Martindale: The Complete Drug Reference (34th edition)

Started by Maslacak, 28-11-2006, 14:22:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maslacak

Ovako.
Svi mi sa cetvrte godine znamo sta je Martindale Extra Ph. :K Ono sto imamo na faxu je neko praistorijsko izdanje. Danas, to vise nije ekstra farmakopeja, vec se zove ovako kako pise u naslovu teme. I ovih dana je dozivela 35. izdanje :happy:
Ja sam nabavila 34. izdanje na cdu. To je cd koji dolazi uz knjigu, tako da nije u pitanju nikakvo skeniranje, vec programce koje se instalira na komp, i jednostavnim ukucavanjem imena leka dolazi se do trazenih informacija :) Odlicna stvar!
E sad, i koncept je promenjen. Ne sadrzi onakve informacije kao nase izdanje na fakultetu, vec se uglavnom bazira na izvlacenju podataka iz drugih farmakopeja - evropske, americke itd. Ne pise uvek (ili ja jos nisam uspela da se snadjem) doza ili koncentracija preparata koja se koristi, sto nam je potrebno za tumacenje recepata. Ali tu su podaci o rastvorljivosti, osobine, primena, i slicne stvari. Meni npr pomaze i u ucenju farmaceutske zbog nomenklature :)

Znaci, ne moze u potpunosti da zameni Extra Ph koju imamo na faxu u smislu diskusije recepata kod kuce. Ali je ipak jako dobra stvar :)
E sad, zasto ja sve ovo pisem?

Zanima me ima li ljudi koji bi to hteli da imaju?
Ako vas ima, ostavicu jedan disk dole u Racunarskom centru u ponedeljak (tek tad idem na fax), neka stoji tamo sve vremen, pa vi odnesite prazan disk dole, i narezace vam ko vec bude radio.
Cisto da znam, ako nikog ne zanima, da ne nosim, da ne stoji dole bezveze :>

P.S. Imam i skeniranu Ph Jug IV, mada to ima vecina ljudi...ali cisto da kazem da imam, pa ako nekom treba, mogu i to da odnesem dole.

Alnus Glutinosa


dona

pridruzujem se i ja naravno
meni treba i extra ph i ph jug IV, posto nemam nista ni u pisanom,ni u elektronskom obliku,
a treba mi.
unapred ti hvala

Bred

Da li ste pitali asistente sa tehnologije da li to smete da radite,a?

Maslacak

Ok, donosim sve.

Bred,
sta to tacno treba da ih pitam? Kakve oni veze imaju sa tim? Po cemu to njih ostecuje?

Jedino ko bi mogao da se buni su izdavaci Martindale-a, zbog piraterije :K

SPRING


dona

Quote from: Maslacak on 28-11-2006, 17:45:46
Ok, donosim sve.

Bred,
sta to tacno treba da ih pitam? Kakve oni veze imaju sa tim? Po cemu to njih ostecuje?

Jedino ko bi mogao da se buni su izdavaci Martindale-a, zbog piraterije :K

thanks a lot!
maslacak, ja cu probati da nabavim el.formu ph jug V,pa vam prosledjujem.
a sto se tice dozvole od strane asistenata...nema razloga da im se ispovedamo,cak sta vise oni to sigurno i imaju
eh kad bi svi imali legalan softver...


AquArius


Maslacak

Quote from: dona on 28-11-2006, 22:38:59
maslacak, ja cu probati da nabavim el.formu ph jug V,pa vam prosledjujem.

imam ja, na ovom istom disku gde je i ph jug IV, trecu evropsku farmakopeju...to je ustvari peta jugoslovenska, samo na engleskom, zar ne?
Planirala sam i to da ponesem, nego nam to maltene i ne treba koliko ja znam, pa nisam ni spomenula.


M^i^M^a

i ja sam zainteresovana....hvala unapred,super si... :~

V

Pa mislim, i ja sam zainteresovan.

Quote from: dona on 28-11-2006, 22:38:59
Quote from: Maslacak on 28-11-2006, 17:45:46
Ok, donosim sve.

Bred,
sta to tacno treba da ih pitam? Kakve oni veze imaju sa tim? Po cemu to njih ostecuje?

Jedino ko bi mogao da se buni su izdavaci Martindale-a, zbog piraterije :K

thanks a lot!
maslacak, ja cu probati da nabavim el.formu ph jug V,pa vam prosledjujem.
a sto se tice dozvole od strane asistenata...nema razloga da im se ispovedamo,cak sta vise oni to sigurno i imaju
eh kad bi svi imali legalan softver...



A bice samo za personalnu upotrebu...

Bred

Quote from: Maslacak on 28-11-2006, 17:45:46

Jedino ko bi mogao da se buni su izdavaci Martindale-a, zbog piraterije :K

Upravo to. Mislim da nece smeti to da stoji u racunarskom centru. Pitacu svog ortaka sta da radimo sa tim. Ili jedino da uploadujemo ovde ali za deo koji se odnosi samo na clanove.

dona

bred
vidi se da si mnogo fin!!!
mozes da uploadujes pod uslovom da moze normalno da se skine sa foruma.naime par puta sam nesto htela skinuti pa me je bacilo na neki pretrazivacki sajt.mozda sam ja stupid,a i nemam mnogo iskustva sa forumom.


Bred

Problem je turbo upload jel? posto sam uputstvo za download i upload sa nono8a napisao vec.