Gubljenje nevinosti - ljubav, navika, panika?

Started by Darker, 25-11-2006, 18:04:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

igrackica

Otkud ti znas ko je nenevin od nas, a?
Mozda se pretvaram  :djavo

cvjetic

jao,Darkice,stvarno si smijesan...
nemoj ni ti da moralises nenevinima...jer tesko da bi tolerisao to cuvanje do braka kada si ti ostecena strana...mislim da danas nijedan muskarac to ne bi tolerisao...tako stoje stvari nazalost... :ohwell:

Al-Jasmina

OK da ne ispadne da smo motel "Strast stanuje ovde" :trfr: ,
reci cu da nisam za to da se nevinost posmatra kao odstranjivi izrastaj,
niti da su nevini diskriminisu kao budale..
Nevinost tela and duha,iliti chednost
ce uvek imati char pupoljka- iznenadjenje i otkrovenje :cvet

Da prosirimo uzmimo za primer Nikolu Teslu,
njegovi razlozi su bili filozofski-
ljubav trazi energiju,
a on je zeleo da sebe celog da nauci..
Sveti Sava?
Sveta Petka?
Svesno odabrani put koji je iskljucio telesni aspekt ljubavi!

Sta mislite o tome?



Darker

Quote from: cvjetic on 02-10-2007, 16:11:26
jao,Darkice,stvarno si smijesan...
nemoj ni ti da moralises nenevinima...jer tesko da bi tolerisao to cuvanje do braka kada si ti ostecena strana...mislim da danas nijedan muskarac to ne bi tolerisao...tako stoje stvari nazalost... :ohwell:

Tako je, ali ka¾em, ja mogu o SEBI da prièam :wink: ne da pametujem o drugima. pogotovo ako ne mogu da se zamislim u njihovoj ko¾i :wink:
©ta neko radi u svojoj spavaæoj sobi ne treba da bude moj problem :wink:
Ako hoæe savet i moje mi¹ljenje-dobiæe ga...

Kad smo veæ kod filozofije:
Tu¾ni sex: ima¹ èime, ne ma¹ sa kim
sme¹ni sex: ima¹ sa kim, nema¹ èime
Studentski sex: ima¹ sa kim i èime, ali nema¹ gde
Filozofski sex: ima¹ sa kim, èime i gde, ali èemu? :hmm

cvjetic

e bravo!
nismo u njihovoj kozi,ne znamo sta je u njihovoj glavi...
sto je nama normalno,njima je bolesno...
svako ima pravo na svoje perverzije,dok god su u njihovoj kuci...

dirigent

Sedi deda od 150 leta pored reke i zove svog cukununuka pa mu veli Ako hoces da dozivis moje godine nemoj da pijes, pusis , radis teske poslove , juris zene i da se uzdrzavas od seksa...itd itd..
    Deda pa sta si ti radio u zivotu??

    Radio ne radio ```rcu vreme prodje , a za meditaciju i kontempliranje nad bozanskim porukama ostaje starost.
     I Stevan Nemanja je proveo mladost i vecinu zivota kao srednkjovekovni feudalac uzivajuci u zivotu , a starost je odabrao za monastvo pa je uzmogao i svecem postati usput.
         :wink: ,... sto li nije ucinio obratno?...
       

Al-Jasmina

 :> Pa ne ide da izjednacavas nekoga ko se (kad vec drugacije nije moglo) odrekao putenosti...i onoga ko je u cvetu mladosti okrenuo ledja svetovnom zivotu, ne okusivishi njegov najpoznatiji plod (i moze se reci lajt motiv) :wink: :>


dirigent

ne izjednacavam  :smekerica: , a i da se drugacije nije moglo kao sto kazes imali bi smo toliko mirotocivih da ne bi imali dovoljno zidova u crkvi gde bi im freske postavili...

Ru¾an Bosanac

Dobro vece svima.... Prvo da odgovorim gospodinu dARKERU koji mi postavlja neka smesna pitanja i koji je antiprotivan...
Darkeru, "prijatelju" , zar covek koji postuje druge tek kad mu se oni uslihtaju zasluzuje neki odgovor? Zasluzuje, i to poslednji...Ovo je moj poslednji post tebi...
A sad za ostale.... Sve je vise ljudi koji sahranjuju ljubav i koji su je sveli na virtuelnu realnost, koji brak nazivaju ugovorom, koji moraju da imaju iskustvo pre braka ko da u braku nema vremena za iskustvo (punih 30 godina a mozda i vise).A pogledajte oko sebe, sve je vise razvedenih, a samo 70 godina ranije, kad vecina ljudi uglavnom nije sticala to vase iskustvo pre braka, brakovi su bili stabilni. Potreba za nekom "slobodom"
oslobodila je ljude od okova ljubavi ponudivsi im kao zamenu hranu za orgazam koji ce ih prosvecivati sve dublje i dublje do te mere kad ce se indentifikovati sa azdajama. A Azdaje ko azdaje , samo traze vise: Jos! Jos! Prirodno je da Azdaja ne moze da istrpi drugu Azdaju te se razilaze i zato savremeni brak i ne moze da opstane.

