Kokteli (i druga pica)

Started by dyki, 03-12-2006, 18:16:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dyki

Nisam video ovakvu temu a vidim ima o hrani, pa da upotpunimo :)
Elem, mnogo ljudi voli koktele ali kad ih naruci - ne zna kakvi su pa puknu pare za nesto sto im se ne svidja... Ne bi bilo lose da se razmene iskustva, mozda naidjete na neki novi, neki divlji koji jos niste probali :) Moze i da se preporuci neko mesto gde ih dobro prave (eeehhh... Republica di Banana :) ) Inace, ko zna moze i da napise sastojke (bar priblizne :) ) pa moze i kuci da se pravi

Moj omiljeni je Vodka-Martini (nije zbog 007, zaista mi je savrsena kombinacija jakog i slatkog :) ) ali to bas i nije neki egzotican koktel, a kako uglavnom i nije u standardnoj ponudi koktel-barova cena zna da bude nezgodna (ne dobijete mnogo a naplate kao Vodka+Martini posebno :) )

Second best mi je Blue Lagoon, evo kako ide:
30ml Vodka
30ml Blue Curacao
Uglavnom se stavlja i limun, ponekad stave i visnju, veoma osvezava leti, Vodka se ne oseca mnogo, ali znaju nekad da preteraju sa limunom pa bude kiseo (mada koliko se razumem limun ne bi trebali ni da cede unutra)

Dukica

Iskusni alkosi kazu da se Bloody Mary pije za TREZNJENJE!!! Kako,batice?
Ja volim,za letnje dane, Mojito-ima neku mentu i limun i alkohola nekog,al radi.. :K :K :K
A u Becu sam proletos pila neko cudo od rakije od secerne trske,ima i naziv to cudo,al ga ne znam...Kenshasa ili tako nesto ... verovatno sam odvalila dobro....i to tako puca u vugla,da se ne mogu popiti vise od 2-3.... :>

stef

Quote from: Dukica on 03-12-2006, 18:34:14
A u Becu sam proletos pila neko cudo od rakije od secerne trske,ima i naziv to cudo,al ga ne znam...Kenshasa ili tako nesto ... verovatno sam odvalila dobro....i to tako puca u vugla,da se ne mogu popiti vise od 2-3.... :>
Ja sam cuo da je to pice poreklom sa Martinike i da se zove La maounie (lamauni).Mesa se sa ekstraktom zelenog limuna.
Dobri kokteli su limuncino sa absintom, onda neki koktel sa vodkom, absintom i tobasko sosom...oni su da se odvalis.Od dobrih blazih, standardni Woowoo je dobar, a jos je bolji sa absintom, ali u sustini zavisi od toga od ukusa, neko voli jagodu, neko lubenicu, neko vise vodku manje viski....

Dukica

Ma verujem,al nisam neki ljubitelj koktela,ne racunajuci podmornice.. :K :K :K
A i pivo je bolje...
Jedino,kod nekog kad se okupite,pa pravite zajedno....e to bi bilo dobro... :ziveli

lycos

moj ortak to obozava da pravi..te veceri sam bio previse janpi ali sam kroz maglu video da je meshao vodku sa jos necim..a imalo je ukus kokosa...mmmm

Al-Jasmina

Da znam i ja osobu koja mesa sve i svasta...
Otprilike "Mi nismo andjeli 1"
i onda te nema :>

dancho

Rakija od trske brazilska je ka¹asa. Kajpirinja koktel sa ¹eæerom, limunom (limetom) i mnogo leda. Listu koktela imate na http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cocktails

Smrda

Quote from: Dukica on 03-12-2006, 18:34:14
Iskusni alkosi kazu da se Bloody Mary pije za TREZNJENJE!!! Kako,batice?

....bez vodke dukice!!eto kako!.. :wink:
inace bloody mary je moj omiljeni koktel..
vodka,
tomato juice,
biber,
celer :PI
a volim i margaritu...ali ubi me,sem tekile ne znam sta ide u nju...
i da sada trenutno pijem shotove....after shock,
rainbow,i baby guiness....
ali takodje ne znam sta ide u njih,samo su jako slatki...bljak...ali sto se mora nije tesko :>

Dukica

kashasa,batice...jeste...mnogo je dobra.... :T
A Smrdo,onda su me zeznuli dusmani,posto se ja razvalih umesto da se otreznim... :K
A shotovi me jos nisu pukli kako treba...kad god sam ih pila,ili sam se sprzila (od B52) ili mi nista nije bilo,pa sam odustala.... :hm

Smrda

meni su shotovi slatki..ali ne odbijam ovih dana nista... :)
a krvava marija.....pa zavisi koji krvnik je zamesa :>

dyki

Aj' kad volite toliko tu Mariju evo sta znam kao "original" :)
30ml Vodka
120ml Tomato juice-ta
Prvo se ubace zacini (so, biber, tabasco sos, postoji i neki worcester, ne znam da li mi imamo ime za taj sos, celer ili nesto zeleno, valjda celer... mozda zaboravih jos nesto, ali to je glavno)
Posle zacina se sipa Vodka pa sok od Tomatina na kraju :)
P.S. mislim da je neka casa od 0.3l prava mera za sastojke, jedino vam ostaje da cimate nekoga da melje i cedi paradajz za zimu :)

Ariel

Quote from: smrda on 04-12-2006, 13:13:26
[a volim i margaritu...ali ubi me,sem tekile ne znam sta ide u nju...

Ide triple sec ili blue curacao, tekila, iscedi se limun i izmrvi se led...

Quote from: dyki on 04-12-2006, 22:19:01
...postoji i neki worcester, ne znam da li mi imamo ime za taj sos...

I kod nas se zove vorèester, ima i da se kupi, malo je skuplji al vredi...

Inaèe moj izbor bi bio Long Island Ice Tea (tekila, vodka, triple sec, d¾in, rum, malo limuna i koka kole i mnogo leda), mada su mi super svi kokteli sa voænim likerima... :ziveli

Jako je lepo to ¹to je pravljenje koktela hobi mom najboljem drugu  :> :> :>

Wolf

Nisam neki ljubitelj koktela, ali mi se svideo koktel Mr. Stefan Braun. To je shot koji se sastoji od jagger-a, after shock-a
i absinth-a (valjda sam dobro napisao ova pica, ako nisam, prastajte).

stef

 Odlican je, prave ga i kao koktel sa red-bullom. :Bog

Darker

Najbolji koktel koji sam svojevremeno pivo u Havani(klubu naravno:D) je Mojito, ali tada se to pravilo od limete i bilo je mnogoooooooo njami, a sada ga prave sa limunom i nije njami:-)