Imati drusto i imati vezu

Started by Dukica, 03-12-2006, 15:35:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

lycos

jeste,mi se osecamo povredjenije...verovatno neki muski ego..

Coolgemini

To je mozda zbog vece iskrenosti i slobode u muskom drustvu...Dosta smo pricali o tome kroz razne teme...Mada mislim da je ''gnev'' osetljiv i sa jedne i sa druge strane...Meni nije jasno zasto bi neko zapostavio drustvo zaradi partnera??Svako ima pravo na svoj socijalni zivot...svako preterano mesanje u tudje socijalne zivote,ima i svoje posledice...Treba naci vremena i za vezu i za prijatelje jer su oba mnogo bitna...normalno funkcionisanje,tolerancija i iskrenost prema partneru,a i prema drustvu,stvara dobar rezultat...
Meni iskreno nije drago kad ti se dobar prijatelj zaljubi i kad te bukvalno zaboravi da postojish...to je tako cesta pojava u drustvu,a uvek pogubna...kao sto rekoh,neka tolerancija i granica na relaciji drustvo/veza je neophodna...

Maslacak

Quote from: Dukica on 05-12-2006, 14:38:44
Nije isto...zene se ne osecaju povredjene kad im  se neka drugarica zaljubi i odleprsa,a kad je dobra dugarica u pitanju,ta nikad ne odlazi,nego ostaje i davi jos vise,o tome kako je zaljubljena...

Meni je drustvo zameralo da ih zapostavljam. Mojoj drugarici takodje. Ljute se i devojke, itekako, a pogotovo "najbolje drugarice"....
Nego, kad se muskarac zaljubi, onda on postaje seka persa, papucar, i sta ti ja znam sve negativno, i zato je to malo drugacija vrste "ljutnje" od strane drustva...one price "mnogo se promenio" bla bla...
A bas sam i ja htela da kazem to sto i D: lepo je sve to da ne treba zapostaviti drustvo, ali realno - prosto imas manje vremena.
Plus, jedna drugarica je to lepo rekla: volim ja mnogo svoje drugarice, ali sta cu kad mi je lepse s njim! :> :>

Dukica

A sta ces kad se posvajdate?!
Da se obratis drugaricama,verovatno...
Sve veze se neguju i odrzavaju,i erotske i prijateljske i rodbinske...Svaka na svoj nacin i ne bi trebalo zapostavljati ni jednu. I sve ima svoju car-kad si sa deckom/devojkom,lepo ti,ljubite se ,mazite,smejete:kad si sa drustvom-lupetarate gluposti,sprdate se jedni s drugim,itd.
Mislim da ne bi trebalo zapostavljati odnose koje imas,a pogotovo ne jedan zarad drugog,tj.vezu zarad prijateljstva i obrnuto..uuu,moze i to zeznuto da bude-kad zapostavis vezu,zbog prijatelja!! :shock :shock :shock

A ha,dobro sam se setila,to je jos zajebanije. Ne znam da li ste ikada to osetili u vezi,ali ja jesam relativno skoro. Pocela sam da zapostavljam decka zbog drustva,i to zbog nekih abitnih ljudi sa kojim sam samo imala zezanje i nista vise.
Pa me je on malo  :box :box :F :F,pa sam se  :hm :hm i sad je sve  :~ :~ :~.

Maslacak

U pravu si Dukice, ali upravo to i jeste problem...
Eto, meni je decko prigovarao da ga zapostavljam zbog drugarica... a one obrnuto...
Treba odrzavati i jedne i druge veze, naravno. Nisam ni mislila na ono potpuno zapostavljanje i zaboravljanje drustva, mada se i to desava...posebno u pocetku veze :) Ali cinjenica je da sa drustvom vise tehnicki (zbog iste kolicine vremena, a velike "obaveze" vise) ne moze da se provodi toliko vremena kao ranije...otprilike se skrati bar pola... sto drustvo uglavnom tumaci itekako kao zapostavljanje :>
Meni je npr posebno to bio problem, jer mi decko zivi u Novom Sadu, a ja u Beogradu. I vidjamo se svaki vikend. A drugarice (iz srednje) izlaze naajcesce vikendom. I tako je tu bilo svacega :K Ali sredilo se, naravno...samo kazem da nekad jednostavno nije tako lako "ne zapostavljati"...
Jer zapravo i nije stvar u tome zapostavljas li ti, vec da li se onoj drugoj strani tako cini :>

