[edit]Prof. Nada Kovacevic izabrana za novog dekana!

Started by Bred, 12-12-2006, 13:33:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zoe

Питање: да ли би студентски представници у Савету гласали против неког другог кандидата да им тај други кандидат није доставио програм рада као будућег декана?

Да ли је глас ПРОТИВ био усмерен против професорског ПРОТИВ?

Да ли су у питању повређене сујете?

Слажем се да је телефонски позив упућен Переци пре гласања више него бљутав. Такође верујем у Перецине најбоље намере, али ипак желим да истакнем да 95% студената ништа не зна о свему овоме, а да се преосталих 5% информисало овде на форуму... Да ли је то грешка нас "обичних" студената?

Да се разумемо, апсолутно никога не нападам, нити осуђујем, једноставно желим да се информишем.

pereca

Da, naprosto bez programa kandidature nismo znali za sta glasamo. Bilo ko da je bio u pitanju, isto bi postupila.
Kao sto rekoh glas PROTIV je bio protiv takvog odnosa prema nama kako clanovima Saveta.

Ne, nije bio glas usmeren protiv profesorskog glasa, oni naravno nekad imaju misljenje koje se poklapa sa nasim.
Glasali smo iskljucivo sa pozicije studenata koji se opredeljuju prema celoj proceduri, prema odnosu i prema studentskim interesima.
Zato jer imamo svrhu da tu zastupamo studente i to je primarna pozicija.
Naravno da kad su na dnevnom redu stvari koje se ne ticu studenata, nego zaposlenih, fakulteta uopste, pre svega se vodimo misljenjem profesora jer se to i tice njih i naravno da im dajemo podrsku u tome.

Sujeta mi nije povredjena, a to dokazuje i moj poziv da nam se dostavi kandidatura, da zelimo na osnovu nje da opredelimo svoj glas. A nisam po difoltu protiv, necu da se uplicem u bilo cije razmirice ni sama a nece me niko ni navesti na to. Procitacemo kandidaturu, videcemo opredeljenje kandidata prema studentskim pitanjima, ako imamo nedoumice, trazicemo da nam ih razjasne... i tada opredeliti glas.

Nikada svi studenti ne mogu biti informisani o svemu sto se desava, ja nisam u poziciji da sva ova desavanja okacim na oglasnu tablu, niti mi studenti mozemo organizovati glasanje za dekana na holu fakulteta. Clanovi Studentskog parlamenta imaju mandat da se bave time cime se bave, na osnovu datog poverenja studenata, a ako ga ne ispunjavamo, mozete nam ga oduzeti na izborima koji ce uskoro biti. Studenti uglavnom vide samo krajnji rezultat i na osnovu njega daju ili ne daju podrsku parlamentu.

Ja se trudim da sam uvek dostupna svima, sedim u kancelariji, prisutna sam na forumu, a sve iz razloga da bih imala komunikaciju sa studentima. Ali ne mogu da presrecem ljude na holu i pricam sta se radi u Parlamentu. Vecina je, na zalost, nezainteresovana.
Ono sto je bitno, iskrena sam i odgovoricu na svako vase pitanje na koje znam odgovor.

Dakle, nisam ostrascena, nije mi povredjena sujeta, zaista.
Necu da ulazim u razmirice zaposlenih na fakultetu, necu da se opredeljujem na osnovu toga kakve ce plate biti kad dodje novi dekan i sl.
Opredeljivacu se sa pozicije studenta i na osnovu procene koristi za studentske interese.
Dakle, samo trazimo plan i program rada buduceg dekana.

maligenije

#77
Драга Матија,
  морам приметити да су ово озбиљне оптужбе и увреде!!! Да сам на месту студената -
чланова Савета, ја бих Вас тужио.

Драги студенти,
  проф. Нада Ковачевић јесте дивна и добра жена, а да ли је то довољно да би неко
био декан?! Сматрам да није! Студенти желе да декан буде неко ко даје 6 у октобру,
иако студент ништа не зна, а фали му за услов? Желите декана са таквим понашањем?
Шта је, у том случају, са студентима који испадну код Силване или Зорана? Сви смо
једнаки? Студент коме фали гнозија за услов је привилегованији од оног коме фали
фармацеутска или микроби? Ово су само нека питања над том једном чињеницом,
одговорите само себи!
  Били сте на последњем конгресу ФД-а? Организација генијална, било је немогуће
пратити предавања због јадног простора, преграђеног чаршавима! Да ли особа која
је организовала тако добар конгрес може да води факултет? Односно, да ли треба да
дозволимо да нам се то деси?
  Факултет је тек прошао кроз реформу коју треба наставити у правом смеру. Свесни
део Наставно - научног већа је почео да спроводи идеју о фармацеуту, као делу
система здравствене заштите, а не просто хемичара или продавца лекова. Велики број
наставника је против те идеје и трудиће се да је саботира. Сматрате да је Нада
Ковачевић способна да контролише ситуацију и стане на пут проблемима које смо до
сада имали и које ни Дарко није могао да реши, а свима је познато колико чврст
став има и не попушта? Сви продекани Наде Ковачевић су са хемијске групације!
Мислите да ће се залагати за праве ствари? Хоћете ли да бубате формуле и реакције
напамет или да учите фармакотерапију, клиничку фармацију, комуникацију са
пацијентом?
  Декан факултета, поред тога што води сам факултет, представља исти изван
Кумодража - у ректорату, министарству, пред стручном јавношћу. Писмо које су Нада
Ковачевић и катедре хемијске групације упутиле у ректорат, и шире, су велика
срамота за факултет. Да ли су помислили колико сами испадају смешни и колико штете
наносе угледу нашег факултета?! Ко сад заступа личне интересе? ННВ никада није
доносило одлуку о именовању декана, савети су одбијали разне кандидате, али
никада никоме није пало на памет да се поново кандидује! Што се чланова Савета
тиче, нико се није бунио пре одлуке! Никоме није сметало што је Савет у старом
сазиву, пре гласања. Врло је академски, морално и крајње смислено бунити се кад
све прође! Срамота!!!!!!!!! Студентима је одговарало да добију продужење јунског
испитног рока, померање испита и многе друге услуге, при чему нису ни знали ко их
представља! Можда су њихови представници узели и ове чињенице у обзир, па онда
гласали. А, уосталом, како знамо како су гласали? Зар гласање није тајно?!?!?!
  Да, у праву је Матија, размислите добро! Немојте да слушате само једну страну!

:hmm

Roben

Ljudi sta je ovo danas.Ovo sto su napisale matija i maligenije mi se ne svidja. :namcor Predpostavljam da nisu studenti posto vidim da uplicu razne stvari koje ne verujem da studenti znaju.Predpostavljam da su profesorke i ako jesu stvarno su me razocarale.Posto su bile tako hrabre da iznesu sve ovo trebale su da napisu svoja prava imena a ne da se kriju.  :F

Marince

I ja sam to pomislila isto.Sve ovo bas "smrdi" :batina

Darker

A Smrda nema veze sa tim...:-)
Forum ¹titi pravo svakog korisnika da ostane anoniman... A sla¾em se da se prièa o ozbiljnim stvarima... samo me zanima, otkud toliko studenti va¾ni? K'o SPS u pro¹loj vladi - mali i mrski, ali neophodni?:-) I mislim da je maligenije mu¹ko, tako da te¹ko mo¾e biti profesorka:-)

Smrda

E sad ce Smrda da se umesa...
Mislim da je poenta recena...Pereca i ekipa su otvoreni za saradnju,Tako i ostali mogu da cuju...
Slazem se da su studenti nezainteresovani,ali i nisu obavesteni...da nema foruma,verovatno ni tih 5% ne bi znalo o cemu je rec...tako da ne stima na obe strane...
i ja pitam isto sto i D?Koliko zapravo studenti imaju glasa u svemu ovome...mi imamo misljenje,to stoji,ali da li nas neko pita za isto?

Al-Jasmina

Mislim da je konstruktivno èuti TOLIKO strana,
iako mi je samo jedno kristalno jasno u celoj ovoj prièi:

''Draga deco,
mama i tata se razvode,
na sudu æe se boriti za vas
a sudija æe odluèiti kod koga idete...
Ipak, recite kod koga radije ¾elite da budete,
mame ili tate?''

Gorko-¹aljivi pristup na stranu,
zaista ne bih da vredjam
ali poenta je da je studenstki glas vrh ledenog brega,
profesori su ti koji moraju da sagledaju KRUPAN PLAN
onoga ¹to predstavlja buduænost ka kojoj se fakultet kreæe
i da tome podrede sve!
A pre svega da to formiraju kao ZAJEDNIÈKI PROJEKAT...

