Kako objasnjavate predskazanja u snovima?

Started by willie the scot, 28-06-2006, 12:01:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Ivana_89

po¹to je tema o predskazanjima, jednom sam sanjala zemljotres i sutra dan sam na Tv-u videla da je u toku noæi, dok sam spavala, bio stra¹an zemljotres u nekoj zemlji, samo ¹to sam ja sanjala da je zemljotres kod mene i ja kao poku¹avam ne¹to da spreèim, seæam se da sam dr¾ala luster da ne padne, uvrnuto  :cvet

Favis

ja definitivno verujem u ono sto sanjam...umem da budem takva vestica da se i sama prepadnem!!!  :ninja:

jecapereca

Smatram da ljudi objasnjavaju predskazanja onako kako im odgovara ili su culi (rekla-kazala), tipa "ovo znaci ovo, a kad sanjas to to je jako lose".Mislim da je bezveze generalizovati.Recimo za nekoga sanjati cvet moze da znaci lepo dok za drugoga ruzno

Al-Jasmina

Jecopereco, nije bilo pitanje o tome kako se nesto sto sanjamo tumaci
vec fenomen sna koji se kasnije realizuje na javi...
:cvet

Souris

isto kao indijanci pomracenje sunca...
zrtvujem par piva zbog toga.... :ziveli

zvecarka

ne verujem da ono sto ja sanjam moze nesto da predskaze.. ali postoji nesto i neko verovatno ima taj dar...

lycos

ja sam sanjao bas lose, i desilo mi se nesto lose... a005

Sole

#52
Quote from: lycos on 19-09-2007, 16:12:05
ja sam sanjao bas lose, i desilo mi se nesto lose... a005

meni se to isto desilo pre jedno mesec dana...
i to ne jednom, nego vise puta.  :roll:
grozno je...
znaci, sanjam nesto ruzno, a kada se probudim nesto vrlo slicno se desi u najkracem vremenskom roku ili mi neko jednostavno dojavi nesto neprijatno!  a005

tako da uopste ne zavidim onima sto vrachaju ili sta vec... (ako uopste postoje  :> )
bolje mi je i interesantnije da ne znam sta ce biti...  :)):

vlada89

Ja sam jednom sanjao da sam uskocio u lonac i poleteo :D
Mislim da mi se tako nesto nece desiti u stvarnosti  :happy: A ima i ona fora,da ce se desiti suprotno od onoga sto sanjas...Npr ako sanjas da neko umire,produzavas mu zivot!  :shock

Ayrton Senna

Svaki san stvar je liènog tumaèenja i veze sa dogaðajima u snu.  :a

©to se mene lièno tièe, za poslednjih nekoliko godina, sanjao sam mnogo toga ¹to se obistinilo. Kada nisam verovao da se sve to mo¾e dogoditi, ma sve se dogaðalo do tanèina taèno kako sam sanjao. Zbog toga mi ni malo nije drago kada se ujutru probudim sa nekom slikom u glavi, znajuæi da postoje ¹anse da se ne¹to i dogodi.

Gore od ovakvih snova su "de ¾a vu" snovi, proudi¹ se ujutru samo sa oseæajem dogaðaja, ali se onda naðe¹ u èudu kada na javi sve poèinje da se odigrava po scenariju koji si veæ pro¹ao u snu. Ostaje samo èekanje......

vlada89

E znaci meni se stalno desava deja vu i mogu vam reci da je extra :) Samo nikako ne mogu da se setim gde sam to vec doziveo,ali bukvalno znam ste ce ko da kaze ili uradi,kao da mi je to prosli zivot...

lycos

'de ja vu' snovi.. ako su lepi  :smekerica: nemam nista protiv..

Favis

negde sam citala da deja vu nisu snovi vec neka kao preuranjena reakcija mozga na stimulus iz spoljasnje sredine (kad vidimo neki "dogadjaj" pa nam se cini da smo to vec doziveli a zapravo ga prvi put dozivljavamo)...bla, bla tako nekako, davno sam to citala...jel zna neko tacno da objasni?

vlada89

Znaci,to ne moze da se opise,mora da se dozivi  :K Ali stvarno je neverovatno..Pricas sa nekim,i odjednom ti se javi vizija da ce sad napravi taj i taj pokret i reci to i to. Izgleda kao da si to vec proziveo i da ti se ponavlja. Trudim se,ali stvarno ne znam kako da ga opisem  :K

jecapereca

Quote from: Al-Jasmina on 18-09-2007, 22:29:04
Jecopereco, nije bilo pitanje o tome kako se nesto sto sanjamo tumaci
vec fenomen sna koji se kasnije realizuje na javi...
:cvet
Ups, izgleda da sam "napamet" procitala temu
Jass evo tebi  :cvet:cvet