Politika I Njeni Izrodi

Started by Vampire 666, 09-06-2006, 12:59:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Da li ste simpatizer ili clan neke stranke?

Demokratska Stranka
8 (34.8%)
Demokratska Stranka Srbije
0 (0%)
Srpska Radikalna Stranka
2 (8.7%)
G17+
0 (0%)
Srpski Pokret Obnove
1 (4.3%)
Neka Druga
2 (8.7%)
Nijedna
10 (43.5%)

Total Members Voted: 22

Vampire 666

gledam ovu skupstinu i ... strasno...ovi radikali iskljuchivo mashtaju o osvajanju vlasti i to im je jedina tema...miniraju svaku konstruktivnu raspravu...a argumenti im nisu jacha strana...

lijepa bosanka

Ja ne gledam......tako da  :sealedlips:...
Ma jo¹ da se i zato nerviram......ionako uèenje po ovoj vruæin¹tini me ubija!!!! preprièaæe mi neki od ljudi ¹to su tamo....¹ta se de¹ava!!! :wink: :wink:

Samo je va¾no da Tadiæ ne daje podr¹ku Srpskoj za referendum......a stranke iz Srpske su njega podr¾ale na izborima...a ne Tomu koji zilion puta vi¹e i voli i podr¾ava taj jadni narod tamo!!!! :police:

Vampire 666

pa nek ide da se bavi politikom tamo kad ih toliko voli...

vladimir

Kako je Djiki zvao Tadiæa, seæa li se neko?

Vampire 666

ne...?

btw Boris Tadic je rodjen u Bjeljini....

lijepa bosanka

Pa zar nije u Sarajevu rodjen??
Nije Vamp valjda da ja bolje znam... :wink:

Vampire 666

jes Sarajevo....roditelji su mu iz okoline Bjeljine...

Maslacak

Quote from: lijepa bosanka on 27-06-2006, 09:42:34
Tvoj problem....tvoje mi¹ljenje....tvoja stvar....ali moram da ti poku¹am otvoriti oèi...upravo zato ¹to si iz Sarajeva....gdje su Srbe nemilosrdno ubijali!!!!
Ako nisi primijetila i ja sam Srpkinja iz Bosne :)....i ja sam pro¾ivijela rat tamo....i bila istjerana iz svoje kuæe....i zapaljen mi dio kuæe....
Roditelji mi ¾ive tamo...sada i znam u kolikom su strahu.....zato sam ljuta....zato me boli ¹to moj narod ne mo¾e isto da misli i da za¹titimo jedni druge,ma gdje bili!!!! :(
®ao mi je zbog toga ¹to ti se dogodilo ma ¹ta bilo.....svako ima svoju ratnu prièu.... :'(
I samo da te pitam....
Jel moj otac trebao da sjedi u kuæi skr¹tenih ruku,sa ¾enom i djecom...i èeka dzelate na kuænom pragu?! Narvno da je oti¹ao u VRS(na koju sam ponosna!),jer to nije neka paravojna formacija!!!! Jel' on zbog toga zloèinac?!  >:(
Dosta je toga vi¹e da dvojica usta¹a ili njemaca vodi u koloni po 500 Srba da ih strelja!!!! Dosta!!!!

Ako se na mene odnosi da ne bi mogla da sjedi¹ za stolom.....¾ao mi je.....ali to je tvoj izbor!!!!  :roll:


A znas li ti koliko je Srba ostalo u Sarajevu i koliko Srba su tamo ubili bas Srbi koji su gadjali snajperima mostove? Bes ga...kolateralna steta...mislim, ko je mogao da zna ko prelazi preko mosta....a ko da je bitno, bitno je da su vecina ipak "balije"...