Ne sumnjam da se saradjuje sa drugim fakultetima
farmaceutske orjentacije iz inostranstva...
Koji su njihovi ciljevi i iskustva sa promenama?
Imaju li oni predloge?

Studenti ne mogu da ponesu apsolutnu krivicu
za ono ¹to je oèigledno sistemski kvar!

Najlak¹e je upirati prstom,
a najte¾e sesti i preseæi pa konkretno re¹avati problem!


trinity

Ne mogu da verujem da su se svi toliko pobunili oko ovoga (najvise mislim na profesore jer se slazem da su matija i maligenije iz redova istih)
Stvarno nas kao studente vredja sve ovo
Samo kada su profesorski interesi u pitanju onda se pojavljuju na forumu (cast izuzetcima) umesto da to rade stalno kako bi nam pomogli da sto lakse naucimo i polozimo ispite.
Iz perecinog posta vidite da mi nista ne krijemo i javno se predstavljamo ko smo i sta smo
Volela bih da se Matija obrati licno nama preko pm, jer su iznete ozbiljne optuzbe na racun studenata koji su svoje skolovanje zapostavili da bi poboljsali studiranje na Farmaceutskom fakultetu.
Ja nisam clan Saveta, ali sam sekretar Studentskog parlamenta i ucestvovala sam u donosenju odluke...
I ne plasim se to javno da kazem iako znam da cu zbog toga snositi posledice i da ce biti revansizma od strane nekih
Pozz


Bred

Forum jeste mesto gde svako moze da iznese svoje misljenjei vidjenje stvari a da pri tom ostane i anoniman. Svejedno je dal su matija i mali genije profesori ili ne-izneli su svoje misljenje.
Ja licno verujem pereci mada mi je u pocetku njihova odluka malo zasmetala i nisam se slozio. Treba razmisliti i ko su protivkandidati i sta ko dobija neizborom dekana. Sto se tice programa-to je samo parce papira a znamo sta se sve desava u nasoj zemlji pre i posle izbora. Ako taj papir nikog ninasta decidno ne obavezuje-onda i ne vredi nista. Naravno da su studenti morali biti konsultovani i kontaktirani od strane kandidata! Nasi profesori ce kad tad morati uvaziti cinjenicu da ce glas studenata biti sve vazniji i da ce morati da se cuje! 

aurora

Maligenija, pre nego sto doneses sud o tome kako nas sadasnji dekan predstavlja imaj na umu da se radi o coveku koji je na NNV neke svoje kolege nazvao krticama, a jednoj profesorki ponudio bensedin! Nije video da je njemu u tom trenutku mozda bio i potrebniji!

Darker

Ok, gospodo novi èlanovi, sada neæemo da iznosimo prljav ve¹, nego æemo da diskutujemo civilizovano i argumentovano...

katarina

Pereca je samo jedna koja je priznala da je dobila onakav poziv...koliko ih je jos pitam se ja? Slazem se sa Bredom da je plan samo parce papira, ali je po meni nuzno potreban.

Matija i Maligenije, imate svo pravo da pricate to sto pricate...ipak ste vi koliko vidim trenutno opozicija... ali dajte, argumentujte sve to svojim imenom i prezimenom ako mislite da vas ljudi ozbiljno shvate! Na vama je..a od nas zavisi!

matija

dragi moj maligenije,
nikoga ja nisam optuzila, a ocigledno jesam uvredila,nenamerno,sasvim slucajno i neocekivano bas tebe. na moje veliko zaprepascenje,tvoj text je upravo razotkrio sve moje dosadasnje sumnje.sada je sve jasno kao dan.

dragi studenti, ja sam samo jedan obican student koji je skupio hrabrosti i izneo svoje najiskrenije misljenje. SVI DOKAZI SU VAM TU, ISPRED NOSA, pa vi sada zaista sve mozete da prosudite i sami.
to sam uradila iz velike naivnosti, a sada shvatam kolike razmere sve ovo poprima.
nemojte mi se vise obracati, jer ja sam svoje sa ovim zavrsila. apsolutno se povlacim iz svake dalje price i posecivanja ovog sajta koji osim nas, poseciju i neke mnogo vece, nama dobro poznate licnosti.

Bred

Prof. Nada je ponovo prosla na NNV sa 73 glasa za!

matija nema potrebe da se povlacis a da jeste hrabrost-jeste  :wink: