Politika I Njeni Izrodi

Started by Vampire 666, 09-06-2006, 12:59:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 14 Guests are viewing this topic.

Da li ste simpatizer ili clan neke stranke?

Demokratska Stranka
8 (34.8%)
Demokratska Stranka Srbije
0 (0%)
Srpska Radikalna Stranka
2 (8.7%)
G17+
0 (0%)
Srpski Pokret Obnove
1 (4.3%)
Neka Druga
2 (8.7%)
Nijedna
10 (43.5%)

Total Members Voted: 22

Maslacak

Zaboravila sam da kazem da sam malo preterala sa tim i da su svi zlocinci...no dobro. I istina je, nisam te razumela, ali sad mi je jasno. To je vec malo bolje :happy:

Ja sam samo totalni pacifista koji prezire apsolutno svaku svaku vrstu rata i borbe pod bilo kojim okolnostima i razlozima (pogotovo nacionalnost)...zato sve to... jednostavno ne mogu da opravdam nikog u toj situaciji, nijednu naciju. I tu je kraj. I mislim da svi koji su "postrojavali i streljali" treba da odgovaraju...ne volim Hag, ali zapravo mi i nije bitno gde, sve dok odgovaraju. A takvih je bilo medju svim nacijama...i to mnogo.

KaBoom

A da se vratimo na temu (Da li ste simpatizer ili clan neke stranke?) i manemo se prepucavanja èiji tata je jaèi? Rat je bio, pro¹ao... Ko je bio u ratu - bio je, ko nije - nije. Razumem da su zbog toga opredeljenja i u politici razlièita. I tu nema neke rasprave. Jednostavno, svako imamo stranku za koju glasamo, koju simpatizirimo i niko nam neæe promeniti mi¹ljenje, jer smo odrasli ljudi, veæ formirane liènosti...

Maslacak

Znam, znam...malo smo otisle off topic, ali sta ces kad neke od nas to i dalje pogadja... I nije bilo prepucavanje ciji je tata jaci, ne budi bezobrazan  >:(  :) Necemo se vise prepucavati...pomirile smo se  :happy:

Ja nisam simpatizer nijedne stranke, a pogotovo ne clan :>  Mislim da trenutno na nasoj sceni nema nijedna cista politicka stranka koja bi zaista kao celina nesto korisno uradila za ovu zemlju... mogu da simpatiziram neke pojedince, ali to je sve. Najbliza sam Demokratskoj stranci, ali onaj bradati..je l' Dusan Petrovic, me nervira kao malo ko iz drugih stranaka! Tako je arogantan i nabedjen... Ne znam ni zasto ga konstatno trpaju u prvi plan.

A dok su bili poslednji izbori ja jos nisam imala drzavljanstvo, pa nisam ni glasala...ali sad cu moci  :twisted:

Darker

Ja predviðam da æe zbog ovog foruma LB da postane Èedista, jer je moj tata jaèi i bolji :* :* :* :* Ili makar ¾uta :> :> :>
Vrlo mi je drago ¹to postoje osobe koje iako su pro¹le ratni haos, mogu da budu objektivne, dodu¹e, slu¹ao bih druge prièe da je i va¹(moj?) otac bio na rati¹tu, verovatno... LB je subjektivna, i takvo je 90% stanovni¹tva, rekao sam na poèetku da mi je vrlo ¾ao zbog toga... Zbog toga ¹to za nju(naravno ne samo za tebe :>) rat jo¹ uvek nije zavr¹en, i najverovatnije nikada i neæe biti... I to je ono najstra¹nije... Samo zato ¹to su dva poitièara odluèila da zajebu treæeg...
Iza¹ao je zanimljiv èlanak u Politici u nedelju... Kako nas svet vidi? Pa se ka¾e, da nas gleda ko Nemaèku posle II sv.rata... Hitler je bio 6 feet under, Nemaèka je imala 100 000 izbeglca, ali te¹ko da je iko plakao za njima i te¹ko da ih je iko ostavio na miru zbog Hitlerove smrti... Ali tada su jo¹ bila druga vremena, mo¾da je i postojala neka èast u ratu(mada joj se i tu gube svaki tragovi)...
Shvatite(ili nemojte), danas u ovom svetu, kada se ratovanje svodi na navigaciju sa 5 000 km razdaljine, pa ti projektil uleti kroz prozor, a ako zvekne neku bebu-kolateralna ¹teta: NE POSTOJE HEROJI!!!! samo manje ili veæe ubice ili budale... I to je to... Herojstvo u ratu je zavr¹eno sa I sv.ratom... Kolji da ne bude¹ zaklan? U 21. veku? Kretenizam... Sve su pare, i politika i interes, EMOCIJE NE POSTOJE!!!!! NEMA PRAVDE!!!!!!
A naivni koji to nisu pokapirali su kolateralna ¹teta i u stvari najveæe ¾rtve... Koji su podlo¾ni manipulaciji radikala i ostalih nacionalista... Ja od 91. na nacionalizam i patriotizam gledam iskljuèivo kao na ZLO!!! Izgubili su smisao definitivno...

