Da li vam je prijatno na fakultetu?

Started by tuffy, 17-09-2006, 17:49:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cvjetic

ja kao iskusnija kazem da ne dirate prvi red,jer sam ja jednom pokusala da sjednem,i bilo je gusto,mogla sam da popijem batine jer je ''vlasnica'' dosla! :F

zmajic

Znas sta je jos bolje?! Kad sednes ispred prvog reda, na one klupice!  :angel: AH, tad mi je srce bilo puno!!! :> Te guzve na organkoj.... :Bog

cvjetic

#152
pa ono kao oni pi**e sto neko sjedi ispred njih!he,he!!!

Molim da koristite pristojan reènik, u skaldu sa pravilnikom foruma, hvala :wink:

zoe

Ma super je bio taj guzvanjac na O2! Tek tad shvatis koliko ljudi ima zapravo na faxu! A i ono disanje na skrge...  :H
samo mogu da zamislim kako li je bilo onima sa trece koji su imali predavanja posle O2... treba se priviknuti na anaerobne uslove zivota! :>

katarina

O pa Zoe, dolaze novi kandidati za O2....sad cete vi trecaci da vidite kako je bilo nama posle vas..:)

Nadja

Iskreno, a verovatno i zalosno, dolazim na faks samo kad moram- da idem na vezbe, potvrdim ispit ili da polazem ispit... mislim da prostor fakulteta ima mnogo potencijala i mnogo ljudi ima kreativne ideje, ali nikako da se nesto po tom pitanju i uradi. jeste malo sablasno, tj podseca na bolnicu, mada nemam neki problem sa tim  :> svidja mi se zelenilo u kulama  :lol2: ono sto bih prvo promenila/renovirala je kafic... shto se drushtva tiche, slabo se ja tu pronalazim... mozda je u meni problem ko zna... :(

pozdrav  :~

Al-Jasmina

E ja sam na Farmaceutskoj zivchanila sedeci na tim klupicama.
Profesor Sote je bio tako zbunjiv,
a ja pisala u notesu na kolenu,
glava me zabolela od muke...
Nikako se skostiti...

I jos cini mi se da ne sme da se snima predavanje...
Ma ne bih ga prodavala, svega mi!

Spalila bih ili reciklirala nakon upotrebe...

zmajic

Quote from: Nadja on 03-10-2006, 22:14:19
shto se drushtva tiche, slabo se ja tu pronalazim... mozda je u meni problem ko zna... :(
Kao smetaju ti mnogi ljudi, pa se zapitas da li je stvarno problam u tebi... mani se te prihologije! Glavni problem je snobizam vecine ljudi! Ima tu malo i takmicarskog duha... ipak prosek je nekima MNOOOGO vazan! Ali mi mali ljudi se pronadjemo i to mukotrpno vreme nam prodje lepo!  :~

Quote from: katarina on 03-10-2006, 21:54:58
O pa Zoe, dolaze novi kandidati za O2....sad cete vi trecaci da vidite kako je bilo nama posle vas..:)
Pa jednom smo slusali tu O2, guzvali se i navikli organizam za anaerobne uslove zivota! Sta ce nam to ponovo?! NIKAD VISE!!!!! :V

zivanshe

#158
ako vec trazimo univerzalno reshenje:
PROBLEM je shto vecina ljudi (i ja chesto zagazim u tu grupu) sa strane posmatra nekoga i tumachi ga u svojoj glavi, etiketira ga (snob, shtreber, isfoliran, fenserka...) a zapravo ni ne zna kakva je ta osoba zaista. i onda se ponashamo u skladu sa nashom idejom, a ne sa realnoshcu.
treba da krenemo od sebe, da budemo opushteniji, otvoreniji, jer drugi ljudi u glavnom reflektuju nash odnos prema njima. :)

druga strana su oni koji se ponashaju na odredjen nachin zeleci da se uklope u neki stereotip, umesto da budu ono shto jesu.


bar se meni chini da je to glavni problem - shablonizacija. :]

Adonis_Vernalis

Quote from: Al-Jasmina on 04-10-2006, 02:23:33
E ja sam na Farmaceutskoj zivchanila sedeci na tim klupicama.
Profesor Sote je bio tako zbunjiv,
a ja pisala u notesu na kolenu,
glava me zabolela od muke...
Nikako se skostiti...

I jos cini mi se da ne sme da se snima predavanje...
Ma ne bih ga prodavala, svega mi!

Spalila bih ili reciklirala nakon upotrebe...