Ja sam vrlo ponosna sto je moj tata, koji je bio prinudjen da ostane u Sarajevu dve godine, jer nije uspeo da izbegne, uspeo da se sakrije, i izbegne mobilizaciju, i sto nema krvi na svojim rukama. Nekad je tesko ne podleci zelji za osvetom kada vidite sta se radi vasem narodu, ali u tome je i sustina...shvatiti da se uzvracanjem istom merom ne postize nista.
U Sarajevu smo ziveli svi zajedno, ja nisam ni znala ko je od mojih drugara musliman a ko Hrvat, a imali smo gomilu prijatelja. I onda se pojavi neki politicar i odjednom svi prepoznaju svoj nacionalni identitet i odluce da proteraju i pobiju one drugacije od njih. Neka, razumem prepoznavanje identiteta, ali sve je moglo da se resi mnogo mnogo drugacije... samo da je narod rekao STOP krvoprolicu. narod je taj koji se borio, ginuo, a ne politicari i to je ono najtragicnije. Zar je zaista sve bilo vredno toga?

I jos nesto...slazem se da su nad Srbima ucinjeni mnogi zlocini koji se i prikrivaju i o kojima mnogi ne govore, ali daleko od toga da su Srbi bili samo zrtve.

Vampire 666

#143
Quote from: Maslacak on 27-06-2006, 13:24:40
Quote from: lijepa bosanka on 27-06-2006, 09:42:34
Tvoj problem....tvoje mi¹ljenje....tvoja stvar....ali moram da ti poku¹am otvoriti oèi...upravo zato ¹to si iz Sarajeva....gdje su Srbe nemilosrdno ubijali!!!!
Ako nisi primijetila i ja sam Srpkinja iz Bosne :)....i ja sam pro¾ivijela rat tamo....i bila istjerana iz svoje kuæe....i zapaljen mi dio kuæe....
Roditelji mi ¾ive tamo...sada i znam u kolikom su strahu.....zato sam ljuta....zato me boli ¹to moj narod ne mo¾e isto da misli i da za¹titimo jedni druge,ma gdje bili!!!! :(
®ao mi je zbog toga ¹to ti se dogodilo ma ¹ta bilo.....svako ima svoju ratnu prièu.... :'(
I samo da te pitam....
Jel moj otac trebao da sjedi u kuæi skr¹tenih ruku,sa ¾enom i djecom...i èeka dzelate na kuænom pragu?! Narvno da je oti¹ao u VRS(na koju sam ponosna!),jer to nije neka paravojna formacija!!!! Jel' on zbog toga zloèinac?!  >:(
Dosta je toga vi¹e da dvojica usta¹a ili njemaca vodi u koloni po 500 Srba da ih strelja!!!! Dosta!!!!

Ako se na mene odnosi da ne bi mogla da sjedi¹ za stolom.....¾ao mi je.....ali to je tvoj izbor!!!!  :roll:


A znas li ti koliko je Srba ostalo u Sarajevu i koliko Srba su tamo ubili bas Srbi koji su gadjali snajperima mostove? Bes ga...kolateralna steta...mislim, ko je mogao da zna ko prelazi preko mosta....a ko da je bitno, bitno je da su vecina ipak "balije"...

Ja sam vrlo ponosna sto je moj tata, koji je bio prinudjen da ostane u Sarajevu dve godine, jer nije uspeo da izbegne, uspeo da se sakrije, i izbegne mobilizaciju, i sto nema krvi na svojim rukama. Nekad je tesko ne podleci zelji za osvetom kada vidite sta se radi vasem narodu, ali u tome je i sustina...shvatiti da se uzvracanjem istom merom ne postize nista.
U Sarajevu smo ziveli svi zajedno, ja nisam ni znala ko je od mojih drugara musliman a ko Hrvat, a imali smo gomilu prijatelja. I onda se pojavi neki politicar i odjednom svi prepoznaju svoj nacionalni identitet i odluce da proteraju i pobiju one drugacije od njih. Neka, razumem prepoznavanje identiteta, ali sve je moglo da se resi mnogo mnogo drugacije... samo da je narod rekao STOP krvoprolicu. narod je taj koji se borio, ginuo, a ne politicari i to je ono najtragicnije. Zar je zaista sve bilo vredno toga?

I jos nesto...slazem se da su nad Srbima ucinjeni mnogi zlocini koji se i prikrivaju i o kojima mnogi ne govore, ali daleko od toga da su Srbi bili samo zrtve.


i agree 100% with you

Maslacak

Quote from: Vampire 666 on 27-06-2006, 13:29:56
i agree 100% with you

Moram da kazem da mi ovo puno znaci  :[    :Z

A za skupstinu...ne gledam ja to bas redovno, ali ono sto sam definitivno primetila je da tamo sedi mozda 20ak ljudi, a da su 70% tog broja radikali, i samo oni zaista nesto i pricaju. Ne znam kako ove ostale stranke mogu da dopuste da konstantno izgleda kao da radikale jedino nesto briga i da njih jedino to sve i zanima... A onda se ovi ponasaju bahato, pljuju po ostalima, a maltene ih jedino njihovi i slusaju, dok malobrojni ostatak duva u nokte...a onda veliki aplauz...

Miislim...tragikomicno...  :shock

KaBoom

Pa, obeæ'o sam Lijepoj Bosanki da æu odgovoriti na ovu temu, sa èime se ona i nije ba¹ slagala. Ali obeæajem, dr¾aæu se strikno teme.

Nisam èlan ni jedne politièke partije. Imao sam ponude, zvali su me da budem na listi u DS i LSV, i funkciju da dobijem, nisam 'teo, jer ne ¾elim da budem u politici. Simpatizer sam DS-a.

Mislim da je jako pametan potez na¹eg predsednika Tadiæa da poseti ex-Yu zemlje, da stvorimo dobrosusedske odnose, jer inaèe mo¾emo opet zavr¹iti u nekoj izolaciji, sankcijama... Dobre kom¹ije su èesto korisnije od nekoga ko ti je blizak u nekom drugom smislu. Tako da, mislim da treba da imamo dobre odnose sa svima u okolini, nekako prevaziðemo taj stra¹an rat. Uvek smo se uzdavali u Rusiju, na¹eg saveznika, koji nam i nije puno pomogao... Pomogla je Rusija, ali samo kada je to bilo njima u interesu... Tako da, bolje da smo opet dobri sa okolnim narodima, dr¾avama, pomognemo jedni drugima na putu za EU, nego ¹to èekamo da nam Rusija i Kina poma¾u. Na¹a buduænost je ovde, sa ovim dr¾avama u okru¾enju, u jedinstvenoj Evropi. Treba da prevaziðemo sve prepreke na tom putu, jer æemo biti crna rupa u Evropi, a takve nas sigurno neæe niko voleti, po¹tovati i te¹ko æemo tako bilo kakve na¹e interese ostvariti. Ne ka¾em da treba da batalimo istok, istok ima jake dr¾ave, ali su nam daleko. Kako da poslujemo sa njima, ako su sve dr¾ave oko nas u EU i udare nam vize, granice sa dugim redovima...?

lijepa bosanka

Maslacak....nisi mi odgovorila na pitanje.....Ti si ponosna ¹to tvoj otac nije bio u vojsci.....
Ja sam ponosna ¹to je moj bio i ¹ta sad? On nije i¹ao da nekoga ubija,nego da za¹titi svoju djecu....narod....
Daleko bilo da opravdavam zloèine,NIKADA,ali ne podnosim ovo ¹to se de¹ava u¾di¾u se samo muslimanske ¾rtve?! A ¹ta je sa ostalima?! Tamo su Srbe ubijali i Hrvati i Muslimani,pa vidite.....
Ako mi ne budemo prièali o tome....sve æe se zata¹kati.....i ponoviti.... :(
Ratovao je Mladiæ...vojnik je bio i bila je njegova du¾nost da se aktivira i za¹titi svoj narod,on je bio daleko od politièara,pa ¹ta mu napravi¹e od ¾ivota....ubili mu æerku....godinama ¾ivi u bijegu....a neopravdano....

