Jezièke (ne)doumice

Started by Darker, 28-11-2006, 14:05:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

cvjetic

e ova smrda je skroz luda... :K :K :cvet

SPRING

Da li se nazivi religija pisu velikim ili malim pocetnim slovom?  :stid:

Smrda

zavisi od konteksta,u principu malim
a ako se radi o zvanicnim nazivima institucija ili nekih pokreta,onda velikim :cvet
koliko sam ja upucena... :)

SPRING

Ucim etiku, pa  pominju uticaj na razne religije, pise Hriscanstvo i Islam, pa me je to zbunilo... Hvala :-)

Smrda

pa verovatno se spominju kao pokret u Istoriji...ako je tako,onda ide veliko slovo..
nema na cemu:)

Darker

Btw, iza¹ao je novi reènik stranih reèi i izraza, pisali Ivan Klajn i Milan ©ipka...
Koliko sam uspeo da gvirnem, izgleda kao pobolj¹an reènik Vujaklije... a to je i bio cilj, mislim:-)

Smrda

a cek,bre...pa bilo je i novo izdanje Vujaklije na sajmu....prosireno...
nisam bas gledala tako da ne znam,samo sam tako nacula...pa da nije to mozda to?

Darker

Ne ne, definitvno, imam knji¹ku, Vujaklija se ne spominje:-)

SPRING

Zapostavili smo ovu temu...

Da li se pravilno kaze cirada ili cerada? Dugo sam cekala bus danas, pa sam malo prisluskivala prodavce kreca na Trosarini... :stid:

Darker

Moram da priznam da za CEradu nikad nisam ni èuo da se ka¾e...

SPRING

Pa ne znam ja... Ipak su oni kamiondzije... racunam da znaju sta voze... Ja u zivotu nisam sela u kamion, ni pod cEradu, ni pod cIradu... :>

Wolf

Ja sam cuo i za ceradu i za ciradu...Ipak mislim da je pravilno cirada...

zoe

Kog je roda rec BOL? Nekako moze i zenski i muski! :roll: A to ne bi trebalo da moze??? Isto i rec ZAL (z kao zaba, pih gde mi je sad cirilica)

Smrda

@spring
ja znam za ciradu...doduse cuh i za tu drugu,ali retko...
@zoe..
bol,
zal,
gramaticki-muski rod(jer se zavrsavaju na suglasnik),a imenicki-zenski rod(jer je TA bol i TA zal)
tako ti je isto za rec SUDIJA,samo obrnuto(heheh)...gramaticki-zenski,aimenicki-muski

cvjetic

zanima me ovo:    ''sinesi'' ili ''snesi''    :][