto tako u celom engleskom govornom podrucju... A sta tek reci o Francuskoj? Jedino smo mi ovde nekako razbucani... Ali sta cete... Dok je u Srednjem veku Evropa gradila esnafe, gilde i slicna strukovna udruzenja, mi smo ovde zidali Cele-kule sopstvenim glavama...

Malo vedrine nije naodmet... Taj duh se moze obnoviti. Pokrenite ga! Nije pomaganje na ispitu jedina manifestacija kolegijalnosti... postoji jos milion situacija u kojima cete se zapanjiti koliko smo ipak upuceni jedni na druge!

trinity

da me ne bi pereca prozvala sama se prozivam
Ja sam ista kao ti nasty,
Ali ja se super osecam kad pomognem nekome, narocito ako taj neko nije to zasluzio
Samo tako nastavi, ali se potrudi da se vodis tim razmisljanjem da si ucinila dobro delo i da ce ti se to vratiti mozda ne od te osobe ali od neke druge sigurno
Pozdravljam te puno...


yeca

#48
Quote from: nasty girl on 16-06-2006, 10:47:53
ja prva ne gledam sebe....

moj problem je sto ja gazim preko sebe da bih pomogla drugom...

pitaj koga hoces ko me poznaje...

i to mi je ogromna mana...nikada se necu opametiti.... :'( :'( :'( :'(

Pa ti nasty nisi ni svesna koliki ti je to problem?? I koliki mo¾e da predstavlja?? Bolje poèni OVOG TRENUTKA to da ispravlja¹ NE DA BI, KAKO BI NEKI POMISLILI, POÈELA DA GLEDA© SAMO SVOJE DUPE I NIÈIJE VI©E, veæ da bi malo vi¹e u¾ivala u pravim prijateljima a na ostale da ne gubi¹ ni mrvu svog vremena...
Samo æe ti biti lak¹e!!

A ti ¹to su nekolegijalni, njih ignori¹i i nemoj nikad da bude¹ ista kao oni (niti bilo ko drugi ko ti se ne svidja) - uzvrati lepo pa æe¹ videti kako sve jednom dodje na svoje..
Polako ali dodje..
BRAVO ZA ADONISA

Vampire 666

Ja vec godinu dana radim na njoj...ima pomaka...makijaveli u njos se lagano ali sigurno budi...

yeca


vladimir

Adonis, takve reèi izreèene od strane jednog profesora su me zaista "digle"!Svaka èast, care! :loptica Profesori moraju imati udela u svemu tome!
Samo, problem je ¹to su kod nas mnogi profesori jako udaljeni od struke... :confused:

AVENDON

Adonise, bravo za poruku!!! :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog

Maslacak

A evo price o jednom decku s naseg faxa. Savrsen student, i dobar decko (ne bas za ludu zabavu, ali kapirate...dobar...). Uglavnom, posto ide na bas svako predavanje, i posto je uvek na faxu, i posto uvek ima sve beleske i zna uvek sta za koji ispit treba, prvi je na meti ljudi koji misle kako ce sve uvek "nabaviti od nekog", kako ce im neko drugi odneti index na potpis, kako ce im neko drugi uraditi vezbu, dati skripte da kopira, otici da i njih razduzi za polomljeno laboratorijsko staklo i sl. A na meti je i onima koji umeju da se brinu za sebe, pa im treba samo povremeno. I decko je u vecini slucajeva, a u pocetku uvek, bio vrlo predusretljiv i trudio se da bas svima pomogne. Onda je jednom ili dva puta, prosto morao da kaze Ne, ili jednostavno nije mogao da ponese bas 21 index u torbi, ili mu je taj dan bas trebala neka skripta, ili nije bas svima rekao da ima nesto sto bi moglo i drugima da pomogne... I odmah su pocele price kako je on "onaj koji nista ne da", kako nikom nece da pomogne, kako je ovaj ili onaj put nesto utajio, i slicno. Da ne govorim o tome da je "najgori streber". Ali i dalje svi misle da je najlakse da se bas njemu obracaju.

E to je ono sto ja smatram pravim licemerjem.

yeca ima najzdraviji stav ovde po tom pitanju (naravno, pored Adonisa) :) Ja se isto ne secam da sam ikad imala problema sa "nekolegijalnoscu". Ali mozda je to i zato sto ja retko uopste trazim nesto od drugih, pa nisam kompetentna. Ili se druzim sa odabranima :D

I da se pridruzim...Adonis rulez!  :loptica

AquArius

Jednim delom (a to verujete nije mali deo) veza medju studentima potice od veze sa/medju profesorima. Nesto kao roditelji i deca. Nije u pitanju kvantitet (koliko vremena), vec kvalitet (kakvo vreme provodis na faxu).
I nije izgovor da nas studenata ima mnogo, a profesora malo. I nije izgovor da je sve to toliko tesko, da jedva cekas da odes sa faxa. Sto rece Adonis - ne treba stavljati u fiocice, koje ces kasnije zaboravljati.

Mozda nam zaista treba "inicijacija" (ili bez navodnika).
Ovako, ostavljamo dosta prostora sujeti, ili predrasudama.

A sto se tice momka iz prethodnog posta - dobro se setio da kaze  N E. Posebno onima koji samo cede. I samo vas se tad sete, kad treba da im date/javite/potvrdite nesto.