I znaj i ja sam ¾ivjela u multietnièkoj sredini...i samo Srbi nisu znali ¹ta su....dok su druge dvije nacije perfektno to znale....

Proèitaj Jelenu '93. ako nisi, molim te....

Vampire 666

i ja se ponosim time sto je moj cale izbegao rat na sebi svojstven nacin...svakako je bio potrebniji kod kuce gde sam bio ja i moj burazer kao beba i keva...to je bilo politichko sranje...niko tu nije bio chist i nevin...niti heroj...ubistvo nije herojstvo ni u kojoj formi...

ja skupstino gledam par puta mesecno...a sto se tiche toga da su samo radikali tamo stvar stoji vako...podnese se predlog nekog zakona i oni podnesu stotine amandmana samo da bi legitimno izasli na govornicu, koju u 90% slucajeva koriste za politichki marketing...posao poslanika nije samo u skupstini, vec ima mnogo obaveza i van nje...dok radikali laprdaju, ostali uglavnom budu na terenu u resavaju konkretna probleme ljudi iz svoje sredine...

Maslacak

Quote from: lijepa bosanka on 27-06-2006, 14:28:48
Maslacak....nisi mi odgovorila na pitanje.....Ti si ponosna ¹to tvoj otac nije bio u vojsci.....
Ja sam ponosna ¹to je moj bio i ¹ta sad?

Nisam zelela da kazem ono sto mislim da te ne bih uvredila. Ali iskreno, verujem da je time sto je tvoj otac otisao u rat, ustvari ostavio zenu i decu da docekuju same dzelata na vratima... I mislim da svoju porodicu time nije zastitio. A ni narod. U ratu se ne stiti sopstvena nacija, vec ubija tudja. "Napad je najbolja odbrana" po mom misljenju vazi samo u sportu ;)

Ali zaista ne zelim da se svadjam...i ne zelim da te uvredim. Od pocetka sam preburno odreagovala, jer sam prosto takva...tesko kanalisem emocije, posebno kad je ova tema u pitanju. I rekla sam da cu preburno odreagovati. Takodje sam rekla i da mi je zao sto sam takva i sto sam shvatila da sa nekim drugacijim misljenjima od mog (kad je ovo u pitanju) ne mogu da se nosim...i to smatram svojom velikom manom. Bez obzira na to sto i dalje mislim da sam u pravu! :K

Ali ne mislim lose o tebi, malo sam se smirila...znam da si dobra devojka, to je samo moj...srpski temperament! :>

lijepa bosanka

#149
????  Nismo se razumili.....oèigledno....ili se ja samo nadam da me nerazumije¹....ali nebitno....vi¹e i neoèekujem....

Moj tata nikoga ubio nije....branio je svoju kuæu....nije i¹ao na neko drugo rati¹te bio je u svom gradu,jer je prva borbena linija ba¹ bila kod moje kuæe....èak je spa¹avao "svoje kom¹ije" od nekih paravojnih formacija,pa je bio ranjen....a te iste "kom¹ije" èim su pre¹li na drugu stranu,o njemu sve najgore....GADE MI SE!!!! Kapira¹ li ??
Ajd poku¹aj,¾ivota ti!!!! Ili iskuliraj prièu o ratu......nisi bio u svemu tome i nikada ne mo¾e¹ da zna¹ kako je to bilo.....
Prati skup¹tinu i komentari¹i o tome.....Va¾i? :wink:

Ovo se odnosilo na vampira.....

I 100000 drugih oèeva je bilo u ratu.....i vjeruj.....nikada za mene neæe biti zloèinci!!!! I nije nas ostavio.....bio je samo tri km od nas.....¹to znaæi da sam i ja te dane ¾ivjela pod granatama.....