Toxini - I kolokvijum

Started by milena_dj, 12-12-2006, 17:39:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

irena

#105
Profesore i asistente sa ovog zavoda treba da bude sramota! Ali, nije u pitanju samo kolokvijum. On je nekako samo dosao kao potvrda stava koji imam prema ovom zavodu...
Prvo, vezbe: organizacija- KATASTROFALNA!!!  :djavo
"Aparature"-praistorijske!
Jedini polunormalan aparat koji imaju drze u podrumu....a nama se opisnom metodom objasnjava rad na istom.  :wall:
A sad slag na tortu:asistenti!!!! :djavo  :djavo  :djavo
Za sve vreme studiranja, a student sam prilicno dugo, nije mi se desilo da me BILO KO od nastavnog ili nenastavnog osoblja tretira kao nize bice...do sada, do vezbi iz toksikoloske hemije...
Neljubazni, arogantni i nadasve nevaspitani asistenti trebalo bi da prodju jedan poduzi kurs iz elementarne kulture, pre nego sto se prihvate asistentskog posla.... :F :F :F
Odakle uopste da pocnem da bih argumentovala svoje stavove? Da li od tragicnog uvodnog predavanja, ili mozda od vezbi pred koje se mojim kolegama i meni grci zeludac, jer ce isfrustrirano stvorenje da uleti u vezbaonicu i pocne torturu zvanu uvodni kolokvijum? Ili mozda od cinjenice da gospodji(ci) zvoni mobilni(!!!) dok ispituje studente? :box Ili mozda od cinjenice da tu istu osobu, tokom celog termina vezbi, DURBINOM NE MOZETE DA LOCIRATE  :F ne bi li vam pomogla ili pojasnila neki deo vezbe koju radite...a kada vam pomogne, kaze vam pogresno, jer NE ZNA POSAO KOJIM SE BAVI(!!!) :namcor, pa vam ispadnu potpuno pogresni rezultati, pa morate da ponavljate vezbu, tako da zazalite sto ste je uopste zamolili za pomoc i dodjete do zakljucka da je korisnije bilo pitati jednu od jedine dve normalne osobe- tehnicarke....koje ocigledno vise znaju od svojih "fakultetski obrazovanih nadredjenih koleginica".... :shock
Da li treba da kazem da je gospodju/icu, u dva termina MRZELO da zavrsi svoj posao, ili je jednostavno imala neka PRECA POSLA :box :box :box , te je celu moju grupu maksimalno ubrzala i naterala nas da u roku od dva sata zavrsimo vezbe, rezultate nam nije ni pogledala, da bi u sledecem terminu rekla kako neki rezultati nisu dobri i sta smo mi to zaboga radili? :shock :shock :shock :twisted: :twisted: :djavo
APSLUTNO SVE ASISTENTKINJE sa kojima sam imala priliku da progovorim, a bilo ih je 3 ili 4 imale su vise nego nadmen stav, u fazonu: sta hoces, mediokritetu? :batina
Zar je to odnos asistenata prema studentima? Ma, da li je to odnos coveka prema drugom ljudskom bicu?  :twisted:
Da li je moguce da neko ko ima MAKSIMUM 10 ispita vise od nas sa pete godine, ima toliko odvratan stav i da je u stanju da toliko pokusava da nas degradira i to vrlo otvoreno i ocigledno?
Kao sto rekoh, kolokvijum je samo potvrda mog misljenja o njima.... :twisted:
Ne mogu da verujem da se smatra normalnim na kolokvijumu postaviti pitanja tipa: ispisi kompletnu biosintezu hemoglobina- ALO, BRE, PA NISMO NA BIOHEMIJI....ili recimo sve monstruoznosti vezane za BAL, pocevsi od tumacenja skracenice, pa do reakcije....ili recimo zametnost metode i procenat odredjivanja ili sta vec....pa, dajte, ljudi, KO JE  I SA KOJOM NAMEROM UOPSTE SASTAVLJAO OVAKAV TEST? :F
OVO JE PREVRSILO SVAKU MERU I AKO IMAMO JOS MALO SAMOPOSTOVANJA TREBA DA SE IZBORIMO ZA NAS I NASA PRAVA!!!! A prava definitivno imamo... iako nas godinama vrlo uspesno ubedjuju u suprotno....  :namcor
Muka mi je od svega i umesto da nam ova poslednja godina faksa bude sansa da se dobro zabavimo uceci bitne stvari, mi se suocavamo sa degradiranjem, ponizavanjem i maltretiranjem...  :djavo
HVALA OVOM ZAVODU STO NAM JE "UOBLICIO" KRAJ SKOLOVANJA!!!
Ali, doci ce kraj drugog smestra, a sa njim i anketa, kojoj se neobicno radujem i vec spremam papir viska i pride heftalicu, ne bih li im sve rekla....da imaju crno na belo!!!! Naravno, ukoliko do tad nesto rapidno ne promenimo, a mozemo, jer nas je ocigledno mnogo koji imamo slicna razmisljanja vezana za Zavod za toksikolosku hemiju.....

mullala

Ja ne mislim to samo za zavod za toksikolosku hemiju. Ja to mislim za ceo nas fakultet. Cast izuzecuma. Nisam zadovoljna rezultatima, samo mi nije jasno koji vam je Djavo da se toliko cimate kad nam to rade od pocetka prve godine. Boricu se, ako kazete zasto?
Ne razumem.
Do sad se na nasem faxu niko nikad nije borio ako nije ocekivao direktnu korist za sebe. Zasto bih radila na necemu sto ce drugim generacijama poboljsati studiranje?

stef

 Hmm.Hmm...Mulala? Odgovorno tvrdim da se veci deo grupe studenata za reforme trudio zbog buducih generacija... Stojim iza toga! Mogu da potpisem i za osnivace ovog foruma...Svako treba da pocne od sebe...Zavisi od toga kakav si covek i sta te iskustvo naucilo...Za pocetak sto ne nadete predstavnika pete, i kazete mu da ode do zavoda i da trazi smanjenje uslova za prolaz, ili kod Visnje, ona je samo sprat nize? Iz prostog razloga sto ste ineartni i sto ocekujete da neko drugi to uradi...Dok ima ovaca bice i novaca...

mullala

Stef, o tome i ja pricam. Ja sam se bunila i zalila mnogo puta, skupljala potpise i cimala ljude da se borimo da se buducim generacijama uvedu kolokvijumi iz organske1, organske2, farmaceutske, javljala se da budem mentor ("buduce generacije" mi se nisu obratile), i tako dalje...
Valjda vi koji me znate i koji ste iole citali neke od mojih postova ovde po forumu (ili bar preleteli pogledom i smorili se od duzine) znate da te stvari nisam radila zbog sebe.
Samo sam se smorila i nekako sam ogorcena sto se svi zale i bune a niko nista ne radi. Najveci si neprijatelj ako ukazes da je neka konkretna stvar oko koje se zale neosnovana.
Ne kazem da je ovo za toxine neosnovano, samo kazem da se ja necu buniti jer mi je dosta svega. Necu se baviti farmacijom i "buducim generacijama" jer oni ne zele da se bave sami sobom.
Osim eventualno ulepsavanjem sebe...

I molila bih modove da, kada nadju za shodno, obrisu pola ove teme gde smo otisli offtopic.
Narocito ja :a

Enea

a bre mulala obrisi ih sama...i sta si uopste dalje pisala da bi sad cimala admine da brisu postove?

evo ja sam citala tvoja uputstva za torente/i svaka ti cast na tome..[ne,tebe ta prica ne ispunjava,to si radila samp zbog drugih?]

nije mi poznato da si skupljala potpise...i sta god..
da nisi nesto usnila?

i kako te nije sramota da posle irenine ispovesti,ispisesh gomilu plitkih misli?

Bred

#110
Ne, nije off, sve je na mestu. I uglavnom je sve tacno. Cinjenica da je kolokvijum iz TOXINA palo 120 ljudi vise govori o tom institutu i ljudima na njemu nego o studentima.
Kao sto sam rekao test je katastrofa i nema veze s vezom sa onim sto smo radili na vezbama a blago sam se  sokirao kada sam cuo od kolega da su im asistenti rekli da nema veze to sto nesto ne pise u praktikumu oni su to rekli na vezbama [bezobzira koliko je ljudi u tom trenutku bilo u vezbaonici i culo to sto su oni navodno rekli] :wall:
I kako moze da padne neko ko je sve rje napisao tacno cak i celu semu sinteze?!?!?! Jeza.
Sto se tice naseg predstavnika, a mislim da je to isti covek od II godine, njega vidjam svake prestupne godine na faxu i ne secam se nekih znacajnih njegovih rezultata tako da pretpostavljam da se na njega u ovome ne mozemo osloniti. Bez ljutnje plz. :)
Ono sto je sigurno, od mene su obezbedili ciste jedinice na onoj anketi u drugom semestru i za vezbe i za predavanja! 


Enea, polako, nema brisanja svojih postova, o tome odlucuju moderatori a to je i uslov za ban. Mulalu si pogresno shvatila i nece biti dobro da pocnemo prepucavanje ko je sta ili nije uradio.
Zadrzimo se na temi o kolokvijumu.


Murakami

Definitivno stoji ovo sto je bred rekeo !!!
Od mene ce takodje dobit kecine ko vrata !!! Mada nekako mi izgleda (sto je verovatno i tacno ) da ce te ankete procitati upravo ljudi sa tog instituta i niko vise....a mislim da ce ih zaboleti cose za nasa misljenja !!! :batina
Mullala je samo donekle u pravu...Evo zasto :satvarno nekih stvari koje su bile na kolokvijumu ima u mokranjci i praktikumu ali takodje je tacno da onaj drugi deo,koji uopste nije mali,nema nigde i to su asistenti trebali da nam ispricaju!!!!
E sad ja sam danas isao na fax kao sto sam i rekao i necete verovati ali dobio sam 1.5 poena vise jer dva pitanja nisu ni pogledali !!!
S druge strane ovu asistentkinju nisam nikad video a sumnjam da bi (recimo konacno otvoreno) Zorica Bulat bila tako korektna ( mozda gresim dusu?) !!!!
Inace imao sam 14 poena i sad sa 15.5 sam prosao !!!
I ova asistentkinja mi je rekla za sve one gluposti tipa :reakcija je zametna/rutinska da bi to trebalo da su nam asistenti rekli (da ne kazem naglasili)..... :hmm :hm A NISU !!! Ni to ni jos gomilu stvari...
Eto malo sam smorio ali morao sam ovo da podelim sa vama . :T

Enea

brede-uvek postoji edit.

Murakami

#113
 :roll: :roll: :roll: :roll: :nene: :nene::namcor
Svako ima pravo na misljenje !!!!! O0
Dosta prepucavanja ili....  :F

stef

 Ako je stvarno toliko malo proslo ici cu ja kao predstavnik studentskog parlamenta da pricam sa njima u ponedeljak...Danas sam bas razgovarao o tome sa ostalima...
Samo neka mi neko posalje statisticke podatke, i neka realno kaze odakle su dosla pitanja...Da li je bilo vise nego sto pise u praktikumu i na prvih 30 strana Mokrog...

bjanka

da li se zna kada ce biti popravni kolokvijum a da odgovor nije oko 19-og

xxx

ja sam cula od 13-16-og

Bred

Stef,pogledajte rezultate koje objawila cwjetic takodje imate pitanje postowana gore pa uzmite praktikum i prwih 30str mokranjca pa uporedite. I poenta je da u praktikumu treba da swe ono sto je studentu potrebno da nauci za prolaz uprawo zato sto se ne moze ocekiwati od asistenata da swim grupama swe kazu!

milena_dj

koliko se ja secam bila su neka pitanja iz METABOLIZMA koji se ne pominje ni u mokranjcu ni u praktikumu,a bila sam sigurna  da nema ni jednacine za dokazivanje F-,osim ako nisu mislii na E=-log[F-]!!!ja sam  pomislila na hem.reakciju=>nisu bili precizni u postavci pitanja!!!
Sto se tice STATISTIKE,pogledaj Murakamijeve postovee cini mi se da je on nesto racunao,sigurna sam da nije bio lenj i da ce ti koliko toliko pruziti tacne podatke!!!

mullala

U literaturi iz koje je trebalo da spremamo kolokvijum nema toga o metabolizmu (kroz koje faze metabolizma prolazi benzen pri hronicnom trovanju, valjda, samo je to trebalo zakljuciti iz onoga sto imamo u praktikumu, a to je da se urinom, pri hronicnom trovanju, izlucuju fenoli), kao ni koje je boje krv pri trovajnu CO (bar se ja ne secam da sam naisla na tako nesto). Nema ni onoga o odredjivanju Pb AASom, ali to nam bar jesu detaljno pricali na vezbama, za razliku od ostalog. Mislim da je za fluoride upravo to trebalo da se napise, milena_dj. Stalno su nam napominjali da moramo da znamo da li je metoda specificna/nespecificna i osetljiva, ali nisam sigurna da to u praktikumu postoji kod svake probe. Tri nacina odredjivanja etanola nisu iz prvih 30 strana knjige niti iz praktikuma.
Toliko sam se ja setila. Ko se seti sta je jos bilo van literature neka dopise.

Biohemijski smer je znatno bolje uradio, mozda treba i to uzeti u obzir.