Gubljenje nevinosti - ljubav, navika, panika?

Started by Darker, 25-11-2006, 18:04:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stef

 Ko ne voli  :juju: neka digne ruku....vidim niko ne dize ruku. Zakljucak: ne treba cekati nesto lepo, treba ga iskusiti.

igrackica

Bosanac, nego je trebalo pred kraj srednje skole da se poudajemo, je l'?
Ti mislis da devojke ne treba ni sa studiraju?
Ovo je neka dublja problematika od naslova teme. Nazalost, svi ti stavovi pothranjuju jedan drugi i to je ogroman problem. Sta da se radi, dve trecine drustva je na putu ka emancipaciji zapelo negde na polovini.
D, time sto kazem da su pojedina ponasanja van okvira normalnog ne znaci da ulazim u neciju intimu, cak sta vise, to me apsolutno ne zanima. 
Mene zanimaju razlozi da neko ostane nevin, ako to nije religija.

Morbid_Angel

Quote from: Luximus on 03-10-2007, 06:00:06
Bicu sasvim iskren, ko misli da je nevinost nesto sto treba da se cuva za brak, taj je budala. Djevojka bez seksualnog iskustva obicno kad krene da vodi ljubav legne ko mrtva krava, a momak bez seksualnog iskustva zaleti se na tu mrtvu kravu ko... :K Kratko jasno... to je samo sex.
ne znam kome ovo nije uvredljivo jer svi su nekad bili nevini a mislim i da na ovu temu nema mesta generalizacijama

Al-Jasmina

:116: Ma Lux je deskriptivan :wink:
hoce da kaze da nevini imaju vise srece ako su s iskusnijim partnerom?
:cvet

katarina

hahah Lux, bas si me nasmejao! Mozda ti to iz svog iskustva! Ne znam kako je kad nevini bik nasrne na nevinu kravu, ali se slazem da je lakse nevinoj devojci ima posla sa iskusnim:)

Ruzan Bosanac, kakve veze ima ako neka devojka i zeli brak sa 35? Evo ja npr zelim da svom detetu omogucim udoban zivot. Pri tom imam mamu i tatu koji verovatno nece moci da mi obezbede stan, kola, apoteku, bogatog muza(posto znam i za takve primere-da,da u ovom veku se to i dalje radi)To znaci da moram da se posvetim malo karijeri da bih stekla neku poziciju sa kojom mogu normalno da zivim, muza koji ce biti za nijansu vredniji od mene i kredit za stan/kucu! E pa ti vidi! Nevinu za brak u ovom veku mozes naci ako je:
-10 godina mladja od tebe
-zeli da se uda posle ili u toku srednje skole

I za kraj, osvesti se, zene su pocele da nose pantalone!

shmizla

Quote from: Ru¾an Bosanac on 03-10-2007, 07:05:14
Masho, tvoj je problem sto ti zelis da se udas sa 35

Stvarno ne znam zasto si uopste pokrenuo ovu temu, i da li te uopste zanima necije misljenje...Pretpostavljam iz tvojih postova, da je tebi jako bitno da li je devojka sa kojom si i u vezi, a kamoli ona koju ces sutra ozeniti, nevina...
Licno se potpuno slazem sa Mashom, kljucni razlog tih stabilnih brakova od pre 70 i nesto godina je taj sto su se devojke udavale sa nepunih 18 godina (pa je zato vecina i bila nevina), sto se tada devojke uopste nisu skolovale, vec su samo bile majke i domacice, a samim tim i potpuno zavisne u svakom pogledu od svojih muzeva, i nisu ni mogle, a bogami ni smele da im se suprotsave... Dok je danas potpuno drugacija situacija, niko vise ne zavisi ni od koga, materijalno ni ekonomski, i niko nikog ne mora da trpi... Vec brak opstaje samo ako ima ljubavi i razumevanja...
Pada mi na pamet da samo zelis da nas provociras... tj ovo mi tako lici na troll-ovanje

AquArius

Drage moje i dragi moji,
svako ima pravo na misljenje, ubedjenje, zivotni stil, stav
i argumentovanje istog.

Ali niko nema pravo da provocira, ubedjuje drugog da je to i tako
jedino pravilno i moguce. Moze to da misli, ali ne sme da ljuti ili vredja
druge svojim toboz "nerazumevanjem".

Ako ima i blesavih, nema ovde mnogo glupih.
Mozda malo  :>

Molim vas - budite konstruktivni.
Jer ovde se prica o temi o kojoj malo ko zna ista iz sopstvenog
iskustva.

Ako nije tako, neka me taj neko (ko ima ovakvog iskustva) ispravi.