Jasmina, ne znam koji ZIV COVEK ne bi bio zbunjiv kad bi video NOTES NA KOLENU... pa onda, glavobolja... znaci, lady in distress... uh, oh...  :pst

pekmez

Quote from: Coolgemini on 03-10-2006, 18:41:22
Hulio, veoma uskoro neces nigde ni da sedish.. :K.. jedino ukoliko vam na stolicama slucajno ne bude pisalo:''Ko sedne,vishe ne ustaje'' :>,s obzirom da nam je faks sada krenuo po evropskim standardima :roll:

... u 1. godini upisanoj 2004. godine, neke koleginice su ostavljale papire sa svojim imenima na stolicama iz prvog reda.  :PI :F :! :ninja: :pst :/ :][ :shock :run

Coolgemini

Quoteako vec trazimo univerzalno reshenje:
PROBLEM je shto vecina ljudi (i ja chesto zagazim u tu grupu) sa strane posmatra nekoga i tumachi ga u svojoj glavi, etiketira ga (snob, shtreber, isfoliran, fenserka...) a zapravo ni ne zna kakva je ta osoba zaista. i onda se ponashamo u skladu sa nashom idejom, a ne sa realnoshcu.
treba da krenemo od sebe, da budemo opushteniji, otvoreniji, jer drugi ljudi u glavnom reflektuju nash odnos prema njima. :)

druga strana su oni koji se ponashaju na odredjen nachin zeleci da se uklope u neki stereotip, umesto da budu ono shto jesu.


bar se meni chini da je to glavni problem - shablonizacija. :]

Zivanshe,totalno si u pravu...shablonizacija je problem vecine generalno i to ne samo na nashem fakultetu...i u ostalim segmentima socijlanog delanja ljudi mnogo racionalizuju i prave greske...Ne mozesh za nekog da tvrdish kakav je dok ga dobro ne upoznash i pronadjes sta je korisno kod njega a sta ne..Ljudi beze od drugih pritom ne pomisljajuci na pravi razlog tog postupka,a zatim se okrecu komentarisanju istih bez adekvatne osnove :roll:
Daj da budemo realni i pruzimo mogucnost i drugima da nas upoznaju,kao i mi njih...Bice nam mnogo prijatnije na fakultetu u vecem krugu ljudi,nego u suzenom :wink:

zmajic

#162
Quote from: pekmez on 05-10-2006, 11:27:58
... u 1. godini upisanoj 2004. godine, neke koleginice su ostavljale papire sa svojim imenima na stolicama iz prvog reda.  :PI :F :! :ninja: :pst :/ :][ :shock :run

Mislila sam da do toga jos nije stiglo! E pa nekim ljude treba :box! Ali dobro...

Quote from: zivanshe on 04-10-2006, 15:16:13
ako vec trazimo univerzalno reshenje:
PROBLEM je shto vecina ljudi (i ja chesto zagazim u tu grupu) sa strane posmatra nekoga i tumachi ga u svojoj glavi, etiketira ga (snob, shtreber, isfoliran, fenserka...) a zapravo ni ne zna kakva je ta osoba zaista. i onda se ponashamo u skladu sa nashom idejom, a ne sa realnoshcu.
treba da krenemo od sebe, da budemo opushteniji, otvoreniji, jer drugi ljudi u glavnom reflektuju nash odnos prema njima. :)

druga strana su oni koji se ponashaju na odredjen nachin zeleci da se uklope u neki stereotip, umesto da budu ono shto jesu.


bar se meni chini da je to glavni problem - shablonizacija. :]
Pa i ja priznajem da ponekad volim da snimam ljude i da na sam izgled imam vec neko misljenje o njima! Mada to misljenje se cesto promeni posle neke bezazlene price. Nesto sto je ne vezano za fax i ucenje! Ne mora neko meni u potpunosti da odgovara i da ima iste poglede kao ja (sto bi naravno i bilo dosadno), samo treba prici ljudima opusteno, a ne sa vec nekom predrasudom o njemu (sto ti je na um nametnula istripovana i ustrogljena koleginica)
Ljudi ne samo na nasem faxu, vec i sire, su mnogo konzervativni i ne mogu da ih razumem! Na osnovu cega nekom lepis etiketu npr STREBER. Zbog sedenja u prvom redu????!!!!  :box :box :box
Konzervo otvori se..... 

zivanshe

sve generalizacije su loshe.
(ukljuchujuci i ovu) :wink:

pekmez

#164
Quote from: zmajic on 05-10-2006, 16:09:15



Ne mora neko meni u potpunosti da odgovara i da ima iste poglede kao ja (sto bi naravno i bilo dosadno

veruj mi ne bi bilo dosadno, ja sam upoznao jednu devojku (sa faksa), koja ima ista misljenja kao i ja i kad god smo pricali nismo stajali, uopste nije bilo dosadno i sa nikim nisam bio tako otvoren u zivotu.