Zaljubljenost. I za¹to prestaje.

Started by lijepa bosanka, 28-10-2006, 09:44:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

Smrda

to je dobra poenta D....samo malo sam skeptik...ne verujem da svi bas tako razmisljaju....
kapiram,lakse je razocarati se kad stvaras iluziju o nekome....sindrom ruzicastog balona od sapunice....

dyki

#46
Quote from: Darker on 26-11-2006, 14:57:45
Da odogovrim na Dykijev post: lak¹e se razoèarati u nekoga u koga si zaljubljen nego u nekoga koga voli¹...
Kada si zaljubljen - idealizuje¹ neèije mane, a kada voli¹ - prihavta¹ ih i uèi¹ da i njih voli¹.
Ili:
zaljubljenost: voli¹ vrline
ljubav: voli¹ mane
Naravno, ne tako crno-belo...


Eeeee uze mi reci iz usta (u stvari zaboravio sam to da napisem :) ) Ne znam da li to spada u ovu temu, ali jeste li primetili, kad neka ljubav prestane, i ako vam ta(j) neko nedostaje - nedostaju vam u stvari neke sitne mane, mozda cak vise nego neke vrline? (npr. ahhhh, moja bivsa draga, kako je samo lepo hrkala, lepse nego zvuk rastimovanog V8 motora... ili ne bas tako extremno, ali kapirate? :) )
A i za prvi deo si mozda u pravu, ali kao sto Smrda odgovori na KIev post - i meni je razocarenje vise zid nego kamen spoticanja :) Nema tu stvaranja iluzije ako dugo znas neku osobu a ona ti radi iza ledja, to nema veze ni sa zaljubljenoscu... Mada je gore kad se razocaras u nekog koga volis... Ma bre to je ono sto sam rekao - sto vise letis - nize padas! Ljubav je valjda jace osecanje od zaljubljenosti? Nemoj da me vrtis ovako! :)

Darker

Dyki:You spin me round and round:)
zid, ali u ljubavi ne naleti¹ na zid, nego na temelje, kapi¹?

AquArius

Quote from: Alnus Glutinosa on 25-11-2006, 12:37:24
Imam ja pitanje- a zasto, ponekad, ne prestaje?? nisam ga videla mesecima, a i dalje sam luda...  :roll:  :]

idealizujes nekoga i ma koliko vremena proooodje... taj neko je i dalje idealan...
nije se "materijalizovao", postao "gresan"

Quote from: Darker on 26-11-2006, 14:57:45
Da odogovrim na Dykijev post: lak¹e se razoèarati u nekoga u koga si zaljubljen nego u nekoga koga voli¹...
Kada si zaljubljen - idealizuje¹ neèije mane, a kada voli¹ - prihavta¹ ih i uèi¹ da i njih voli¹.
Ili:
zaljubljenost: voli¹ vrline
ljubav: voli¹ mane

A nekako se skoro uvek poklopi da su tu "zaljubljene" vrline = "ljubavne" mane  :lol:  :wink:

Quote from: dyki on 26-11-2006, 16:00:30
A i za prvi deo si mozda u pravu, ali kao sto Smrda odgovori na KIev post - i meni je razocarenje vise zid nego kamen spoticanja :) Nema tu stvaranja iluzije ako dugo znas neku osobu a ona ti radi iza ledja, to nema veze ni sa zaljubljenoscu... Mada je gore kad se razocaras u nekog koga volis... Ma bre to je ono sto sam rekao - sto vise letis - nize padas! Ljubav je valjda jace osecanje od zaljubljenosti? Nemoj da me vrtis ovako! :)

To znaci da i ne poznajes...