lijepa bosanka

Da sad se ismijavate!!!! Lijepo!!!! Kolegijalno!!!! Tolerantno!!!!!!!!!! Demokratski,ba¹!!!!!!!!!!!!!Za¹to uzalud poku¹avam da vam otvorim te lijepe okice??!!!!!
Neæu postati ni¹ta,ali nije lijepo ¹to tako prièate!!!!! Ja samo ka¾em da se ne smatram djetetom zloèinca i vrijedjam se ako me tako do¾ivljavate.....ali to je opet va¹ problem....i ja vam tu ne mogu pomoæi.....
Ne poznajete dobro situaciju preko Drine(na¾alost!!) i onda se ne petljajte puno....
Ja sam sa komentarima na ovu temu zavr¹ila!!!!!!! :OFF

Maslacak

Quote from: Darker on 27-06-2006, 20:34:17
NE POSTOJE HEROJI!!!! samo manje ili veæe ubice ili budale... I to je to... Herojstvo u ratu je zavr¹eno sa I sv.ratom... Kolji da ne bude¹ zaklan? U 21. veku? Kretenizam... Sve su pare, i politika i interes, EMOCIJE NE POSTOJE!!!!! NEMA PRAVDE!!!!!!

Ti Darkeru meni citas misli...prosto neverovatno... jer sam ja bas u proslom postu htela reci da ne postoje heroji (tacno tim recima)...ali nisam...da ne gnjavim vise. I ovo je ja mislim treci put da komentarisem kako govoris bas sto ja mislim :> Moram da prestanem s tim.

Uglavnom...zaista je vreme da prestanemo s ovim, off topic je...a i mene bas pogadja :)

Vampire 666

#156
Quote from: Darker on 27-06-2006, 20:34:17
Ja predviðam da æe zbog ovog foruma LB da postane Èedista, jer je moj tata jaèi i bolji :* :* :* :* Ili makar ¾uta :> :> :>
Vrlo mi je drago ¹to postoje osobe koje iako su pro¹le ratni haos, mogu da budu objektivne, dodu¹e, slu¹ao bih druge prièe da je i va¹(moj?) otac bio na rati¹tu, verovatno... LB je subjektivna, i takvo je 90% stanovni¹tva, rekao sam na poèetku da mi je vrlo ¾ao zbog toga... Zbog toga ¹to za nju(naravno ne samo za tebe :>) rat jo¹ uvek nije zavr¹en, i najverovatnije nikada i neæe biti... I to je ono najstra¹nije... Samo zato ¹to su dva poitièara odluèila da zajebu treæeg...
Iza¹ao je zanimljiv èlanak u Politici u nedelju... Kako nas svet vidi? Pa se ka¾e, da nas gleda ko Nemaèku posle II sv.rata... Hitler je bio 6 feet under, Nemaèka je imala 100 000 izbeglca, ali te¹ko da je iko plakao za njima i te¹ko da ih je iko ostavio na miru zbog Hitlerove smrti... Ali tada su jo¹ bila druga vremena, mo¾da je i postojala neka èast u ratu(mada joj se i tu gube svaki tragovi)...
Shvatite(ili nemojte), danas u ovom svetu, kada se ratovanje svodi na navigaciju sa 5 000 km razdaljine, pa ti projektil uleti kroz prozor, a ako zvekne neku bebu-kolateralna ¹teta: NE POSTOJE HEROJI!!!! samo manje ili veæe ubice ili budale... I to je to... Herojstvo u ratu je zavr¹eno sa I sv.ratom... Kolji da ne bude¹ zaklan? U 21. veku? Kretenizam... Sve su pare, i politika i interes, EMOCIJE NE POSTOJE!!!!! NEMA PRAVDE!!!!!!
A naivni koji to nisu pokapirali su kolateralna ¹teta i u stvari najveæe ¾rtve... Koji su podlo¾ni manipulaciji radikala i ostalih nacionalista... Ja od 91. na nacionalizam i patriotizam gledam iskljuèivo kao na ZLO!!! Izgubili su smisao definitivno...


