Politika I Njeni Izrodi

Started by Vampire 666, 09-06-2006, 12:59:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Da li ste simpatizer ili clan neke stranke?

Demokratska Stranka
8 (34.8%)
Demokratska Stranka Srbije
0 (0%)
Srpska Radikalna Stranka
2 (8.7%)
G17+
0 (0%)
Srpski Pokret Obnove
1 (4.3%)
Neka Druga
2 (8.7%)
Nijedna
10 (43.5%)

Total Members Voted: 22

lijepa bosanka

Zao sto necu!!!! Ma necu iz principa!!!! :lol: :lol: :lol:
Samo kad priznaju da je taj izmisljeni jezik jedna od modifikacija srpskog!!!!!!!!!!! :wink:

DSS je napravio najvecu gresku sto nije poslije izbora napravio stabilnu vladu sa radikalima....Kostunjavi bude premijer....Toma predsjednik...i time bi mozda zapocetak i imali nadu....a ovo je sve nest na staklenimnogama....
Ma reci mi u kojoj jos drzavi na svijetu stranka koja ima njvece biracko tijelo nije na vlasti?? To mi je bas glupost!!!!

Vampire 666

U onoj gde dve manje imaju zajedno josh vece biracko telo(ili 3 kod nas) i koje su politichki blize. Takva frankestajn loalicija bi bila izdaja 5. oktobra. Djiki bi se triput u grobu prevrnuo!

lijepa bosanka

To bi bila dobitna kombinacija!!!!

Darker

Vampire 666, jel mo¾e¹ da mi sredi¹ neku vezu za tu Finsku? Ovde leba nema...
O tome da je Kosovo srce Srbije je trebalo da se razmi¹lja 70-ih... Danas tu nema ¹ta da se mudruje. Mo¾e samo da se konstatuje da se mi tu NE PITAMO!!!! Mo¾emo samo da ratujemo. Sa radikalima na èelu... A nekim ljudima krvi nikad dosta, èudo jedno stvarno... I onda si ti krvopija, buhahahahhahahahahahahhahahaha :> :> :>
Arkan srpski junak, ceca majka svih srba, radikali na vlasti, Mladiæ i Karad¾iæ prevazi¹li svoje rivalstvo i uhvatili se u kolo i igraju... Ustav? ©ta æe nam ustav? Veæ imamo savr¹eni Sps-ovski, jedino nam fali Sloba... Jel to Srbija?Ono, volimo te otad¾bino na¹a? bilo bi sme¹no, da nije bilo TRAGIÈNO!!!!
Ortak mi radi u Ldp-u... Odvratni su mi. Mafija¹i i ljigavci... I ja ne mogu da verujem da æu MORATI (DAKLE DA ME NEKO TERA!!!!) da glasam za njih na sledeæim izborima, da ne bih do¾iveo onaj gore pomenuti horor, da bih ostao u zemlji kojoj pripadam... To mi je najgore od svega...
Ds i Dss da se udru¾e? Buhahahhahahahahha, nadam se da neæe... Jer ja svarno ne vidim razliku izmeðu Dss-a i radikala, mo¾da ima manje iritantnih poltrona koji aplaudiraju na svaku reè voðe, po¹to Ko¹tunjavi slabo kad ka¾e ¹ta...

Masha

Ja do sada nisam ucestvovala u ovoj temi jer polemike na istu uvek dovedu do grubih suceljavanja misljenja i povisenih tonova, a smatram da smo time i te kako okruzeni, i to svakodnevno, pa nam nije potrebno da se dodatno glozimo oko toga na ovom mestu jer imamo mnogo prikladnijih tema o kojima mozemo mirnije da diskutujemo. Medjutim, morala sam kratko da dam svoj sud o svemu sto sam ovde procitala. Na samom pocetku moram da se slozim sa devojkama iz Bosne da vampirov izraz-gospodo bosanci, ili kako je vec rekao, nije bio na mestu! Bosanci su, od kada je sveta i veka, bili Srbi nastanjeni u Bosni! Ako cemo da zalazimo u istoriju, Muslimani koji sada zive, i ziveli su tamo za vreme bivse Jugoslavije, poticu od nas Srba (setite se 5 vekova koje smo proveli pod Turcima i ogromnog broja poturica koje su se tada pojavile, a naravno izuzmite one koji su tamo doselili iz nama nebliskih zemalja). Kao sto se ponosimo ljudima koji su ceo svoj zivot ili veci deo istog proveli van nase zemlje, a izjasnjavali su se kao Srbi (Nikola Tesla na primer) tako bi trebalo da pokazemo makar elementrano razumevanje i postovanje prema ljudima koji su za vreme rata ziveli na prostoru Bosne i Hercegovine, kao i Hrvatske, i stradali najvise zbog toga sto su Srbi. Sta mislite za koga na aktuelnom svetskom prvenstvu navijaju svi ti "bosanci" i koliko je njih dolso u Beograd da navija za reprezentaciju SCG na utakmici protiv BIH u kvalifikacijama?  Isto tako, smatram da nijedna vlada sa radikalima ne moze da bude stabilna jer nas je politika vrlo slicna njihovoj i dovela do rata dvedesetih godina, a iz istog razloga nikako mi nije jasno kako Srbi iz Bosne u tolikoj meri mogu da podrzavaju SRS kada su predstvanici iste bili u vladi cija politika nije uradila nista da se rat okonca na sto bezbolniji nacin. Mada, ako zelimo da zivimo u demokratskoj drzavi onda to podrazumeva da svako ima pravo na svoje misljenje zbog kojeg ne treba da bude obelezen. Ali verujte mi, u svetu nije lako biti Srbin i to vam govorim iz licnog iskustava, a nije lako upravo zbog onih koji su ispunjeni tolikom kolicinom sirovog nacionalizma. Ja sam skoro godinu dana provela u Americi i relativno skoro sam se vratila jer zelim da zivim u svojoj zemlji jer cvrsto verujem da cemo jednog dana zauzeti mesto koje nam pripada. I budite ponosni sto se Srbi i radite na sebi-sirite svoje vidike u svakom smislu i bilo gde da odete moci cete da idete podignute glave. Ja sam bar mogla i mislim da sam uspela da izvesnom broju ljudi u Americi promenim misljenje o Srbima jer jesam i bicu ispunjena nacionalizmom, ali u pravom smislu te reci, a ne onim sirovim i primitivnim.
Pozdrav svima!

Vampire 666

Quote from: Darker on 12-06-2006, 00:31:22
Vampire 666, jel mo¾e¹ da mi sredi¹ neku vezu za tu Finsku? Ovde leba nema...
O tome da je Kosovo srce Srbije je trebalo da se razmi¹lja 70-ih... Danas tu nema ¹ta da se mudruje. Mo¾e samo da se konstatuje da se mi tu NE PITAMO!!!! Mo¾emo samo da ratujemo. Sa radikalima na èelu... A nekim ljudima krvi nikad dosta, èudo jedno stvarno... I onda si ti krvopija, buhahahahhahahahahahahhahahaha :> :> :>
Arkan srpski junak, ceca majka svih srba, radikali na vlasti, Mladiæ i Karad¾iæ prevazi¹li svoje rivalstvo i uhvatili se u kolo i igraju... Ustav? ©ta æe nam ustav? Veæ imamo savr¹eni Sps-ovski, jedino nam fali Sloba... Jel to Srbija?Ono, volimo te otad¾bino na¹a? bilo bi sme¹no, da nije bilo TRAGIÈNO!!!!
Ortak mi radi u Ldp-u... Odvratni su mi. Mafija¹i i ljigavci... I ja ne mogu da verujem da æu MORATI (DAKLE DA ME NEKO TERA!!!!) da glasam za njih na sledeæim izborima, da ne bih do¾iveo onaj gore pomenuti horor, da bih ostao u zemlji kojoj pripadam... To mi je najgore od svega...
Ds i Dss da se udru¾e? Buhahahhahahahahha, nadam se da neæe... Jer ja svarno ne vidim razliku izmeðu Dss-a i radikala, mo¾da ima manje iritantnih poltrona koji aplaudiraju na svaku reè voðe, po¹to Ko¹tunjavi slabo kad ka¾e ¹ta...


Ma jednostavno je ovo za Finsku. Kad SRS dodje na vlast odemo u njihovu ambasadu, pokazemo clanske karte DS-a i izvadimo Djikijevu sliku iz novcanika(to nam dodje bitnije od bilo cega drugog).....

Izmedju dva zla odaberi manje.....

Znam da su DSS i SRS slichni, ali citaj ovo prethodno...

lijepa bosanka

Е овако на даркерове и крвопијијне коментаре не одговарам....само ћу да поновим Караџић и Младић нису злочинци!!!! :/ :/
Али схватићете ви то....као што су годинама причали за чича Дражу да је злочинац,па данас све излази на видјело....И само велики  :lol: :lol: :lol: за ону фразетину о рату ако СРС дође на власт,е да и заборависте....фразу о пасошима.......
...
Маша видим да покушаваш да нас разумијеш...Исправно си рекла оно што се тиче Срба у Босни...врло добро се зна да Срби тамо навијају за Србију....итд. Али како можете тврдити да је политика СПС-а слична политици СРС-а,па то је увреда и за једне и за друге :shock :shock.....То су тотално двије различите струје....Слоби су у Хагу судили за нешто чега никада није било у његовом партијском плану....Па то су људи основне ствари које треба разликовати....А у тој некој влади се Радикали ништа нису питали....
Траба људи свакоме дати шансу,па онда коментарисати......За све смо имали прилику да видимо какви су....само СРС није још имала прилику да покаже шта зна и умије...
Не мислим да сам сирови националиста...али ако ме тако окарактеришете....онда... :sealedlips:

Vampire 666

ta vlada ne bi postojala da nije imala radikalsku podrsku....1994 je Seselj pruzio podrsku SPS-u a ne SPO-u....

Jel treba dati sansu ubici pocetniku i pustitiga da vezba na tebi da bi nesto naucio? Dosta je srbija bila zemlja eksperimenata i neuspelih pokushaja!

lijepa bosanka

Mali pazi ¹ta prièa¹?! ko je ubica poèetnik?! >:( Ovo je ipak previ¹e...
Pa optu¾ivala je va¹a Kandiæka(smrad nevidjeni!!) Tomu....a ono iz Hrvatske reko¹e da apsolutno nikakvih dokaza protiv njega nemaju!!!!!! I za¹to ta ista nije iza re¹etaka,¹to se mene tiièe ona i jo¹ njih par,naveo je vladimir, su za linèa na sred Terazija!!!!!!!!!!!!!!!!! Takvi ovoj dr¾avi ne trebaju!!!!! :/ :/

A SRS je onda imao uticaja kao i danas sa ovim "demokratama"!!!!
G17+ hoce da zabrani rad SRS-a,a u nekim op¹tinama je u koaliciji sa njima?! :shock :shock Zar nije smije¹no malo?! :lol: :lol: :lol:

willie the scot

you are beating around the bush bosanko,to nije lijepo...

vladimir

NArode, ¹to se mene tièe, na na¹oj politièkoj sceni su sve sami smradovi i ljigavci-od DS-a, DSS-a, G17+, SRS-a i ostalih ispod cenzusa. :F
I mo¾ete do sutra da pi¹ete na ovu temu-ili æete otiæi u  :OFF ili se medjusobno mazati, ali æete se samo vrteti u krug.Politièka scena kod nas je prepuna ispu¹enih lula i lopova, a za to vreme narod grca u bedi...I sve vi¹e pada u oèaj!
Srbiji treba parlamentarna monarhija u ovom trenutku i nova politièka snaga sastavljena od inteligentnih i èestitih ljudi.Ali, takvi se odavno ne bave politikom... :confused:

Darker

Vladimire, da **** oca... Monarhija???? Pa stra¹no stvarno... Sve gore od goreg... ©to vi volite da ¾ivite u pro¹losti, èudo jedno... Shvatiæu jednog dana... Ama takve stvari neæu nikad shavtiti, jedino æu probati da ih razumem...
Evo npr. Bosanku razumem... I na poèetku sam rekao da mi je ¾ao... Zbog svega ¹to je pro¾ivela, ali najvi¹e zbog mr¾njom zatrovanog uma... A to i nema neke veze sa SPC-om u èiju se ideologiju ljubavi toliko kunete... Rat ne ide bez 2 strane!!!! Inaèe je terorizam, zloèin... A pominje se RAT... Ja sam osetio horor devedesetih, ali ne iz ratnog ugla... Mnogo mi je lak¹e da budem objektivan, mada ni meni èesto ne uspeva... Hag jeste antisrpski sud, potpuno se sla¾em... Ali za to smo iskljuèivi krivci MI SAMI!!!!!I Slobina i ©e¹eljeva politika inaæenja... I u tome su isti... U lupanju kontre celom svetu... I to je ok, kad slu¹a¹ mjuzu i ide¹ po antiglobalistièkim okupljanjima, ali kad vodi¹ dr¾avu je POGUBNO, ¹to si ti(i ostali pripadnici brtastva) najvi¹e osetila... Politika nema veze sa emocijama i pravdom!!!!!  Nikakve. Samo interes i lova bato... Pa ili plivaj ili potoni...
Ja bih malo da plivam, jer Srbija neæe promeniti svet...
Jel bio referendum 99.te? Jel smo rekli ne??? Jel smo popili osiroma¹eni uranijum?
meni NATO nije kriv, kriv mi je Sloba... Jer protiv Nato-a ne mogu ni¹ta... A protiv Slobe mogu... A bolje rat nego pakt je pametno kada si odgovoran za svoju sudbinu, ali kada odgovara¹ za razne Milice koje sede na no¹i dok ih geler gaða u glavu, nisam ba¹ siguran... Ako je svaki ljudski ¾ivot neprocenjiv(ako je abortus ubistvo) ¹ta je onda sa onom prièom malopre????
P.S. Otvorio sam davno temu Terorizam itd. pa ako hoæete mo¾emo i tamo da nastavimo... Ako je moguæe ostavriti argumentovani razgovor bez previ¹e zapaljivih emocija...

Vampire 666

Politika je zadnjih 400 godina zasniva ne nekoj od verzija makijavelizma. Nasha emotivnost je opet potpuno suprotna tome...Tako da ili cemo se prilagoditi ili izumreti. Ja ne zelim da sprska nacija izumre...

lijepa bosanka

#118
Quote from: lijepa bosanka on 12-06-2006, 10:57:52
Sorry.....ako sam bila malo gruba :embarrased:.....nije mi dan danas....pa me lako izbaciti iz takta.... :L...
A i ova tema je pocela da se vrti u krug....pa me malko smara vec... :roll:

Da li si ikada osjetio da je moj um zatrovan mr¾njom? :(  :embarrased: Mnogo se sad lo¹e osjecam.....ru¾no darker....ru¾no....
I kako mo¾e¹ reæi da NATO nije kriv....ma èuje¹ li ti sebe?? :shock Za¹to su se petljali? ¹ta hoæe ovdje? Za¹to nas nisu pustili da sami rije¹imo svoje probleme? ©ta æe nam? I¹¹¹¹......(¹to bi ti rekao!!)
Slobo jeste kriv zbog nekih malverzacija i sl.,ali njemu je trebalo suditi ovdje....njemu je trebao suditi njegov narod.....
Jer ono za¹to su ga tamo optu¾ivali nema veze sa mozgom!!!!!!!!!!!! :/
Nemam vi¹e volje...ni da pisem ni da razmi¹ljam o tome(za sad!!)

Darker

Hoæe pare! Hoæe razvijanje na¹e ekonomije da bi mogli da pokupuju sve te firmice... I to æe i dobiti sa Milicom na no¹i ili sa Milicom u kovèegu... A onaj kreten neka im se i dalje smeje u Hagu... A politika domaæih izdajnika i stranih palæenika je to shavtila i samo poku¹ava da izvuèe jedino ¹to mo¾e i najvi¹e ¹to mo¾e... A tu¾no je i da oni koji su najvi¹e za**ali, sad najvi¹e kritikuju i pluju po ljudima koji hoæe da isprave njihove gluposti... Ovo drugo nije pametno ni dobro, ali mi se tu ne pitamo ni¹ta, mo¾emo samo mrvice da pokupimo... A to nam je danak vekovnom inaæenju...I iskreno ne verujem da ne postoji nepravda, nego da sve ¹to se de¹ava de¹ava se sa razlogom... Jer verovanje u nepravdu je u suprotnosti sa verom u Boga, lai ovo su veæ neke druge teme...
Pozdrav, Bosanko :[ :[