Gubljenje nevinosti - ljubav, navika, panika?

Started by Darker, 25-11-2006, 18:04:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

avgogh

nije mi cudno da je neko sa 23 godine nevin... ali bas bas nevin u sexualnom pogledu, sto bi rekli "k'o majski cvet", to i nije najzdravije...
prvi decko, sa kojim devojka spava, se najduze pamti! nekome je i do toga stalo....

Wolf

Quote from: hulio_salinas on 06-12-2006, 22:42:49
:stid: :stid: :stid:
Gde god da napisem nesto, isprozivaju me najstrasnije...


===========

Ajde znalci: napisite vasa iskustva... da cujem kakvi su vasi pogledi?   :F
Prvi sex sam imao u 8. razredu. Bio sam sav zbunjen, ali sex je sex  :K Prvi sex sa nevinom devojkom sam imao kad sam bio 2. srednje. Tad nisam bio zbunjen ja, ali jeste ona.

Dukica

Hullio,ko te bre dira? ne daj se!

Necemo valjda da se razotkrivamo sada?!
i da lupamo recke ili recku :K? :> :> :>




Darker

Naravno da neæemo, sem ako neko hoæe da se hvali kao Wolf:-)
Samo æemo prièamo Huliu kakvi su na¹i pogledi...:-)

stef

 Wuki, nije ovo agencija za upoznavanje!

Wolf

@Stef
Pa hteo covek da mu napisem iskustvo. Sto se ljutis? A, znam, ti jos nisi iskusan u tome  :K

hulio_salinas

Darker
hehehe... samo opisite vase POGLEDE i ne brinite... ma necu ja to da zlouopotrebim!!!  :K

stef

Quote from: Wolf on 07-12-2006, 17:22:18
@Stef
Pa hteo covek da mu napisem iskustvo. Sto se ljutis? A, znam, ti jos nisi iskusan u tome  :K
Sto jes, jes.U 8om sam se jos lozio na fudbal.Prvi put sam spavao sa devojkom u 4. srednje...bar sam iskren.

Wolf

Quote from: stef on 07-12-2006, 18:36:37
Quote from: Wolf on 07-12-2006, 17:22:18
@Stef
Pa hteo covek da mu napisem iskustvo. Sto se ljutis? A, znam, ti jos nisi iskusan u tome  :K
Sto jes, jes.U 8om sam se jos lozio na fudbal.Prvi put sam spavao sa devojkom u 4. srednje...bar sam iskren.
Jeste! A ja lazem.

Smrda

alo...momci...nije vam ovo takmicenje...hehehe
kakve poglede?
ne te skapirala ja bas najbolje?
i cije vidjenje hulio?
musko?
zensko?
oba?

Al-Jasmina

Quote from: hulio_salinas on 06-12-2006, 22:32:55
***Jas, znaci sad sam NAJJACI RETARD...   :][ :][ :][

Ma nisi cicos,
ja sam...od preksinoc imam ekskluzivna prava na tu titulu! :cvet :)
Nemoj da se ljutis :happy:

Samo, znas...
preslatki su ti stavovi...
Sve je to OK,
ali za pogled i postovanje...
Sta znam, to mora malo muski deo da prokomentarise...
Zenski deo je rekao svoje :>

hulio_salinas

smrda
i musko i zensko...

jasmina    :cvet
ljutim? taman posla...  :roll:   :K :K :K
ajde za trenutak nemojte gledati moj avatar i potpis... zaboravite ko sam i onda procitajte ponovo post... ok?   :roll:   :>

Al-Jasmina

HULIO,
ne mogu..opet je isto... :K
hahahahaah
Ti si..Hulio..i to je u tvom stilu...i awatar je samo delimicno posluzio da racionalizujem :)
CMOK
:cvet

AquArius

#163
Defloracija - razdjevièenje

Defloracija (razdjevièenje, defloratio) je naziv za prvi spolni odnos ¾ene, a svaki ponovljeni odno¹aj naziva se koitus (coitus, copulatio).

Pri prvom spolnom odnosu ulazak mu¹kog spolnog organa u rodnicu dovodi do razdora djevièanske opne - himena. Himen je nabor sluznice debljine 1-3 mm koji je smje¹ten na ulazu u rodnicu. Mo¾e biti razlièita oblika, ali je najèe¹æe prstenast (hymen anularis). Himen mo¾e biti i oblika polumjeseca (hymen semilunaris), zuba (hymen denticulatus), resica (hymen fimbriatus). Osim toga mo¾e imati pregradu po sredini pa postroje dva otvora (hymen septus), mo¾e imati nekoliko sitnih otvora (hymen cribriformis) ili se sastoji od nekoliko veæih nabora (hymen lobatus).

U sredini himena nalazi se otvor (foramen hymenale) koji ponekad nedostaje (atresia hymenalis). U takvim se sluèajevima u vrijeme prve menstruacije treba kirur¹kom intervencijom uèiniti otvor na himenu radi izlaska menstrualne krvi. Rubovi himena su glatki ili s naborima. Otvor himena je obièno ¹irok 10-15 mm, ali postoje znatne individualne varijacije. Zbog toga ponekad himen ostaje netaknut èak i nakon spolnog odnosa. T se èe¹æe dogaða kod mlaðih djevojaka kod kojih himen mo¾e biti osobito elastièan.
Prilikom defloracije nastaje jedan ili vi¹e razdora himena koji su najèe¹æe smje¹teni u donjoj polovini. Ti razdori idu do same baze himena (iznimno je ne dose¾u), a ponekad mogu prelaziti i na sluznicu rodnice (npr. prilikom nasilnog ili silovitog spolnog odnosa ili kod djeèjeg spolnog organa). Tada se javljaju bol i krvarenje razlièite jaèine.
U pravilu rubovi himena zacjeljuju za 7-10 dana. Kod veæih razdora potrebno je i du¾e vrijeme.

Utvrðivanje defloracije na osnovi nalaza promjena na himenu sigurno je samo dok rub razdora jo¹ nije zacijelio. Imajuæi u vidu spomenute varijacije u izgledu i elastiènosti himena, ukoliko nema svje¾ih pokazatelja razdora, treba biti vrlo oprezan u zakljuècima.
Karakteristike razdora himena prilikom defloracije su:
- razdor himena se¾e do baze himena, a nekad prelazi na sluznicu rodnice
- rubovi razdora su zadebljani, zaobljeni i o¾iljkasti
- razdor se najèe¹æe nalazi na donjoj polovini himena
- kut razdora himena je o¹tar

Priroðeni usjeci, nabori na himenu mogu prièinjavati velike te¹koæe pri njihovu razlikovanju od razdora prilikom defloracije. Karakteristike prirodnih usjeka na himenu su:
- samo iznimno dopiru do baze himena, a nikad ih nema na sluznici rodnice
- rubovi su o¹tri, tanki i bez o¾iljnih promjena
- nalaze se na svim mjestima na himenu
- zavr¹etak usjeka ima oblik tupog kuta

Do razdora himena mo¾e doæi i na druge naèine, a ne samo spolnim odnosom, npr., guranjem razlièitih predmeta u rodnicu radi masturbacije (ili u du¹evno bolesnih osoba), nepa¾ljivim lijeènièkim pregledom, a rjeðe prilikom ozljeðivanja. Postoji moguænost i da neke bolesti ostave o¾iljkaste promjene na vanjskom spolovilu ¾ene pri èemu mogu nastati promjene i na himenu. Te se promjene te¹ko mogu razlikovati od razdora prilikom defloracije (npr. kod boginja, razni erozivni vulvitisi - upale stidnice, itd.).
Nalaz sperme u rodnici, èak i su sluèaju odr¾anog himena, ne mora biti siguran znak defloracije. Istu vrijednost ima i utvrðivanje spolnih bolesti i trudnoæe.
Nasuprot tome, postojanje netaknutog himena siguran je dokaz da do defloracije nije do¹lo, ako se iskljuèi postojanje osobito elastiènog himena ili neki njegov poseban oblik.

Normalni spolni odnos i defloracija moguæi su kod djevojèica najranije od 12. godine. Izmeðu 10-12 godine spolni je odnos rijetko izvodiv, a prije 9-10 godina obièno nemoguæ zbog nerazvijenosti spolnih organa.


Tekst preuzet sa www.medicina.hr

Al-Jasmina