Jezièke (ne)doumice

Started by Darker, 28-11-2006, 14:05:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

igrackica

Adonis, bez titula!
Meni se sve cini da to pisu iskompleksirani ljudi! Bez uvrede...
Ja to ne bih stavljala na vrata, valjda sam tako vaspitana, moji to nikada nisu stavljali.

pig_am_am

zasto bez? pa nek stavi covek svoje titule. ja sam za to da stavi.
al sve cirilicom  :K


cvjetic

ne znam da li je to pitanje postavljeno ovde nekada,ali moram da pitam...

mene je moj profesor u srednjoj skoli ucio da pisem SAMNOM...
i tako pisem...ali,da li je to ispravno? :hmm

igrackica

Ja to pisem odvojeno! Au  :hmm

Cecilly

bbasic je na ovo vec odgovorio:

Quote from: bbasic on 01-07-2007, 14:39:53
Za sa mnom nemam ¹ta da dodam. :)

Dakle odvojeno!  :happy:

cvjetic

eto svasta...
hvala na odgovoru...
:cvet

Masha

Ja ne mogu da verujem da je profesor mogao da kaze da se sa mnom pise zajedno. Jos ako je profesor srpskog, onda nemam komentar.

Bla_bla_blaaaa

jedna profesorka u mojoj srednjoj(ne predaje srpski) govori :Ti bih... :K

Girl

He, he, Bla, bla.. hocemo da poducimo ljude?
Ti bih...
On bih...
Mi bih trebali
Vi bih trebali...

:wall:

cvjetic

da,u pitanju je bio profesor srpskog,i to odlican...

ja sam se inace i prije raspitivala za to,i postoji varijanta da se moze i ovako i onako,ali me zanimalo vase misljenje...

Masha

#670
Ocigledno nije bas odolican profesor  :K. Nego, mene zanima zasto bi, bilo ko, bilo kada, predlog pisao zajedno sa zamenicom ili imenicom. Meni je to atak na zdrav razum. No, ne studiram srpski jezik tako da ne mogu mnogo ni da napadam. Inace, mene jako ljuti to sto je sada dozvoljeno ono sto je nkada bilo potpuno pogresno i zbog cega su ljudi na kontrolnom dobijali keceve. Recimo - Milica, prisvonji pridev je nekada bio samo i iskljucno Milichin jer je to izuzetak od palatalizacije, a sada, kazu, pravilno je Milicin. E pa, nije fer  :K

bbasic

Quote from: cvjetic on 20-10-2007, 21:42:57ja sam se inace i prije raspitivala za to,i postoji varijanta da se moze i ovako i onako,ali me zanimalo vase misljenje...

Ne treba da te zanima na¹e mi¹ljenje ili mi¹ljenje nekog treæeg, veæ iskljuèivo merodavna literatura (po kojoj je tvoj profesor du¾an da predaje, a ne da izmi¹lja). Pravopis u taèki 62a(6) nedvosmisleno navodi da je ispravno jedino sa mnom, i dalje nema vi¹e „mi¹ljenja“.

Quote from: Masha on 20-10-2007, 22:48:15Recimo - Milica, prisvonji pridev je nekada bio samo i iskljucno Milichin jer je to izuzetak od palatalizacije, a sada, kazu, pravilno je Milicin.

E svaka èast tima ¹to „ka¾u“, i pored toga ¹to je Pravopis (opet) izrièit, u taèki 85b: iskljuèivo Milièin.

tarantulica

Ako se neko zove Mile, da li je pravilno reæi "sa Milom" ili "sa Miletom"?  :hmm

zoe

Да ли се може написати: довде?
Нпр. Довде смо стигли.
Или је боље: До овде смо стигли.

Ја ћу писати.
или...
Писаћу.

Ја ћу рећи.
или...
Рећи ћу/рећићу.

Дакле шта је са футуром код глагола који у инфинитиву завршавају на ћи?

willie the scot

glagoli ciji je infinitiv na "æi" pisu se iskljucivo sa punim infinitivom. tako su mene ucili...ali ja sam ucio srpski jezik u cg, tako da... :>

reæi æu.
preæi æu.
...