Fizicka hemija

Started by katarina, 30-05-2006, 15:23:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Blesava*


Имам питање за вас старије који сте прошли кроз смарање на предавањима из физичке хемије...Колико су и да ли су корисна те предавања,тј вреди ли ићи на њих? Молим вас,помозите...!!!!  :Bog

Darker

Da! Kod Male¹eva jeste dosadno, ali on na predavanjima ka¾e koje delove knjige izbaciti (ili jednostavnije, uzmi na kraju semestra knjigu od nekog ¹trebera :K), a kod Medenice je dosta zanimljivije i mo'¹ da uhvati¹ bele¹ke, ja sam iz njih uèio, prilièno su ok... A i ne znam odakle bih uèio da nije njih?! :hm

Blesava*


Е најлепше ти хвала Даркеру !  :)   :)

Daca

A kakva je procedura za vezbe iz fizicke?Dali su nam sta i kako treba da se uci i pripremi za vezbu:zadaci iz zbirke,teorija iz knjige i iz praktikuma.Da li se odgovara usmeno ili pismeno?A sta ako nisi spremio vezbu koju treba da radis?

Blesava*


Quote from: Daca on 22-10-2006, 10:55:22
A kakva je procedura za vezbe iz fizicke?Dali su nam sta i kako treba da se uci i pripremi za vezbu:zadaci iz zbirke,teorija iz knjige i iz praktikuma.Da li se odgovara usmeno ili pismeno?A sta ako nisi spremio vezbu koju treba da radis?
Чула сам да се не треба зезати са тим вежбама,а да се колоквира писмено...Ако не прођеш,можеш колоквирати ту вежбу тек у јуну...Али нека ови већ искусни одговоре на твоје питање

zivanshe

#140
da, kolokvira se pismeno.
proshle godine je bilo dovoljno prochitati vezbu iz praktikuma i uraditi zadatke iz zbirke.
ko ne polozi ulazni kolokvijum, ne radi vezbu.
krajem aprila, chini mi se, pochinju nadoknade vezbi (kad se regularne zavrshe).

ostavicu vam u ponedeljak posle podne u fotokopirnici neka pitanja koja smo mi imali, chisto da steknete uvid shta se trazi na klkvjmu; sada ne postavljaju bash takva pitanja, ali moze da pomogne, bar malo. :)

*note: to nisu ispitna pitanja! da ne bude konfuzije...

zoe

Предавања: Даркер је лепо објаснио, с тим што ћу додати да ни код Меденице више не треба хватати белешке јер је она направила супер скрипту из које се њен део врло лако и брзо спреми за испит.

Вежбе: Немојте се шалити са спремањем истих, јер су колоквијуми врло озбиљни! Ради се писмено, а са питањима обухвате малтене целу вежбу. Учите у ситна цревца јер ће вам требати и за те колоквијуме и за писмени испит. Није неки проблем ако 2 пута паднеш колоквијум јер могу да се нађу термини за надокнаду, али све преко тога је врло ризично (најбоље је не пасти ни једном, а то и није тако неизводљиво :wink:)! У задацима обратите пажњу на јединице, неке асистенткиње обарају због тога!

Daca

Puno ti hvala na savetima,mnogo si nam pomogla!Evo ti jedan :cvet

Nadja

Sto se vezbi tiche slazem se sa zoe!
Jedino nazovi lose iskustvo koje sam ja imala na faksu je bilo sa ovim ispitom. polozila sam ga iz treceg puta. prvi put sam pala jer nisam spremila 4 pitanja, od kojih sam izvukla jedno  :lol: drugi jer sam trebala da odgovaram istog dana kada se objavljuju spiskovi za usmeni, sto se ispostavilo da je greska asistenata. i treci sam nastrebala sve sto je moglo, i naravno polozila, samo zbog 6 na pismenom koji sam spremala 3 dana  :wink: dobijem 8 na usmenom jer profesorka nije ipak mogla da mi da vecu ocenu zbog tog glupavog pismenog. profesorka je extra korektna, bilo mi je jako prijatno na ispitu! tako da znate ljudi da sam ispit nije nikakav bauk al mora da se nauci, mozda i ne bash sve ali je onda sreca bitan faktor  :>

Blesava*


Е свима хвала ''мућо'' на овим информацијама...Киссс :>

Ksenija

da li pitanja koje spremamo za vezbe imaju slucajno neke slicnosti sa pitanjima za pismeni?

Coolgemini

Pitanja koja spremate za vezbe su srzna i dovoljna da zadovolje odredjenu teoriju i eksperimentalni deo koji vam se provlaci na vezbama..Pitanja na pismenom su malo ozbiljnija u smislu nejasna i komplikovana jer se obicno trazi neka zavucena sitnica,retko nesto osnovno...

Ksenija

cekaj cekaj,hoces da kazes da se ovo dzabe sprema..?znaci da nema ni malo veze sa ispitom?
haha bas zanimljivo...

Coolgemini

Ne,naravno da ima veze sa ispitom ali u smislu da ces sve to isto ponovo morati da citash u celosti(mislim na praktikum iz fizicke hemije)...Razlika je ta sto obicno na ispitu ne daju neka srzna pitanja,vec zavucena..Tako da po nekoj logici,prvo ces spremati sustinu,pa ces se baviti sitnicama...Ali u svakom slucaju sve vezbe koje spremash ce ti kasnije biti potrebne da bi lakse spremila pismeni.... :wink:

Ksenija