Al-Jasmina

 :ohwell:
tuzna je istina da je sve vise razvoda
ali to je UGLAVNOM zato sto SADA niko ne mora da trpi nikoga zbog stana(i zena moze zaradjivati komotno)
ili decice (buduci da su psiholozi utvrdili da deca vise pate u losem braku od onih u dobrom razvodu)
ili okoline

Ne mislim da ce dobar sex u braku dovesti do toga da doticni pukne, mislim da je KVALITET braka sada u stanju da bude veci nego ikada-ali da su ljudi ti koji od braka prave modu- biraju partnera prema novcanom stanju, prema onome sto okolina od njih ocekuje, ili iz hira...

Postoji i deo o tome da se ljudi "zasite" svega i svacega sto su preturili preko glave-
pa im je opet muchno provesti i pola decenije samo sa jednom osobom.
Cast izuzecima!
Ali isto tako se i neki nevin/a krene kajati sto sebe "osudi" samo na jednu osobu...
Cast izuzecima! :)

[off]Svest savremenog coveka je bombardovana podacima o MOGUCNOSTIMA
mislim da je lako coveku kao individui da "pukne" zbog toga sto vidi sta se sve moze-a on sam ne moze da to ima ili uradi ili vidi...
i tu negde unutar sive svakodnevice kojom nas okiva kapitalizam i izgaranje za koji dinar bez nade da ce odmor ikada vise trajati 3-4 nedelje- covek na TV-u vidi polugole zene oko nekog tamo glumca
a onda pogleda na svoju bolju polovinu, podjednako smrvljenu svojim teretima,
pa oslusne gundjavi glas tashte
i pomisli - da li je to sve od mog zivota?[/off]








Darker

pod 1) ovo je tema o gubljenju (ili oèuvanju) nevinosti. O braku imamo podosta tema, pa raspru o istom mo¾emo nastaviti tamo :wink:
pod 2) dru¾e Boske, izvinjavam ti se ¹to je na tvoju provokativnu pojavu smi¹ljeno odgovoreno provokacijom :cvet Ali koliko ja nisam skapirao tvoju provokaciju, toliko si i ti lo¹e skapirao moju. ovo je moje prvo izvinjenje tebi :happy:
pod 3) sla¾em se sa delom da je brak kao institucija obesmi¹ljen, ljubav postala virtuelna itd. ali ne vidim kakve to veze ima sa èuvanjem nevinosti do braka?

Misli¹ da je to lek? Da li si spreman da ti èuva¹ svoju nevinost do braka? Da li fizièka nevinost pretpostavlja i psihièku? Religiozni razlozi?

Znam devojke koje su izgubile nevinost odavno, a koje su èednije od nekih jo¹ nevinih, kao ¹to znam mnogo ateista koji su hri¹æanskiji od mnogih vernika...

A ne napadam nikoga, u svojoj spavaæoj sobi nek radi svako ¹ta je za NJEGA normalno, dok god je to normalno i za osobu/ ¾ivotinju /predmet sa kojim to radi.
Ne mislim da je jbnje pre braka to ¹to ru¹i ljubav i brak, pre mislim da je jbnje u mozak partnera u braku odgovorno za to :wink: nemojmo zamenjivati teze :cvet

Masha

#236
Boske, ako je tebi garancija dugog braka nevina cura, tvoj izbor. Nadjes sebi jednu i zivite srecno do kraja zivota. Ali, plizzz, nemoj da nas tretiras kao ovce. Pre 70 godina ljudi su stupali u brak sa mnogo manje godina, devojke od 17 godina su imale stomacice do zuba, pa sto te cudi sto je bila nevina kad se udala sa 16. Mesas babe i zabe. A sta je po tebi savremeni brak koji ne moze da opstane? Je l` to brak muskarca i zene koja je imala sex pre istog? Ja sam, citajuci tvoj poslednji post to zakljucila. Ali, nije. Pod savremenim brakom se podrazumava onaj u kojem zena takodje ide na posao, gradi svoju karijeru jer se, vidi cuda, skolovala, vise nije samo domacica i majka, vec i zaposleno lice. Vidis, devojka koja nevina stupi u brak, takodje moze da gradi svoju karijeru tako da ti nevina devojka ne garantuje stabilan brak od pre 70 godina.
U svakom slucaju, neka svako radi ono sto voli i svi srecni, svi zadovoljni.

Al-Jasmina

 :> Ma ljudi danas ne umeju da budu srecni!
Cast izuzecima!

Luximus

Bicu sasvim iskren, ko misli da je nevinost nesto sto treba da se cuva za brak, taj je budala. Djevojka bez seksualnog iskustva obicno kad krene da vodi ljubav legne ko mrtva krava, a momak bez seksualnog iskustva zaleti se na tu mrtvu kravu ko... :K Kratko jasno... to je samo sex.

Ru¾an Bosanac

Masho, tvoj je problem sto ti zelis da se udas sa 35