Gubljenje nevinosti - ljubav, navika, panika?

Started by Darker, 25-11-2006, 18:04:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Masha

#210
Meni u prici cuvam se za brak nije jasno kako neko ko je zaljubljen, ko voli i provodi vreme sa nekim moze da iskulira zov prirode. Mislim, ako ga kulira, ako se iz petnih zila trudi da mu ne podlegne to onda znaci da ne slusa ni svoje telo, ni svoj mozak, a ni svoje srce. Pa kakav je taj princip kad te tera da toliko ne slusas? Sto se religioznih tice, ako su oboje u tom fazonu, onda ce tek prve bracne noci upoznati cari sexualnog zivota i verovatno ce se oboje u isti razocarati. Vrlo bojazljivo ce nastaviti da ga upraznjavaju dok ne naprave decicu i onda verovatno smatrati da je njihova misija ispunjena. Ako su bili toliko religiozni da se cuvaju do braka onda neko drugi sa strane, ko bi mogao da im pokaze kako taj sex moze biti super stvar, ne dolazi u obzir jer je prevara jedan od 7 smrtnih grehova. Da se razvedu takodje ne mogu jer i to ne sluzi za primer. Mada, sto bi se i razvodili kad su probali, napravili decu i ispunili misiju. Ako neko nema potrebu za sexom pored voljenje osobe onda ja zaista mislim da ima problem kojim mora da se pozabavi, a ako ima, a kulira ga, onda ja to zovem laznim moralisanjem. Nemam ja nista protiv nevinosti do braka, ali volela bih da cujem dobar razlog za to.
Quote from: stefBolje kad nije nevina, tako razmenite iskustva...A kada je nevina, uglavnom se svodi na to da je ti poducavas...
Kad nisi dobar ucitelj onda jeste gadno  :K. Ali, to poducavanje moze biti visestruko korisno - poducis nekoga prema sebi pa ne moras da objasnjavas sta ti prija, pa jos dobijes krila kad vidis kako si dobar ucitelj, a i ucinio si dobro delo  :K

P.S. Kad sam pominjala religiozne, mislila sam na primere kod nas. Dakle, nisam se osvrtala na Alzir, Tunis, Maroko i njima slicne zemlje.

Darker

Ajde ma¹o, malo demokratiènosti...  Nije ispravno razmi¹ljanje tvrdtiti da neko ima problem ako razmi¹lja drugaèije od tebe(iako sam sam u ovoj temi tome sklon)

Ali "Boske" :116: :116: :siza: :siza:
Ajde, Boske, oglasi se, leba ti... Gorimo od ¾elje... Ili se èuva¹ da nam se otkrije¹ ko te nevine? :K :K
Lupa¹ nam èe¾nju, to je... :smekerica:
Rrrrrrrrrr, macane :trfr: :trfr:

Favis

a i ta nevisnost se danas moze hirurski "popraviti"... ko voli  :siza:

Masha

Nisam ja rekla da neko ima problem ako ne razmislja kao ja. Rekla sam da mislim da osoba koja je u vezi, a nema zelju za sexom treba da se pozabavi time. Ne radi se ovde o tome da je osoba izgubila zelju za sexom, vec je nije ni imala. Mada, takvi slucajevi u prici zelim da ostanem nevina su gotovo neznatni. Mislim da su ljudi koji nemaju potrebu ili zelju za sexom inace retki. Shodno tome, ako se neko cuva za brak znaci da ima zelju za sexom i da se ziv lomi sta da uradi, ali se ipak sacuva. Kao sto rekoh, ja ne znam koji je to princip po kojem ti ides protiv svojih potreba i zelja. Ali, posto jesam demokraticna, neka svako radi ono sto misli da je za njega dobro.

igrackica

E, dobro, razumem ja to sve, da neko ima potrebu da bude nevin do braka. Medjutim, zasto taj neko onda upraznjava razne vidove zadovoljenja, samo ako to nije konkretan sex????
Neka mi neko kaze da je posle svih tih takvih veza, jedna osoba nevina i ispunila je svetu obavezu da u brak udje cista i bez traga drugog muskarca?  :bljak:
Molim da mi se objasni taj fenomen, jer meni ne polazi za rukom da to razumem!

pig_am_am

pa evo.ja poznajem devojku koja se cuvala do braka [iz verskih razloga]. jednostavno,od malih nogu joj je utuvljeno u glavu da drugacije ne moze biti. prosto je to bilo nesto sto ne dolazi u obzir.

kad se istripujes,sve moze. :K

p.s. sad je u braku,pa ce verovatno da divlja da nadoknadi ove godine posta. sto opet...dobro dodje njenom muzu  :K

Masha

Znaci, to je njoj nametnuto od malih nogu. Nije ona izabrala da bude nevina do braka nego njeni roditelji. Dakle, nema ona princip vec njeni roditelji. To nipodasatvanje necijeg zdravog razuma, necijih potreba i zelja, ne razumem niti cu se potruditi da razumem. I da, ovo sto je rekla igrackica je ono sto ja sve vreme pokusavam da objasnim, a sto nazivam laznim moralisanjem.

