Jezièke (ne)doumice

Started by Darker, 28-11-2006, 14:05:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Darker

Jesmo i to na¹iroko, mislim da se radi neki presek teme :wink:
Do tada jedna zanimljivost: da li ste znali da je jedino ispravno odnositi se prema imenici skripta kao pluralia tantum, dakle kao prema imenici sela?
Skripta, skripata, skriptima, skripta, skripta, skriptima, skriptima je pravilna promena po pade¾ima
Obradovao se skriptima. Pozajmi mi skripta iz knji¾evnosti. Ko je devojka sa skriptima u rukama? Tako pi¹e u skriptima. Dovijamo se uèeæi iz skripata.
Izvor: Kultura umetnost nauka-Politika, 27.10.2007.
Rada Stijoviæ

tarantulica

Mislim da æu se vratiti bele¹kama, jer posle ovog menjanja kroz pade¾e vi¹e ne mogu ni da izgovorim tu reè sk...  :run

Ivana_89

Quote from: bbasic on 30-10-2007, 17:22:34

Uglavnom, neka svi koji se zala¾u za oblik filosofija budu dosledni, pa neka govore i musej, fisika, parasit, krisa, poesija. Ba¹ bih voleo to da vidim.

a vidi¹ mene je profesor logike uvek ispravljao kad sam govorila filozofija  :hmm

po¹tujem sve ¹to si rekao  :cvet

shiky

Je l' se kaze evo su case ili evo ih case?Odnosno da li se kaze evo su ili evo ih?Tnx unapred  :cvet

Girl

Evo IH! I samo evo IH!  :wink:
Ako hoces da tu 'ubacis èa¹e' - onda ; Evo èa¹a! Bez zamenice...

Vazi i : Evo ME, evo TE, evo GA...

Sigurno!  :wink:  :cvet

zoe

Еј, мене је увек иритирало кад неко каже нпр. 3 плус 2 СУ 5.
Инсистирам на 3 плус 2 ЈЕ 5.

Па ето, ако ко има шта да прокоментарише по овом питању, радо ћу прочитати.

Ivana_89


Pedja

Или оно кад кажу 2 више 3,није више него плус  :>


Bred

#713
novci ili novac???
strasno me iritira kad neko kaze novci, nadam se da nije o tome vec pisano ovde.

o zastupljenosti mitIsera
http://www.google.com/search?q=mitiseri&hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hs=zrP&start=0&sa=N

MiKy

bas sam raspravljala sa drugaricom da li je pravilno da se kaze sto,dvestA,tristA ili kako ona tvrdi sto,dvestO,tristO   :hm
dvestO  :happy:

Pedja

Сигурно је тристо  :ball2:

Bred

ok, da li se co.yu cita co.yu ili ko.ju ?

Pedja

cafe ili kafe?  :hm

Да се ја питам ,ја бих рекао ко ју,а цо ју се пише  :wink:

Maslacak

Quote from: bbasic on 30-10-2007, 17:22:34

Uglavnom, neka svi koji se zala¾u za oblik filosofija budu dosledni, pa neka govore i musej, fisika, parasit, krisa, poesija. Ba¹ bih voleo to da vidim.

Uf, ovo me je veeoma obradovalo! :happy: Sad æu svima to da govorim...
Znala sam u dubini du¹e da sam u pravu.
I moj profesor filozofije je insistirao na filoSofiji, ali bio je kreten, oprostite na izrazu, no drugi ga ne mo¾e opisati :>

Bla_bla_blaaaa

Quote from: MiKy on 14-11-2007, 17:24:33
bas sam raspravljala sa drugaricom da li je pravilno da se kaze sto,dvestA,tristA ili kako ona tvrdi sto,dvestO,tristO   :hm
dvestO  :happy:

bice da je A a ne O

joj i moj nastavnik u osnovnoj je insistirao na filoSofiji  :>