...a nisu novine

Started by pop, 22-11-2006, 00:53:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pop

Izvor: BLIC
Krivièna prijava LDP protiv lista „Pres“

Liberalno-demokratska partija podnela je kriviènu prijavu protiv dnevnika „Pres“ zbog „najgrublje zloupotrebe tragedije porodice Ðinðiæ“.

„LDP je zapanjena bezobzirno¹æu lista ‘Pres’ koji najgrublje zloupotrebljava tragediju porodice Ðinðiæ u cilju voðenja prljave predizborne kampanje“, navodi se u saop¹tenju LDP.

„Pres“ je u juèera¹njem izdanju objavio da LDP „vrbuje Ðinðiæevu majku“ da se pojavi na izbornoj listi te stranke, a da se razmi¹lja da se to ponudi i sestri ubijenog premijera. „Grube la¾i o navodnoj nameri LDP da, u cilju skupljanja politièkih poena, zloupotrebi tragediju majke i sestre Zorana Ðinðiæa duboko vreðaju i nas i porodicu ubijenog premijera“, navodi LDP.

I Mila Ðinðiæ, majka ubijenog premijera, demantovala je pisanje „Presa“. „Èedu (Jovanoviæa) nisam èula ni videla. To je èista izmi¹ljotina. Kako ih nije sramota da mene me¹aju u takve stvari. Ovo je previ¹e!“, rekla je Mila Ðinðiæ agenciji Beta.

Iz redakcije lista „Pres“ saop¹teno je da „uredni¹tvo stoji iza svih navoda teksta“.


Mogao sam da izaberem bilo koji od sijaset ovakvih tekstova, a poenta je da se 'Kurir', 'Press', 'Skandal' i slicne stvari prodaju na kiosku, a nisu novine.
Imao sam prilike mnogo puta da vidim kako se moje komshije, rodbina i poznanici povrsno i cesto vrlo netacno informisu citajuci (ili bolje receno gledajuci) pompezne naslove po stampi. Desilo mi se i vise puta da mi neko nesto preprica, a kad ga pitam odakle je cuo, saznam da smo citli iste novine, pri cemu nisam mogao da verujem koliko su nam se price razlikovale. Onda sam ponovo procitao isti text i ukapirao da je taj neko citao samo krupna slova.
Posto sam u gorepomenutim 'novinama', mnogo puta procitao vrlo tendenciozne i krajnje zlonamerne tekstove, sto se kasnije ispostavilo i na sudu kada su ih ljudi tuzili, odlucio sam se da postavim ovu temu.

Bred

Da, prilicno su tendeciozni i pitanje je koliko se moze imati poverenja u ono sto oni pisu. Ovaj gore primer ti nije najbolja ilustracija jer na Cedu smrkatora necu da trosim slova :pst

Vampire 666

pa ti i nusu novine, samo ljudi uglavnom misle da je sve sto se prodaje na kiosku "novine"...

prave dnevne novine su (redoasled po objektivnosti i kvalitetu tekstova) : Politika, Vecernje novosti/Glas, Blic....

Darker

Quote from: Bred on 22-11-2006, 11:06:43
Da, prilicno su tendeciozni i pitanje je koliko se moze imati poverenja u ono sto oni pisu. Ovaj gore primer ti nije najbolja ilustracija jer na Cedu smrkatora necu da trosim slova :pst
Vrlo zanimljiv post, da nisi admin obrisao bih ga zbog nedostataka objektivnosti i dokaza:-)

Darker

Новине које сам прочитао
КАКО, БРЕ, СВЕ САЗНАЈЕТЕ?
Предизборни секс

Јуче је ударни Пресов наслов био Предизборне секс афере, објашњавајући да штабови свих странака журно прикупљају доказе о швалерацијама истакнутих чланова конкурентских табора. Нема ниједног имена, ништа одређено. То је само најава (биће, биће...), припрема читалаца на оно што ће уследити наредних дана. Али, не треба свима припрема.

СЕКС ПОТЕРА: Курир пратио аутомобил којим су у петак вече Ивана Дулић-Марковић(45) и Горан Живков (35) ишли са Бановог брда до њиховог љубавног гнезда на Новом Београду.

Ово је био главни наслов на првој, док је на трећој гласио: УХВАЋЕНИ НА ДЕЛУ! Обе стране су гарниране монтираним архивским фотографијама поменутих. Као и фотком задњег дела аутомобила чији се регистарски број не види јасно, али би требало да је онај који се у тексту помиње. Јер га је, наводно, очевидац снимио мобилним телефоном.