Smrda

Quote from: Coolgemini on 05-12-2006, 18:15:40
To je mozda zbog vece iskrenosti i slobode u muskom drustvu...Dosta smo pricali o tome kroz razne teme...Mada mislim da je ''gnev'' osetljiv i sa jedne i sa druge strane...Meni nije jasno zasto bi neko zapostavio drustvo zaradi partnera??Svako ima pravo na svoj socijalni zivot...svako preterano mesanje u tudje socijalne zivote,ima i svoje posledice...Treba naci vremena i za vezu i za prijatelje jer su oba mnogo bitna...normalno funkcionisanje,tolerancija i iskrenost prema partneru,a i prema drustvu,stvara dobar rezultat...
Meni iskreno nije drago kad ti se dobar prijatelj zaljubi i kad te bukvalno zaboravi da postojish...to je tako cesta pojava u drustvu,a uvek pogubna...kao sto rekoh,neka tolerancija i granica na relaciji drustvo/veza je neophodna...
jaooo...ja sam se na to skoro pa navikla...imam samo jednu osobu koja ovako razmislja...
sve ostalo...pa ta vaga je uvek na suprotnoj strani...ali sta ces...

Darker

Quote from: Maslacak on 05-12-2006, 20:14:30
U pravu si Dukice, ali upravo to i jeste problem...
Eto, meni je decko prigovarao da ga zapostavljam zbog drugarica... a one obrnuto...
Treba odrzavati i jedne i druge veze, naravno. Nisam ni mislila na ono potpuno zapostavljanje i zaboravljanje drustva, mada se i to desava...posebno u pocetku veze :) Ali cinjenica je da sa drustvom vise tehnicki (zbog iste kolicine vremena, a velike "obaveze" vise) ne moze da se provodi toliko vremena kao ranije...otprilike se skrati bar pola... sto drustvo uglavnom tumaci itekako kao zapostavljanje :>
Meni je npr posebno to bio problem, jer mi decko zivi u Novom Sadu, a ja u Beogradu. I vidjamo se svaki vikend. A drugarice (iz srednje) izlaze naajcesce vikendom. I tako je tu bilo svacega :K Ali sredilo se, naravno...samo kazem da nekad jednostavno nije tako lako "ne zapostavljati"...
Jer zapravo i nije stvar u tome zapostavljas li ti, vec da li se onoj drugoj strani tako cini :>
Ja sam govorio. I dodaæu: sa dru¹tvom te¹ko da ima¹ sex ;)

Maslacak


Dukica

Pa mozes i da imas!
Al nije to tema...ako tako vec pojednostavljujes stvari,zar je moguce da nema niceg ineteresantnog u drustvu?
Zar ti nije tu lepo na neki nacin? Zar jedino sex moze da te animira?
Meni je to glupo..kao,imam sad da jeb.. i to mi je najvaznije u zivotu!To mi deluje malo neizivljeno i hormonski poremeceno.
Cak i da jeste tako kako ti kazes,to moze funkcionisati samo do prvog puta dok se ne posvadjate,da ne kazem kad raskinete.A onda kad se posvadjate,"de ste drugari,nema vas 100 god".

Smrda

@dukice...ja te skroz kapiram...ali ne vredi ti sa D da se raspravljas,jos kad ga Maslackica zastupa....brrrr...
salim se...
ali ja te stvarno kapiram...ali mislim da je to individualno...imam drugaricu koja zivi za svog momka i takva,ne vredi...a imam i jednu koja zivi za drustvo...a opet imam jednu koja je nasla spoj izmedju ta dva...sve zavisi kakva je osoba po prirodi...da li je zaista socijalna ili ne...to je jedino...
ja znam da ja ne bih mogla da zapostavim ni jedno ni drugo....ali to sam ja....a drugi su drugaciji...

Darker

Niko nije rekao da treba da zapostavi¹ dru¹tvo. Samo, ako si pre blejao sa njima ceo dan, sada bleji¹ pola i to je to...

Wolf

Slazem se sa D u potpunosti. Ako se organizujes, mozes sve.

Dukica

Cesto,kad se zaljubis,ne razmisljas o organizaciji,nego ti j jedino bitno da si sa tipom/cicom.Ko razmislja o organizaciji,taj ne ostavlja drustvo. Ovde je problem u onima koji se ne organizuju,pa zapostave drustvo. U tom slucaju,"tamo ima sexa,ovde ne",nije pravilan rezon. :wink:

lycos

treba naci neku sredinu..izmedju drustva i voljene osobe...ne zapostaviti ni jednu stranu

Coolgemini

Sa drustvom zadovoljavash svoju socijalnu stranu licnosti>komunikaciju,pricu,razmenu iskustva,zezanje,druzenje,provod,pomoc(koja je mnogo bitna da se razmenjuje u slucaju pravih prijateljstva)...Sa devojkom/deckom zadovoljavash intimu,psihu,socijalno delanje ali u drugacijem ambijentu..Odnosi u vezi i prema prijateljima su neophodni jer su ipak mnogo razliciti i ne moze se prednost stavljati jednoj strani jer svaki od njih je poseban na svoj nacin...Svako preterivanje je fatalno i vodi ka zasicenju...a kao posledice zasicenja nastaju crush(u vezi) i razlaz medju prijateljima... :roll: