pripreme na faksu

Started by maya, 27-09-2006, 19:22:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vampire 666

Quote from: vlada89 on 12-06-2007, 10:44:30
Eeeee napokon i mene neko da sazali :) Iz moje skole ja sam jedini koji ce da upisuje farmaciju i spreman sam na sve izazove  :box A iz jedne streberkse gimnazije docice njih 10-ak, mislim oni su vikendom isli u skolu da vebaju hemiju  :pljes:  A za ovih 965..no comment  :T 
Nego me zanima npr kod trigonometrije meni ispadne kp/3 i kp a u resenju je samo kp a kp/3 se racuna ustvari u kp,ali ja da ne petljam tamo da li ce mi priznati ako napisem oba?
i da hoces da napises oba ne mozes, posto se konacan rad svodi na popunjavanje kvadratica na kartonu...inace mislim da nema dvosmislenih resenja...u mojoj generaciji ih nije bilo siurno...

Girl

Danas zavrsih sa skolom, sad bi kao trebalo da ozbiljno prionem na posao!!?? Hm...
Cula sam da su na prijemnom navedena resenja veoma slicna medjusobno, a u nekim zadacima navode bas ona resenja koja se dobiju ako ne skratis nesto, a treba. Hocu da kazem da ne stavljaju neke brojeve ili izraze tek tako, valjda kako ne bismo mogli da prepoznamo sta bi bilo moguce resenje.

_sanja_

Girl , pa krajnje je vreme :)  a kad ce probni test iz matematike?  :loptica

maya


Bojana 153

Quote from: Girl on 13-06-2007, 09:36:00
Cula sam da su na prijemnom navedena resenja veoma slicna medjusobno, a u nekim zadacima navode bas ona resenja koja se dobiju ako ne skratis nesto, a treba. Hocu da kazem da ne stavljaju neke brojeve ili izraze tek tako, valjda kako ne bismo mogli da prepoznamo sta bi bilo moguce resenje.

Da, to uvek rade. Zato nemojte brzati i uradite svaki zadatak bar 3 puta pre nego sto zaokruzite resenje!!!
Sto se mate tice, samo obratite paznju na one trik zadatke (gde ima neka fora).
Sto se hemije tice, trudite se da zapamtite trivijalna imena sto veceg broja organskih jedinjenja (naravno, onih koje su vam pominjali na pripremama). Aminokiseline naucite dan pred prijemni, jer se vrlo lako zaboravljaju.

I naravno nemojte da panicite, ako ste radili nema 'leba da ne prodjete!

A sto se tice poena iz skole, nemojte da ste ludi! Prosle godine se prijavilo 128 vukovaca, a veliki broj njih nije osvojio ni po 5 poena iz oba predmeta... Toliko o vukovcima... (cast izuzecima!)
Jedno pitanje na prijemnom vredi koliko i 10ak ocena u skoli (po broju poena)!

Knjige/sveske/zbirke u sake i rasturite prijemni! A onda kad upisete RAAAAASPPUUUUSTTTT!!!!! To ce vam biti najloodje leto u zivotu!!!  :ziveli :~ :V :Lj :ljubav: :) :luda :peace: :116: :neee :PI...

Girl

Quote from: _sanja_ on 13-06-2007, 14:13:26
Girl , pa krajnje je vreme :)  a kad ce probni test iz matematike?  :loptica

Joj, cuti!  :) Posto mi koji smo ovde uglavnom nismo bili na pripremama, na koja organska jedinjenja treba da obratimo paznju?

_sanja_

pa na sve!:) biohemija obavezno!!!!  karbonilna jedinjenja isto obavezno!!  alkoholi ,fenoli... onda onaj pocetak alkani alkeni alkini...i to je uglavnom!! a..da, amini, heterociklicna jedinjenja....ma treba sve!!! :)  mene zanima da li su na pripremama radili ono pisanje izomera i to... dal ce to biti?? posto vidim na probnom testu ni jedno takvo pitanje nije bilo!
P.S. Girl, ja ti odgovorih ,a ne idem na pripreme :) :)

lycos

vlado, sto se pitanja tice-ti tamo ne pises ( vezbanku u kojoj radis nosis kuci,a njima predajes samo karton sa odgovorima ) nego zaokruzujes. a i zasto pisati dva resenja kada je jedno obuxvaceno drugim.

Bla_bla_blaaaa

Kad ce resenja ovog probnog testa?:)

vlada89

Lakse mi je da pisem dva resenja. A sta ako budu bila oba resenja da se zaokruze, koje da zaokruzim?
Npr: Dobijem 2 resenja: kp i kp/3 i oba su ponudjena, i koje sad ja da zaokruzim?

maya

joj ja zaboravih da ih postavim...imam samo za neorgansku...nisam nasla za organsku...

1) 3           6) 3          11) 4
2) 3           7) 4          12) 3
3) 4           8) 1          13) 4
4) 2           9) 2          14) 2
5) 1          10) 2          15) 4

Bla_bla_blaaaa

Pa Vlado...ako mozes da zaokruzis samo jedno resenje....znaci da je samo jedno i tacno....sto znaci da ti nisu oba resenja tacna...Xex...mozda eci peci pec    :roll:

_sanja_

maya, SUPER SI!!!!  :)

vlada89

ma jesu oba,i sa profom je tako ispalo,samo sto se ovo p/3 racuna u kp...stvarno ne znam :(

maya

Quote from: _sanja_ on 14-06-2007, 16:26:45
maya, SUPER SI!!!!  :)


hvala,tu smo da se pomazemo,zar ne... :wink: