Kad je on/ona ¹krtica

Started by hulio_salinas, 28-10-2006, 19:14:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

hulio_salinas

izvor: krstarica.com

Kad je on ¹krtica



Nijedna ¾ena koja iole dr¾i do sebe i koja je iole sposobna da se o sebi stara neæe od mu¹karca tra¾iti, pa ni oèekivati, da na nju tro¹i "neviðene" sume novca. Biæe suvi¹e ponosna za tako ne¹to, i ponosna na to ¹to je u stanju sama da zaradi za ono ¹to ¾eli. Meðutim, povremeni pokloni i èa¹æavanja jesu lepi kao gest, kao znak pa¾nje (deljenje tro¹kova kada ¾ivite zajedno se podrazumeva). Mu¹karac koji ba¹ nikad, ili vrlo te¹ko i nevoljno, plaæa ne¹to nekom drugom, bilo da se radi o kupovini poklona za partnerku ili o èa¹æavanju dru¹tva, deluje ¾enama veoma odbojno. Niti je privlaèan, niti je d¾entlmen, kavaljer. A ako jo¹ i zahteva od partnerke da plaæa njegove raèune, mo¾e da oèekuje da ga ona uop¹te ne smatra mu¹karcem.

Sad, ¹ta uraditi ako ste s mu¹karcem koji je veæa ¹krtica od Baje Patka? Izvikati se na njega ne bi imalo smisla, ma koliko vas njegovo pona¹anje nerviralo. On najverovatnije uop¹te ne misli da je ¹krt, veæ samo da veoma racionalno, oprezno i ¹tedljivo rukuje novcem. A vas bude sramota ¹to on nikada ne plati turu piæa u dru¹tvu, veæ se samo "grebe" o druge (i jo¹ se posle toga hvali kako ste se ba¹ lepo proveli, a da ni¹ta niste potro¹ili).

Po¹to se toliko ponosi svojom ¹tedljivo¹æu, dobro bi bilo prvo pohvaliti njegov racionalan odnos prema novcu i nepostojanje "bezveznog tro¹karenja". Potom bi mu trebalo reæi i da su svi primetili da samo oni plaæaju piæe za sve, a on nikad, i da pije (jede, ili ¹ta sve ne) na tuð raèun, i da je vama jako neprijatno zbog toga. Objasnite mu da je red da, ako u¾iva u velikodu¹nosti drugih, i on uzvrati na isti naèin, ili æe biti neko ko samo iskori¹æava druge ljude.

Bitno je da ovakav problem raspravite u ranoj fazi va¹e veze, delom zato da biste sebe u buduænosti po¹tedele neprijatnosti, a delom zato ¹to bi kasnije moglo da bude suvi¹e kasno da se ta njegova osobina promeni.

Smrda

e...ja bas ne volem skrtice....ni muske ni zenske....

Al-Jasmina

Pa takav se sroza kod zena lako i brzo :)

sandric

Mrzim skrtice,imala sam priliku da ja placam sve jednom parazitu...stvarno odvratan osecaj

hulio_salinas

meni nikada nedaju da platim racun...

ne znam da li izgledam suvise bedno, ali devojke mi uvek vrate pola racuna...   :hm

Vampire 666

Quote from: hulio_salinas on 31-10-2006, 22:12:19
meni nikada nedaju da platim racun...

ne znam da li izgledam suvise bedno, ali devojke mi uvek vrate pola racuna...   :hm

...rodjen si pod sretnom zvezdom...

Smrda

voles feministkinje,hulio!!!! :K :K

stef

 Podela racuna na pola mi je bezveze...kapitalisticki...slatko je da ona ponekad plati, kada bas insistira, ali ponekad samo.Treba biti Dzek ili Joe Black.

Al-Jasmina

Joe Black... ali on ti je polunechastivi :) svaka tura je njegova ali i poslednja


Izes skrtog...
I majka ga casti...

Darker

A kad je ona (¹)krtica?

Al-Jasmina

Onda je on sponzorusica :)  :cmok

:cvet
petit sala
:a

Darker

pa iskreno, smara me taj trip... ®ene imaju ista prava, izjednaèene su, bla bla, one jure frajere itd... Pa u èemu je onda problem ako ona plati? Ili podela na ravne èasti? Ili ja èastim danas-ti sutra?

Alnus Glutinosa

Darker, slazem se... koja je fora da meni decko placa,pogotovo sada, kada smo oboje studentarija, zivimo od maminih i tatinih para...ja se bas trudim da to regulisem u svojim izlascima, tipa on plati pice, pa ja posle kupim palacinke ili tako nesto... ali neki se ne daju, bas bezveze!!  :roll:

dyki

Quote from: Alnus Glutinosa on 19-11-2006, 12:47:33
Darker, slazem se... koja je fora da meni decko placa,pogotovo sada, kada smo oboje studentarija, zivimo od maminih i tatinih para...ja se bas trudim da to regulisem u svojim izlascima, tipa on plati pice, pa ja posle kupim palacinke ili tako nesto... ali neki se ne daju, bas bezveze!!  :roll:

Hoces da kazes da ih imas vise??? Cccc... Danasnje devojke :>
Po meni najbolje jednom ti jednom ja, pa kako ispadne :)

Alnus Glutinosa

@dyki   :F

Jel treba da izadjem samo sa jednim deckom u celom zivotu, da ne bi bilo- "danasnje devojke...cccc''