[edit]Prof. Nada Kovacevic izabrana za novog dekana!

Started by Bred, 12-12-2006, 13:33:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Adonis_Vernalis

Na kolenima vas molim da prestanete da lupetate...

Bred


komarac

Ko da prestane da lupeta? Ovo nije reènik doktora nauka!

Adonis_Vernalis

Tacno, ali obratite paznju na reci "kolena" i "molim". S druge strane, kao akademski gradjani ni vi nemate pravo da... pricate proizvoljnosti. Niti da sirite kuloarske price na javnom mestu. Jesam li popravio recnik?

komarac

Neko ¹iri prièe, neko se brani! Kako god. Jeste, popravili ste se!

Bred

da nas komarac ne opomenu ne znam sta bismo radili a vi profesore ne biste znali da ste akademski gradjanin :K
Samo vas gledam i pitam se dokle cete da iskusavate moje strpljenje i da udarim katanac na ovu temu dok neko ne bude imao sta novo i pametno da kaze .

komarac

Mo¾da bi bilo najbolje da je zakljuèa¹!

trinity

Danas u toku dana cete dobiti zvanicno saopstenje od predsednika Studentskog parlamenta.
Koliko ja znam na Savetu su odlucili da se ne polemise o tome kako je ko glasao, zato te Brede lepo molim da sve poruke koje sadrze ovakav tekst izbrises.
Meni je jako zao sto glasanje nije bilo javno jer verovatno onda ne bi diskutovali o svemu ovome, ali pravila su takva.
Doneta je odluka da se niko ne izjasnjava o tome kako je glasao i to treba postovati.
Jos jednom te Brede podsecam da je nasa dobra volja i postovanje prema studentima da se oglasavamo na forumu koji nije zvanican, mislim da bi trebao da pocnes i ti to da postujes....
Drage kolege, molim vas za jos malo strpljenja, sve ce vam biti jasnije nakon saopstenja.
prof. dr Nada Kovacevic NE BI BILA IZABRANA na prvoj sednici Saveta i da su studenti glasali ZA (znate zasto nisu) ali to niko nikada nije spomenuo imala bi 11 glasova za, a treba joj 12. Tako da studenti nikako nisu krivi kao sto se videlo i na drugoj sednici Saveta.
Pozz

Bred

trinity, slusaj da ja tebi nesto kazem... ni ti niti bilo koji drugi student ili organizacija niste niti cete biti zasticeni ko beli medvedi da kad god neko nesto kaze na vas racun odmah se pojavi vas 10 da poklapa druge sto osnovano sto neosnovano.
Stvar svakog pojedinca je dal ce ucestvovati ili nece u radu foruma a ako vam je stvarno stalo do misljenja studenta onda cete ucestvovati.
Ja od ovoga nemam nista, samo probleme.
Nikakva hajka se ne vodi ni protiv koga kao sto sam napred rekao hocu da se skine ljaga sa studenata ti to ako hoces da shvatis shvati ako neces ne moras. e tako.
do tog saopstenja topic se zakljucava.

pereca

#159
OK. Vidim da se ovde uveliko polemise, a ja cu se sloziti I pridruziti Adonisovim postovima.

A posto nisam doktor nauka reci cu slobodno: NE LUPETAJTE. I NE OSLANJAJTE SE NA KULOARSKE PRICE.
I jos glasnije: MOLIM VAS DA PRESTANETE SA OVAKVIM PONASANJEM.
Takodje sam na kolenima.

Pre svega se izvinjavam sto ovo sto sledi nisam objavila juce ili danas ranije, ali sam bila sprecena obavezama I stanjem mojih nerava.
Ipak, evo sledi dugo cekano saopstenje Studentskog parlamenta

Postovane kolege,

Na jucerasnjoj sednici Saveta naseg fakulteta nije izabrano novo rukovodstvo Farmaceutskog fakulteta.

Glasanje je, po pravilima propisanim Zakonom o visokom skolstvu, Statutom Univerziteta u Beogradu i Statutom Farmaceutskog fakulteta, bilo TAJNO.
Istim aktima je propisano da Savet fakulteta cine 22 clana I to:
14 clanova iz reda zaposlenih na fakultetu (imenuju ih Instituti i NNV)
4 studenta (imenuje ih Studentski parlament)
4 spoljna clana (imenuje ih Vlada Republike Srbije, a po pravilu poticu iz farmaceutske struke)
Za izbor na funkciju dekana potrebno je minimum 12 glasova ZA.
Prisutno je bilo 19 clanova Saveta.

Nakon izvrsenog glasanja svih prisutnih clanova, objavljeni su rezultati:

Kandidat za dekana, prof.dr Nada Kovacevic nije dobila potreban broj glasova za izbor.
Broj glasova ZA: 10
Broj glasova PROTIV: 7
Broj nevazecih listica: 2

Nakon objavljenih rezultata glasanja, usledile su pojedinacne ostavke vecine clanova Saveta. Tacnije, ostavke su podneli svi iz reda zaposlenih na Farmaceutskom fakultetu.
Ostavke nisu podneli studentski predstavnici i spoljni clanovi Saveta.
Razlozi za nepodnosenje ostavki ovih clanova je sto studentski predstavnici nisu hteli to da ucine bez odluke Studentskog parlamenta (, a smatramo da je bolje sto spoljni clanovi nisu podneli ostavke, jer jos uvek nije formirana Vlada Srbije i pitanje je koliko bi u tom slucaju moralo da se ceka na izbor novog Saveta.
Ovako ostaje mogucnost da se novi Savet formira sto pre, sto daje za mogucnost i raniji izlaz iz ove situacije.
Ostavku je podneo i prof.dr Darko Ivanovic na funkciju vrsioca duznosti dekana Fakulteta.
Nakon slanja izvestaja o novonastaloj situaciji na Univerzitet i Ministarstvo prosvete i sporta, Fakultetu ce biti dostavljene instrukcije o daljoj proceduri za izbor rukovodstva Fakulteta.



Glasanju je prethodilo duze izlaganje i diskusija clanova Saveta, sto je po misljenju studentskih predstavnika, bilo neprijatno ali s druge strane I konstruktivno, jer da postoji praksa otvorenih razgovora, diskusija i rasprava na Farmaceutskom fakultetu, danas mozda ne bismo svi bili u ovakvoj situaciji. Nezainteresovanost, indiferentnost, rutinsko i automatsko prihvatanje svega sto se desava na fakultetu, po misljenju Studentskog parlamenta, ne predstavlja zdravu atmosferu I pitanje je bilo kada ce nezadovoljstva isplivati. Nazalost, doslo je to vreme. Ali svi moramo da shvatimo da je nemoguce da se medju tolikim brojem zaposlenih i tolikim brojem studenata svi uvek slazu oko svih pitanja. Upravo zbog toga ova situacija ne treba da postane podloga za stvaranje panike, za produbljivanje sukoba i povecanje nezadovoljstva. Upravo suprotno, svi treba da iskoristimo vreme i konstruktivno se dogovaramo i svi zajedno sto pre pronadjemo resenje i izlaz iz ove neprijatne situacije.
Studentski predstavnici su izneli misljenje da nas fakultet oslikava, a profesori oblikuju u licnosti, te da nam oni trebaju sluziti za primer. Da je atmosfera na fakultetu neprijatna, ali da se iskreno nadamo da ce se dogovorom i smirivanjem strasti, onako kako dolikuje intelektualcima, situacija ubrzo popraviti. Za dobro svih nas.


U petak, 03.februara je odrzan sastanak Studentskog parlamenta sa kandidatima za dekana i prodekane  Farmaceutskog fakulteta.
Posto nam je ranije bila dostavljena kandidatura kandidata, sastanak je bio odrzan jer su kandidati izrazili spremnost i pozvali studentske predstavnike na razgovor kako bi nam pruzili odgovore na nasa pitanja i saslusali predloge i sugestije.
Nakon vrlo konstruktivnog i korisnog sastanka, Studentski parlament je zasedao i doneo odluku o opredeljenju glasova kojima raspolaze u Savetu fakulteta.
Na sednici Saveta smo napomenuli da smo bez ikakvih pritisaka, iskljucivo na osnovu kandidature i na osnovu razgovora sa kandidatima opredelili svoje glasove, onako kako nam i nalaze pozicija studenata. Podsetili smo clanove Saveta da je glasanje tajno i zamolili da vise niko ne manipulise i ne prebrojava studentske glasove medju ostalim glasovima, jer svi smo tu clanovi Saveta, jednaki po pravima i obavezama, odgovorni i sa svojim stavovima. Izneli smo misljenje i molbu da zaposleni ne stvaraju zabune, ne dizu pobune  medju studentima, jer cemo im se mi kao njihove kolege obratiti i izneti cinjenicno stanje. Ovo smo rekli, jer u svemu ovome ima povredjenih, ali smatramo da ne treba da se bave takvim stvarima nego pre svega treba da daju svoj doprinos da se odnosi medju zaposlenima poprave.

Na kraju sednice Saveta, studenti su zamoljeni da odrze dobru atmosferu medju studentima, da se ne dize panika i ne stvara veci jaz, da se ne podstice neprijatna atmosfera, uz obecanje da ce se uloziti svi napori da sto pre izadjemo iz ove situacije, ali I da se nece dozvoliti da ona utice na nastavni proces, ispitni proces i redovno poslovanje fakulteta.

Drage kolege, molimo vas da razumete nasu odluku da ovog puta ne objavljujemo javno kako smo opredelili nase glasove, jer smatramo da smo pogresili cineci to prosli put. Za dobrobit svih nas necemo se svrstati ni na jednu stranu, jer verujemo da ce se tako lakse i brze popraviti odnosi medju zaposlenima. U to verujemo jer smo na kraju sednice Saveta stekli utisak da itekako ima potencijala za to i da su temelji svih prethodnih desavanja nesporazumi koji se mogu eliminisati razgovorima.


Studentski parlament Farmaceutskog fakulteta



Roben

једину ствар коју замерам переци је то што код матијине провокације после прошлог гласања није избацила овакво саопштење и објаснила како све то уствари функционише јер 99% студената нема појма колико је представника запослених, студената и представника владе

после оваквог саопштења потпуно је јасно да на Фармацеутском факултету постоје огромни проблеми између запослених а да је нама бар овде на форуму приказано како су студенти криви за одбијање кандидатуре професорке Наде Ковачевић и покушано да се тиме манипулише

потпуно је јасно да запослени са својих 14 гласова одлучују о декану и стварно нема смисла да окривљују студенте, нека седну и размисле кога и шта представљају а не да се циганишу и преко наших леђа обрачунавају једни с другима

после свега виђеног ово је брука и срамота за цео факултет, а пошто су нас учили да смо елитни факултет ово показује истинитост те тврдње :ohwell:

matija

sve ovo je velika sramota. izvinjavam vam se za mala slova i sve ostalo,imam vrlo malo vremena. moze glasanje da bude tajno koliko hocete samo treba da budes retardiran da ne ukapiras ko je tu glasao protiv. ja cu vam se uskoro predstaviti jer ostalo mi je jos jako malo , da zauvek napustim taj fakultet ali dok to ne resim ne smem da ugrazav svoj kraj. po mojim kontaktima sa mojim kolegama koji nemaju internet i ne posecuju ga a takodje studiraju nas fakultet 90% studenata smatra da prof nadu zaslizuje mesto dekana. A zasto ti pereco ne kazes kako je odlucio studentski savet nego pametujes i filozofiras kao prosli put. pa jel mislis da smo svi glupi i ograniceni a samo si ti pametna pa ces ti dan ucis kako se sta radi na tom fakultetu. kako te nije stramota . stidite se svi , ne da niste dostojni te fotelje koje se grcevito drzite , nego niste dostojni ni studenti fakulteta da budete. svi jako dobro znate da je mali genije uterao strah u kosti na ovom fakultetu i studenti se plase bilo sta da kazu ili da se bune pa je to situacija i sad. ja jednostavno vidim sta se desava na tom fakultetu, meni su ucinjene velike nepravde za vreme mojih studija, a ovo sto ste sad uradili je tako velika nepravda i takva drskost, da ne mogu opisati koliko se divim vasoj drskosti . moram da idem da ucim, i nemam kad da posecujem sajt a kad dam taj ispit predstavicu vam se jer onda svarno vise nemam koga da se plasim.

nasty girl

#162
Molim bez vredjanja clanova foruma ili u suprotnom poruke ce biti obrisane!!!  :police:

Roben

ја сам написао да запослени имају 14 гласова а студенти само 4 и матија мислим да ово што радиш стварно нема смисла и није лепо да бежиш кад започнеш нешто

pereca

Matija, kao sto si sama rekla da se plasis da ne ugrozis svoje studiranje, tako ni ja necu izneti javno kako su studenti glasali u Savetu da ne bih ugrozila studiranje svih studenata fakulteta.
Jer jedna strana ce, kao sto rekoh, mozda biti povredjena.

Ipak, i dalje gajim nadu da ce nasi profesori odnos sa studentima gajiti na temeljima profesionalnosti, a ne na osnovu njihovih glasova u telima fakulteta.
Zato drzim do inicijative da odrzimo mirnu atmosferu kako bismo u narednim vremenima imali odnose za primer.