Kokteli (i druga pica)

Started by dyki, 03-12-2006, 18:16:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

mimil

Quote from: Ariel on 04-12-2006, 22:40:31
Inaèe moj izbor bi bio Long Island Ice Tea (tekila, vodka, triple sec, d¾in, rum, malo limuna i koka kole i mnogo leda)

Takodje...  :ziveli
Super su mi i Cosmo (za razliku od èasopisa i naèina razmi¹ljaja), Blue Lagoon i Tequila Sunrise, a omiljeno mesto za koktele Tapas na Dorcolu, super atmosfera i osoblje koje æe vam uvek napraviti nesto po vasem ukusu, samo im ka¾ete ¹ta volite... A njihov specijalitet je Beast ( jo¹ je jaèi nego ¹to zvuèi) :PI

vladimir

Narode, evo i ponekog recepta za koktele koje mo¾ete pronaæi na www.kokteli.com

KARAMBA
Vrsta: Alkoholni
Pripremanje u: Shaker
Dekoracija: Orange, Cherry, Kiwi
Sastojci: Rum Light 2 cl
Vermouth Bianco 2 cl
Kiwi syrup 1 cl
Orange juice 3 cl 
Casa: Martini - Cocktail glass
 
Opis: U sejkeru sa 6 kocki leda sipati sastojke prema recepturi, snazno protresti, procediti u casu i ukrasiti Narandzom, Kivijem i Tresnjom.


A kad se veæ spomenuo Mojito, evo i recept za mog baticu D i sve ostale koji ga vole:

MOJITO
Vrsta: Alkoholni
Pripremanje u: Casa
Dekoracija: Mentha, Lime
Sastojci: Rum Light 4 cl
Lime juice 2 cl
Soda Water 20 cl 
Casa: Collins glass
 
Opis: U casi sa 6 kocki leda sipti rum i sok, doliti soda vode i ukrasiti svezim listicima Nane i Lajmom.


Znaèi, www.kokteli.com

AquArius

vlad, odlican sajt!
mohito ti je i za baticu stefa

Evo ga jedna od omiljenijih koktela:

Naziv:   Angel Kiss
Autor:   kokteli.com
Vrsta:   Alkoholni
Pripremanje u:   Shaker
Dekoracija:   Sherry
Sastojci:   Chocolate liqueur 3 cl
                   Grenadine syrup 1 cl
                   Slag / Wipphed cream 1 sp

Casa:   Martini - Cocktail glass

Darker

Uu, ne volim mleène koktele, voæni osve¾avajuæi rulz!!

Maslacak

Taj Angel Kiss je lep...ali i ja uvek pre biram neke ne-slatke i osvezavajuce...
Sex on the beach - zakon! :>
plus...ima jedan...mislim da se zove Red Tequila... malo je "alkoholniji" od prethodnog, ali ima fenomenalan opor i osvezavajuc ukus...

stef

 Ima jedan novi, zove se "purple forest", sa guaranom.Odlican je!

Wolf

Ili Blue Frog sa absinth-om. Pio sam ga vise puta. Rekose mi da u njemu ima 5 vrsta alkoholnih, belih, pica.I onda :loptica

Masha

Volim koktele i cini m se da niste pomenuli chi-chi, a on je jedan od mojih omiljenih.

cvjetic

SEX ON THE BEACH I MOJITO  :loptica :loptica

AquArius

Skill shot

ko se seca...  :H

A ovaj mi je sledeci projekat, jer se kao i prethodni pije neobicno...

Naziv:   Magnolia

Vrsta:   Alkoholni
Pripremanje u:   Direktno u casi
Dekoracija:   -
Sastojci:   Rum Gold 3 cl
                  Cointreau 3 cl
                  Champagne
                  Grenadine syrup 1 ds
                  Curacao Blue 1 ds

Casa:   Champagne tulip glass

stef

 Skill shot :Bog! Dokrajci te!

marijabgd88

au ja obozavam koktele, omiljeni su mi Blue Lagoon, Cosmopolitan i Long Island Ice Tea, a ne volim bas nesto one koji imaju rum u sebi.... Ja sam proletos na moru popila litre razlicitih koktela, znate ono - happy hour....hu....dva po ceni jednog i td... :)
E a na Obilicevom ima kafic Dzez klub ili tako nesto, svakog petka ili subote na znam tacno, ima koktele upola cene....za nekih 120din. dobijes koktel, a extra su....jednom prilikom sam probala tu 8 razlicitih koktela.... nije mi bilo dobro....u stvari, bilo mi je extra... :D

Maslacak


Dukica

Apple Jack:
Sva zuta alkoholna pica i sokic od jabuke  :K :K
Jabuka najvise radi... :K :K :K

Morpheus

Uuuuuu,zgodna stvar su ti koktelcici,narocito Long Island.Kad sam bio u Grckoj,barmen nam je smuckao nesto (ne secam se kako se zvalo) od 9 vrsta alkohola i jos je drugar koji je bio sa mnom dodao viski.Jel' suvisno da kazem da smo se unistili?