[edit]Prof. Nada Kovacevic izabrana za novog dekana!

Started by Bred, 12-12-2006, 13:33:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

tacko

nadam se da æe Nada uspjeti da prodje u 2. krugu.
Mislim da je dobar profesor, pedagog (sto se moglo primijetiti na ispitu)
i veoma je anganzovana oko uredjivanja farmaceutskog Arhiva, a i jedan je od rijetkih profesora sa objavljenim ud¾benikom na faksu,
pa malo li je na ovu skupoæu !!!

Ajvi

Bedak... i ja sam se skroz ponadala da je to "gotova stvar".. 
Ja sam za promene!!!  :box
Bezveze mi je skroz, da se ozbilji ljudi, od koji se ocekuju ozbiljne i vazne odluke, neozbiljno ponasaju..  :F  Ovo je dobra opomena :stid:, i uvod u "nece se vise ponoviti", bar se nadam da je tako..

Quote from: Darker on 29-12-2006, 13:37:21
Je¾im se od ovakvih prièa... Zlonamernih, podlih, niskih, primitivnih...
Sa druge strane, kakav je neko na ispitu, nema ama ba¹ nikakve veze sa tim kakav æe biti kad postane dekan...
Apsolutno se slazem D! Dobro zboris!!!

Roben


matija

#63
e pa posto vidim da se upoznati sa situacijom , samo nisam sigurna koliko precizno, onda vam mogu reci da je sramota to sto se desilo na sec. izborima ( da studenti glasaju protiv prof. Nade). i ako,i malo mozga imate ne biste dozvolili da prof. Nada ne bude izabrana za dekana. ako neko zasluzuje da bude dekan onda je to ona. da li vi uopste znate ko vas predstavlja i kakvi su to studenti koji mogu da glasaju protiv tako divne zene. licno mislim da treba da se organizujete i stanete u hol fakulteta pre drugih izbora i trazite da prof.Nada kao sto je prvi put izglasalo naucno-nastavnicko vece bude proglasena za dekana. a ako to ne uradite smatracu kao i dosada da ste obicne ovcice koje se krecu kuda im se naredi. to sto su studenti uradili je nedopustivo. prvi put u istoriji farmaceutskog fakulteta prof. koja je izabrana na primarnom glasackom telu nije potvrdjen izbor na sec. glasackom telu u kome ucestvuju izmedju ostalih i studenti.kako ih nije sramota da tako nesto urade i ko to manipulise sa njima? koji je razlog da oni glasaju protiv? zapanjujuce je to sta se desava na ovom fakultetu a pitanje je ko stoji iza toga. jos vece pitanje je zar cete da cutite i pustite da vam drugi podmukli i pokvareni ljudi kroje sudbinu? apelujem na studente farmaceutskog fakulteta da otvore oci i da se izbore za svog dekana.  nedozvolite da par korumpiranih studenta koji vas predstavalja i dalje radi sta hoce, po necijem nalogu,a sve radi postizanja svojih licnih ciljeva.pozurite da ne bude kasno!!! To sto se desilo je jedna velika nepravda i nadam se da cete se potruditi da je ispravite. i nemojte da vas mrzi da dodjete na fakultet, od toga vam zavisi buducnost, razmislite bar jednom svojom glavom i krenite da se borite za ono sto mislite i osecate da je ispravno.

katarina

I kad je taj 2. krug? Jedine informacije o celoj ovoj zbrci sam pokupila ovde na forumu???
Bas mi je krivo sto nam to rade:(

cvjetic

ako je vjerovati ovome,ja onda stvarno nemam komentar!!!!!!

sandric

a ko su studenti koji imaju pravo glasa?....Zar ne bi trebalo da svi studenti daju svoj doprinos a ne da nas predstavljaju osobe koje niko ne zna....Ja mislim da bi prof Nada bila ok dekan,bar je uvek otvorena za saradnju...A ko je sad glavni kandidat za dekana?

MiKy

bas je bezveze to sto studenti nemaju nikakvu informaciju o tome....ja prvi put cujem sve to...Ko su uopste predstavnici studenata :hm

Roben

Predstavnici studenata su glasali kako su glasali verovatno su bili izlozeni velikom pritisku.Od okupljanja studenata nema nista jer se na nasem faksu to nikad nije desilo pa cak i kad su njihovi interesi bili ugrozeni.Ne svidja mi se to sto je matija toliko napala studente, mislim da su oni najmanje krivi, ko zna kakve se tu sve igre igraju i ko sve vrsi pritisak na njih.Nada je odlican profesor i ceo taj institut je stvarno OK

pereca

Koliko ja vidim studentima ovde manipulisu obe suprotstavljene strane profesora i ostalih zaposlenih.

Ja sam clan Saveta ispred Studentskog parlamenta, ne krijem se iza nicka, svi znaju ko sam.

Pre svega, Matija, cu te zamoliti da javno kazes kako sam to korumpirana? I koji su to moji licni ciljevi?
Budimo konkretni i istiniti, da ne bismo licili na dnevni list Kurir. I iza ovakvih optuzbi treba da stoji ime i prezime a ne samo nick clana koji se danas registrovao i napisao jednu jedinu poruku i to bas ovu.
A vrlo rado cu se i upoznati sa tobom i u direktnom razgovoru objasniti moje stavove i misljenja oko cele situacije.

Ja sam glasala protiv izbora prof. Kovacevic za dekana fakulteta.
Evo i razloga:

Nakon sto je na NNV utvrdjen predlog za novog dekana proslo je 15-ak dana do sednice Saveta.
Za svo to vreme studenti clanovi Saveta nisu dobili planirani program rada prof. Kovacevic, a nisu ga dobili ni na samoj sednici Saveta u okviru ostalog materijala. Dakle nismo znali sta prof. Nada planira da uradi kao dekan ni na jednom polju, a narocito onom za nas najvaznijem a koje se tice studentskih pitanja.
Kako je student clan Saveta potpuno jednak svakom ostalom clanu Saveta bilo da je iz reda profesora, saradnika, ostalih zaposlenih ili spoljnih clanova, smatramo da treba da znamo za sta glasamo i trazimo postovanje prema nama kao sto i mi imamo postovanje prema ostalima (profesorima, asistentima...).
Medjutim, profesori smatraju da studenti treba slepo da prate i usvoje misljenje i odluke NNV (bez ucesca studenata) pa se pitam zasto mi uopste onda i sedimo u tom Savetu.
Ja i dalje mislim da studenti u Savetu sede sa nekom svrhom, a to je da se bore za studentske interese. Kako se ovog puta niko nije ni osvrnuo na nas, sticem misljenje da ostali u Savetu ni ne zarezuju studentske interese. Jedino se buka digne kada su ugrozeni profesorski interesi.
Imali smo dve polednje sednice Saveta na kojima se to pokazalo kako tacno.
Kada je cena prijave ispita skocila za 100%, svi profesori su jednoglasno glasali ZA tu odluku (iako je razlog za poskupljenje bila povecana seca drveca koje je potrebno za papir za ispite i iako su se mnogi tada okrenuli prema studentima i rekli  ``Deco, ovo je stvarno puno``
Ipak nisu rekli ni rec tada i podigli su ruku da bi podrzali to poskupljenje. DAKLE, PROTIV INTERESA STUDENATA.
A na sledecoj sednici se toboze brinu za interese studenata, a ja bih rekla da brinu za interese profesora i da je sve ovo bitka oko fotelja.

Da se ne varamo, treba da postoji bitka za funkciju ako imas iskrene namere da stvari promenis na bolje, ali kao sto rekoh mi nismo imali priliku da procenimo kako ce stvari teci, na bolje ili na gore, jer nismo ni dobili program rada kandidata.
Valjda se podrazumevalo da cemo se poslusno povesti odlukom nastavnika iz Naucno nastavnog veca. E meni bi to licilo na ovcice.
Kako godinama pokusavamo da promenimo taj odnos nastavnika prema studentima i u skladu sa svim propisima, zakonima, Bolonjskoj deklaraciji... dodjemo do situacije da smo svi tu jedni zbog drugih, da se svacije misljenje i glas treba cuti pa i studentski, da studenti u organima fakulteta zaista imaju neku svrhu (osim one o podmladjivanju proseka prisutnih)...tako smo i ovog puta zeleli da pokazemo revolt tom odnosu da smo tu cisto da bi se ispunila forma.
Trazimo da nam se dostavi kandidatura i program rada buduceg dekana, jer ce se njegov rad itekako ticati nas studenata. A na osnovu njega cemo opredeliti svoj glas. Neka se dogovore ko ce nam to na vreme dostaviti.
Za sad je taj glas PROTIV takvog odnosa prema studentima.
Kao sto je bio PROTIV i u mnogim slucajevima dok je na funkciji bilo staro rukovodstvo. Svi oni manipulisu studentima u ovakvim slucajevima, ali su jedinstveni u glasovima PROTIV kada treba da se uradi nesto konkretno za studente. A mi bi bili ovce da to ne vidimo.

Uzgred, uz sve ove razloge koje sam navela desilo se takodje nesto sto je prevagnulo glas studenata.
Dan pred izbor dekana na Savetu, dobila sam telefonski poziv osobe zaposlene na fakultetu koja mi je rekla da me moli da glasam za prof.Nadu Kovcevic, a sve sto mi bude trebalo od nje ta osoba ce mi to zavrsiti.
Osecaj posle tog razgovora je bio izuzetno neprijatan ali i pracen strahom, jer najmanje sto zelim je da me neko optuzi da nesto radim da bi polozila ispit ili imala neku drugu licnu korist zbog toga. To mi najmanje treba, pogotovu ne zelim takvu reputaciju sada kada se povlacim iz studentskog organizovanja.
Za svo vreme svog rada u studentskim organizacijama sam se trudila da sto vise uradim u interesu studenata, pa je bilo tu i protesta, rasprava na Savetu, teskog rada na reformama, silnih razmirica... Nadam se da sam bar u nekoj meri doprinela boljoj poziciji studenata, jer sam imala najbolje namere. Naravno, bilo je i stvari koje nisu uspele da se izvedu do kraja, ali doci ce sigurno i neko nov ko ce postici jos vise.

U svakom slucaju, studentski glas PROTIV je bio izraz revolta odnosu prema studentima. A ostali glasovi koji su bili protiv i koji su ispostavilo se oborili izbor novog dekana iznenadili su i nas studente, jer smo ocekivali da ce ostali clanovi Saveta biti jedinstveni kao i svakii put do sada. Dakle, nesto se promenilo medju profesorima, a studenti su radili kao i do sada pa ne vidim sto smo mi sad predmet tolike paznje.

Situacija kada nemamo kompletno rukovodstvo nije nikome u interesu, pa cu i sada apelovati da oni koji su stariji i iskusniji od nas, ostave razmirice po strani, neka sednu i u civilizovanom razgovoru dodju do najboljeg resenja za sve. A mi samo trazimo program rada buduceg dekana, narocito onaj deo koji se tice studentskih pitanja i opredelicemo svoj glas na osnovu njega.
Nismo zaboravili da smo i sami studenti, pa cemo raditi u studentsku korist i to bi svi trebali da razumeju, a ne da budu ogorceni.

Btw, studenti su ljudi, a ne ovce. Toga su svesni i provokacije nazivanjem ovcama da bi se stiglo do cilja nije bas najsrecnije resenje.

Smrda

i ja prvi put cujem za ovo sve...
:roll: :roll: :roll: :roll:?
ne mogu i ne zelim da verujem,....taman sam mislila da krecemo na bolje..
lm,ne padajte u vatru...
Pereco,
kapiram tvoje razloge,i ako je sve zaista tako,onda shvatam..
ali me zanima,da li predstavnici koji su glasali su to uradili 100% sami ili ste konsultovali studente?
(pitanje nije upuceno kao napad,nego smo da skontam prceduru....)..
jer ako su se studenti pitali,onda je to to.....
a ako nisu,onda,da kazemo,ova rasprava ima smisla...
Matija,
sve optuzbe i opomene su primljene k znanju,ali zaista mislim da bi vec trebalo poceti sa imenovanjem,a ne iznosenjem optuzbi na prazno...to na forumu postaje navika...rekla-kazala....ne bi trebalo da lici na buduce farmaceute..

Maslacak

Koliko znam perecu, i clanove parlamenta (a to je uglavnom sa foruma) - verujem joj apsolutno.
Matiju uopste ne znam...a neosnovana prica o korumpiranosti tih studenata koji se zaista ubise da nesto pozitivno urade na faxu, uz vikanje i vredjanje, me nesto ne ubedjuje...

pereca

@Smrda

Ne nisam to radila samo na osnovu svog misljenja i licnog stava.
Pre takve odluke smo razgovarali u Parlamentu.

U principu, Parlament se ne sastaje svaki put kad treba doneti neku odluku. Postoji praksa da se na osnovu odgovornosti i poverenja neka odluka poveri osobi koja u nekom telu glasa (jer se i na samim sastancima cesto dobijaju neki argumenti koji u konacnosti mogu uticati na odluku), ali sada je situacija bila vrlo specificna i postojale su konsultacije pre same sednice Saveta.

Smrda

e pa to pitam...
sto ce reci,sve je legitimno..pitali se i drugi...
a ako se nekome ne svidja onda da dodje do vas da se buni?
mislim ja to tako kapiram...je l?

pereca

Naravno da svako moze da dodje i da svoj komentar, da trazi objasnjenje ili bilo sta drugo.
Rado cu odgovoriti i na sve mailove, pm-ove i sve ostalo...

Parlament se u punom sazivu sastaje jednom po semestru, mada se mi cesto vidjamo onako spontano u kancelariji.
Postoji Izvrsni odbor parlamenta koji u principu donosi odluke.
Iskoristicu priliku da opet pozovem sve zainteresovane da se ukljuce u rad Parlamenta, ljudi su nam preko potrebni a uskoro ce i izbori za Parlament, ne bi bilo lose da se sto vise studenata ukljuci.