:cvet


katarina

Sto se tice teme o braku, koji ovde ne bi trebalo da bude tema, malo ko ima iskustva, to je istina, ali o gubljenju nevinosti vec... :K


AquArius


Masha

Quote from: Ru¾an Bosanac on 03-10-2007, 07:05:14
Masho, tvoj je problem sto ti zelis da se udas sa 35
Simpatican zakljucak  :roll:. Nego, posto si rekao sledece:
QuoteSve je vise ljudi koji sahranjuju ljubav i koji su je sveli na virtuelnu realnost, koji brak nazivaju ugovorom, koji moraju da imaju iskustvo pre braka ko da u braku nema vremena za iskustvo (punih 30 godina a mozda i vise). A pogledajte oko sebe, sve je vise razvedenih, a samo 70 godina ranije, kad vecina ljudi uglavnom nije sticala to vase iskustvo pre braka, brakovi su bili stabilni.
da li si ti spreman da cuvas svoju nevinost do braka i time doprineses njegovoj stabilnosti?

Luximus

@Al-Jasmina: Upravo to! :wink: :>

Quote from: katarina on 03-10-2007, 10:23:10
hahah Lux, bas si me nasmejao! Mozda ti to iz svog iskustva! Ne znam kako je kad nevini bik nasrne na nevinu kravu, ali se slazem da je lakse nevinoj devojci ima posla sa iskusnim:)
I momku kad ima posla sa iskusnom! Da se nadovezem na moj prethodni post, htio sam reci da je propast kad se nadju dvoje nevinih. Treba makar jedno da ima neko iskustvo. A kad je za nekog "pravi tajming" pojma nemam. U to necu da ulazim, jer je svak individua za sebe. Samo sam veliki protivnik onoga "ne sex prije braka". Zasto? Jednostavno, udjes u brak, a sex vam je losh, brak propada... Ima ona narodna: Dobar q..., mir u kuci!  :> Neka vam to bude vodilja.  :K :wink:
Aj uzdravlje!

dirigent

Luximus ima potpuno pravo , samo je bilo pitanje kad ce to vec i napisati.

      A ako zelimo stabilne brakove kakvi su bili nekada , a vidim da svi manje vise, ako ne kukaju vec za tim, smatraju to za uzoran model , neka nase drage dame ostave da studiraju farmaciju i uzmu varjacu u ruke i gaje decu umesto sto traze da se izjednacavaju s muskarcima.
      Onog momenta kad je zena htela da se izjednaci , nije postala jednaka nego je izjednacavanje proizvelo u muskarca , pa zato nema vremena za kucne obaveze , za decu i sve ostalo sto brak cini. Mislim da je tu problem.
       Al ne moze se i imati sloboda i imati brak. U toj prici nevinost je (plemeniti)zaostatak iz (starog dobrog)doba patrijarhata .
    Zena novog doba trazi sex i zabavu tj. postala je lovac na ljude , karijeru , a na kucne poslove gleda kao usputnu obvezu i sta muz da radi kad njegove sposobnosti vise nisu potrebne , a za porodicu nije prirodno nadaren kolikogod se trudio?
     Jednostavan odgovor nadje drugu zenu ili postane  :gay:
                               

Ru¾an Bosanac

Ha ha ha ha ha  :wave:
Svako je nekad bio ili je jos uvek nevin.
Dakle svako je bio neiskusan ili je to jos uvek.
Vremenom postajemo iskusniji.
Iskustvo mozete steci i kasnije zar ne?
Nemojte mi reci da je uslov da udjete u brak da ste seksualno iskusni.
Hocete da kazete da vise volite njegovo ili njeno seksualno iskustvo od njega ili nje?

dirigent

  Nekad su se devojke udavale sa 16 godina pa je prirodno da su nevine
  Sad se udaju u 30 pa je to malo obesmisljeno.
  A da kojim slucajem te od 16 nisu imale prilike da se udaju , ne verujem da bi ostale virgo intacta celog zivota...

shmizla

Mislim da svako ima svoje potrebe, zelje i svoje shvatanje "normalnog". Ako neka devojka zeli da ostane nevina pre braka, onda i treba tako da ucini, licno me to ne dotice, imam svoj stav i misljenje.. A ako neko zeli moze da ostane nevin i ceo zivot..
Sto se samog braka tice, trenutno se devojke obrazuju, skoluju, ulazu u sebe, i zanima ih i karijera, i izlasci, i prijateljstva..A ne samo varjace, kutlace, gulas i paprikas... Mnogo devojaka zeli da pre braka postane sposobno da  buducoj deci obezbedi pristojan dom, hranu, odecu... a to moze samo ako nesto zavrsi i zaposli se... Smatram da je porodica najvaznija u zivotu, ali mislim da je prava i dobra porodica ona u kojoj su angazovani podjednako i otac i majka, oko svega...