Da li vam je prijatno na fakultetu?

Started by tuffy, 17-09-2006, 17:49:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Al-Jasmina

Jel neko provalio miris faxa prvog dana
(ali generalno, prvi put kad je krocio na njega)

samo tad mi je bio skroooz cudan...
posle se covek navikne

willie the scot

ja sam imao nevidjeni deja vu...nevidjeni deja vu...ha,ha...

Alnus Glutinosa

Ej, Jas, u pravu si!
mislim da mogu sada da ga dozovem, taj miris...  :Bog

Inace meni je danas bas bilo lepo na faxu, imala sam ispit, ali me je bilo bas briga, tako da sam se bas ismejala, smandrljala tamo nesto, uzivancija!!!  :loptica

Al-Jasmina


zoe

Quote from: willie the scot on 02-10-2006, 20:49:13
kloni se prva dva reda na predavanjima.
hm, pogresno! mada kad bolje razmislim, kako za koga!

Al-Jasmina

Neki su se cupali za ta mesta, mozda je cisto zastite radi :)

Bred


Quote from: willie the scot on 02-10-2006, 20:49:13
kloni se prva dva reda na predavanjima.
Fuj, teski streberi.
Ok, pazite da ne ideta u off. Brucosi, imate svoju temu da iskazete misljenje o faxu, ova je za starije studente :wink:

zoe

Quote from: Bred on 03-10-2006, 08:57:06

Quote from: willie the scot on 02-10-2006, 20:49:13
kloni se prva dva reda na predavanjima.
Fuj, teski streberi.
Ok, pazite da ne ideta u off. Brucosi, imate svoju temu da iskazete misljenje o faxu, ova je za starije studente :wink:
Brucosi, nemojte formirati predrasude na osnovu ovakvih izjava! :wink:
Javljam se sa prve linije fronta! :K

tuffy

a sto mracite decka,mozda je streber a sad mu je glupo da sedne u prva dva reda zbog vasih komentara i osecace se lose tokom predavanja... : ))) Veci respect za strebera koji sedne u prvu klupu nego onog sto se folira da je kul i sedne u poslednju a prati celo predavanja i smetaju mu ljudi oko njega sto caskaju. :)))

Adonis_Vernalis

Mozda i postoje ljudi koji sednu u prva dva reda iskljucivo zato da ih profesor vidi, misleci da ce tako "efikasnije" studirati. Medjutim, sedenje u prva dva reda ima i prakticno opravdanje: predavanje se i bolje vidi, i bolje cuje odatle, nego kad se uvalite u galeriju...

zoe

Plus, usredsredjeni ste na predavanje (jer ste valjda zato i dosli na isto), i ne smetaju vam suskanja, protezanja, caskanja i ostale neobicne radnje koje bi vam u svakom slucaju odvukle paznju jer imaju tendenciju da budu zanimljivija od predavanja...

Bred

Mislim da je glavni razlog sedenja u prvim redovima ulizivanje profanima. Bar za vecinu studenata.

willie the scot

prva dva reda...tome treba teziti...
recite mi ovo...covek ne ide na predavanja cele godine,dodje na dva poslednja predavanja i napravi se pametan,postavi par genijalnih pitanja i odgovori na ono sto niko nije znao...posle toga ode na konsultacije i jos blize se upozna sa profesorom.posle toga,na ispitu ko bolje prodje?ko je u boljem kontaktu sa profesorom?
zahvalan sam gospodi iz prvih redova jer bez njihovog pregalastva u pisanju ne bi bilo moguce studiranje vecini nas ostalih.

Al-Jasmina

A sto onda KAD JE TAKO efikasno prva dva reda ne idu unaokolo oko profesora,
mene je izludjivalo sto su ta mesta uvek zauzeta od rane zore
(o da, nekad sam verovala da neki ljudi kampuju ispred zakljucanih amfiteatara)

Ja bih lepo, da sam neka vlas' na faxu
napravila sistem rotacije, tako da zainteresovani studenti imaju pravo da
nekad i sami okuse uzitak blizine i neskiljeceg hvatanja belezaka
jer nije lako studentu koji takodje prati pazljivo da se pati sa prichalicama
na sredini- vrhu amfiteatra...

zivanshe

vecinu studenata koji prisustvuju predavanjima kol'ko-tol'ko interesuju sama predavanja (chak i nas koji brbljamo).
teshko mi je da poverujem da se iz nekog coshka u prvom redu iz vrlo oshtrog ugla bojle vidi i sa vecim interesovanjem prate predavanja nego iz npr sredine 5,6-8-10. reda.
jedno je shtreber, a drugo zainteresovan student. preteranu zainteresovanost za zauzimanje prvih redova kroz vekove pokazuju ovi prvi. :wink: evo, moja mama je sedela u prvim redovima :>

ja na primer nishta ne bih videla iz prvog, drugog reda! ne mogu da podnesem slova od jedne stope od kojih ne vidim rechi i dzinovsku algu smrznutu na platnu ispred mene! brrr...

ali evo, poshto znam puno ljudi sa nashe godine, mogu da potvrdim da nasuprot generalizacijama i stereotipizacijama u prvim redovima ipak sede i sasvim ok ljudi. :) desi se! :)