Brate, bash si ubo poentu! Najruznije je to sto SRS upravo na ljutskoj nesreci skuplja politichke poene i koristi trenutak, kao Hitler ili Musolini 20-ih i 30-ih godina 20. veka....



Quote from: Maslacak on 27-06-2006, 18:22:50
Znam, znam...malo smo otisle off topic, ali sta ces kad neke od nas to i dalje pogadja... I nije bilo prepucavanje ciji je tata jaci, ne budi bezobrazan  >:(  :) Necemo se vise prepucavati...pomirile smo se  :happy:

Ja nisam simpatizer nijedne stranke, a pogotovo ne clan :>  Mislim da trenutno na nasoj sceni nema nijedna cista politicka stranka koja bi zaista kao celina nesto korisno uradila za ovu zemlju... mogu da simpatiziram neke pojedince, ali to je sve. Najbliza sam Demokratskoj stranci, ali onaj bradati..je l' Dusan Petrovic, me nervira kao malo ko iz drugih stranaka! Tako je arogantan i nabedjen... Ne znam ni zasto ga konstatno trpaju u prvi plan.

A dok su bili poslednji izbori ja jos nisam imala drzavljanstvo, pa nisam ni glasala...ali sad cu moci  :twisted:


...u Srbiji chak i najbolja strnka mora imati svog lajavca... :wink:

lijepa bosanka

 :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Ajd po ko zna koji put pametniji popu¹ta!!!! Pozivam vas na piæe u kafanu......ako hoæete od mene....èediste,¾ute....ili kako veæ!!!!!!!!!! :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Mnogo ste mi,bre smije¹ni!!!!!! :>

vladimir

Politièari su lopovi kojima su samo pare i vlast na umu, a za obièan narod ne brinu!Oni koji su stvarni idealisti ¾ive u zabludi jer vrh svake stranke ubira kajmak kad dodje na vlast...Gadi mi se sve na temu politike, mislim da obièan èovek ne mo¾e ni da nasluti koliko nas politièari i njihove privilegije ko¹taju...Ali, narod se i dalje pali:demokrate, socijalisti, radikali-ista stvar!Lopovi svi do jednog!Smuèili su mi se i oni i likovi koji se pale na politiku ( to je, u stvari, najobiènije politikanstvo i nema veze sa politikom ).Kod nas je politika postala sinonim za lopovluk, politièari nikako ne rade za dobrobit zajednice, veæ iskljuèivo za sebe i svoju ekipu...
Znate onu staru narodnu:daj èoveku 100 grama vlasti da vidi¹ kakav je u stvari... >:D

Vampire 666

pa ne treba sad da kukamo kako su lopovi i da mirno gledamo kako kradu od nas...treba se pokrenuti...

vladimir

Da, naravno, i opet dovesti na vlast neke nove korumpirane skotove, kako ka¾e Dragan J. Vuèiæeviæ... :confused:
Izgleda da u Srbiji treba pove¹ati par politièara-lopova ili ih osuditi na dugogodi¹nju robiju sa sve zaplenom imovine pa da se ostali urazume... :][

AquArius

Ne volem politiku, samo cu samo ovako da priskocim.
Meni palo na pamet da bi nam radikali uzeli pasose kad bi dobili vlast  :sealedlips:  :shock

vladimir

Quote from: AquArius on 27-06-2006, 23:53:04
Meni palo na pamet da bi nam radikali uzeli pasose kad bi dobili vlast :sealedlips: :shock

Ne, krali bi pare kao i svi ostali koji æe doæi i koji su bili:SPS, DS, DSS, G-17+, SPO, NS...Politièka scena je oèajna kod nas, najveæi ¹ljam ove dr¾ave je u vrhu vlasti ( sad ili je bio ) ili saradjuje sa vla¹æu! >:D >:D >:D >:D

KaBoom

A evo i najaktuelnijih i najnovijih vesti: Inicijativa za zabranu rada SRS! (http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=06&dd=27&nav_id=202786)

Samo se bojim da ovo neæe uspeti. :(

Vampire 666

#164
imaju 70 000 potpisa....nemaju podrsku nijedne druge stranke(G17+)....a i malo glupo zabranjivati neshto na taj nachin...ipak je ovo 21. vek....



p.s. nisu politichari neka vanzemaljska rasa koja je dosla da vlada nama, vec ljudi iz nasheg okruzenja.....