Al-Jasmina

Quote from: igrackica on 02-10-2007, 07:46:12
E, dobro, razumem ja to sve, da neko ima potrebu da bude nevin do braka. Medjutim, zasto taj neko onda upraznjava razne vidove zadovoljenja, samo ako to nije konkretan sex????
Neka mi neko kaze da je posle svih tih takvih veza, jedna osoba nevina i ispunila je svetu obavezu da u brak udje cista i bez traga drugog muskarca?  :bljak:
Molim da mi se objasni taj fenomen, jer meni ne polazi za rukom da to razumem!


Famozna recenica- Ucini to tako da ostanem nevina!
:hm
Kao onaj primer iz serije E.R.
nevina devojcica koja zavrsi na klinici sa gonorejom grla :ohwell:
:wall: :wall: :wall:

Ja mogu da razumem cuvanje nevinosti koju neko zeli da izgubi sa osobom koju voli najvise na svetu-pa ako se brak i ljubav udese-eto tradicionalne svetkovine  :wink:

Medjutim, cuvanje do braka kako se devojci ne bi imalo sta zameriti mi ima takav shmek tracherajskih mahinacija dokonih baba i strina-
"ja cu biti moralno besprekorna (osoba)
i zato cu moci UVEK prva(prvi) da se bacim kamenom na svakoga ko je iole "greshan"
jer zaboga meni nema ko sta da prigovori"

:ninja: zaaaabluuudeeeee
zabluuuuuudeeeeeeeeee

Trach-mentalitet je taj koji uzgaja najvise laznog morala
:bljak:

Nevinost nije samo fizichka
ona je i psihichko stanje duha
Zato i udata zena,
zena sa 10oro dece moze biti cednija od nevine devojke!  :wink:



hulio_salinas

Bem li vam sunce sto me pominjete i prozivate!!!  :K

Bojana 153

Quote from: Al-Jasmina on 02-10-2007, 12:44:59

Nevinost nije samo fizichka
ona je i psihichko stanje duha
Zato i udata zena,
zena sa 10oro dece moze biti cednija od nevine devojke!  :wink:


Upravo tako!  :Bog

Al-Jasmina


pig_am_am

ma to vuce korene od ihahaj  :K ko ce to znati...

grci su orgijali... :hm a bice da je upravo od tog vremena zestogog sirenja nekih polnih bolesti...pa kao dovedu zenu u fazonu "dobra prilika,sigurno se neces razboleti" :K
pa onda crkvini ili ciji vec "zakoni o seksu" :K i eto vam... :K

sto se tice moje poznanice...eh.... necu da offtopisem.
jeste joj nametnuto,ali celoj muslimanskoj veri je...
sta je ona radila pre braka,ne znam...ali nije smela da izgubi nevinost pre istog, ni po cenu zivota.
samo sam htela da kazem koja je to snaga volje. jer to je ipak bila njena volja da postuje to [ne roditelje nego veru]

hulio_salinas

[off]Jas, ne mogu... Ne mogu da ti vidim pogled!

Cekaj, bre, ne mogu da se nadovezem. Cim uhvatim kolosek.
[/off]  :cvet

igrackica

Nije tesko imati snagu volje, ako te pritom partner razume i zadovoljava tako da ostanes nevina!
Samo ne znam ko je tu lud. Tj. znam, oboje!
I jos nesto, bas me zanima kako ce neko da dokaze svoju nevinost?
Opste je poznato da plivacice i balerine imaju redukovan himen, ili se cak potpuno izgubi, te je nemoguce dokazati...
Razumem veru, ne osudjujem, ako se zaista cuvaju, ali ako "lazno moralisu" sto rece Masha, onda je to zaista grozno!

Darker

Mislim da vi¹e la¾no morali¹ete vi, koji nenevini solite pamet nevinima :plez :K
Mogu da prièam o razlozima zbog kojih Ja nisam(ili jesam :smekerica: :smekerica:) nevin, kao i svi ovde, ali prièati nekom desetom, smislim da je vrlo degutantno :wink:

Zato Boske, ponavljam apel, prosvetli nas, o nevina¹ce mamino :K