Gubljenje nevinosti - ljubav, navika, panika?

Started by Darker, 25-11-2006, 18:04:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Darker

I tako... Mislim da smo zavr¹ili na¹ mali igrokaz...

Smrda

hehe...koji ste vi ludaci...
a gde je ono stala tema...ah da...
tuga ili radost...pitanje je sad?!?!:)

Darker

Mu¹karcima radost, ¾enama tuga, tu smo stali...
Pa sve je relativno, ali bez nekih op¹tih principa i zakljuèaka kojima generalizujemo, ne bi bilo ni nauke!

stef

 Strah od drugog pola ili mrznja prema njemu osnova je tih teskoca (panika,strah,inhibicija,frigidnost,impotencija...)koje sprecavaju osobu da se potpuno preda, da deluje spontano, da veruje partneru u neposrednosti i otvorenosti fizicke bliskosti.Ako seksualno inhibirana osoba uspe da se osloboi straha ili mrznje i tako postane sposobna za ljubav, njegovi ili njeni seksualni problemi su reseni.Ako ne uspe, nikakva kolicina znanja o seksualnoj tehnici nece joj pomoci.
Eto, malo sam citirao Froma.

Darker

#79
Dodao bih samo interesantno iskustvo: Oslobaðanje od straha, inhibicije, tereta, bede, lak¹e ide sa osobom od poverenja, koju volite mo¾da samo drugarski, nego sa osobom u koju ste zaljubljeni...
Jer sa osobom u koju ste zaljubljeni, mo¾da oseæate teret i pritisak da to uradite, sa drugarom mo¾ete stvarno kad po¾elite... e sad druga strana medalje, je ako se zbog tog èina kod drugara razviju izvesna oseæanja, zato nije lo¹e to uraditi sa nekim iskusnijim drugarom :K

Alnus Glutinosa

@D
ne bih se slozila...kad si zaljubljen, onda si i nalozen, pa ti ta strast malo pomuti neke barijere...a sto se tice drugara,pa oni su tu nekako da mozes da ispricas neke dublje stvari koje nekom drugom ne bi mogao,a ne za sex, ma ne nikako...  :/

Darker

Prièam o osobama kojima strast ne pomuti barijere...

Alnus Glutinosa


Darker


Smrda

ala palamudite....svaka cast... :K
moram se sloziti sa alnus....jer bi ta drugarska terapija za mene bila incestuozna...pa bih svejedno zavrsila kod froma na kaucu!! :) :>

cvjetic

Quote from: smrda on 30-11-2006, 19:37:54
ala palamudite....svaka cast... :K
moram se sloziti sa alnus....jer bi ta drugarska terapija za mene bila incestuozna...pa bih svejedno zavrsila kod froma na kaucu!! :) :>
smrdo,slazem se sa tobom,jer ja svoje prave drugove dozivljavam kao svog brata!ali se slazem i sa darkerom donekle,ako je u pitanju neko povrsno drugarstvo,s tim da tu postoji rizik da se neko ipak zaljubi,a gdje smo onda?

Smrda

pa gde si bila cvjeticu jedan!!!....kako mi je trebao takav stav u drugoj temi...no dobro,vidi se i ovde...
kapiram...ali onda se to odnosi na poznanike....to vec moze...a ako se zaljubi...pa ode mas' u propas'!!

cvjetic

ako treba podrska,tu sam! a vidis to je druga strana medalje,ali tu bi nam trebao i dark pa da razvijemo teoriju o dobrim i losim stranama sexa sa drugom!ja ipak mislim da ako se sexas da drugom,da to i nije bas drugarstvo....

Smrda

ma kakav dark...pa po njemu mora da bude hemije izmedju druga i drugarice,vec smo mi to apsolvirali...
...a ta teorija...pa verujem da bi imao on sto sta da rekne....hehe..

Maslacak

...kazu da je to najbolji, najopusteniji sex...
drug, drugarica...u jednom momentu provale da su sami... i osete spontano trenutak...

naravno, ako se bukvalno osecaju kao brat i sestra (sto ja ne doziveh), nista od takvog trenutka...pa nema ni govora o sexu.

ima smisla to sto D kaze, mnogo manji pritisak, mnogo manje ocekivanja, manje onog: sta ako mu se ne svidim, i sta ako nesto uradim pogresno, i slicne stvari. A da ne govorim o: joj, hoce li to sad biti? da li ce pokusati sad? hoce li uslediti posle ovog poljupca? i bla bla.
samo devojke uglavnom potpuno drugacije funkcionisu, tako da se ne bi slozile :> Potrebno im je nesto vise...
a i posle toga se emocije verovatno izmene...ne mora obavezno da znaci zaljubljivanje, alii drugaciji pogled na drugarstvo, sigurno.
ja, verujte, nemam pojma...u vreme gubljenja nevinosti nisam imala takvog druga, da bi mi to i palo na pamet...