Zelja za pobedom

Started by hulio_salinas, 03-12-2006, 11:26:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hulio_salinas

Svima je poznat osecaj zadovoljstva posle pobede. Izgleda da je u svima nama usadjen poriv (ako tako mogu reci) za pobedom. Dokaz da svim svojim srcem zelimo pobedu je onaj neprijatan osecaj prilikom poraza. Da stvarno ne zelimo pobedu, nikada nas ni jedan jedini poraz ne bi dotakao. Ne bi bilo onog groznog osecaja kada mrzimo sami sebe i sve oko sebe posle poraza. Stice se utisak da je ovo jedan od najstarijih covekovih poriva, jer usko povezan sa borbom za opstanak. Borba za opstanak kao svaka borba ceni i trpi samo pobednike, pa eto razloga da povezem ove dve stvari.
Pobeda nam donosi ogromnu radost i pdihicko blagostanje. Moglo bi se reci da prija nasem telu. Ako nesto prija telu, mora da je zdravo. Zato i zelimo ovu pojavu.
E sad, zasto je sve tako? Sta nas napravilo najvecim borcima na ovoj planeti? Sta nas je pretvorilo u prevrtljivce i snalazljivce, a sve u cilju postizanja pobede?

Darker

Libido? ©to smo bolji-vi¹e ¾enki se sjati oko nas= vi¹e zadovoljavanja libida:-)

Smrda

...to ti o muskima,D!?!...a mi zene...
mozda rivalstvo...primarni nagoni da budemo naj...

Darker

Ne, kod vas je u pitanju ne¹to drugo, materinski instinkt, morate biti najbolje da bi najbolji ba¹ vas izabrao, jer onda su sve ¹anse da imate kvalitetne potomke... Praktièno, evolucija nam daje tu ¾elju...

Smrda

u bre...pa ta mi se tvoja teorija bas i ne svidja...mi kao sve zbog vas radimo...ccc....malo previse narcisoidno..a jos gore da gledamo radi odabira genetickog materijala...
hmmm...
ja mislim da je cist rivalitet medju jedinkama istog pola,a kao je feminizam popularan,mozda i medju osobama suprotnog pola u pitanju,mislim da nam je to u krvi..

Darker

Pa smrdo, gledaj ¾ivuljke ako meni ne veruje¹... I pre 10 000 godina je kod ljudi postojala ¾elja da budu najbolji, otuda napredak...
P.S. Nije samo libido, to je jedan od razloga, glavni je nagon za samoodr¾anjem - survival...

Smrda

pa na to sam mislila...da budu najbolji..znaci jedini(ili bar medju prvih 10),sto znaci eliminisati ostale......danas se opstanak malo promenio...ne znaci vise samo plivati u moru...nego biti u prvim redovima...kapiram ja tebe skroz..
.malo mi se samo ne svidja to sto napisa na konto biranja,genetickog materijala...ali ne bih bas zalazila u to...

hulio_salinas

hey, hey... ajde da ne delimo na muske i zenske.. ajde da govorimo generalno... sta moze proisteci iz te zelje za pobedom? dobre i lose strane?

Darker

Dobra strana - napredak, pobolj¹anja genetièkog materijala
Lo¹a strana - sujeta, nebriga za okolinu

Smrda

hmmm...takmicarski duh!
dobra osobina dok se ne pretera...i opet ja navodim vodu na svoju vodenicu....
bitno je biti dobar takmicar zbog sebe,zadovoljiti svoje potrebe i svoj ego-donekle!...no,mi smo samo ljudi,ne?!...cesto se ta granica predje i eto nama sujete i samoljublja i zelje za pobedom,po svaku cenu...to ne cenim i od takvih bezim...ljudi koji nemaju granicu me plase..

stef

 Ne volim da gubim, uvek dajem maksimum.

hulio_salinas

Quote from: stef on 03-12-2006, 12:43:51
Ne volim da gubim, uvek dajem maksimum.

ajd da te pitam:
"A sto?"

Alnus Glutinosa

A ja ne znam da gubim...mama mi je pre neki dan rekla da mi je to losa osobina...
kada sam bila mala uvek sam prekidala igru kad pocnem da gubim,a sada kada sam malo porasla...pa recimo da postajem nesnosna kada gubim...

Wolf

Quote from: stef on 03-12-2006, 12:43:51
Ne volim da gubim, uvek dajem maksimum.
Ni ja. I nikako nisam u fazonu "vazno je ucestvovati".

stef

Quote from: hulio_salinas on 03-12-2006, 12:45:03
Quote from: stef on 03-12-2006, 12:43:51
Ne volim da gubim, uvek dajem maksimum.

ajd da te pitam:
"A sto?"
Znam da gubim, sinoc se nisam nervirao.Ali cu uvek dati maksimum, sta god da je u pitanju.Tako sam kalibrisan,