Klasicni farmaceut/kinja

Started by Bred, 08-06-2006, 12:32:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

Jeca

E samo jos da smislimo sifru za otvaranje "vrata" pecine? :)

zoe

Сезаме отвори се?

willie the scot

Quote from: Jeca on 27-06-2006, 11:10:29
Quote from: vladimir on 26-06-2006, 15:37:22
Quote from: Maslacak on 25-06-2006, 22:13:23
A da, jos nesto zanimljivo. Ajde, koliko procentualno ljudi ide na predavanja? Broj zaista nije veliki. A opet, pred ispit svi nekako imaju necije beleske...pitam se kako... :>

Pa obrate se meni, a ja im prosledim ili ih uputim na onog ko ima!!! :twisted:
Kod mene nema da nema, samo mo¾' da nestane!!! :lol:

P.S. Vrh je predlog za Dru¹tvo...Adonis, mo¾e¹ biti ne¹to kao virtuelni R.Vilijams...Poka¾i nam kako se to radilo u tvoje vreme! :loptica

Hahaha...Adonis kao da ima 100 godina i zamisljam svi se okupimo oko vatrice i pocne prica: "U moje vreme, mi smo ucili iz Farmakognozije staaaaaaarog profesora Tucakova...." hehehe... bas superishka :)


hm,...ja upravo prebiram tucakova...contemporary nema sta...to bi bila bomba...farmaceuti organizovali tajno drustvo...farmaceutska mafija strepi za svoje pozicije...vodja buntovnika sa kumodraza mladi profesor farmakognozije a.v....ova dijabolicna organizacija propagira vracanje farmacije tradicionalnim vrednostima i totalno odbacuje moderna ucenja...okupljaju se u napustenim mracnim lagumima ispod farmaceutskog fakulteta...ono sto je pocelo kao sala siri se kao epidemija medju dezorijentisanim mladim studentima koje vrbuju pricom o izgubljenosti farmaceuta u korporativnim kandzama...ova sekta saljivog imena "posteni farmaceuti-ned flanders" za krajnji cilj ima totalno preuzimanje kontrole nad tokovima informacija i dominaciju u znanju i trzisnim tokovima...-novi farmaceutski poredak...

AquArius

Willie - svidja mi se, jezgrovito je!
Jos cemo morati da nabavimo i izbacivace na ulazu pecine  :>  :K
Shala, mala.

Vampire 666

Quote from: willie the scot on 27-06-2006, 21:48:53
hm,...ja upravo prebiram tucakova...contemporary nema sta...to bi bila bomba...farmaceuti organizovali tajno drustvo...farmaceutska mafija strepi za svoje pozicije...vodja buntovnika sa kumodraza mladi profesor farmakognozije a.v....ova dijabolicna organizacija propagira vracanje farmacije tradicionalnim vrednostima i totalno odbacuje moderna ucenja...okupljaju se u napustenim mracnim lagumima ispod farmaceutskog fakulteta...ono sto je pocelo kao sala siri se kao epidemija medju dezorijentisanim mladim studentima koje vrbuju pricom o izgubljenosti farmaceuta u korporativnim kandzama...ova sekta saljivog imena "posteni farmaceuti-ned flanders" za krajnji cilj ima totalno preuzimanje kontrole nad tokovima informacija i dominaciju u znanju i trzisnim tokovima...-novi farmaceutski poredak...

epska fantastika...svidja mi se... :lol: :lol: :lol: :lol:

Maslacak


AVENDON

Imam ja Farmakognoziju J.Tucakova iz 1948, mozda ce moci ona da posluzi..... :)

Adonis_Vernalis

Ej, ljudi, prsli ste 100 %... Da se razumemo, Hariju ne fali nista... on je samo teenager. Problem je u tome sto se meni ne dopada uloga onoga "direktora gimnazije", chupavog chichice sa brbljivim sheshirom, koja mi po castingu sleduje, jer batica ima 1000 godina, aproksimativno, a to ne ljubim...

Tucakov iz '48? Rista Gostuski? Sebastian Kneipp? Zaharije Orfelin? Hm, hm... Evo ovako... Ja predlazem da se mi ipak vratimo Hilandarskom medicinskom kodeksu... direktnom pupoljku salernsko-monpeljeske skole, za koju dobro znamo da je nastala pod direktnim uticajem vizantijske medicine, a ona je nastavljac tradicije medicine antickih naroda, koji su sve sto su znali, pokupili od starih Egipcana... Medjutim, dobro je takodje poznato da je Atlantida nestala pre nekih 12000 godina... U toj kataklizmi, u kojoj je nestala ta blistava civilizacija, kazu, bilo je prezivelih... Uglavnom naseljavahu tesku periferiju toga carstva... trebalo je neko vreme da se konsoliduju, prisete neceg od onoga sto su znali i pojave sa pisanim dokazima sopstvenog postojanja... (tako nastadose stari Egipcani)... Jel vidite sta imam na umu? Atlantida rulz... :wink:

vladimir

U svakom slucaju, zanimljiva pricica.Ovako nesto treba farmaceutima, a ne samo formule i suvo bubanje...Kada sam pricao ljudima da je etika vrh predmet jer u sebi ima elemenata istorije, filozofije i jos svasta-nesto, ljudi su me gledali kao nekog frika!!!Samo su je buksali k'o besni, a mnogi su negde u tome izgubili poentu onoga sto je pisac hteo reci... :confused:

Vampire 666

...farmaceutska epska fantastika.... :>

pereca

...koja ce, dace Bog, postati cista realnost.  :V

Willie i Adonis  :Bog

Nego, da se definise ritual inicijacije clanova naseg tajnog drustva farmaceuta (TDF)
P.S. Dajte mu i neko ime

Adonis_Vernalis

Hej, pogledajte zacas poruke kojima je otvorena ova tema... i uporedite ih sa poslednjim... Dakle, postepeno smo dosli do definicije klasicnog farmaceuta/farmaceutkinje... Ono sa pocetka teme, samo je anomalija... Mi smo ipak nesto drugo, zar ne?

yeca

DA DA DA!!!!!!
Moguæe i klasièni ali da to NIKAKO ne podrazumeva sebiène, povr¹ne, pokvarene i ako ih ima, malo ih je, mali su i potisnuiæemo ih mi sa idejama!!!
Adonise, pa vi ste genije!! "Suvi genije.."  :)

AquArius

Ma, svi smo mi Adonis  :Z  :>

willie the scot

Quote from: Adonis_Vernalis on 30-06-2006, 10:13:20
Hej, pogledajte zacas poruke kojima je otvorena ova tema... i uporedite ih sa poslednjim... Dakle, postepeno smo dosli do definicije klasicnog farmaceuta/farmaceutkinje... Ono sa pocetka teme, samo je anomalija... Mi smo ipak nesto drugo, zar ne?
botanika i farmakognozija su dva institiuta na kojima bi mi bila cast i zadovoljstvo da radim,sto se ostatka fakulteta tice...ovo sto sam dosada imao prilike da upoznam...totalno odsustvo bilo kakve vrste entuzijazma,...konformizam,...sivilo,...moglo bi bolje,moglo bi mnogo bolje,...a sto se kolega studenata tice...stidljivi,povuceni,treba malo podmazati(nekim alkoholnim lubrikansom po mogucstvu)...ako do septembra ispunim plan dovodim sebe i petoro kolega i osnivamo drustvo postenih farmaceuta...ako to propadne objavicemo merging sa fid.adonise kakva je vasa funkcija u fid?