А очевидац је Курир. Значи новинари, или бар један од њих. Е није. То што пише на првој, не пише и на трећој страни. Није Курир, већ саговорник Курира. Читалац који је све дојавио омиљеној редакцији. Којој страни новина веровати? Првој или трећој? Гризем нокте, двоумим се. Не би ваљда Редакција преузела славу која с правом пристаје њеном агилном доушнику? И то доушнику који је из разумљивих разлога инсистирао на анонимности. Скроман човек. Неће да се истиче. Он је наш узоран грађанин, домаћин, муж и отац, карактер. Редовно чита своје омиљене новине. Јер он је радознао. А да није, не би постао саговорник Курира. Као такав, испричао је да је пошао кући. Али, угледао је жену која је, испред семафора, са задњег прелазила на сувозачко место. Није видео возача, већ га је лако препознао, пошто је, како каже, раније пратио писање Курира о романси ово двоје људи. Пратио писање, па одлучио да их прати, из чисте радозналости. Шта има чистије?

Ето... А да није читао, можда би наставио својим путем и својим послом, бавио се својим безвезним и досадним бригама, својим безвезним и досадним животом. Овако, у њему је крв узаврела, срце почело убрзано да лупа... То оргазмично стање желео је несебично да подели са свима нама. Да није таквих шта бисмо читали?

И тако је овај драговољац кренуо за њима.

Пошто је детаљно описао којим улицама су од Бановог брда стигли на Нови Београд и тачно где су се паркирали, они, су, гле чуда – изашли. Она је, вели, изнела некакву кесу и ранац а он ранац и мантил. Још је описао шта су од одеће имали на себи и да су ушли у улаз тај и тај.

... А ја сам отишао лично се уверивши да Курир није измислио целу причу – закључио је саговорник. И остао анониман.

Новинар је на крају подсетио да је лист о њима писао први пут још пре два месeца, али то, изгледа, није пореметило њихов однос.

Значи, можемо очекивати још писања. Тим пре што их, наставља новинар, ни откривање места на ком се састају није много потресло, већ су само прешли у другу зграду... Па можда, ипак, дозволићете, људи нису читали о томе? Или пак има и оних који читају, али остану непоремећени. У односима.

А ја сам остао у недоумици. Најављено је, али нигде нема ни секса ни потере, нити је ко хватан, нити ухваћен, нити је дела било. Непознати очевидац је, наводно, видео и описао само да су се двоје одређених људи превезли од тачке А до тачке Б.

Али то није довољно. Курир зна више и од својих извора.

Ето, неколико страница даље, певач Џеј Рамадановски, познат као страствен коцкар (како то поучно звучи!), изјављује: Како, бре, све сазнајете? А то му је излетело зато што су га питали да ли је тачна дојава читаоца Курира  да је добио на кладионици 60 хиљада динара. Био је, наиме, на свадби друга којем није хтео да наплати певање (како је то племенито!), а онда му је неко телефонирао.

У једном тренутку почео је да скаче од среће, а затим нас је обавестио да је управо фасовао на кладионици – шездесет сомића. Сви су се обрадовали од срца јер је човек стварно заслужио ту лову...  Новинар закључује: Тако то (за)раде лафчине.

И док Курир, по Џеју, све сазнаје, Прес штошта оповргава. Ваљда због истине? А због чега би? Само јуче је, на пример, објавио да власник Делте није на црној листи САД (Курир дао ударни наслов на првој да јесте), као и порицање певачице Весне Змијанац да се њена малолетна кћерка посвађала са оцем, јер је овај, наводно, био шокиран што је играла са црнцима у клубу Свит. Такође је морала да убеђује јавност и да дете нема силиконске груди.

Николија (тако се зове кћерка) је ушла у машину. Већ је, пише Прес, постала џет-сет јунакиња. Више се из тога извући не може, па таман да оде и у Аустралију а не у Атину, где се спрема на колеџ. Деца познатих немају избора.

А избори су пред нама.

С. Стојићевић
[објављено: 23.11.2006.] Politika



:Bog :Bog :Bog :Bog :Bog

Bred

Quote from: Darker on 23-11-2006, 15:20:21
Quote from: Bred on 22-11-2006, 11:06:43
Da, prilicno su tendeciozni i pitanje je koliko se moze imati poverenja u ono sto oni pisu. Ovaj gore primer ti nije najbolja ilustracija jer na Cedu smrkatora necu da trosim slova :pst
Vrlo zanimljiv post, da nisi admin obrisao bih ga zbog nedostataka objektivnosti i dokaza:-)
A kakve dokaze trazis majke ti?  :][

Darker

Da Èedomir Jovanoviæ ¹mrèe kokain...
Ovako, ja izjavljujem: Vuèiæ je pedofil!

Bred

Ako Toma Nikolic to potvrdi-onda je tako. :> :wink:

Darker

A ko je ovde potvrdio? Ðinðiæ?

stef

 Mogu ja da ti potvrdim.Samo necu na internetu. :K

willie the scot

provereno-vuk draskovic je narkoman...za cedu ne znam...izgleda previse prefrigan i sabran da bi to bilo istina.iskreno,mnogima bi olaksao kada bi poceo da se drogira.

pop

Bilo mi je zanimljivo da malo citam i ne odgovaram, jer se i ova tema odvija kao i sve ostale: taj i taj je narkoman itd.   Podseticu samo da su tu pricu upravo lansirali 'novinari' koji rade za 'novine', a koliko mogu da primetim neki prvo kazu da je to 'tendenciozno' pa onda ponove to isto kao svoje misljenje. Ako ti se covek ne svidja, reci ne svidja mi se njegov stav o tome ili tome, a ne ovo jeftino etiketiranje u stilu fizikalaca sa Vukovog spomenika koji uz pivce nesto razglabaju.

Tokom raznih sudjenja (za Djindjicevo ubistvo, Ibarsku, Stambolicevo ubistvo), dokazano je da je nekadasnji Nacional dobijao veliki novac od mafije da pise o povezanosti tadasnjeg rezima (DOSa) sa duvanskom mafijom, sa Canetom Suboticem, Chumetom i drugima. Inace, glavni urednik hrvatskog Nacionala je zavrsio u zatvoru zbog takvih tekstova, jer je izmislio tzv. 'duvansku aferu' koja je povezivala vrh Srbije sa svercom cigareta na Balkanu. Ja sam se potrudio da zapamtim imena ljudi koji su u srpskom Nacionalu to pisali (neki su i svedochili na sudu o tome ko ih je placao za to), i sada velika vecina njih radi za Kurir, Press i ostale 'novine'.

Darker

Новине које сам прочитао
ШТА КАЖУ ЗВЕЗДЕ
Пет питања астролозима

Да ли је 21. јануар погодан за одржавање парламентарних избора у Србији?

Никола Стојановић: Повољно је. Јер ће се више планета наћи у знаку Водолије. Победиће демократска опција, али може се очекивати и изборно изненађење: знатан број гласова радикала отићи ће социјалистима. (Због открића, ето, отпаде изненађење.)
Златко Златковић: Повољан је. Зато што је још јак утицај владавине сазвежђа Јарца, а Србија је створена у том знаку. (Одмах се присетим оне причице: Срела се два јарца на брвну... Оба су били Срби.)

Владимир Лазаревић: Датум није лош. Али боље би било у марту. Меркур, који симболише опозицију, налази се у 12. пољу (тајне) што значи да има скривене планове како да освоји власт. Звезде казују да ни иностранство неће бити благонаклоно према нама и да ће вршити притисак...

(То да иностранство неће бити благонаклоно према нама, ето, знају и звезде. Или, боље рећи – оно што звезде знају, ми знамо одавно. Неблагонаклоно иностранство и скривени планови опозиције? То ми је нешто познато...)

Горепоменуто питање, као и још четири, поставила је новинарка Недељног телеграфа тројици београдских астролога.

Судећи по одговорима, или су звезде гласоговорнице различитих небеских гледишта, или наши звездочатци не живе под истим небом.

Када је најповољније време за председничке изборе – гласило је друго питање.

Никола Стојановић: Ако желимо председника који ће настојати да уведе корените промене, у време владавине Водолије, од 21. јануара до 19. фебруара.

Златко Златковић: Од 25. марта до 14. априла, јер је тада повољан положај планета. Тада би Србија добила доброг и стабилног председника, који неће лако пристајати на услове међународне заједнице

Владимир Лазаревић: У јуну, јулу или октобру 2007. (Кратко, јасно. И без образложења. Па да. Само нас збуњују са оним јарчевима, стрелцима, водолијама... Али, веће шансе би имао да погоди, кад се већ залетео, да је додао још, на пример, мај, новембар и децембар?

Треће питање: Која политичка опција има највише шанси да победи на председничким изборима?

Први звездочатац је рекао да ће то бити они који понуде програм коренитих реформи. (Реформа, па коренита? О, зар је и то могуће?! Но, звезде, ипак, знају више...) И који се буду, додао је, отварали према окружењу и свету, а да у тиму имају нове, младе и образоване људе. (Који ли су ти? Мора да се још нису јавно огласили.)

Други је рекао да је то демократска опција, али ће доћи и до великог успона десних снага. (Тај је извагао. Ко год да победи, он је потрефио. У ствари – прочитао.) А трећи звездочатац је био изричит: Највише шансе имају ДС и ДСС. (И звезде знају за наше партије. Велики брат је мала шала. Звездочатци виде будућност.)

Ко има највеће шансе да буде председник, а ко премијер – било је четврто питање.

Никола Стојановић: пошто је Јупитер у знаку Стрелца, симбола демократије, победу ће однети странке са демократском опцијом. (Мене Стрелац подсећа на стрељање, а то ми некако не мирише на демократију... Мада, не мора да значи...)

Златко Златковић: За место председника Војислав Коштуница а за премијера – Томислав Николић. (Е, овде се Златко излетео. Био је веома одређен. Значи и тај величарни свемир, те милијарде звезда и планета и сазвежђа, баш знају за Воју и Тому? Свака част.

По Владимиру Лазаревићу председник и премијер ће бити они који су то и сада. (Исто му рекле звезде. Само, изгледа, немају контакт са истима.)

И, на крају, дођосмо и до последњег питања: Који је најповољнији период за решавање проблема Косова?

Никола Стојановић сматра да је то период владавине близанаца (21. мај – 21. јун), а ако то буде пре, постоји могућност да на пролеће дође до чарки са Албанцима, а у априлу је могућ и рат за границе. Почео би око Прешевске долине. (То да постоји могућност да дође до чарки и рата са Албанцима, баш ме је запрепастило.... Ма није могуће?!)

Златко Златковић је и овога пута категоричан: Више нема доброг периода. Лично не признајем никакво решење осим да Косово остане у Србији, али на такав исход звезде не указују. (Другим речима, звезде су Златку казале да Косово неће остати у Србији, али он то не признаје.)

Владимир Лазаревић: По мом виђењу нема повољног периода. Астро знаци показују да ће међународна заједница обема странама наметнути решење које неће бити повољно за Србију. Важне одлуке по питању Косова биће донете од средине фебруара до средине маја.

Ако наметнуто решење није повољно по Србију, не може бити неповољно и по другу страну.
Произлази да ће међународна заједница Албанцима наметнути њима повољно решење.
Слободан Стојићевић
[објављено: 30.11.2006.] Politika


Ovo je genijalno...

pop

 :>  :>  :>
Ovi komentari u zagradama su genijalni.
Najbolji su mi vidovnjaci koji gataju ispred ikona sa sve kandilom... Shatro im sveci pomazu da shire kojekakve budalastine. Ali dok god ima ovaca za shishanje, a uz to ih organi reda  :police: ne diraju, oni ce se bogatiti.

Darker

Новине које сам прочитао
ЗАМУЉАНИ ИЗВОРИ
Шапат и његов одјек

Једна од највећих банака на свету, америчка Сити банка, све је ближа куповини Поштанске штедионице, а све се опошљава под диригентском палицом бившег министра финансија Млађана Динкића, сазнаје „Курир” из (наравно) добро обавештених извора и о томе нам приповеда у тексту под насловом

Тај кладенац, то врело, тај извор близак влади Србије дошапнуо је да су представници ове банке недавно у најстрожој тајности, у једном београдском ресторану, разговарали о овоме са Динкићем. Али, само су наивно веровали да су у тајности. Нису појма имали да су под паском „Курировог” изворa. Јер ако није био присутан – како би могао знати шта је тамо ко рекао? (Мада... ти извори су чудо једно. Они, може бити, могу чути и видети, а да и нису присутни. Зато овај извор није извор, већ је Извор.)

Елем, том приликом Динкић је рекао да су све банке на продају, па и Поштанска. Не каже шта су дечки из Ситија рекли. Не каже, али тврди: Очигледно је да је пао и неки прелиминарни договор.

А како се очитује та очигледност?

Па ето, убрзано се ради на спајању Поштанске штедионице и Српске банке, да би се Американцима учинило на вољу. Тако, преко Поштанске добијају највећу мрежу пословница у Србији, а од Српске банке потраживања од Ирака. Оно што нам Ирак одавно дугује (неколико стотина милиона долара) а никако да исплати. Зато ће Американцима исплатити као беле лале. Познато је – каже Извор – да америчка администрација одлучује о свему у Ираку. А код нас не одлучује. О свему.

Да би се овај посао извео како ваља (Американцима) влада је Штедионици на име докапитализације уплатила 16 и по милиона евра и дала рок од месец дана да се споји са Српском банком. Кад се споје, држава ће бити власник 90 одсто капитала. Онда ће се само у оквиру Министарства финансија договорити продаја и обавити се пре избора. То неће бити тешко, дошаптава исти, јер су у обема банкама на високим функцијама Динкићеви људи.

– Ако Динкић не прође добро на изборима, кајмак ће покупити неко други. Зато покушавају на све начине да посао обаве што пре – закључује Извор тиражника.

Пошто је све горе наведено „Куриру” дошапнуо неко ко се крије под водом (изворском), па би се могло десити да испари, нестане, испостави се да га није ни било, новинар од заната, је л′те, приупитао је шта о томе мисле у Штедионици и Српској банци. Потоњи су чули ту причу, али немају ништа званично,  док у Поштанској штедионици нико није хтео да прича тврдећи да о томе не знају ништа.

И крај. А Динкић? Да су се сетили, могли су питати Динкића. Можда он нешто зна? Или је чуо нешто о томе? Може бити да су га хтели заштити од непријатности?

Заиста ми је драго кад у неким новинама видим да се води рачуна о личности човека који је за нешто осумњичен. Јер, познато је, свако је невин док се не докаже да је крив. Доказује се кривица, а не невиност.

Тако сам у „Пресу”, примерице, прочитао о каратисти, тренеру, који је ухапшен због сумње да је сексуално злостављао своје ученице. Пријавиле га три, малолетнице.

Пошто је то прилично непријатна оптужба о којој у Суботици бруји, „Прес” је (као и већина новина) скрио податак о коме се ради. Да заштити човека. Јер, можда је ољаган на правди Бога. Било је случајева и лажних оптужби (видели смо то и у филмовима) да би се наставнику осветиле због нечег или да би скренуле пажњу на себе, или...

Е, па да се не би осумњичени износио на стуб срама пре него што се докаже да је то заслужио, дописник је написао само да је тренер каратеа у суботичким основним и средњим школама, да има три кћерке и да је и раније био познат по склоности да пипка девојчице. Ето, само то. А, да. Није само то. Дато је и име. Зове се Александар. А да се не би сазнало о коме је реч, уместо презимена дато је само почетно слово – С.

Ииии-хај, колико има Александара у Суботици чије презиме почиње са С! И који су тренери каратеа и имају три кћерке и познати по склоностима... Нећете зато наћи Суботичанина који је прокљувио о коме се ради. Зна новинар, али тај га ни под мукама не би одао. Само је отишао у комшилук осумњиченог да саслуша комшије. Зна се да комшија о комшији зна више него онај сам о себи. Нарочито ако комшија-извор не мора да открије своје име. Па чак ни шта је по занимању, ни има ли децу, ни по чему је познат. Ништа. Довољно је само – комшија. Или – Александров комшија.

Предмет још није стигао до Општинског суда. У Центру за социјални рад нису ни чули за овај случај. Но, ту је комшија. Комшија зна да је наводно нападао старију кћерку због чега је жена тражила развод али се после, чули смо од његових познаника – поправио

– Па сви су знали шта је радио тај каратиста! Он се једно време бавио и политиком, био је члан једне велике странке!

Е, ако се бавио политиком и био члан, то мења ствар... Ма не треба се држати тих људских права као пијан плота...
Онда је требало објавити му и презиме. Па нек′ се зна какав је.
С. Стојићевић
[објављено: 07.12.2006.] Politika



Najbolje od svega je ¹to sam ja dotièni tekst o karatisti pedofilu èitao u 24 sata. Takoðe objavljeno ime sa poèetnim slovom prezimena. Ali, da ne bi bilo zabune - objavljena je i fotografija karatiste :][ :][ :][ :K :K :K :K