Masha

Ja sam do sada zaista imala lepo iskustvo sa svojim kolegama i mislim da smo zaista lepo saradjivali i tokom vezbi i predavanja,a i na samim ispitima. Mozda sam ja imala srecu da se sprijateljim sa ljudima cija sujeta nije toliko velika i koji razmisljaju kao i ja koja smatram da je pomoci nekome kada mozes i kada znas da mu je to potrebno nesto sto nas i svrstava u kategoriju dobrih ili losih ljudi. Mada, cesto se desava da ljudi ne znaju da naprave razliku izmedju onoga sto se zove pomoc i onga sto je eksploatacija. E, u ovom drugom slucaju i te kako treba znati reci ne i ne treba vas gristi savest zbog toga. Tako da nasty, pamet u glavu Pozdrav Bredu, Yeci i,naravno, Adonisu! Svaka mu je zlatna!

Darker

Quote from: Maslacak on 24-06-2006, 23:48:50
A evo price o jednom decku s naseg faxa. Savrsen student, i dobar decko (ne bas za ludu zabavu, ali kapirate...dobar...). Uglavnom, posto ide na bas svako predavanje, i posto je uvek na faxu, i posto uvek ima sve beleske i zna uvek sta za koji ispit treba, prvi je na meti ljudi koji misle kako ce sve uvek "nabaviti od nekog", kako ce im neko drugi odneti index na potpis, kako ce im neko drugi uraditi vezbu, dati skripte da kopira, otici da i njih razduzi za polomljeno laboratorijsko staklo i sl. A na meti je i onima koji umeju da se brinu za sebe, pa im treba samo povremeno. I decko je u vecini slucajeva, a u pocetku uvek, bio vrlo predusretljiv i trudio se da bas svima pomogne. Onda je jednom ili dva puta, prosto morao da kaze Ne, ili jednostavno nije mogao da ponese bas 21 index u torbi, ili mu je taj dan bas trebala neka skripta, ili nije bas svima rekao da ima nesto sto bi moglo i drugima da pomogne... I odmah su pocele price kako je on "onaj koji nista ne da", kako nikom nece da pomogne, kako je ovaj ili onaj put nesto utajio, i slicno. Da ne govorim o tome da je "najgori streber". Ali i dalje svi misle da je najlakse da se bas njemu obracaju.

E to je ono sto ja smatram pravim licemerjem.

yeca ima najzdraviji stav ovde po tom pitanju (naravno, pored Adonisa) :) Ja se isto ne secam da sam ikad imala problema sa "nekolegijalnoscu". Ali mozda je to i zato sto ja retko uopste trazim nesto od drugih, pa nisam kompetentna. Ili se druzim sa odabranima :D

I da se pridruzim...Adonis rulez!  :loptica
Pa to nije ni¹ta novo, to je ista prièa jo¹ od Isusovog vremena(pazi mene koji pote¾em Isusa, ccc  :>) Uvek najvi¹e na**bu dobri i fini... Zakljuèak:ne treba biti ni previ¹e fin, sve u ravnote¾i... A da, i kad postoji dobar razlog(koji i ne mora da bude istinit) sve se mo¾e :wink: :wink: :wink:

yeca

#57
ima jedna "CENI SEBE DA BI TE I DRUGI CENILI" !!!
To su rekli i stariji i pametniji i iskusniji od nas..

NE je te¹ko reæi ali jednom se BRE mora!! Pa ja sam ¾ivi dokaz da se nekima kojima sam tako rekla (naravno sve fino uz sme¹ak, lak¹e da bude) nije uop¹te svidelo, alli verujte niti se ko naljutio na mene niti ¹ta drugo, svi su vrlo uz mene i ja sam tu za njih i to ¹to sam im rekla NE jer ne mogu stalno da ih vozim kuæi (jer eto imam sreæe pa moji mogu da mi obezbede kola) ne znaèi da vi¹e ne ¾elim da se dru¾im sa njima ali granice prosto moraju da se znaju..
Pa i ta kola sam dobila da bih sebi olak¹ala studiranje i ¾ivot a ne da bih taxirala.. i kad taxiram to je samo moja dobra volja
a ljudi koji misle da se njihovim postojanjem PODRAZUMEVA da ih povezete, dovezete, odvezete (sve ispred njihovog nosa naravno) ima gde po¾elite... i gde ne po¾elite!!

a svi bi ovako uradili (neko to shvati pre pa se ne opeèe a neko malo kasnije, ali va¾no je da to shvati)
:)


e da, jo¹ jedna stvar, uop¹te ne mislim da su svi gore navedeni TIPIÈNI FARMACEUTI!!
©ta, oni fini i dobri (kako god to shvatili) su Atipièni??

Masha

Evo, Yeca je pokrenula pricu o prevozu sa faksa ili do njega. I ja ponekada imam olaksicu u viud auta i ne moram da se cimam gradskim prevozom i u tom slucaju, uvek povezem ljude koji idu u mom pravcu. To mi je poptpuno logicno i ljudski i to ne svrstavam u taxiranje. Ali, ako neko smatra da treba da ga vozite na potpuno drugi kraj grad od onoga u kome zivite samo zato sto imate auto, to je vec pomalo drsko. U tom slucaju reci ne nije uopste odraz vaseg sebicluka ili nekolegijalnosti, a ako se neko naljuti zbog toga onda je to samo odraz njegovog nevaspitanja. Pozz

AquArius

Quotee da, jo¹ jedna stvar, uop¹te ne mislim da su svi gore navedeni TIPIÈNI FARMACEUTI!!
©ta, oni fini i dobri (kako god to shvatili) su Atipièni??

Mozda i jesu atipicni. Mozda su generalno fini i dobri atipicni  :shock
Ma, ko ce ga znati vise...