Da li vam je prijatno na fakultetu?

Started by tuffy, 17-09-2006, 17:49:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Al-Jasmina

Toga uvek ima,
poenta je da covek iskulira ili izbegne sto elegantnije doticne mutne elemente...

danas sam cak cula pricu o curi "ptici zlosutnici"
koja je imala neki trip da ide okolo i ako naleti na faxu na ljude koji su pali
i verovatno tek idu da to saznaju- ispali "e pao/pala si"

e takav neko bi coveku mogao ogaditi pojavu na faksu!

ipak, ne dajte da vas neko baca u bedu... :~

zivanshe

brrrr, kakav lik...
takvih (dobro, ne bash kao shto je dotichna ptica zloslutnica) ima i na drugim fakultetima. ja sam igrom sluchaja lichno upoznala devojku sa medicine koja je od tih likova koji jedva dochekaju da chuju da je neko pao. (psycho!!)

a zamisli kako bi izgledalo da su oko tebe ljudi koji studiraju prava! :>
ili josh gore megatrend!! :lol2:

(dve moje sjanje drugarice su na pravima, a jedna na (na ili u??) megatrendu, jasno vam je da podrazumevam da na svakom fakultetu ima izuzetaka :) )

pekmez

Quote from: TweeTy on 22-09-2006, 11:11:29
pa dobro..jese sve to,ali se meni cini da na je na nasem faksu mnogo gore nego na ostalima.Mozda je to zbog izolovanosti.Tipa padnes ispit, i hoces malo da iskuliras,ali nemas gde.Svuda oko tebe farmaceuti koji mnogo vole da vode podatke o tudjoj prolaznosti na ispitima!

mali off-cmok za ekipu

pa svasta najgore je ako se stidis svojih ocena, to mi je najjadnije, nije jadno sto su lose, nego sto se stidis, a ja kada pitam za ocenu uvek mi je cilj da vidim da li su prosli, jer im zelim dobro, mi se na fakultetu ne takmicimo ljudi!

dissolved girl

Quote from: pekmez on 22-09-2006, 22:34:15
Quote from: TweeTy on 22-09-2006, 11:11:29
pa dobro..jese sve to,ali se meni cini da na je na nasem faksu mnogo gore nego na ostalima.Mozda je to zbog izolovanosti.Tipa padnes ispit, i hoces malo da iskuliras,ali nemas gde.Svuda oko tebe farmaceuti koji mnogo vole da vode podatke o tudjoj prolaznosti na ispitima!

mali off-cmok za ekipu



pa svasta najgore je ako se stidis svojih ocena, to mi je najjadnije, nije jadno sto su lose, nego sto se stidis, a ja kada pitam za ocenu uvek mi je cilj da vidim da li su prosli, jer im zelim dobro, mi se na fakultetu ne takmicimo ljudi!

citaj malo pazljivije.

pekmez


Bred

Koncentrisite se na temu. Ne rasplinjujte se. Samokontrola :wink:
Dakle, atmosfera na faxu i ljudima u /na njemuu...
Meni je bas, bas prijatno na faxu, za razliku od srednje skole. Nekako , kad udjem u hol, osecam da tamo pripadam i ponosan sam sto cu biti buduci farmaceut. Ponosan sam na to sto se razlikujemo od svih drugih fakulteta. Ma koliko nas fax imao mana, ipak je za druge-mrak! 23.vek. Ljudi? Pa ima ih raznih. Ja sam zadovoljan. Ne znam, ja sa svakim mogu naci neku temu za razgovor. Cak i sa streberima i onim freakovima koji vode evidenciju o tome ko je koliko, koje ispite i sa kojom ocenom polozio i iz kog puta. Jeza. Tuzno ali istinito. I mozda ce zvucati arogantno-ali volim da pricam sa svojim kolegama/koleginicama zato sto su svi pametni i zreli ( dobro, uvek ima izuzetaka :K) i jasno se oseca razlika kada pricate sa ljudima sa drugih fakulteta, ne znam da li me kontate? Ne volim kada neko lupa gluposti pa ma cega da se ticu ili kad izlane a ne razmisli o tome o cemu prica. Ili psuje ili prica previse nebuloznih stvari.
Ipak mi farmaceuti imamo odredjeni nivo. :wink:





pekmez


Coolgemini

QuoteMeni je bas, bas prijatno na faxu, za razliku od srednje skole. Nekako , kad udjem u hol, osecam da tamo pripadam i ponosan sam sto cu biti buduci farmaceut. Ponosan sam na to sto se razlikujemo od svih drugih fakulteta. Ma koliko nas fax imao mana, ipak je za druge-mrak! 23.vek. Ljudi? Pa ima ih raznih. Ja sam zadovoljan. Ne znam, ja sa svakim mogu naci neku temu za razgovor. Cak i sa streberima i onim freakovima koji vode evidenciju o tome ko je koliko, koje ispite i sa kojom ocenom polozio i iz kog puta. Jeza. Tuzno ali istinito. I mozda ce zvucati arogantno-ali volim da pricam sa svojim kolegama/koleginicama zato sto su svi pametni i zreli ( dobro, uvek ima izuzetaka ) i jasno se oseca razlika kada pricate sa ljudima sa drugih fakulteta, ne znam da li me kontate? Ne volim kada neko lupa gluposti pa ma cega da se ticu ili kad izlane a ne razmisli o tome o cemu prica. Ili psuje ili prica previse nebuloznih stvari.
Ipak mi farmaceuti imamo odredjeni nivo.

Bred,koliko zelish da doniram za ovo??Fabulous :! :> :>

mimil

#83
Netacno!
Mislim da je ta prica farmaceuti su visa klasa velika glupost! To je jos jedna generalizacija koja cini da posle ljudi imaju utisak kako su farmaceuti uobrazeni, neprijatni i sl. Tako je jer i pojedini profesori plasiraju takvu pricu, ekspicitno ili ne... Nije svaki student na nasem fakultetu strasno inteligentan, niti ima takve predmete koji ga oplemenjuju iz korena u odnosu na ostale... Sta bi onda trebalo da kazu oni koji studiraju umetnost, filozofiju, knjizevnost isl... Slazem se da nas fakultet pruza siroko obrazovanje, ali nista preterano u odnosu na druge fakultete beogradskog univerziteta.
Nemojmo da se lazemo, nisu svi farmaceuti bogom dani, vec se se od takvih prica dobar deo njih samo uobrazi. Izvinjavam se ako je ovo :OFF , ali od ove price mi se dize kosa na glavi...
I ne, ne volim vise da razgovaram sa ljudima s naseg fakulteta u odnosu na druge!!!

zivanshe

mimil, ti si u pravu da se oni koji najmanje zasluzuju pripadnost "eliti" najvishe kite tim perjem, ali to je osobina koja nije rezervisana samo za nashe studente...
nisu svi farmaceuti bogom dani, ali lakshe nalazim zajednichki jezik sa vecinom ljudi sa fakulteta nego sa vecinom ljudi iz gimnazije ili osnovne. mozda je razlog tome slichniji nachin razmishljanja, shto se uostalom ogleda i u izboru istog fakulteta. a mozda je to samo zato shto smo stariji pa smo nauchili kako treba da se ponashamo medj' ljudima. :>

Bred

@mimil- Ovo je primer kada neciji post NE ZELI da se shvati i sagleda u duhu u kojem je napisan. Ko je rekao da su farmaceuti visa klasa? To nigde nisam napisao a kako si ti to shvatio/la je tvoj problem. A i to sto sam napisao je bazirano na mom licnom iskistvu, prvo iz srednje skole i sa sa faxa. To je dakle, moje misljenje, ne moraju svi , po defaultu, da se sloze s njim.

makky

JA? Prosto jedva cekem da dodjem na fax!!! Uvek sretnem dosta ljudi,koje ipak relativno retko vidjam. I svaki put mi je veoma drago da se ispricam sa njima. Zasednem kod, kao sto rekoste prijatne pekarice, pa mi se ceo dan ne ide odatle.
Ima dosta strebera stvarno-ima ih. Ali mi je nekako simpa i sa njima da popricam, da vidimo kako ide strebanje... :smile: Jedna-najdraza mi takva koleginica, jos u 1. godini pricala je o nekim sex-pozama sa sve knjigom!!  :loptica
Ali manimo strebere, volim bre nase farmaceute-stvarno!!! A evo jedne poruke za sve koji nemaju dobro drustvo na faxu-pa im se i ne mili dolazak na fax: Bas tako sam ja mislila u 1. god, dok nisam malo bolje upoznala ljude i otisla na Medicinijadu!
Ozbiljno,kad god pricam sa mladjim ili buducim studentima farmacije, uvek im kazem "Prvo sto uradis kad upises fax-odes do sportskog drustva,uclanis se i i i i i ides na medicinijadu!"

Bred

Otkricu vam jednu tajnu :wink: Organizovacemo jednom okupljanje i clanova ovog foruma pa ko nema jos drustva, moze tad upoznati neke ljude sa foruma, i popricati sa onima sa kojima su se preko foruma "skontali "  :wink:

mimil

@Bred: Niko nije rekao da si ti to rekao... Mene je tvoj post samo podsetio na tu pricu kojom nam se ispira mozak. Naravno da ne moramo da se slazemo,zato sam i iznela svoje misljenje koje se prilicno razlikuje od tvog i tebe nisam uopste spominjala, a tvoj sam post odlicno SHVATIO/LA!
A to okupljanje je odlicna ideja :cvet

Bred

Pazi mimil, imao sam ja susreta sa tim farmaceutima-nadljudima i delimicno sam zbog njih i njihovog takvog stava zamrzeo farmaciju. Ali to je valjda profesionalan deformacija ali ja generalno ne volim uobrazene ljude pa makar oni bili i farmaceuti