Alnus Glutinosa

Quotenije se "materijalizovao", postao "gresan"
Jeste!  :/  Ali sam ja budala...  :roll:

AquArius


Smrda

a pro po zida...
ti temelji i to...sve je to lepo...i trebalo bi da bude tako...ali na te temelje ide zid.... :K
salim se...ali ne znas uvek koga volis,tj koliko znas nekoga i sem toga nisu ljudi savrseni,grese...nekad namerno nekad nehotice...tako da verovatnoca da naletis na zid(kamen spoticanja) uvek postoji...pitanje je samo koliko mozes da oprostis i koliko brzo mozes da zaobidjes,preskocis taj zid,i da li mozes uopste?!?!....

dyki

#52
Quote from: Darker on 26-11-2006, 23:56:59
Dyki:You spin me round and round:)
zid, ali u ljubavi ne naleti¹ na zid, nego na temelje, kapi¹?

e aj' nemoj sad  da nalecemo i na liftove i na prozore i na kuhinje! ima zid i ima kamen, nemoj sad tu neke grede da izmisljas! Inace, temelj je uglavnom armiran za razliku od zidova koji ugl. nisu tako da tim gore :)
I P.S. Slazem se sa Smrdom :)

Dukica

Milsim da  treba znati zaljubiti se po 1000 puta u jednu osobu. Iako "leptirici"  prestaju,sto je i normalno,ima osoba koje su zavisne od njih i moraju ih obnavljati s vremena na vreme (Vlada i Bajka). :K :K :K :K
Kad ste vec kod kuce,tako i ja dozivljavam vezu, treba da se gradi i to mnogo,al potrebno je i osvezavati enterijer s vremena na vreme (Vlada i Bajka).Nemos' da gradis a da ti se prvi sprat ubudja i srusi se,ili jos gore,temelj. :> :> :> :>

Maslacak

Quote from: dyki on 26-11-2006, 16:00:30
i meni je razocarenje vise zid nego kamen spoticanja :) Nema tu stvaranja iluzije ako dugo znas neku osobu a ona ti radi iza ledja, to nema veze ni sa zaljubljenoscu... Mada je gore kad se razocaras u nekog koga volis... Ma bre to je ono sto sam rekao - sto vise letis - nize padas! Ljubav je valjda jace osecanje od zaljubljenosti? Nemoj da me vrtis ovako! :)

Ljubav je jace, ali i mnogo dublje osecanje od zaljubljenosti. U ljubavi manje letis bez oslonca...pre ce biti da si na nekom stabilnom soliteru :K
Mnogo vece razocarenje u neku osobu je potrebno da bi ljubav prestala... I desava da se u osobu jako razocaramo, ali ljubav ne prestaje jer je suvise jaka... tu su temelji jelte :> I bude tesko, ali se moze ispraviti. Kad je zaljubljenost u pitanju to moze biti i neka prilicno banalna sitnica...a kako zaljubljenost i nema neki oslonac, pad je veci...i emocije jednostavno prestaju. I ne postoji ni osnova, ni razlog da se pokusava nesto dalje... zato tad razocarenje jeste zid.
Dakle, bice da se slazem sa D :happy:

Smrda

hehehe... :)
Dukice  :cvet
jes vala...krecenje na dve godine i hoblovanje parketa....pa onda stolarija....uuuu...ima tu da se radi.... :hm :shock :hm
eee,Dyki...da smo se i mi slozili jednom  :wink:
Maslacak...pa ja i ti nikako u isti tabor!?!? :wink:
mislim da vec sad mnogo uopstavamo...mopzda bi bilo bolje na primeru razmatrati razocarenje koje je dovoljno da bi zaljubljenost prestala...
sem toga temelj moze da bidne i armiran ..ali ako je zemlja trusna,onda.. :roll:(ovo sam morala da dodam...metafora mi je super!! :>)

Maslacak

Quote from: smrda on 27-11-2006, 23:06:39
sem toga temelj moze da bidne i armiran ..ali ako je zemlja trusna,onda.. :roll:(ovo sam morala da dodam...metafora mi je super!! :>)

Nisam rekla da razocarenje nikako ne moze da unisti ljubav, samo mnogo teze... pa i ako je zemlja trusna, u ljubavi bar imas armirani beton, a u zaljubljenosti jok :>

Ne znam...ja sam trenutno u ljubavi, i znam sta sam sve prosla, a bila sam i zaljubljena u kretena, pa znam i kako je tad ljosnuti... tako da...govorim iz iskustva :K
Slazem se da sam malo previse uopstila...
Ali slozicete se mozda, kod ciste zaljubljenosti, kad prodje, obicno imate onu foru:"Boze, sta mi bi? :roll:" :> Ljubav nikad ne prestaje tako naglo.

Smrda

ma naravno da ljubav ne prestaje tako naglo.....mozda ni posle razocarenja...zati nas i boli,zar ne?!?....ali ipak treba definisati razocarenje,jer zavisi koliko je i da li osoba moze da predje preko toga....znas,sve ima svoju granicu....a ljubav ponekada zna da bude slepa,pa samim tim i moze da te unisti...ali sad  vec ja uopstavam...

dyki

@Maslacak ne verujem da cemo se sloziti ovaj put jer izgleda da si popustljivija od mene po tom pitanju :)

Npr. kada sam zaljubljen u neku osobu znam kako mogu da odletim i da ne budem racionalan, zbog toga tada ne verujem ni sebi ni njoj, tj. ako dodje do razocarenja tada zna da bude gadno ali kratko traje, samo ti skine laznu sliku :)
E, sad, kada zaljubljenost predje u ljubav (sto znaci da mora da prodje izvesna kolicina vremena, kao sto cini mi se Aqua rece 18 +/-6 meseci, da bi upoznao tu osobu :) ) uglavnom meni znaci da je ono zbog cega sam se zaljubio 99% istinito i da mogu da joj verujem! Ako se posle nekog vremena (sto duze - to gore) ispostavi da nisam trebao da joj verujem (naravno da ne pricam o banalnostima) to moze da me potpuno izbaci iz takta i mislim da je bolje da se to odmah zaustavi nego da se vuce...

To ti je kao vlaga u kuci - sa svakom kisom ima je sve vise: moras da stavis izolaciju na temelje i zidove da je ne bi bilo, a ako to radis - uglavnom je jedino pravo resenje da ih menjas :) I za kraj, da uzmemo ciglu kao astralnu projekciju jedne od osobina vama drage osobe kojoj verujete i neka ta cigla, tj. osobina prestane da bude onakva za kavku ste je smatrali... A sad da pustimo pesmu by Kuguars "Izvukla si ciglu iz temelja ljubavi naseeeeeee tn d rn d tn d she" A cak su i decu imali! Sta je pesnik hteo da kaze?  :)

Darker

Quote from: dyki on 28-11-2006, 09:19:19
To ti je kao vlaga u kuci - sa svakom kisom ima je sve vise: moras da stavis izolaciju na temelje i zidove da je ne bi bilo, a ako to radis - uglavnom je jedino pravo resenje da ih menjas :) I za kraj, da uzmemo ciglu kao astralnu projekciju jedne od osobina vama drage osobe kojoj verujete i neka ta cigla, tj. osobina prestane da bude onakva za kavku ste je smatrali... A sad da pustimo pesmu by Kuguars "Izvukla si ciglu iz temelja ljubavi naseeeeeee tn d rn d tn d she" A cak su i decu imali! Sta je pesnik hteo da kaze?  :)
Ti si kralj :Bog :Bog :Bog :Bog hahahahhahahahahahhahaha :> :> :> :> :> :>
Ali mislim da bih mogao, vrlo nestruèno, da napravim jednu analizu mene i Maslaèka sa jedne i Dykija i Smrde sa druge strane, samo mi treba jo¹ jedan uzorak: Smrdo ima¹/imala si deèka du¾e od 18 meseci? :K :K :K
Ako je odreèan odgovor, mislim da se na¹e razlike u mi¹ljenju zasnivaju na sopstvenom iskustvu...
Ako je potvrdan - mislim to isto :K :K :K :K