Da li vam je prijatno na fakultetu?

Started by tuffy, 17-09-2006, 17:49:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mimil

#375
pa,lepo je i u logoru, ako se bas potrudis... a tek u zatvoru...
poenta je da se ne trudis uopste, a da ti bude super...
da to bude prirodno, opste prisutno, obuzimajuce raspolozenje, a ne da se polomis da bi ti bilo prijatno...
naravno da ti je fino na faxu uz neko tvoje odabrano drustvance, ali ja sam pre svega mislila na ukupnu atmosferu...
ne smatram preteranom prijatnoscu to sto ces odredjene osobe i pojave da ignorises, a registvoraces samo ono sto ti prija... i neces primecivati to da vecina hoce da bude prva, jedina, najbolja i misli da ti postojis da bi im u tome ako moze sto vise pomogao, pa i samim tim sto ces da popunis sva ostala nezavidna mesta...
i ne mislim da je ambicioznost losa osobina, nego je to kod nas na faxu nekako zaista poremecena karakteristika, nesto mi tu ne odgovara i pokusavam da shvatim sta i ne mogu... ali ne deluje mi nikako kao zdrava konkurencija...

hulio_salinas

ja i dalje stojim iza onoga:
"Extra mi je na faxu!"
mislim da mi najvise prija sto ima toliko zenskog sveta, pa sve izgleda PRELEPO!  8)
stvarno uzivam... zbog koleginica...

koleginice   :cvet

zivanshe

Quote from: mimil on 14-12-2006, 16:41:38
pa,lepo je i u logoru, ako se bas potrudis... a tek u zatvoru...
ih ih ih... a u autobusu morash da otkucash dve karte: jednu za sebe, jednu za djule koje ti je lancem privezano za chlanak... :lol2: :wink:
pretera ga malo. :smile:

...pa ne mozesh ni da bezizrazajno sedish i ochekujesh da se sve oko tebe samo desi i namesti po tvom ukusu bez bilo kakvog lichnog doprinosa, uticaja, akcije... :smile: dobro, to je primenljivo na stvari (da ne kazem zivot :confused:) uopshte, al zaista ne bih da solim pamet. zamisli kako bi izgledalo kada bi svi tako radili. :wink:
uvek imash opciju. (zato ti ne dolazish vishe na fakultet   :T :wink: )

meni je lepshe i lakshe da stavim roze naochare kroz koje se ne vide gluposti i ruzne i loshe stvari, ako me te stvari ne ugrozavaju, naravno. da li to znachi da ja ne znam da sr#nja postoje? daleko od toga. oce li mi biti lepshe ako njih isturim sebi u prvi plan i samo o njima mislim? teshko. dakle... :)

s druge strane, ako se ja potrudim pa uradim neshto pozitivno, pa tebi bude prijatno, ti uradish neshto zbog chega ce nekoj drugoj osobi da bude prijatno, (....), dvadeset osma osoba uradi neshto zbog chega ce meni da bude prijatno, i svima nama zajedno bude bar pola stepena toplije. :happy:
ili pusti da te vode u negativnom smeru, ili, ako ti takvo stanje stvari smeta, preuzmi vodjstvo u pozitivnom smeru. :) ili pobegni! :> drzavu ne mogu da poboljsham, ali grupu mogu. :wink:


mimil, zar ti nije lepo sa Marinom i sa mnom na fakultetu?? :wink: narochito na imunologiji?! :K
:cvet

mimil

@zivka: jaooooj...
ti mene uopste ne razumes, kao ni vecina ljudi na ovoj temi... mene tamo niko ne ugrozava, mene tamo niko ne kolje... nije mi grozno i nepodnosljivo, niko me ne maltretira... prezivecu, zavrsicu fakultet jednog dana, onda mi nece biti nista  :K samo govorim o odnosima medju kolegama... samo uvidjam kakva je atmosfera... i cudim joj se... nisam navikla na takvo ponasanje, to je sve...
hoces da ti kazem nesto, sto bi rekao veliki mislilac, Sava iz bba?
uopste nemam nameru da ista tu menjam jer bi to bio isti poduhvat kao promena nase drzave, tj. mukotrpan i uzaludan... ja da menjam razmisljanje i ponasanje nasih kolega?! bilo bi nemoguce...
a ruzicaste naocare nikada nisam stavljala, pa necu ni sada...
i da, najbolje mi je na imunologiji :cvet
i druzicu se sa manjinom koja mi odgovara i nadam se jos puno puta prijatno iznenaditi kad god sretnem atipicnog farmaceuta...
@hulio: da ima toliko kolega, koliko ima koleginica na nasem faxu i obrnuto, bilo bi mi sve suuuuuuper...  :roll:

hulio_salinas

mimil
pa onda meni ne bi bilo prijatno...  :twisted:   :K :K :K
mora neko da bude zrtva...   :K :K :K

cvjetic

danas nikako,smorila sam se!a trudila sam se da se ukljucim,a samo sam se isprosipala,divim se svojoj gluposti danas...

zabica

ima daana kada jedva cekam da se pokupim odande, ali ima i dana kada mi je supersuper!
jedino mogu da kazem da mi je drustvo super, stvarno su ljudi (uglavnom) raspolozeni i spremni na za*ebanciju! :loptica

zivanshe

#382
cvjetic, chak i najokoreliji shtreberi nekada tako slatko neshto lupe... :> opushteno, nemoj da dizesh ruke od uchestvovanja, narochito ako si bolonjac! :wink:
kol'ko sam ja primetila, na profesorskoj rang listi studentskih dostignuca redosled izgleda otprilike ovako:
jedna do dve osobe koje su bile aktivne i koje su zaista briljirale (verovatno su spremale predavanja unapred :K :wink: shalim se; svaka chast),
shachica onih koji konstantno sede u prvom redu i kad se uzive u predavanja klimaju glavom,
par osoba koje na predavanjima (extremni sluchajevi) i konsultacijama non-stop neshto pitaju (neshto shto im je vec objashnjeno) i eventualno odgovaraju na profesorska pitanja kol'ko tolko uspeshno... ili ne...
i onda naravno ide masa chiji chinioci dobijaju lik i oblichje tek na usmenom ispitu. :smile:
za redosled druge i trece grupe nisam sigurna, mozda je obrnuto. to verovatno zavisi od profesora.

a mozda i greshim. :>

Bred

@dzazira-ko ti garantuje da si i tvoja dlaka nece naci u necijem tanjiru kada budes kuvala? :K

Darker

D¾azira neæe kuvati-njoj æe suprug da kuva ili æe imati poslugu, koja æe to raditi mesto nje:-)
Mimil, okoreli namæoru!!!:-) Sve zavisi od mene. Ako sam nervozan i nadr***n neko da p¹rospe najveæi biser-smorio bih se, a kad sam extra raspolo¾en, odu¹evljavaju me i ¹treberi!
Tako da macanko - OD NAS ZAVISI!!!hahahahahhahaha
Da si upoznala macanose-bilo bi ti (ili mo¾da nam) mnogo prijatnije - evo pitaj Ma(sla)èkicu da li je jo¹ boli stomak;)

Al-Jasmina

Quote from: Bred on 15-12-2006, 10:26:01
@dzazira-ko ti garantuje da si i tvoja dlaka nece naci u necijem tanjiru kada budes kuvala? :K

Darker ti je lepo objasnio a ja mogu samo da mu toplo stisnem ruku kad se vidimo :)

lycos

drustvo je sasvim ok..svi su u fazonu "zezamo se "   jedino mi se ponedeljkom smrkne,imam vezbe do 5 uvece i pauzu od pola dva do pola 4....

zabica

menisu i cetvrtak i ssreda po ceo dan, ali bitno je da se s tim pomiris...
prijatno je kad imas prijatelje :wink:

Pedja

Quote from: zabica on 17-12-2006, 22:08:51
menisu i cetvrtak i ssreda po ceo dan, ali bitno je da se s tim pomiris...
prijatno je kad imas prijatelje :wink:
Zabice, imate prijatelje   :>

Ne meni je ok na faxu(ne zato sto nista ne radim  :)  ) ,vec zbog drustva lepih devojaka  :police:

hulio_salinas

Pedja, znas li ti o cemu mi pricamo?!   :K

Kako moze da ti bude prijatno na faxu, kada ga vidis samo na slikama...   :K :K :K

Prijatelju, dodji slobodno nekad u Kumodraz, nece niko da se naljuti na tebe...   8)   :> :>